HiFi & Professional Audio Forum  

SteelSeries Siberia v2 bass problem

Studijska, razglasna, koncertna, za muzičare..
Post Reply

Topic author
pajser9
Nov korisnik
Nov korisnik

SteelSeries Siberia v2 bass problem

Post by pajser9 » 24 Jun 2010, 20:04

Pozdrav! Treba mi vasa pomoc, ocajan sam....
Imam slusalice SteelSeries Siberia v2, placene su 100e, stare su 2 meseca, garancije nemam (ne pitajte zasto).... problem je sto ne radi bass u desnoj slusalici. Inace se jedna vuce ja slisalica, ali bass se ne cuje ni malo. Kad ih prikljucim na liniju gde je malo jaci izlaz nego na kompu, proradi bas ali jako je los zvuk, krci, tj koliko se ja razumem, probio je zvucnik.
Inace slusalice rade na rasponu od 10Hz do 28000 Hz. Dali moze negde da se popravi taj zvucnik, ali da se ne zigubi mnogo na kvalitetu zvuka? Postoji li neki zaista ozbiljan servis za profesionalnu audio opremu? Koliko moze to da kosta?
Puno vam hvala u napred!

sn
Forum Admin
Forum Admin

Re: SteelSeries Siberia v2 bass problem

Post by sn » 24 Jun 2010, 20:43

Ove slusalice su prvenstveno namenjene za igre, eventualno iPod i slicno, sto ih ne svrstava u profesionalne. Mislim da ces tesko naci u Beogradu servis koji popravlja bilo koji tip slusalica pa cak i profesionalne; onih nekoliko servisa koje poznajem niko se ne bavi time (uglavnom im je neisplativa popravka).

Topic author
pajser9
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by pajser9 » 24 Jun 2010, 22:03

Mozda u sustini nisu profesionalne, ali za gaming su u samom vrhu pa se svrstavaju u profesionalne gamerske slusalice :)
No nebitno to sada. Slican odgovor sam i ocekivao....izgleda da je jedino sto mi preostaje da izmolim u "Gamesu" da u njihovom servisu promenu taj zvucnik i ja da im platim, posto nemam garanciju.
Znam da sa garancijom mogu bez problema da ih poprave i da budu kao i sto su bile, al da li hoce da se ------ ovako, moracu izgleda sam da proverim :S

Jel ima neko jos kakvih predloga???

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 24 Jun 2010, 22:59

Onda ti je to najbolje resenje, posto je ''GameS'' ovlasceni distributer za SteelSeries. Ugradice ti originalni zvucnik i resen problem.

Post Reply