HiFi & Professional Audio Forum  

Apple ... money

Ostale teme ili sve drugo

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Apple ... money

Post by ninja » 10 Apr 2010, 14:00

Image
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Apple ... money

Post by DejanM » 10 Apr 2010, 18:58

Jeste ali Apple prodade preko 1 Milion iPads samo u prvom kvartalu. Vrednost akcije Apple-a je skocila sa 180 na 240 USD. O tome drugi mogu samo da sanjaju .... Drugo, njihovi proizvodi su kvalitetni i funkcionisu onako kako je i predvidjeno. Apple McIntoshi su skuplji od drugih ali u sebi imaju skupe i brze SSD diskove i vrlo kvalitetne chipove. iPods se ne kvare nakon 3 meseca kao sto je to slucaj kod mnogih drugih proizvodjaca. Apple trenutno vlada trzistem a to je zbog toga sto su koordinisali Marketing, inovativnost, design i funkcionalnost sa kvalitetom proizvodnje. Nema puno firmi na svetu koje su u stanju to globalno da sprovedu u delo kao sto to cini Apple .... Kapa dole ...

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 10 Apr 2010, 20:10

Ninja, sreca tvoja sto nisi 'napao' IBM... :)

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 10 Apr 2010, 21:59

sn wrote:Ninja, sreca tvoja sto nisi 'napao' IBM... :)
Mislim da se IBM malo opametio kako je pre bilo :wink: ... a Apple kopa sam sebi jamu kao i u prvom pokusaju :-s
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 11 Apr 2010, 08:02

Da li Apple sebi kopa jamu ili ne - to ce vreme pokazati. Mislim ipak da igraju malo tvrdo - npr. ne dozvoljavaju bez kupovine licence koriscenje svojih muzickih formata. To cini da FLAC dominira trzistem i to mi se cini recimo kao greska, jer ne moze biti u njihovom interesu da svi drugi koriste drugi format. Za mene je to licno No-Go za koriscenje Apple spravica ... ali klinci otkidaju na Apple design i to im ocigledno zavrsava posao ...

Skoro sam medjutim kupio Apple tastature, kojima sam zamenio moje stare. Izradjene od brusenog aluminijuma, izgledaju odlicno, zbilja visok kvalitet, za 50 eura po komadu ... vrlo sam zadovoljan njima ....

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 11 Apr 2010, 11:05

DejanM wrote:

Skoro sam medjutim kupio Apple tastature, kojima sam zamenio moje stare. Izradjene od brusenog aluminijuma, izgledaju odlicno, zbilja visok kvalitet, za 50 eura po komadu ... vrlo sam zadovoljan njima ....
Da kada bi ih koristio kao ukras, ali ovako za posao im je ergonomija uzasna ...
Image Made in SFRJ
KokBok

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 11 Apr 2010, 11:23

Pa ne znam ... mozda je to stvar ukusa ali ja sam sa njima jako zadovoljan.

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 11 Apr 2010, 12:35

DejanM wrote:Pa ne znam ... mozda je to stvar ukusa ali ja sam sa njima jako zadovoljan.
Tu nema ukusa, cista fiziologija i raspored, ja tapkam po cijeli dan ali mi je sa misom jos veci problem ... koji je kod Apple:ta ispod svake kritike
Image Made in SFRJ
KokBok

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 11 Apr 2010, 17:04

DejanM wrote:Da li Apple sebi kopa jamu ili ne - to ce vreme pokazati. Mislim ipak da igraju malo tvrdo - npr. ne dozvoljavaju bez kupovine licence koriscenje svojih muzickih formata. To cini da FLAC dominira trzistem i to mi se cini recimo kao greska, jer ne moze biti u njihovom interesu da svi drugi koriste drugi format. Za mene je to licno No-Go za koriscenje Apple spravica ... ali klinci otkidaju na Apple design i to im ocigledno zavrsava posao ...

Aple je uvek bio pristalica tvrde linije sto se tice legalnosti i placanja softvera ( za razliku od Microsofta koji je blagonaklono gledao na pirateriju i dugorocno gledano profitirao na tome) pa je skoro propao zbog toga. Izvukao se zahvaljujuci muzickom playeru i naplatom autorskih prava za download muzickih sadrzaja. Otvorio je jedan sasvim novi trend konzumiranja i prodaje muzike.
I dalje su istrajni u svom pristupu naplati SWa i Royalitija i videcemo da li ce sada bolje proci. Licno mislim da su se naucili iz prethodog iskustva i da su sada stvorilili drugacije uslove za sebe umesto da se sami promene. Naplacuju mali iznos ali od ogromnog broja korisnika. Prethodno su stvorili naviku za lezernim kupovanjem muzickog sadrzaja preko neta. Mislim da ce jos dugo plivati na ovom plimnom talasu.
Na ruku im ide sto je nova generacija konzumenata navikla na On the Go uredjaj i na kupovinu pesama za sicu.

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 12 Apr 2010, 00:10

Sednite bar jedan-put za Aple-a pa onda komentarisite funkcionalnost...misa itd...to sto ne zelite ili ne znate 90% o nacinu rada i organizaciji operativnog sistema ne znaci da morate de-facto da pljujete.(i da nema ni kod Babe nista Dzabe) :stop

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 12 Apr 2010, 00:28

Jel ti to persiras ninji? Jedini je on bio malo nezadovoljan.

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 12 Apr 2010, 08:47

pecass x wrote:Sednite bar jedan-put za Aple-a pa onda komentarisite funkcionalnost...misa itd...to sto ne zelite ili ne znate 90% o nacinu rada i organizaciji operativnog sistema ne znaci da morate de-facto da pljujete.(i da nema ni kod Babe nista Dzabe) :stop
Pre nego sto izvalis, procitaj pazljivo sta sam vec napisao! ... a kako ovaj Apple OS funkcionise i kako je funkcionisao onaj predhodnik dok nisu presli na *nix sam mnogo bolje upoznat od tebe i samo za razliku od tebe, ne palim se na grafiku nego na tehniku.

Uvijek je bilo poznato da "graficari" i "muzicari" koriste Apple i da su oni uvijek opcinjeni izgledom paketa ... "borim" se ja sa "takvima" (design:asima) skoro svaki dan.

Ergonomija uredjaja i kvalitet ugradjenih komponenti su sasvim dva razlicita pojma ... sto u stvari nije ni bila tema nego ogranicavanje mog izbora pri koristenju Apple kompijutera.
Image Made in SFRJ
KokBok

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 12 Apr 2010, 15:13

MAC OS je uvek bio relativno popularan u Americi - tamo drzi oko 10% trzista. U Evropi znatno manje i korisnici MAC OSa su bili sasvim retki, uglavnom koncentrisani u pojedinim strucnim oblastima. U zadnje vreme sam medjutim primetio da IT profi's ovde u Becu koriste MAC-ove ... sve cesce. Ne toliko Linux, sto je bilo za ocekivati. Imam utisak (ali ne i pouzdane podatke) da je MAC poceo da se siri i u Evropi i da sve vise ljudi, a ne samo klinaca, pocinje ozbiljno da koristi ove sprave.

Pricao sam sa nekim drugarima moga sina (koji je student) i svi oni uzagre ocima kada im pomenes Apple Mac. Linux ? Sta je to ? Windows - ah, so booooooring .... Licno ipak ne verujem da ce Apple izbaciti Microsoft iz sedla (Win 7 je sasvim ok operativni sistem) ali mislim da ce zahvatiti malo veci komad kolaca za sebe ...

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 12 Apr 2010, 15:50

Negde , nekad vec rekoh:
Uvek mi je bilo cudno ali zasto kad god glavni junak u nekom Americkom filmu koristi laptop, na njegovom poklopcu je jabuka? I kad telefonira mobilnim to je obavezno Motorola.

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 12 Apr 2010, 16:54

ninja wrote:
pecass x wrote:Sednite bar jedan-put za Aple-a pa onda komentarisite funkcionalnost...misa itd...to sto ne zelite ili ne znate 90% o nacinu rada i organizaciji operativnog sistema ne znaci da morate de-facto da pljujete.(i da nema ni kod Babe nista Dzabe) :stop
Pre nego sto izvalis, procitaj pazljivo sta sam vec napisao! ... a kako ovaj Apple OS funkcionise i kako je funkcionisao onaj predhodnik dok nisu presli na *nix sam mnogo bolje upoznat od tebe i samo za razliku od tebe, ne palim se na grafiku nego na tehniku.

Uvijek je bilo poznato da "graficari" i "muzicari" koriste Apple i da su oni uvijek opcinjeni izgledom paketa ... "borim" se ja sa "takvima" (design:asima) skoro svaki dan.

Ergonomija uredjaja i kvalitet ugradjenih komponenti su sasvim dva razlicita pojma ... sto u stvari nije ni bila tema nego ogranicavanje mog izbora pri koristenju Apple kompijutera.[/

Soory al ja sam muzicar koji je zadnjih 15 godina na MAC-ovima i nikada u zivotu ne bi radio na onom g..... od PC-a pogotovo zbog njegovog g..... OS-a.

By the way taj mi je i zaradio ovo sto sada imam - svojom beskompromisnom pouzdanoscu :nic

Post Reply