HiFi & Professional Audio Forum  

Mikseta sa pojacivacem

Gramofoni, kablovi, slušalice, tjuneri, magnetofoni, kasetofoni, dodaci..
Post Reply

Topic author
laki91
Nov korisnik
Nov korisnik

Mikseta sa pojacivacem

Post by laki91 » 24 Nov 2013, 20:36

Pozdrav forumasima! Nov sam na forumu.
Pre par meseci sam nasao staru miksetu sa pojacivacem:
Image Image

Ima 8 izlaza za zvucnike (i kontrole za pojedinacne) i 1 integrisan unutra.
3 izlaza za mikrofon i 1 integrisan unutra.
Ekvilajzere.
2 dela koja ne znam cemu sluze (P1 i P2)
I kasetofon kao iz auta koji pusta audio kasete.

Ne znam koji je model samo sam nasao oznaku MX-20 ali nigde na net nisam nasao nesto slicno.
Ima prejak izlaz i svaki zvucnik cepa zvuk , visoki tonovi cvrce ili suskaju a nizi kao bas rade solidno. To se desava sa zvucnicima sa mini linija. Pre neki dan sam uzeo 2 drvena velika zvucnika kao na slici i 2 velika crna kao iz bioskopa.
Rade fenomenalno , zvuk je neverovatan , pogotovo bas. Ali znaju nekad da suste i krce , cini mi se da je u pitanju ekvilajzer podesavanje koje nikako ne mogu da utrefim kako valja.
Probao sam zakaciti gramofon , mini liniju , druge kasetofone iz auta i sve je radilo.
Zanima me da li neko zna jos nesto o ovom uredjaju. Ako treba napravicu jos slika ove su stare mesec dana i nisam imao vremena da se bavim njime.
Kako da usavrsim zvuk ako je to uopste moguce s obzirom da je mikseta iz 80-tih. Moze da se koristi kao razglas u skolama , na koncertima itd. Verujem da ima dobar potencijal ako je popravim, dosta stvari je oslabilo vremenski npr. gumice za popustanje tonova koje su bile najcesce koriscene i kasetofon.

Post Reply