HiFi & Professional Audio Forum  

Volvo XC60

Ostale teme ili sve drugo

first
Audio Expert
Audio Expert

Re: Volvo XC60

Post by first » 06 Dec 2012, 01:21

ninja wrote:Nije ni meni bilo kad sam bio mali :rmb
A ti misliš da ja još uvek jesam,... :shock:
ninja wrote: ... sad imam familiju i svake godine se spustim "niz Evropu", ... strahotu vidim uz put... i to svaki put :(
Sva je to tačno, ali ipak nema smrti bez sudnjega dana. [-X
ninja wrote: ... a sad mi ni kablovi nisu vise vazni :yhi
Kako sad, a šta si ono pisao pre mesec-dva, misliš da sam zaboravio?
Mene si našao da farbaš. :rmb :oky

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 06 Dec 2012, 10:29

ninja wrote:Probaj Subaru, iznenadices se kako to dobro ide.... ali ga probaj na klizavom putu sa snjeznim naslagama .... ili na pjesku. Ja ne vozim Volvo :ded
Jednog dana probaću i ja Subaru... ;)
Nastranu šalu na stranu, to mi je baš želja, sve mi govori da je (recimo forester) baš onako vozilo za uživanje...

prophet
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by prophet » 06 Dec 2012, 10:44

Dobar je Subaru. Ima li neko iskustva sa modelom XV?

http://www.subaruserbia.com/rs/12xv.html

http://www.moto.rs/subaru_xv-pj-3035.i

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 06 Dec 2012, 11:14

Subaru odavno slovi kao pravi tip za poznavaoce. Njohov boxer motor je legendaran. Imaju puno svojih resenja koja su tokom godina usavrsili. Zbilja retko dobra firma - pomalo van svih trendova.

Unutrasnji design mi se dopada. Cena je malo jaca ali to je i stvar dogovora. Ono sto je medjutim malo veci problem sa Subaru jeste sto je to u Austriji prilicno egzoticna pojava. Postoji u Becu jedan service za njih a proda se mozda par stotina auta svega godisnje.

Ali cu u svakom slucaju svratiti do tog servica i zakazati jednu probnu voznju ...

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 06 Dec 2012, 12:06

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 06 Dec 2012, 13:51

Ali ova nova generacija SUBARU-a je KATASTROFALNO ruzna kombinacija vec vidjenih SUWa - kao da su uzeli dizajnera iz DAEWUA s pocetka 90-ih :(

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 06 Dec 2012, 14:49

pecass x wrote:Ali ova nova generacija SUBARU-a je KATASTROFALNO ruzna kombinacija vec vidjenih SUWa - kao da su uzeli dizajnera iz DAEWUA s pocetka 90-ih :(
Spoljni design im nikada nije bio jaca strana. Meni se cini da su sad pokusali da naprave nesto lepse nego inace ali im je tu uspeh cini mi se prosecan ... Unutra medjutim deluje to sve sasvim pristojno - meni licno lepse nego kod Mazed CX-5 ili Toyote.

Uzgred, auto koji mi se zbilja dopada jeste Rover Evoque. Sjajno izdizajniran mali SUV. Problem koji ja vidim jeste relativno mali Gepaeck za moje potrebe. Ali sve ostalo je savrseno. Skup je medjutim ...

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 06 Dec 2012, 15:06

Kad sjednes u Subaru i provozas ga zimskim putem, koji je zavejan, sa ledom ispod, tek onda shvatis zbog cega je omiljen Svedskim sjevernjacima :-) ... to ide kao voz po sinama, a da ne pricam o sitnim detaljim, kao grijanje prskalica za vodu, grijaci ispod mjesta za brisace,.... Ta popularnost je naparavila da je ovdje (mislim) najskuplji.

Njihov konstantni pogon na 4 tocka je fenomenalan, boxer diesel (a i benzinci) su odlicni. Neki kazu da nema dovoljno snage u dieselu ali ja mislim da je sasvim dovoljno.

Doduse, i meni su ruzniji sada i ljepsi su bili dok su bili kockasti i lakse su se parkirali. Ali, novi Forester je meni ljepsi nego ovaj danasnji.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 06 Dec 2012, 15:13

Kako se vama svidja Rover Evoque ?

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 06 Dec 2012, 15:24

DejanM wrote:Kako se vama svidja Rover Evoque ?
A da ti ipak kupiš od svakog po jedan (Volvo, Subaru i Rover),... neka se nađe. :oky

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 06 Dec 2012, 15:34

Izgled mi se svidja ali za kvalitet nisam bas siguran. Ovdje su se Roveri bas lose pokazali sa pouzdanoscu i kvalitetom a kostaju podosta vise ...

Probaj i X3
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 06 Dec 2012, 15:37

ninja wrote:
Izgled mi se svidja ali za kvalitet nisam bas siguran. Ovdje su se Roveri bas lose pokazali sa pouzdanoscu i kvalitetom a kostaju podosta vise ...

Probaj i X3
BMW nije moja prica. Njih uopste i ne gledam ...

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 07 Dec 2012, 00:04

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 07 Dec 2012, 07:46

Mislim da je po mnogim tackama ipak X3 bolji, a po potrosnji posebno. Mnogi se zale da Volvo trosi vise nego sto je specificirano a izgleda da nisu jedini koji lazu. Sada se pokrece neka kampanja protiv laznog navodjenja potrosnje.
Image Made in SFRJ
KokBok

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 08 Dec 2012, 07:12

Juce sam sedeo u novoj Hondi CR-V. Nisam je vozio nego sam samo u izlozbenom salonu u njoj sedeo, zagledao je, itd. Honda CR-V ima definitivno dosta mesta unutra i odaje utisak velikog, porodicnog SUVa. Gepaeck je vise nego dovoljno veliki a i pozadi se sedi jako udobno. Unutrasnji design kod najbolje opremljene varijante moze da prodje. Jedino su vozne karakteristike, bar na papiru, prosecne. Trebalo bi to provozati i videti kako to izgleda u praksi. To cu i da uradim ...

Inace ovde u Becu BMW X3, solidno opremljen, kosta preko 60K eura. To je po meni sumanuto mnogo za ono sto se dobija. Osim toga mi Nemci ekstremno idu na ganglije sa svojom politikom cena - u osnovnu cenu je uracunat auto u kom prakticno nema nista (kod Audi Q5 moraju cak i tockovi da se kupuju kao extras). I kada krenete onda da ubacujete sve ono sto inace u japanskim autima dolazi kao deo standardne opreme, onda cena ode u nebesa.

Inace najavljena je i hibridna varijanta RAV 4 za iducu godinu. To mi je ekstremno interesantna varijanta jer se ja puno vozim po gradu. Hibrid i jeste ono sto meni zapravo treba ... Nadam se da ce u januaru stici ovaj novi RAV 4 pa ce onda moci nesto vise da se kaze ... a i da se provoza ... Sedeo sam u Prius plus i taj auto ima nekih interesantnih momenata: puno mesta unutra ako se ne koriste 6 i 7 sediste, hibrid sa malom potrosnjom, ... ali je design iznutra pomalo bizaran ... za moj ukus .... futuristicki ali uradjen pomocu najjeftinije plastike, bez mogucnosti da se dobiju sedista sa kozom, itd.

Auto koji mi se isto jako dopao jeste OPel Zafira Tourer u punoj opremi. To izgleda zbilja jako interesantno i prilicno noble. Jedini problem je tu image Opela - oni su odavno izgubili image pouzdanih i kvalitetnih automobila ... Ovde se nude po jako dobrim cenama, i sve ono sto kod ostalih Nemaca morate krvlju da placate (poredjenja radi kod BMWa Navi sistem kosta 3600 eura a kod Mazde CX-5 500 eura dodatno na cenu) kod Opela su cene koje su uporedive sa japanskim. Osim toga, kod Opela i pre nego sto pocnete da razgovarate, cena ide na dole za 10% - cak i na njihovoj internet stranici, kada konfigurisete auto, oni sami odmah odbijaju oko 10% od cene na dole .... Vrlo agresivna politika cena koju treba pozdraviti :D

Post Reply