HiFi & Professional Audio Forum  

Manley Labs

Studijska, razglasna, koncertna, za muzičare..
Post Reply

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Manley Labs

Post by sn » 17 Jun 2011, 19:32

More info http://www.sweetwater.com/store/detail/MicMAID
The idea behind the MicMAID is simplicity. Just plug in up to four different microphones and four different preamplifiers and, you can swap them around, adjust levels, and even store favorites - all without unplugging a single cable or even leaving the sweet spot.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Manley Labs

Post by DejanM » 21 Jun 2011, 10:07

Manley pravi i dobar HiFi a ne samo profi opremu. U Americi su dosta poznati po svojim lampaskim pojacalima ...

Andrija
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Andrija » 21 Jun 2011, 12:11

Eh, dok je VTL bila firma David Manley-a, a to je bilo na krajem osamdesetih i početkom devedesetih, njegovi uređaji su bili poznati u Srbiji i staroj YU. Sećam se da su najmanje tri-četiri dilera prodavali njihova pojačala, što u Bgd., što u Hrvatskoj. Danas se poneko od tih pojačala nađe na oglasu ... još ih ima i sviraju. Sada VTL-om upravlja njegov sin, dok Manley Labs vodi njegova žena. Obe firme imaju svoje distributere kod nas, ali pretpostavljam da samih uređaja napravljenih u ovom veku ima izuzetno mali broj.

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 21 Jun 2011, 12:23

U tom periodu je VTL uzimao cevke i od Ei Nis.. vidjao sam takve primerke u Bg-u.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 21 Jun 2011, 13:36

VTL ST-150 amps su odlicna pojacala. Za te novce ... odlicna ponuda.

Andrija
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Andrija » 21 Jun 2011, 13:54

Priča se da je David učestovao u razvoju KT90. Posle su ih kupovale razne firme uključujući i Jadis. Behu to lepa vremena.

Naravno, skidam kapu i novoj VTL produkciji. Slušao sam jednu veoma ozbiljnu kombinaciju kod Mlađe u Vox-u i, koliko mi je poznato, nema čoveka koji im je bilo šta zamerio.

S druge strane, imao sam divno iskustvo jednom prilikom u Mađarskoj kada sam slušao Manley monoblokove sa po dve 300B. Ne znam da li znate, ali to pojačalo može da svira kao paralelni SET ili kao triodni puš-pul (prebacivanje je jednostavno, prekidačem na šasiji mono bloka) i još uz to možete da birate nekoliko modova povratne sprege. Tako im snaga raste od skromnih 15W do nekih 25-30. Ma, kao stvoreni za mene. :slus

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 21 Jun 2011, 14:06

Andrija wrote:Priča se da je David učestovao u razvoju KT90. Posle su ih kupovale razne firme uključujući i Jadis. Behu to lepa vremena.

Naravno, skidam kapu i novoj VTL produkciji. Slušao sam jednu veoma ozbiljnu kombinaciju kod Mlađe u Vox-u i, koliko mi je poznato, nema čoveka koji im je bilo šta zamerio.

S druge strane, imao sam divno iskustvo jednom prilikom u Mađarskoj kada sam slušao Manley monoblokove sa po dve 300B. Ne znam da li znate, ali to pojačalo može da svira kao paralelni SET ili kao triodni puš-pul (prebacivanje je jednostavno, prekidačem na šasiji mono bloka) i još uz to možete da birate nekoliko modova povratne sprege. Tako im snaga raste od skromnih 15W do nekih 25-30. Ma, kao stvoreni za mene. :slus
Koja opcija ti se najvise dopala ? SET ili PP ?

Andrija
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Andrija » 21 Jun 2011, 18:08

DejanM wrote:
Andrija wrote:Priča se da je David učestovao u razvoju KT90. Posle su ih kupovale razne firme uključujući i Jadis. Behu to lepa vremena.

Koja opcija ti se najvise dopala ? SET ili PP ?
Slušao sam samo PP. Prikačeni su bili Vandersteen zvučnici (model 2 ili 3) koji zahtevaju snažnije pojačalo, pogotovo što sala nije bila mala. Sve je bilo izuzetno muzikalno i dinamično u isti mah, uz fini, prirodan timbar akustičkih instrumenata i glasova, a to je ono što mi se dopada. 300B ume vraški dobro da uvuče slušaoca u muzički materijal, naročito kada je majstor sastavi.

Evo, to je taj izlaznjak iz druge polovine devedesetih: http://www.manley.com/ksepp.php ... samo što je "moj" imao zlatni finiš umesto srebrnog.
Attachments
neo300b2blu.jpg
neo300b2blu.jpg (61.94 KiB) Viewed 1430 times
neo300b2blu.jpg
neo300b2blu.jpg (61.94 KiB) Viewed 1430 times
neo300b1blu.jpg
neo300b1blu.jpg (26.35 KiB) Viewed 1430 times
neo300b1blu.jpg
neo300b1blu.jpg (26.35 KiB) Viewed 1430 times

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 21 Jun 2011, 18:20

Ja sam skoro na sajmu u Minhenu slusao Manley izlazne monos u PP od 100 W po kanalu. Ali ono sto je bilo posebno interesantno jeste bilo Manley predpojacalo sa 300B u SET. Na sve to su bile zakacene Nola zvucnici .... jako lepo je to sviralo.

Andrija
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Andrija » 21 Jun 2011, 18:29

DejanM wrote: .... jako lepo je to sviralo.
Verujem :innoc

Post Reply