HiFi & Professional Audio Forum  

B&W Nautilus

Neformalni testovi i prikazi audio i video komponenti od strane članova foruma

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Re: B&W Nautilus

Post by sdanicic » 25 Sep 2008, 11:31

lautrecred wrote:naravno, jedini problem sa bgf je u tome sto je rasprodana cela godina na pretplatnicke propusnice. oni povremeno, za manje trazene nastupe, puste u prodaju karte za mesta koja imaju rezervisana za goste i prijatelje. treba da uspostavis kontakt sa tasovcem...
Pricali smo pre neko vece na tu temu - okrenucu lepo Filharmoniju, predstaviti se i reci sta me zanima, pa cu da vidim sta kaze druga strana ...

Topic author
first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 25 Sep 2008, 11:34

lautrecred wrote: ovo ne pisem da bih branio zvucnik koji me ne zanima nego samo zato sto mi je po obicaju pun q nadobudnih audiofila koji ustanu na pogresnu nogu, odu ------ na slusanje, nesto ih iznervira, ne potrude se ni malim prstom da shvate sta se desava i onda se prepametni istresu na forumu.

pozdrav, iskljucujem se iz dalje price. :idea:
Uh dobro je, sad bar znamo da je ovo kontra radi kontre, a ne zbog uverenja, pa ovakva "argumentacija" i nije bitna,.... :wb

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by dioklecijan » 25 Sep 2008, 11:35

Samo da nešto dodam pa da i ja završim s Nautilusima i harmonicima.

Ako si mislio na post MornaraSinbada on je korektno napisan i sadrži bitne stvari u dvije tri rečenice. Vidi se da vlada materijiom o kojoj piše. Je li čovjek inženjer ili je samouk i načitan ne znam, ali je lako prepoznati rečenicu koju napiše netko tko kuži u to što piše ili ne.

Dovoljno je napisati " zvuk je bio mutan, bas je bio naglašen, itd." a frekvencije, harmonike, slušne aparate, šišmiše itd. pustimo na miru, tj onima koji mogu o tome i diskutirati. Tako se izbjegavaju bezizlazne teoretske rasprave neukih u određenom području, koje obično završavaju "ja slušam dobru muziku, a vi ste audiofili koji to ne kužite".

lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 25 Sep 2008, 16:03

odlicno, sad lepo mozemo da se razilazimo - sismisi u pecinu, turbofolkeri na uzivanciju a inzenjeri u audiofiliju. svakom prema zaslugama! :wb

SHAVIJA
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by SHAVIJA » 26 Sep 2008, 09:52

POZDRAV FIRST,
pogodi ko je jos banovan, sa nama dragog sajta... :) ninja i ja, ko zna mozda jos i neko, ne vidjam ljude tako cesto, naravno, sve teme koje sam pokrenuo su obrisane i naravno niko ne zna da sam banovan , a sve to zato sto sam dao svoje misljenje o ovim zvucnicima :) Da ne verujes koje sujete i Koratofilije ima tamo, da se prosto najezis od muke. =D>

Elem , zvucnici ko zvucnici, da sam zatvorio oci mislio bih da je nesto slicno 802, tako da ne opravdavam cenu od 60.000 nikako, jeste da lepo izgledaju mada malo na kitch stranu..ali zvuk malo vuce na ostrinu i po meni ne nesto prirodno, ali to je mozda zbog Korato amplifikacije.

Eto moj prvi post ovde, dobrodosao :-({|=

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 26 Sep 2008, 10:14

SHAVIJA wrote:POZDRAV FIRST,
pogodi ko je jos banovan, sa nama dragog sajta... :) ninja i ja, ko zna mozda jos i neko, ne vidjam ljude tako cesto, naravno, sve teme koje sam pokrenuo su obrisane i naravno niko ne zna da sam banovan , a sve to zato sto sam dao svoje misljenje o ovim zvucnicima :) Da ne verujes koje sujete i Koratofilije ima tamo, da se prosto najezis od muke. =D>

Elem , zvucnici ko zvucnici, da sam zatvorio oci mislio bih da je nesto slicno 802, tako da ne opravdavam cenu od 60.000 nikako, jeste da lepo izgledaju mada malo na kitch stranu..ali zvuk malo vuce na ostrinu i po meni ne nesto prirodno, ali to je mozda zbog Korato amplifikacije.

Eto moj prvi post ovde, dobrodosao :-({|=
Jedna administratorska off-topic opservacija, koju sam vec izrekao tokom proteklog show-a: je li bre pa jel' vam ovaj Forum ovde dodje k'o socijalna ustanova? Da necete mozda sa transparentima da blokirate ugao Nemanjine i Kneza Milosa ako vam obrisemo neki post ili slicno ????

Ili kada vam istakne "kazna" da nestanete sa ovog Foruma u vidu lastinog repa :-k

Salim se naravno, samo sam ozbiljan za ovo poslednje u vezi lastinog repa.

Inace, svima koji su se uclanili u proteklih desetak dana - dobrodosli :gnum

SHAVIJA
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by SHAVIJA » 26 Sep 2008, 11:03

Uff, pa spremi se za promene ... dosla je outcast ekipa sa drugog sajta...a sto se tice Nemanjine...tishe , neko moze da cuje da su to audiofili... strajkuju jer im neko prodao kablove od 5K a razlike nema :D
:band (wow vidi novi smajliji...osvezenje) :D

a za lastin rep sumnjam, odma da ti kazem :mr

Topic author
first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 26 Sep 2008, 11:18

sdanicic wrote: .... je li bre pa jel' vam ovaj Forum ovde dodje k'o socijalna ustanova? Da necete mozda sa transparentima da blokirate ugao Nemanjine i Kneza Milosa ako vam obrisemo neki post ili slicno ????
He, He, ovo nam dođe kao azil za disidente koji su se usprotivili totalitarnom režimu. :D :D :D
sdanicic wrote:Ili kada vam istakne "kazna" da nestanete sa ovog Foruma u vidu lastinog repa :-k
Nadam se da neće biti tako, bar za sebe mogu da kažem, kao i da mi je zaista muka od onih foruma gde se administriranje svodi
na promociju neke interesne grupacije i gde svako mišljenje koje je suprotno tome nije dobro došlo i vrlo brzo se sankcioniše.
Ako je prvo pravilo da smo ovde svi jednaki i da svako može slobodno izneti svoje mišljenje o temama kojom se ovakvi forumi bave
onda posao administracije treba da se svodi na održavanje reda propisana pravilima i kulturom dijaloga.
Koliko mogu za sada da primetim ovde je to tako, a da ima mesta gde je drugačije svedoči i lagani dolazak novih članova sa mesta gde
su neki drugi principi evidentni, pa je tako stigao i SHAVIJA u ovo društvo koga ovom prilikom pozdravljam.

Nije ovo sve baš offtopic, to je samo jedan primer koliko mogu da vas koštaju B&W Nautilusi ako nisu po vašem ukusu. :D

lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 26 Sep 2008, 17:46

mislim da ako lepim recima kazes koliko ti se ne svidjanju, neces imati problem.

sve je pitanje pakovanja, od kablova do forumskih postova! :idea:

SHAVIJA
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by SHAVIJA » 26 Sep 2008, 20:18

pa kako su banovani SVI clanovi koji su imali nesto protiv Korata Radixa i slicnih sektasa mislim da je to vise od slucajnosti, zar ne :wink , ali da ne kvarimo temu, BW Nautilus... danas sam slusao nahvaljene Harberth ili kako se vec pishu... izvukao je vise osmeha od mene nego navedene kutije, bilo je samnom starijih audiofila koji su na lampama elektrostaticima i egzotici i generalno svi su bili ravnodusni prema onome sto su culu na sajmu...Mislim da je pravi pokazatelj za to pitanje: Koliko ste ljudi sreli na forumima i na netu koji imaju ovaj zvucnik i koliko ima slika sistema sa doticnim zvucnikom... Odgovor sto se mene tice je 0 i 1.
Posetite One Hifi iznenadicete se .

Topic author
first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 26 Sep 2008, 22:35

lautrecred wrote:mislim da ako lepim recima kazes koliko ti se ne svidjanju, neces imati problem.

sve je pitanje pakovanja, od kablova do forumskih postova! :idea:
Hm, nije to dovoljno za mesto o kome pricamo i lepe reci slozene u kriticko razmisljanje su tamo gore nego prostacko vredjanje koje je u funkciji velicanja lika i dela znas vec koga.
Ali odosmo u off, pa kada se sledeci put budemo videli, uz picence mozemo i o tome ako hoces.
Malo mi je bez veze da tebi to objasnjavam jer ti bar imas toliko staza tamo da ne mogu da verujem da to nevidis.
Ovo sa neslaganjem oko B&W Nautilusa se uvek moze podvesti i pod subjektivnan stav pa i licni ukus, ali ona prica tamo je vrlo jasna..... naravno onima koji hoce da je vide.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 27 Sep 2008, 08:47

Mislim da je ovaj predlog koji je first izneo (picence i zvakica uz njega) odlican predlog. Ja poznajem materiju o kojoj pricate jako dobro ali sam misljenja da ne bi trebalo dovoditi ova dva foruma u konkurentski odnos, niti je ovaj forum na bilo koji nacin utociste za one koji iz nekog razloga ne zele vise da ucestvuju na onom drugom forumu. On je otvoren za sve i sve dotle, dok neko postuje osnovna pravila ponasanja na forumima, on ce nadam se takav i ostati (ja nisam admin ali mislim da delim misljenje i Saleta i SNa). Takodje ne bi trebalo koristiti ovaj forum za napade na onaj drugi (to se Hvala je Bogu jos nije ni desilo) niti na bilo koji nacin ulaziti u polemiku na posredan ili direktan nacin sa postovima koji su sa drugog foruma. Ovaj forum nije niciji anti-forum i mislim da je najbolje da tako i ostane. Odluka da na nekom forumu ucestvujete ili ne ucestvujete jeste vasa licna odluka i pravo koje vam niko ne moze oduzeti. Ali treba postovati i stavove onih drugih koji su drugacije odlucili.

Jednom recju - nemojmo gubiti vreme sa tim stvarima ...

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 27 Sep 2008, 08:58

SHAVIJA wrote:pa kako su banovani SVI clanovi koji su imali nesto protiv Korata Radixa i slicnih sektasa mislim da je to vise od slucajnosti, zar ne :wink , ali da ne kvarimo temu, BW Nautilus... danas sam slusao nahvaljene Harberth ili kako se vec pishu... izvukao je vise osmeha od mene nego navedene kutije, bilo je samnom starijih audiofila koji su na lampama elektrostaticima i egzotici i generalno svi su bili ravnodusni prema onome sto su culu na sajmu...Mislim da je pravi pokazatelj za to pitanje: Koliko ste ljudi sreli na forumima i na netu koji imaju ovaj zvucnik i koliko ima slika sistema sa doticnim zvucnikom... Odgovor sto se mene tice je 0 i 1.
Posetite One Hifi iznenadicete se .
Off-topic za shaviju:

Za Harbethe necu posetiti One HiFi jer model Compact 7ES-3 imam od februara prosle godine, i to je jedna od najpametnijih kupovina koju sam obavio u proteklih par godina, generlano govroreci :-"

Ali me tamo veoma intirgira model Lavardina IT, ali cini se da je mrka kapa da cu moci d aga dobijem na kucno slusanje, cak i ako zauzvrat budem napisao recenziju za HiFi Cafe. Napomenuo sam to Nesi iz One HiFi-ja, ali mi on nije ostavio utisak da ce to biti moguce i uputio me na vlasnika firme Acu ...

Videcemo :-k

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 27 Sep 2008, 09:03

DejanM wrote:Mislim da je ovaj predlog koji je first izneo (picence i zvakica uz njega) odlican predlog. Ja poznajem materiju o kojoj pricate jako dobro ali sam misljenja da ne bi trebalo dovoditi ova dva foruma u konkurentski odnos, niti je ovaj forum na bilo koji nacin utociste za one koji iz nekog razloga ne zele vise da ucestvuju na onom drugom forumu. On je otvoren za sve i sve dotle, dok neko postuje osnovna pravila ponasanja na forumima, on ce nadam se takav i ostati (ja nisam admin ali mislim da delim misljenje i Saleta i SNa). Takodje ne bi trebalo koristiti ovaj forum za napade na onaj drugi (to se Hvala je Bogu jos nije ni desilo) niti na bilo koji nacin ulaziti u polemiku na posredan ili direktan nacin sa postovima koji su sa drugog foruma. Ovaj forum nije niciji anti-forum i mislim da je najbolje da tako i ostane. Odluka da na nekom forumu ucestvujete ili ne ucestvujete jeste vasa licna odluka i pravo koje vam niko ne moze oduzeti. Ali treba postovati i stavove onih drugih koji su drugacije odlucili.

Jednom recju - nemojmo gubiti vreme sa tim stvarima ...
Apsolutno i bez ikakvih daljih komentara - samo kvalitet diskusije i fer ponasanje je ono sto se ovde racuna, vrednuje i o cemu ce se voditi paznja.

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by dioklecijan » 27 Sep 2008, 09:36

Ja ne vidim nikakav razlog zašto bi se bilo kakvi komentari i o bilo kome uskraćivali. To je kao da vidiš lopova i kažeš nekome "nemoj o tome, to je mafija". Razmislite malo o tome koliko stresa doživljavate autocenzurom. Iz svog životnog primjera mogu kazati da mi se život preporodio kada sam dao otkaz u firmi u kojoj mi je plaća bila 2000 eura i zagarantiran posao do pezije. Sve ima svoju cijenu, a život nitko ne može kupiti za 2000 eura mjesečno.
Sve osim potpuno slobodne diskusije svelo bi se na sferu interesa jednako kao i reklamiranje određenih brandova i sl. Nije lopov samo onaj tko krade već i onaj što lopova čeka u automobilu.

Post Reply