HiFi & Professional Audio Forum  

Akcija - spasimo jazz i klasiku na Beogradu 202

Muzika, film, koncerti
Post Reply

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Akcija - spasimo jazz i klasiku na Beogradu 202

Post by sdanicic » 20 Apr 2011, 23:49

Sinoc sam na pauzi sjajnog koncerta seksteta Richarda Galliana na Kolarcu sreo Voju Pantica i upitao ga sta se desilo sa terminom njegove emisije "Linija za jazz i blues" koja je godinama isla na BGD 202 cevtrkom od 23-01h.

Name, nekoliko nedelja unazad uzaludno sam se u tom terminu kacio na radio, ali pomenute emisije nije bilo. Kao ni "Dragstora ozbiljne muzike" u njegovom tradicionalnom kasno-vecerenjem terminu ponedeljkom. Isprva sam pomislio pa nije valjda da su te emisije ukinute.

Srecom i za sada nisu, ali su prebacene u krajnje neadekvatne, da ne kazem besmislene termine - Dragstor je ostao ponedeljkom ali od 20-22h, a jazz je prebacen u nedelju od 18-20h (zahvaljujem Operateru na ovim informacijama i izrazenoj zabrinutosti/cudenju istim povodom).

Ovom prilikom bih zeleo sve vas da zamolim da u sto vecem broju posaljete e-mail na adresu sekretarijat202@rts.rs ili glavniurednik202@rts.rs i da iznesete svoje nezadovoljstvo promenama termina ovih emisija. I kako rece Voja Pantic - ako se niko ne bude bunio ovim povodom, sva je prilika da ce prvo njegova emisija, a zatim i Dejanov dragstor biti ugaseni.

Sto s obzirom da je novi urednik 202-ke Darko Daca Kocjan (koji me je oduvek nervirao sa svojim "Porukama licne prirode", odnosno emisijom "Oblak u bermudama") vrlo veoma moguce i predstavlja dodatnu otezavajucu okolnost #-o

zika
Moderator
Moderator

Re: Akcija - spasimo jazz i klasiku na Beogradu 202

Post by zika » 21 Apr 2011, 12:25

Slično je i sa mmilovan-ovom „Latin, soul, džez“...

Post Reply