HiFi & Professional Audio Forum  

Po cemu cu pamtiti 2008. ?

Ostale teme ili sve drugo

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Re: Po cemu cu pamtiti 2008. ?

Post by PrekoBare » 26 Dec 2008, 01:40

Simke, sta se cudis. Prosecan Srbin je govedo, bas kao sto je govedo i prosecan Nemac ili prosecan Francuz. Samo, za razliku od subvencionisanog EU goveda, o kome se staraju njegovi domacini, srpsko govedo je oslepljeno anglosaksonskom batinom i zaludjeno anglosaksonskom sargarepom. O njemu se ne staraju domacini nego stalski momci koji rade za tudjina vec nekih stotinak godina.

Srpsko govedo je politicki i ekonomski nepismeno, a organizacione sposobnosti su mu na nuli. Kao i njegovoj eliti uostalom.

Srpsko govedo ne razmislja o tome cime ce da greje stalu niti cime ce da djubri njivu. Srpsko govedo ne razmislja o tome da jedini gas kojim Anglosaksonci raspolazu ----- o "human rights" i trulez od miliona koje su pobili sirom sveta. Govedo ne razmislja, jer toga nema na Pinku i Foksu.

Srpsko govedo nikad nije culo za BRIK. Hoce u "Evropu" a ne zna da je vec u Evropi. Hoce u EU, a ne zna da mu je EU vec u kuci.

Srpsko govedo ne razmislja da ga Anglosaksonci iskreno mrze, kako ga ni Hitler nije mrzeo. Srpsko govedo ne razmislja o tome da je za njega planirano da ide u hamburgere a njegova livada da bude pretvorena u nesto drugo. Sto bi govedo o tome brinulo kad o tome ne brine elita. Sto bi razmisljalo, kad ga stalski momci ubedjuju da su mu Anglosaksonci prijatelji.

Nije problem u prosecnom Srbinu, nego u zalosnom stanju onoga sto kod nas prolazi pod nazivom elita. Poslovna, politicka, intelektualna, svejedno. Ta "elita" brizljivo pazi da nista sto je u srpskom nacionalnom interesu ne ispliva na povrsinu.
Recimo, da je Gasprom mesovita Rusko-italijansko-nemacka firma. Da je Gasprom dobar da snabdeva madjarska, austrijska, nemacka, holandska pa cak i engleska goveda, ali iz nekog cudnog razloga nije pogodan da snabdeva srpsko govedo.
Prosecno srpsko govedo ne razmislja da je samo na kursnim razlikama izazvanim drzanjem devizne rezerve u dolarima izgubilo tri NIS-a do sada.
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

Boogie Woogie
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Boogie Woogie » 26 Dec 2008, 12:27

e, a zna li se zašto ih anglosaxonci mrzedu više nego 'itler?
misim....speaking 'bout serbskago govedijah..

Simke
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Simke » 26 Dec 2008, 13:18

@PrekoBare
=D>
Skoro nisam sreo nekoga ko razmislja 100% kao ja. Sa ovakvim stavom obicno popijem etiketu tipa "strani placenik", "domaci izdajnik" itd, pa sam i prestao da polemisem o tome.

@Boogie Woogie
Puno je (sto opravdanih, sto neopravdanih) razloga za to, IMO, a ovo definitivno nije mesto za polemiku te vrste... :mr

Boogie Woogie
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Boogie Woogie » 26 Dec 2008, 13:43

pa šta sad..jel treba da biramo neko mesto za polemiku :roll:
mene čisto zanimaju ti razlozi, jerbo nikako ne mogu da ih dokučim.

Te mrze nas jer smo im ubili prestolonašljednika..te mrze nas jer smo lepi und pametni, te mrze nas jer smo ih karali u košarci..ali meni su ti razozi svi neuverljivi, zato i pitam, ako čovek već zna..a reklo bi se da zna, onda šta fali da saznamo i mi. Tj ja.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 26 Dec 2008, 14:04

Prebaceno sve u OFF TOPIC podforum, posto smo ohhoohhoo izasli iz diskusije koja ima bilo kakve veze sa hifi-jem.

A novi "usko specijalizovani" topic pod nazivom "Po cemu cu pamtiti HiFi 2008." u okviru "Stereo Audio - opšte teme" na adresi:

http://www.audiohard.com/phpBB3/viewtop ... 7887#p7887

blood&brain
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by blood&brain » 26 Dec 2008, 16:38

@PrekoBare, @Simke
=D> =D> =D>
Kad bi vo znao koliko je jak, nikada ga covek ne bi upregao u jaram.
Boogie Woogie wrote:...a reklo bi se da zna, onda šta fali da saznamo i mi. Tj ja.
Boogie, neke stvari je PB napisao verovatno malo i figurativno. S druge strane, konkretan razlog cak i ne mora da postoji.
Ja nikada nisam ziveo na zapadu ali ogroman broj mojih priajtelja jeste ziveo ili jos uvek zivi. Dalje, cesto sam bio na tom zapadu onako u prolazu i znam dosta toga. Jasno, ni tamo nikada nisu svima cvetale ruze...

Prica iz prve ruke (nemam razloga da ne verujem coveku) mog gimnazijskog druga koji je dugo ziveo u Holandiji je:
Gledam ja 1993. godine holandsku televiziju, gostuje neki americki (dal' ambasador, dal' konzul, ...) tako, neki poveci q..., i kada ga voditelj pita o Srbima covek 'ladno odvali "Srbi su nekomunikativni, neodgovorni, nekultivisani, teski za saradnju. Njih treba pobiti, podeliti, posvadjati, raseliti."

Ono sto je cudno je to sto je izostala bilo kakva reakcija nase diplomatije na ovakve izjave. Taj isti zapad cesto izmislja razloge da nas kudi a mi i kada nam se ukaze prilika da im odbrusimo, cutimo. Naravno, kada bi trebalo da se cuti, goveda se busaju i tako ukrug...

Amerikanci su davno rekli da nemaju prijatelje vec interes. Bar su u tome iskreni. I svi ostali gledaju svoj interes, jedino mi vesto radimo u korist svoje stete.

Btw, moj cale (a i njegovi prijatelji) su cesto pricali o II svetskom ratu i o Nemcima su uvek pricali sve najbolje. OK, nikad nisu sporili cinjenice - Kragujevac, Kraljevo, logori itd, ali nije sve bas uvek crno-belo.
Postoje istorijski podaci i jos uvek zivi svedoci kako su nas saveznici "greskom" vise puta bombardovali. Ako je tacno sve ono sto moze da se nadje u knjigama i netu, ispada da je Srbija popila vise batina od njih nego od sila osovine....

Boogie Woogie
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Boogie Woogie » 26 Dec 2008, 22:16

ne znam brate, ja sam se naslušao raznih teorija..od toga da sada ispaštamo zbog grehova Dušana Silnog, da smo obrni-okreni bili mnogo gadni u mnogim ratovima, pa preko toga da nam zavide, da su se naši masoni zamerili nekim drugim masonima, da postoje zavere na potpuno mističnim nivoima isl, ali..sećam se kako su neki starosedeoci (npr Šveđani) mislili o Turcima, Romima i tu se pričalo o nekim krajnostima gde mi jednostavno ne pripadamo

Npr. Šveđani su se žalili na cigane kako eto, oni im daju stan (jer se državi više isplati da nema beskućnike) ali ga ovi načisto ruiniraju, založe parket isl, sve dok ne dobiju drugi i tako u krug.
Za Srbe nisam nikada čuo takve neke priče.
Srbi su se manje više uvek prilagođavali sredinama u koje dođu i nisu išli u neke takve ekstreme.

E sad..da li zaista postoji neka takva "istorijska" mržnja, ja ne mogu da dokučim.
Razne zavere su uvek moguće i kada kreneš da razmišljaš na taj način, onda tu sve živo zvuči logično i uverljivo, sve se i uklapa i poklapa ipak..meni je tu potrebno više konkretnih informacija da bih mogao da imam stav po tom pitanju.

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 27 Dec 2008, 00:11

Boogie Woogie, bez da ulazimo u teorije, treba pratiti ono sto je dostupno na svetlu dana. Cesto su najvece tajne bas tu, skrivene svetlom dana. Recimo plan Sesila Roudsa za dominaciju anglosaksonske rase nad svim ostalima. Taj plan je poznat i sprovodi se vec nekih 150 godina. Okretanje Germana i Slovena da se medjusobno istrebe, koriscenje muslimana za njihovu prljavu rabotu, stvaranje jedne braon svetske rase u kojoj nema Engleza, stvaranje multikulture u kojoj se tope sve neanglosaksonske, sve je to poznato odavno, a sada je isplivalo. I zato se dogadja danas ono sto se dogadja. Mnogi nasi zlotvori su bili uzivaoci Roudsove stipendije (Rhodes Scholaraship). Mi smo im znacajna smetnja za sprovodjenje zlocinackog plana. Seti se da je matori Bus nazvao Srbiju "pretnjom po nacionalnu bezbednost Sjedinjenih Drzava".

Ovakvih manijakalnih planova je bilo i ranije i svi su zavrsili na smetlistu istorije. Ako Bog da, i ovaj ce.
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 27 Dec 2008, 02:28

Ljudi, mozete vi to nazivati kako hocete pa ako vam se svidja zovite to i zaverama svetskih razmera.
Jedno je sigurno, u medjunarodnoj politici postoje samo interesi.Ko je Srbima kriv sto su u jednom periodu novije istorije imali na celu drzave ljude (ili bolje receno coveka) koji nisu hteli ili znali da prepoznaju realan odnos snaga na globalnom nivou.Cak sta vise javno su pocetkom 90-ih godina iznosili stavove i pisali kolumne (recimo u Dugi), znate vec ko, kako ce Srbija srusiti novi svetski poredak i biti ostrvo gde ce vaskrsnuti sistem (znate koji) jer je nepravedno srusen u celom svetu.
E kad se setim samo toga, mogu da kazem da smo dobro i prosli kome smo sve gurali prst u oko, a kad je krenulo da bije po glavi onda smo se setili medjunarodnog prava i to samo tamo gde nama odgovara.I naravno kako to nije i nece moci da prodje onda nam samo ostaje da pricamo o svetskim zaverama uperenim pre svega protiv Srbije.

blood&brain
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by blood&brain » 27 Dec 2008, 09:46

PrekoBare wrote: Recimo plan Sesila Roudsa za dominaciju anglosaksonske rase nad svim ostalima. Taj plan je poznat i sprovodi se vec nekih 150 godina. Okretanje Germana i Slovena da se medjusobno istrebe,...
Ovakvih manijakalnih planova je bilo i ranije i svi su zavrsili na smetlistu istorije. Ako Bog da, i ovaj ce.
=D> =D>
Kad smo vec ovoliko duboko zagazili, cinjenica je ovo.
Rekose da je istorija uciteljica zivota.
Jednino sto nas istorija uci je da su sve velike drzave propale - notorna cinjenica koju niko ne postuje. Uvek se nadje neko ko umisli da ce bas on biti taj koj ice stvoriti svetsku velesilu i sebi potciniti ostale za sva vremena. Znamo da je to nemoguce, ali ludilo je ludilo...

Da se manemo na trenutak sta je bilo. Nisam politicar niti clan neke partije ali vazno je sta bi trebalo dalje raditi?

Moj, cisto onako, licni stav.

Za nas (pri tome ne mislim samo na Srbiju vec na ceo Balkan) jedini ispravni pravac je: ojacati do maksimuma veze sa Nemackom, Austrijom (ne sa EU, vec konkretno sa ovim drzavama) i Rusijom. (Naravno, obavezno zadrzati i dobre odnose sa Kinom, Indijom, itd) Ovo mislim odavno, a to sto je PrekoBare napisao o zaveri ciji je cilj okretanje Germana i Slovena da se medjusobno istrebe prvi put cujem ali ne treba mi dokazi da poverujem u tu teoriju. Vise je nego ocigledno da bi eventualni savez Germana i Slovena mnogima smetao. Ako nista drugo, zamislite samo
nemacka tehnologija + ruske sirovine=??????????!!!!!!!!!!

E, da. U vezi sa onim sto rece First - nasoj diplomatiji izgleda da neko mora da kaze cuvenu narodnu poslovicu
"Kada se mere q...., ne podmeci d....!"

zodiac
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by zodiac » 27 Dec 2008, 10:22

Nebeski narod. A nepismen.

Kakva svetska zavera, kakvi bakraci...
A mind is a terrible thing to waste.

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by dioklecijan » 27 Dec 2008, 10:58

Meni je kod Srba uvijek bila fascinantno preuveličavanje svega, a posebno vlastitog političkog ili bilo kakvog drugog utjecaja u svijetu.
Srbija ima stanovnika kao prosječan velegrad kakvih ima na tisuće u svijetu, nikakve značajnije industrije i li prirodnih bogatstava, a bilo koji mirovinski fond neke od razvijenih zemalja svijeta može u jednom danu svojim kapitalom kupiti dionice svih firmi koje kotiraju na Beogradskoj burzi.
Bar vi mlađi ljudi trebali bi razmišljati trezvenije.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 27 Dec 2008, 11:47

dioklecijan wrote:Meni je kod Srba uvijek bila fascinantno preuveličavanje svega, a posebno vlastitog političkog ili bilo kakvog drugog utjecaja u svijetu.
Srbija ima stanovnika kao prosječan velegrad kakvih ima na tisuće u svijetu, nikakve značajnije industrije i li prirodnih bogatstava, a bilo koji mirovinski fond neke od razvijenih zemalja svijeta može u jednom danu svojim kapitalom kupiti dionice svih firmi koje kotiraju na Beogradskoj burzi.
Radi se o prirodnoj reakciji ponizenih, opljackanih, pobijenih, satrtih, gazenih ljudi ... Kada im nista ne preostane oni stvore mit - da bi preziveli, da bi imali razlog sutradan da ustanu iz kreveta i da pronadju neki smisao u stvarnosti ispunjenoj bescascem. Vrlo slicnu sklonost ka mitu ces pronaci kod svih naroda koji su imali slicnu sudbinu ... Podji recimo od Jevreja ...

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 27 Dec 2008, 11:49

dioklecijan wrote:Meni je kod Srba uvijek bila fascinantno preuveličavanje svega, a posebno vlastitog političkog ili bilo kakvog drugog utjecaja u svijetu.
Bravo rimski care. :good

VuleJohn

Post by VuleJohn » 27 Dec 2008, 12:27

DejanM wrote: Vrlo slicnu sklonost ka mitu ces pronaci kod svih naroda koji su imali slicnu sudbinu ... Podji recimo od Jevreja ..
Potpuno je pogresno porediti Srbe i Jevreje tj. njihove istorije, da ne upotrebim neku tezu rec.

Post Reply