HiFi & Professional Audio Forum  

Volvo XC60

Ostale teme ili sve drugo

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Volvo XC60

Post by DejanM » 04 Dec 2012, 17:22

Da li neko ima iskustva sa ovim Volvo-om?

first
Audio Expert
Audio Expert

Re: Volvo XC60

Post by first » 04 Dec 2012, 23:10

DejanM wrote:Da li neko ima iskustva sa ovim Volvo-om?
Ako neko ima, onda je to Ninja,... samo još da se pojavi ovde. :mr

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 05 Dec 2012, 08:21

Ninjaaaaaaaaaa ....

paja959
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by paja959 » 05 Dec 2012, 12:40

DejanM wrote:Da li neko ima iskustva sa ovim Volvo-om?
s kojeg aspekta te interesuje: imamo 2 komada u firmi,s jednim tu i tamo nekad idem na sluzbeni put,oba dizela/pogon na prednju osovinu..licno mi nesto nisu po cefu naspram S60/V70/S40/V50 koji su isto sa dizel motorima 2.0-2.5..veca potrosnja,trom,nepregledan... 8)

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 05 Dec 2012, 12:58

Interesuje me dizel varijanta od 163 PS, sa automatskim menjacem. Zelim da sedim malo vise pa zato dolaze u obzir samo XC modeli (kada je o Volvo rec). Interesuje me upravo to o cemu si rekao par reci: komfor, brzina, ubrzanje (10,2 sec do 100 i nije bas neka karakterstika), kvalitet izrade (koliko se kvari), potrosnja ....

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 05 Dec 2012, 12:59

Tucam :wink:

Javicu se kad dodjem sa posla. I ja se krckam na istim mukama, XC60, XC70 ili V70 4WD ... a treba i novi XC90 da se uskoro pojavi.

Po meni sa XC70 dobijes puno vise za (mozda) i manje para. Mozda mozes i ovdje da uzmes, mislim da je dosta jeftinije nego dole + mislim da su bolje zasticeni odozdo za Skandinavske uslove. (http://www.bytbil.se)

http://www.bytbil.com/bilar/sokresultat ... SAVOAE8GAA__!

D4 i D5 je u osnovi isti motor, 5 cilindara sa skoro istom snagom i momentom a razlicitom litrazom i cijenom. Nisam siguran da li D5 ima twin turbo (nisko i visoko obrtajni) ... stalno nesto mijenjaju.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 05 Dec 2012, 13:08

DejanM wrote:Interesuje me dizel varijanta od 163 PS, sa automatskim menjacem. Zelim da sedim malo vise pa zato dolaze u obzir samo XC modeli (kada je o Volvo rec). Interesuje me upravo to o cemu si rekao par reci: komfor, brzina, ubrzanje (10,2 sec do 100 i nije bas neka karakterstika), kvalitet izrade (koliko se kvari), potrosnja ....
Volvo ima vecu potrosnju zbog vece mase koja automatski dolazi sa sigurnoscu (ojacanja,...). Meni se automatik ne svidja i ima vecu potrosnju, mislim do 1L. XC70 i XC60 su skoro iste visine, XC70 je pregledniji sa vise prostora unutra na svakoj poziciji.

Ubrzanje ti nije tako ni vazno, oni sa tim napucavaju cijenu. D4 naspram D5, vazniji tii je respons izmedju 60-90 km/h, kad pretices i ubrzavas. Mislim da nema vece razlike izmedju njih, cak u poredjenju sa X3 i Q5 ... Svedski novinari vise vole X3 iako je meni jedan outsider mnogo bolji po svemu .... Subaru, poseno sa novim Forestom (a i Outbackom). Najbolji pogon na 4 tocka, ide kao voz po sinama u svim uslovima, boxer diesel, pouzdanost... jedina mana mu je malo losiji osjecaj kvaliteta ali se ovdje najmanje kvare ....

Edit: XC60 ima tanje i losije stolice od XC70 (V70) koji opet ima losije stolice od starijeg V70 u kojima si mogao da sjedis danima ....

U svakom slucaju, Volvo je pouzdano auto, sigurnije od mnogih, sa vecom potrosnjom a kvalitet je kao i kod sviju, losiji nego sto je pre bio. Nadam se da je ovaj razvod od Forda popravio stagnaciju kvaliteta gdje se ne mora uzimati sve sto dolazi iz Fordove fabrike. Ford jos uvijek koristi Volvov crash-centar, najsavremeniji u svijetu sa mogucnosci zaokretanja staze da bi se probao sudar pod raznim uglovima ...
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 05 Dec 2012, 13:15

Jos nesto, ne uzimaj nikada Volvo sa sportskim ogibljenjem, gubis na svemu a placas ekstra za to.
Image Made in SFRJ
KokBok

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 05 Dec 2012, 13:24

ninja wrote:Tucam :wink:

Javicu se kad dodjem sa posla. I ja se krckam na istim mukama, XC60, XC70 ili V70 4WD ... a treba i novi XC90 da se uskoro pojavi.

Po meni sa XC70 dobijes puno vise za (mozda) i manje para. Mozda mozes i ovdje da uzmes, mislim da je dosta jeftinije nego dole + mislim da su bolje zasticeni odozdo za Skandinavske uslove. (http://www.bytbil.se)

http://www.bytbil.com/bilar/sokresultat ... SAVOAE8GAA__!

D4 i D5 je u osnovi isti motor, 5 cilindara sa skoro istom snagom i momentom a razlicitom litrazom i cijenom. Nisam siguran da li D5 ima twin turbo (nisko i visoko obrtajni) ... stalno nesto mijenjaju.
Uf, cene jesu dosta nize nego ovde. Nize nego i u Nemackoj ...

Kakvo je tvoje misljenje o Mazdi CX-5 ?

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 05 Dec 2012, 13:40

Ja vrlo cijenim Mazde, vise nego Toyote. Pouzdana auta sa kojma nema puno problema. I oni su bili pod krilima Forda zajedno sa Volvom, zato mozes da vidis onaj velik 5cilindras (benzinac) u njihovom programu (CX-7).

CX.5 ima novu thniku koja se sada pojavljuje i u novoj 6ci. Manja potrosnja, laksa auta,....

Posto je EU. mozes komotno uzeti auto ovdje. Ja imam isto specijalni popust (11%) ali ne smijem da prodam auto prvu godinu tako da je to malo teze izvesti.
Image Made in SFRJ
KokBok

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 05 Dec 2012, 14:05

Nisam jos deneo odluku. Cekam takodje da vidim i ovaj novi RAV 4 koji je upravo prikazan u LA na sajmu ... Prve slike medjutim mi deluju prilicno razocaravajuce.

U svakom slucaju ti hvala na informacijama ...

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 05 Dec 2012, 19:29

Probaj Subaru, iznenadices se kako to dobro ide.... ali ga probaj na klizavom putu sa snjeznim naslagama .... ili na pjesku.

Ja ne vozim Volvo :ded
Image Made in SFRJ
KokBok

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 05 Dec 2012, 19:35

Da dodam, ja bi preskocio sve ispod 70 (ali ne XC60, koji mi je iskreno najljepsi Volvo) ... malo, moderno, skuceno i skupo ... ako imas familiju naravno.

Volvo je velikii zeznut za parkiranje, ali to su i sva velika auta.... ali tesko je naci sigurnije auto, osim, mozda SAABa koji je vec sahranjen. Kupovinom Volva, pomaze se opstanku manjih firmi i drugcijem misljenju.

... da se mene pita, ja bi vozio FH16 :D
Image Made in SFRJ
KokBok

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 05 Dec 2012, 20:32

ninja wrote:.... ali tesko je naci sigurnije auto, osim, mozda SAABa koji je vec sahranjen.
Ma ko još o tome razmišlja kada se odlučuje za kupovinu novog automobila,... ili to samo meni nikada nije bilo važno. :roll:

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 05 Dec 2012, 20:44

first wrote:
ninja wrote:.... ali tesko je naci sigurnije auto, osim, mozda SAABa koji je vec sahranjen.
Ma ko još o tome razmišlja kada se odlučuje za kupovinu novog automobila,... ili to samo meni nikada nije bilo važno. :roll:

Nije ni meni bilo kad sam bio mali :rmb ... sad imam familiju i svake godine se spustim "niz Evropu", ... strahotu vidim uz put... i to svaki put :(

... a sad mi ni kablovi nisu vise vazni :yhi
Image Made in SFRJ
KokBok

Post Reply