HiFi & Professional Audio Forum  

Squeezebox Duet

Neformalni testovi i prikazi audio i video komponenti od strane članova foruma

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Squeezebox Duet

Post by DejanM » 30 Apr 2009, 22:30

Cade wrote:
DejanM wrote:Da li neko ima iskustva sa eksternim napajanjem za SB Duet (ili neki drugi SB) ? Nije bitno da li je to iskustvo steceno sa nekom brand spravom kupljenom u radnji ili je neka DIY varijanta ... Naravno ovde mislim na napajanje koje nije ono malo switch napajanje koje se isporucuje uz sam SB Duet ....
Mogu ja da ti posaljem, po Saletu, externo napajanje koje mi je uradio kolega fixxer sa drugog foruma. Najbolje da ga sam uporedis :)
Takve ponude se ne odbijaju :D Vrlo rado cu da prihvatim tu ponudu - naravno ako se Sale slozi da to ponese sa sobom ...

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 30 Apr 2009, 22:46

DejanM wrote:
Cade wrote:
DejanM wrote:Da li neko ima iskustva sa eksternim napajanjem za SB Duet (ili neki drugi SB) ? Nije bitno da li je to iskustvo steceno sa nekom brand spravom kupljenom u radnji ili je neka DIY varijanta ... Naravno ovde mislim na napajanje koje nije ono malo switch napajanje koje se isporucuje uz sam SB Duet ....
Mogu ja da ti posaljem, po Saletu, externo napajanje koje mi je uradio kolega fixxer sa drugog foruma. Najbolje da ga sam uporedis :)
Takve ponude se ne odbijaju :D Vrlo rado cu da prihvatim tu ponudu - naravno ako se Sale slozi da to ponese sa sobom ...

Sta cu, takva mi je sudbina - nosi, vuci, tegli, vracaj, ...

Nisam isao van zemlje u poslednje 3 godine a da nisam skoro svaki put ili nesto nosio ili vracao vezano za hifi :wink:

@Cade,
A sta ako se to DeajnuM svidi pa nece da mi da nazad ???

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 01 May 2009, 08:46

Sale,

Sad sam morao da pustim suzu nad tvojom tuznom sudbinom. Zbilja je zivot nepravedan kada jedni mogu tako lepo da putuju bez obaveza a drugi uvek moraju da teglje nesto sa sobom. Sve mi je jasno: moram platiti pivo u Minhenu ... :D

Sto se tice vracanja - nista ne brinite - sve se posteno vraca. To samo Sale pokusava da eskivira nosanje i zjbanciju oko svega toga ....

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 01 May 2009, 10:26

DejanM wrote:Sale,

Sad sam morao da pustim suzu nad tvojom tuznom sudbinom. Zbilja je zivot nepravedan kada jedni mogu tako lepo da putuju bez obaveza a drugi uvek moraju da teglje nesto sa sobom. Sve mi je jasno: moram platiti pivo u Minhenu ... :D

Sto se tice vracanja - nista ne brinite - sve se posteno vraca. To samo Sale pokusava da eskivira nosanje i zjbanciju oko svega toga ....
Bez brige - ponecu sve, cak i malo preko toga :)

A kako cemo sada biti jedan dan duze u Mihnenu, bilo bi zaista lepo da se posle toliko godina opet malo prosetam kroz glavni grad Bavarske i usput sto da ne - popijemo i neko pivo :wink:

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 01 May 2009, 10:33

Ove godine cemo imati i pojacanje iz Sapca ... :wink

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 01 May 2009, 10:36

DejanM wrote:Ove godine cemo imati i pojacanje iz Sapca ... :wink

Znaci sto vidimo, cujemo i fotografisemo prvog dana sajma - to nam (vam) je.

Za ostalo ne garantujem(o) \:D/

Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Cade » 01 May 2009, 11:59

sdanicic wrote:@Cade,
Pa, sredicemo da ostavis Harbeth-e kao zalog. Ma, uzecu i one JMLab-ove pa nek ide zivot :D Ali, moras da ih doneses da se ne vracas praznog gepeka :D

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 01 May 2009, 12:40

Cade wrote:
sdanicic wrote:@Cade,
Pa, sredicemo da ostavis Harbeth-e kao zalog. Ma, uzecu i one JMLab-ove pa nek ide zivot :D Ali, moras da ih doneses da se ne vracas praznog gepeka :D
Sad stvari pocinju da bivaju jasnije ... :D :D :D

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 19 Jun 2009, 21:12

Danas sam se igrao sa FLAC 24/96 formatom. Interesovalo me je da cujem da li ima i kolika je razlika u odnosu na standardni FLAC 16/44,1. SqueezeBox Duet ne moze da reprodukuje 24/96 native ali moze da cita ove files i onda vrsi down-sampling na 24/48. Mislio sam da taj down sampling radi receiver medjutim to se zapravo desava u server aplikaciji Squeeze Center. Zbog toga je i na digitalnom izlazu 24 /48.

Kada sam spustio par files u 24/96 na laptop to je radilo dobro. Prebacio sam te iste files onda na NAS i controller mi je javio da ne prihvata sampling rate od 96 KHz. Onda je krenulo muvanje, levo-desno, dok na kraju na SB forumu nisam saznao da zbog toga sto se down-sampling vrsi u server aplikaciji i zbog toga sto je taj proces veoma CPU intenzivan, onda NAS verzija SqueezeCentar aplikacije nema mogucnosti citanja 24/96 - odnosno ta opcija je onesposobljena za NAS. :( Na racunarima tj. Laptopovima radi bez problema.

Mozda nekome ovo bude od znacaja kada bude donosio neke odluke. Ostaje mi sada da se malo igram sa FLAC 24/96 down-samplovanim na 24/48, koristeci Laptop ... ali se za mene otvara tu nekoliko pitanja. Sta raditi kada u nekoj buducnosti FLAC 24/96 ili jos bolje varijanta 24/192 postane standard ? Ne samo da treba odogovarajuci DAC nego je potrebno imati i uredjaj koji nece imati takvo ogranicenje sa NASom odnosno koji ce biti u stanju da cita native 24/96 tj 24/192. Valjda ce Logitech update-ovati Duet u tom pravcu ali za sada takav commitment od strane proizvodjaca ne postoji ...

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 03 Jul 2009, 21:31

U medjuvremenu slusam par albuma direktno na compu u FLAC 24/96 formatu. I to zbilja zvuci bolje nego obican flac. Dosta bolje .... Vidim na Naim stranici za prodaju Naim muzike, da su poceli da nude pojedine CDove kao download u FLAC 24/96 formatu. Prava stvar :good I verovatno jedan od najjacih razloga zasto se ne isplati vise kupovati CDove .... pod uslovom da postoji FLAC 24/96 varijanta.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 04 Jul 2009, 01:12

Logicno je da cujne razlike postoje izmedju 44/16 i 96/24 ali veruj mi da ima i izuzetaka kada pricamo o tome sta se sve moze pronaci na mrezi kao 96/24 bilo da je rec o legalnoj prodaji ili nekim drugim izvorima.
Nikad nisi siguran sta preuzimas i sta je izvorni materijal a pogotovo kada je rec o izdanjima starijim od 10-ak godina. Sada se sve cesce pojavljuju LP ripovi kao 96/24 sto za mene ne predstavlja nikakav kvalitetan HD Audio materijal.
Niti mozes da znas na kakvoj je opremi to pripremano, krckanja i puckanja se podrazumevaju, a o nekim tehnoloskim ogranicenjima da i ne govorim.
Mozda je to nekima bas zbog toga zanimljivo, ali sam ovo navodio pre svega zbog toga sto su mogucnosti 96/24 a pogotovo 192/24 daleko vece ukoliko je i izvorni materijal bar na tom nivou ili veci.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 04 Jul 2009, 06:15

Znam za to - imam par 24/96 LP RIPova i to nije nista posebno. Tu ti dajem za pravo. Imam medjutim i jedan pravi 24/96 FLAC i to zvuci jako dobro, cak i kada se slusa na compu i sluskama. U stvari kupovina oficijelnih 24/96 bi bila prava stvar, kao sto su npr. ova Naim izdanja.

Inace na sajmu u MInhenu sam imao prilike da slusam 24/96, 24/88 pa i 24/192. Tip ih je pustao sa compa na jednom High-End systemu (TAG). To je zvucalo izuzetno ....

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 24 Aug 2009, 11:31

Interesantna opcija za one koji imaju Apple iPod/iPhone .... Instalacijom Squeemote na svoj iPod/iPhone dobija se daljinski za Squezzebox uredjaje. Navodno radi bolje od originalnog SqueezeBox Duet daljinskog !!! Kosta malo pa tako moze da se ustedi na kupovini daljinskog za SB Duet i Classic ....

http://lukeredpath.co.uk/squeemote/

Postoji i alternativa koja se zove iPeng:

http://www.digital-highend.de/start/?p=393

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 15 Apr 2010, 21:52

Nakon sto sam izvrsio najnoviji update sofzware-a za Duet (verzija 7.5) primetio sam neke novine ...

Prva je svakako postojanje DLNA servera u server aplikaciji. On se zove ReadyDLNA. To znaci da DLNA clients mozete da kacite za internet preko SqueezeCenter aplikacije (server aplikacija za Duet). Prakticno ...

Druga je postojanje mnostva internet radio stanica, koje su grupisane po providerima tipa BBC, CBS, ali i alternativnih stanica iz UK, USA, .... Najneverovatnije je medjutim postojanje pristupa velikoj bazi podataka gde su smesteni koncerti, zivi nastupi, bandova. Ima ih puno nepoznatih ali ima i recimo Smashing Pumpkins ... Mislim da ima preko 500 (pet stotina) njihovih zivih nastupa ... Kvalitet snimaka varira .. ali ja sam uspeo do sada svega nekoliko da na brzaka preslusam ...

Direktan pristup Facebook-u, Last FMu, i jos nekim portalima ...

Nije lose ...

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 09 Apr 2011, 10:36

Post Reply