HiFi & Professional Audio Forum  

VOLVO 先生

Ostale teme ili sve drugo

zika
Moderator
Moderator

Re: VOLVO 先生

Post by zika » 24 Dec 2009, 20:38

Za razliku od kapitalizma koji je ostvarljiv i to lako, jer je osnovni uslov jednako zadati, ako postoji volja, komunizam, koliko ja znam, osim u izolovanim zajednicama, nije, nikada, ostvaren. Dakle, sve oblike društava koje nazivate "komunističkim" su veoma različita međusobom. Imaju zajedničkih osobina ... O stvarima je lakše razgovarati ako se svaka od njih nazove pravim imenom.

Andrija
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Andrija » 24 Dec 2009, 23:22

Sire, da li si vozio SAAB ili Volvo, kad već tvrdiš da su im instrument table loše ili ružne?

Moje je mišljenje da su to vozačka radna mesta gde se čovek više oseća kao gospodin nego u Mečki. Problem je što takav osećaj mora mnogo da se plati. Lično nisam bio u posedu nijednog automobila ovih marki, ali sam ih vozio, u različitim kombinacijama, nekoliko hiljada kilometara i odatle to moje iskustvo.

Topic author
Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 24 Dec 2009, 23:55

Za Volvo nisam reko da ima ruznu instrument tablu.
Ne moram da budem kokoska i da znam da snesem jaje da bi znao da li je jaje mucak.
Instrument tabla u SAABu je MENI ruzna.
saab.jpg
saab.jpg (117.51 KiB) Viewed 3520 times
saab.jpg
saab.jpg (117.51 KiB) Viewed 3520 times
Za razliku od Rovera75 koja je prelepa
rover_75_5.jpg
rover_75_5.jpg (35.71 KiB) Viewed 3520 times
rover_75_5.jpg
rover_75_5.jpg (35.71 KiB) Viewed 3520 times

Andrija
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Andrija » 25 Dec 2009, 11:43

Ok! Nema veze, ako nisi vozio svakako imaš pravo da kažeš da ti se ne sviđa dizajn njihove table. O ukusima se ne raspravlja.

Ja sam samo želeo da iskažem svoje utiske, a pitao sam te da li si ih vozio samo zbog toga da ne bih pogrešno razumeo tvoje iskustvo, odnosno ukus. Možda će ti utisak biti povoljniji ako ugrabiš priliku da provozaš SAAB (bilo koji) bar nekoliko desetina kilometara.
:wink

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 25 Dec 2009, 13:20

Moje skromno vozačko iskustvo pamti najlepše dane (ako izuzmemo dve generalne motora) dok sam vozio Volvo 240 GLE diesel karavan 6 cilindara u redu, amerikanac. To je bilo pravo uživanje iako je bilo stotine sitnica koje su odvraćale pažnju. Sve što je šminka mi nije važno. Važno je kako se osećam dok vozim. Sjajan auto. Kada sam ga prodao bilo mi je isto toliko žao koliko i drago. Jednostavno, da je bio nov(iji) ne bih ga nikada prodao. Toliko.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 25 Dec 2009, 13:36

Ma sve bija razumio ali kad kao pojam dobrog designa pokaza onak kiceraj sto na srecu nikada nece u proizvodnju, e tu mi skoci pritisak :wink: ... a prateci design DACova nisam ni mogao pomisliti da mu se tako nesto svidja :nic :yhi

Instrument tabla SAABa je genijalna i sve na njom ima sto treba, sve na dohvat ruke a navece svijetli samo sto je tada potrebno ... i naravno bez nekih jakih boja kao sto to vecina radi. Plastika nije uopste losa a moze se uz nadoplatu uzeti i drvo i razne neke nijanse kao sto je na slici onog Rovera ... a i poredjenje sa Roverom je isto tako skroz pogresno, standardna varijanta SAABa i doplatna Rovera :rmb

Volvo serija 24x je nesto najbolje sto je Volvo napravio (kvalitet mjerilo), kotrljaju se po vise od 1000000 km bez vecih problema, jedino sto taj 6tak i nije nesto, bolji su i redni 5taci koji se i danas prave.

... nisam vlasnik SAABa niti Volvo:a ... ali sam ih se navozao.

Edit: Sad vidjeh da zika spominje diesel, to nije Volvov motor (mislim da je "Italijan") i mislim da je bas bio los, tako da si ti sa tim imao srece :ded
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 25 Dec 2009, 13:48

ninja wrote:Ma sve bija razumio ali kad kao pojam dobrog designa pokaza onak kiceraj sto na srecu nikada nece u proizvodnju, e tu mi skoci pritisak :wink: ... a prateci design DACova nisam ni mogao pomisliti da mu se tako nesto svidja :nic :yhi

Instrument tabla SAABa je genijalna i sve na njom ima sto treba, sve na dohvat ruke a navece svijetli samo sto je tada potrebno ... i naravno bez nekih jakih boja kao sto to vecina radi. Plastika nije uopste losa a moze se uz nadoplatu uzeti i drvo i razne neke nijanse kao sto je na slici onog Rovera ... a i poredjenje sa Roverom je isto tako skroz pogresno, standardna varijanta SAABa i doplatna Rovera :rmb

Volvo serija 24x je nesto najbolje sto je Volvo napravio (kvalitet mjerilo), kotrljaju se po vise od 1000000 km bez vecih problema, jedino sto taj 6tak i nije nesto, bolji su i redni 5taci koji se i danas prave.

... nisam vlasnik SAABa niti Volvo:a ... ali sam ih se navozao.

Edit: Sad vidjeh da zika spominje diesel, to nije Volvov motor (mislim da je "Italijan") i mislim da je bas bio los, tako da si ti sa tim imao srece :ded
Audi-VW, 1 i po Golf-ov (jedinica ili dvojka, mislim) motor. Nije taj motor loš, naprotiv. Klalo ga je prethodno održavanje. Zaklao ga je i majstor koji je uradio loše prvu generalnu. Drugu je odradio kako treba, ali, tada, sam ja već izgubio strpljenje. Verujem da još, kod sledećeg vlasnika, radi kao magarče... Nisam siguran da li sam bio pametan što sam ga prodao, no šta je tu je. Veoma lepo sećanje ostaje i, danas, odmah, bih kupio isti takav, samo da je bolje bio održavan ranije.

Topic author
Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 25 Dec 2009, 14:12

ninja wrote:Ma sve bija razumio ali kad kao pojam dobrog designa pokaza onak kiceraj sto na srecu nikada nece u proizvodnju, e tu mi skoci pritisak :wink: ... a prateci design DACova nisam ni mogao pomisliti da mu se tako nesto svidja :nic :yhi

Onakvi Roveri su kod nas oko 8000-9000 a plasticni SAABovi ( dashboardi) su 12-14000. Drvenih nema a ko zna kolko bi kostali.
BTW, sacekaj sledeci DAC da vidis design.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 25 Dec 2009, 16:12

Sir Oliver wrote: Onakvi Roveri su kod nas oko 8000-9000 a plasticni SAABovi ( dashboardi) su 12-14000. Drvenih nema a ko zna kolko bi kostali.
BTW, sacekaj sledeci DAC da vidis design.
Rover je vec odavno propao, cak ga ni BMW nije mogao spasiti nego samo pokrasti (Mini) ... a SAAB jos uvijek zivi. Jedina mana SAABa u Srbiji su rezervni dijelovi, inace, nema smisla porediti Rovera i SAABa =;

Nadam se da si vise radio na unutrasnjosti DACa nego na izgledu, ja, kao sto sam i napisao, slusam zatvorenih ociju :str

zika, nasao sam da je VW motor, ali nema veze, Volvo (automobil) je tek zadnjih par godina naucio da konstruktuje diesele i to je uzeo svoj redni 5tak i preuredio ga u odlicnog diesela, i to jos sad sa duplim turbom (nisko i visoko obrtajnim ako se moze ista kod diesela nazvati visoko obrtajnim :-k ). Razlog je bio klima, zima i parafin a sad je diesel hit, u svakom pogledu (sad ce dvv. da uleti ali on je :ded )
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Topic author
Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 25 Dec 2009, 21:43

:nj , sta ce biti sa 20000 Volvoovih radnika ako se proizvodnja preseli u Kinu? Hoce li i oni trbuhom za kruhom pa u Aziju ili ...

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 25 Dec 2009, 21:51

Ma jok - docice u KG da rade u Zastavu... :shock:

Fakat porediti Rover-nazalost enterijerski lepa kanta na 4 tocka sto se kvaliteta tice i Swedski tenk je krajnje besmisleno...Saab je :yh pogotovo9.5 i tacka

http://www.youtube.com/watch?v=W_NPktTGwDE

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 25 Dec 2009, 23:02

Sir Oliver wrote::nj , sta ce biti sa 20000 Volvoovih radnika ako se proizvodnja preseli u Kinu? Hoce li i oni trbuhom za kruhom pa u Aziju ili ...
Puno ce vode Dunavom proteci pre nego sto se to desi, ovo su dobri Kinezi :nic

... drugo, mnogi misle da je to samo kupiti fabriku i preseliti je na drugo mjesto i da ce odmah isti automobili izlaziti iz nje :comp
Image Made in SFRJ
KokBok

Topic author
Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 25 Dec 2009, 23:55

http://www.independent.co.uk/news/busin ... 49340.html
Volvo employs about 20,000 people, of whom three-quarters work in Sweden. Much of the production could, however, be shifted to China as part of the deal. China is seen as an attractive market for the company. The news of the disposal comes amid increasing concern about the future of Sweden's car-makers, although this has mainly been focussed on Saab, which was outsold by Volvo by nearly four to one last year when Volvo turned in global sales of nearly 375,000 vehicles.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 26 Dec 2009, 12:54

Za sdancica, pogledaj kako prolazi Ford u krash testu :nic

Sir Oliver, ja mogu da linkam novine koje pisu drugacije, ali sve je to radio mileva i nagadjanje, moje informacije su drugcije a kako ce stvarno biti to jedino mozemo da saznamo uz pomoc vremeplova ili da se strpimo :yh

Ja licno vjerujem da ce Volvo ostati u Svedskoj (u svakom slucaju razvojni i testni centar) a vise mi je interesantno kako ce se rijesiti problem zajednicke platforme i zajednickih dijelova koje su uvedene "simbiozom" sa Fordom. Niko ne zeli da kupi Volvo od Forda i posle skupo placa komponente istom :-k

Kvalitet Volva (a tako i SAABa) je drasticno pao predhodnom kupovinom, nadam se da ce nova biti na bolje.
Image Made in SFRJ
KokBok

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 26 Dec 2009, 14:30

Novi V60:
Image
Image Made in SFRJ
KokBok

Post Reply