HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

B&W Nautilus

Neformalni testovi i prikazi audio i video komponenti od strane članova foruma

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: B&W Nautilus

Post by DejanM » 27 Sep 2008, 09:47

dioklecijan wrote:Ja ne vidim nikakav razlog zašto bi se bilo kakvi komentari i o bilo kome uskraćivali. To je kao da vidiš lopova i kažeš nekome "nemoj o tome, to je mafija". Razmislite malo o tome koliko stresa doživljavate autocenzurom. Iz svog životnog primjera mogu kazati da mi se život preporodio kada sam dao otkaz u firmi u kojoj mi je plaća bila 2000 eura i zagarantiran posao do pezije. Sve ima svoju cijenu, a život nitko ne može kupiti za 2000 eura mjesečno.
Sve osim potpuno slobodne diskusije svelo bi se na sferu interesa jednako kao i reklamiranje određenih brandova i sl. Nije lopov samo onaj tko krade već i onaj što lopova čeka u automobilu.
Uf ... Dioklecijan ...

Ne radi se ovde o nikakvoj vrsti cenzure. Radi se o "lepom ponasanju" ako bas hoces. Ja postujem tvoj stav da treba reci istinu i zbilja ti niko ne brani da otvoris poseban post na temu: B&W su lopovi. Ili vec kako god bi se to moglo zvati ... Problem se odnosio na onaj drugi forum i odnos prema njemu. Ono sto ne bi trebalo raditi jeste prepucavati se sa drugim forumima iz prostog razloga sto to ne vodi nicemu. Ruzno je ... A pored osecaja za istinu treba da postoji i osecaj za estetiku. I moral.

Inace ta prica o napustanju dobro placenog posla zbog istine - samo mogu da kazem: bravo! Jedan je zivot i mnogi ne shvataju koliko lose okruzenje na poslu moze da ruinira kvalitet zivota ...

SHAVIJA
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by SHAVIJA » 27 Sep 2008, 10:10

Pa ovako... u potpunosti se slazem sa dioklecijanom =D> .
Kad bi se tema BW lopovi otvorila na tom nasem "sajtu" bila bi obrisana ili zakljucana istog momenta a pisac bi dobio zabranu od par meseci. Ja sam npr dobio zuti karton jer sam postavio temu "Gde je first i ostali" i to sa obrazlozenjem da pitam gluposti, a ban na mesec dana zato sto sam komentarisao BW . E sad ako nekome smeta istina da tj zvucnik ne moze da vredi 60.000 i da moze da se napravi u kucnoj radinosti za mnogo manje para to je njegov problem a ne moj, ja sam izneo samo svoje misljenje, ali kako korato finansira taj forum , sve mi je jasno..samo mogli su da otvore svoj reklamni forum i na svom sajtu. Nije cudo sto niko ne voli korato jer ne znaju da se ponasaju ni uzivo ni on-line. [-(

Drugi primer zbog kog sam bio banovan ej taj sto sam rekao da su mi u Radixu trazili 100 evra za Alps 10k pot - obican, za moje tadasnje pojacalo Arcam Aplha 8 i to u temi "vasa iskustva s distributerima" ili slicno...gde bi stvarno trebali da pisemo o iskustvima sa njima. Ja sam napisao da su mi trazili tu cifru jer su zvali Arcam i oni su rekli da je to "specijalan" pot za "BAS TO POJACALO" ? Anyhoo, pozovem ja distributera u Splitu i on mi kaze da to vredi 20-30 evra i da ce on to poslati za Radix jer se druzi s njima, i naravno oni nisu hteli da se cimaju. I najsmesnije od svega je da sam ja okrenuo licno Arcam rekao da ne mogu da nadejm pot te vrednosti ovde, oni mi rekli 8 evra nema problema ...i posaljem broj kartice da izvrse uplatu i ne prodje kartica zbog ko zna cega i ljudi ljubazno kazu dacemo vam ovaj pot FREE OF CHARGE i posalju i hvala im.

E sad ako te neko banuje kada u temi Iskustva kazes svoja iskustva sa domacim i stranim firmama i moderatoru se to ne svidi jer su mu Sreja ili DUle dali popust na Anthony Gallo 5.1 sistem i zbog toga te banuje onda je to cista perverzija i bezobrazluk. A da ne pricamo o obrisanim postovima i zakljucanim temama.

@sdanicic ...videcemo nesto za taj Lavardin, mozda ja pokupim pa napravimo neko slusanje ili odemo grupno do Onehifi

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 27 Sep 2008, 11:42

Pa dobro ... ako smatrate da to nekome nesto doprinosi onda samo napred.

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 27 Sep 2008, 12:35

SHAVIJA wrote:
@sdanicic ...videcemo nesto za taj Lavardin, mozda ja pokupim pa napravimo neko slusanje ili odemo grupno do Onehifi
BTW, ja mu nekako dodjem kao nezvanicni OneHiFi maneken - imam 4 brenda koji oni zastupaju kod sebe u sistemu. Ako ne budem mogao da dobijem Lavardin IT na kucno slusanje, onda cu kod njih samo da ponesem svoje interkonekte i strujne kablove - sve ostalo bi oni trebali da imaju.

A sto se tice seme "diler ti da popust pa ti na forumu ne das da se nista lose pise o njemu, odnosno da momentalno reagujes makar i ako samo postoji nagovestaj da bi se to moglo desiti" - pa sasvim je OK ako ti diler ponudi nesto sa popustom ako vidi interes u tome ili jednostavno sto mu se svidja kako si predstavio (pre svega realno) neki od modela sa liste brendova koje on zastupa. Na drugoj strani je da donese odluku da li ce to da prihvati ili ne. Nekome samo odlazak na kafu i pice moze da bude sasvim dovoljna satisfakcija. A moze i da ne bude nista od toga - ni hvala, ni dobro je, ni lose je, nit' kafa nit' sok [-X

Ili da druga strana kaze - OK ja sada ne bih nista kupovao, jer mi jednostavno u ovom trenutku ne treba, ali hajde da uradimo test za neki uredjaj i da onda tom nekome ko bude to napisao das kintu u protivvrednosti tog popusta, ili da stavis baner na mesec dana, itd, itd. S tim sto zadrzavas pravo da to sto diler da na test jednostavno bude nesto sto ti se ne svidja, za sta ne mozes da doneses realan sud (sam ili uz pomoc prijatelja), pa onda se to vrati nazad uz argumentovano objasnjenje i predlog da kada bude stiglo nesto novo da se opet cujete (a desilo mi se to 3 puta, na 3 razlicite adrese).

Tako po meni treba odrzavati fer i realnu vezu na relaciji medij-distributer i to na duze staze.

Medjutim sve je to meni dole na listi priotiteta - ono sto ja mislim da treba da bude primarno i normalno (jer ipak HiFi Cafe postoji skoro 3,5 godine, Forum skoro dve godine) da distributeri tebe zovu u kazu ti da imaju nesto za sta misle da bi bilo zgodno da se uradi neki test i to objavi. Sto se nazalost retko desava, ali ne mogu reci da toga nema uopste - samo po meni nema dovoljno.

Nije sve u parama, ali je normalno da se i taj momenat u nekom trenutku pojavi i da zazivi. Jer ovako kada covek pogleda - neki specijaliozvani sajt i/ili forum koji postoji barem godinu dana i koji nema banere iz oblasti kojima se bave (nebitno da li sto automobili, mobilni telefoni, sam svoj majstor, ...) kod posetilaca moze da ostavi utisak da je taj "cyber" medij: diletanski, da su vlasnici u svadji sa ostalim iz te branse, da su likovi koji tamo dolaze provaljeni od ostalih ako teske dr**dzije, itd, itd.)

A ja mislim da mi to nismo, niti smo ikada bili, a i ne planiramo da budemo (govorim nadam se u ime svih vas).

bbrka
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by bbrka » 27 Sep 2008, 22:02

Pa ja tek sad vidim i cujem kakva je ovde akcija.
Disidenti i azilanti "on the move".
Mislim da cu ubuduce vise vremena provoditi ovde,
Samo napred :gjob

lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 28 Sep 2008, 11:10

SHAVIJA wrote:
Drugi primer zbog kog sam bio banovan ej taj sto sam rekao da su mi u Radixu trazili 100 evra za Alps 10k pot - obican, za moje tadasnje pojacalo Arcam Aplha 8 i to u temi "vasa iskustva s distributerima" ili slicno...gde bi stvarno trebali da pisemo o iskustvima sa njima. Ja sam napisao da su mi trazili tu cifru jer su zvali Arcam i oni su rekli da je to "specijalan" pot za "BAS TO POJACALO" ? Anyhoo, pozovem ja distributera u Splitu i on mi kaze da to vredi 20-30 evra i da ce on to poslati za Radix jer se druzi s njima, i naravno oni nisu hteli da se cimaju. I najsmesnije od svega je da sam ja okrenuo licno Arcam rekao da ne mogu da nadejm pot te vrednosti ovde, oni mi rekli 8 evra nema problema ...i posaljem broj kartice da izvrse uplatu i ne prodje kartica zbog ko zna cega i ljudi ljubazno kazu dacemo vam ovaj pot FREE OF CHARGE i posalju i hvala im.
Izvini, kako si se setio bas radix da okrenes, jel si arcam kupio kod njih, jel si im stalna musterija ili...?

SHAVIJA
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by SHAVIJA » 28 Sep 2008, 21:54

@lautreCD
Najblizi distributer je u Splitu, u prvom razgovoru sa njima sam bio upucen na Radix jer su oni u to vreme trebali da preuzmu Arcam program. Dovoljno? :gnum

bbrka
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by bbrka » 28 Sep 2008, 23:34

SHAVIJA wrote:@lautreCD
Najblizi distributer je u Splitu, u prvom razgovoru sa njima sam bio upucen na Radix jer su oni u to vreme trebali da preuzmu Arcam program. Dovoljno? :gnum
Izvinjavam se unapred clanovima i administratoru, ako sam prebacio prinadleznosti, ali se nadam da ces se od sada, bar sto se tice Arcama, obratiti za bilo kakvu pomoc jedinom zvanicnom distributeru Arcama za Srbiju. :gnum

lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 29 Sep 2008, 01:08

SHAVIJA wrote:@lautreCD
nije. lepo sam te pitao - gde si kupio uredjaj i koje je njegovo poreklo, da li je mozda prethodni vlasnik kupio kod radixa.

nisam hteo da ulazim u dijalog sa tobom na drugom forumu a posto si sad ovde krenuo sa istom pricom, moram ti reci da ti radix nije trazio puno para za rezervni pot. trazio ti je isto para koliko volvo trazi para nekome ko kupi auto kod preprodavca ili na pijaci polovnih automobila pa shvati da se auto ne moze servisirati kod pere iz komsiluka i onda mora da zove zvanicni servis zato sto, naprimer, jedino tamo ima kompjuter koji vrsi dijagonstiku motora. jer, ruku na srce, ako pot kosta kod toncija 30E kao sto ti je rekao, odatle ima 2 opcije. jedna je prijateljska, da ga tonci stavi u kutiju kada bude slao neki ARC ili sonus faber za beograd, i radix ti ga prosvercuje. a zasto bi to radili, ni luk jeli ni luk mirisali, kupio si uredjaj na 3. mestu, nisi im musterija. onda lepo izvoli, njihovi troskovi prilikom uvoza pot u srbiju - kao registrovane firme su sledeci: prvo ce ih komercijalna banka opeglati sa 10-15 evra flat fee za bilo kakvu transakciju spolja bez obzira sto je suma minorna. tu negde je angazman osobe iz radixa koja je pisala nalog za transfer novca u inostranstvo. onda, kada pot stigne u beograd na carinjenje, imaces citav niz zanimljivih troskova koji nemaju veze sa njima. carina ce te opeglati sa fiksnim troskovima od 20-30E kao sto su carinski pregled, lezarina itd. onda ce se tu negde pojaviti famozni spediter koji takodje radi na fiksi trosak popunjavanja papira, racunaj jos 20-30e ako se sazale na vrednost posiljke, inace je to obicni flat fee 50E. i svime time treba da se neko bavi iz radixa, za tvoj pot, iako im nisi musterija, ponavljam. saberi sve ovo, tu se negde na 80-90E. trazili su ti 100E? fair enough, to je sve sto mogu da ti kazem.

to sto si ti kao svaki balkanac mutljaros, htetoh reci srbin, pa ko velim da se mozda ne uvredis na nacionalnoj osnovi, hteo da ispadnes pametniji od njih, eto uspeo si - arcam ti je pomogao i to je sa njihove strane naravno OK. ali je sve ostalo sto si pisao tamo o radixu bilo do jaja nekorektno i ljuba te je potpuno opravdano pedalirao, iako sam licno protiv bilo kakvog bana. opravdano - zato sto je taj forum, kao i ovaj ovde, privatan forum njegovog osnivaca i kada si se uclanio, kliknuo si OK na citav niz pravila koje je osnivac predvideo. hi-files ima tesne veze sa dilerima i zivi od njihove reklame, i nema nikakvog razloga da pusti svaku dileju koja misli da je u pravu da histerise i prosto mu dodatno pravi probleme. da stvar bude dodatno bizarna u tvom slucaju, dobro je poznato da radix ne mirise narocito taj forum, niti ljude iza njega - mozda gresim ali tako kaze urbana legenda - sto ti izmedju ostalog dobrano pokazuje da si preterao.

last but not least, mislim da je ovo sto radis ovde na forumu nekorektno prema hificafeu, tamo si banovan, ovde si dosao da pljujes po njima. ne bih dalje komentarisao.

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 29 Sep 2008, 08:49

lautrecred wrote:
last but not least, mislim da je ovo sto radis ovde na forumu nekorektno prema hificafeu, tamo si banovan, ovde si dosao da pljujes po njima. ne bih dalje komentarisao.

Mislis banovan na hi-files forumu ??? Malo se smisao gubi gde , ko i sta.

Samo da ne brkamo babe i zabe [-X

Zato hajde da se ovde vratimo kvalitetu i razumevanju, nemam nesto zeludac da izigravam (a ni SN) nadzorni organ po ceo dan, nego da smisleno potrosim vreme dolazeci na forumu i citaujuci sta ljudi pisu :-"

Ni sn ni ja ne zivimo od dilera hi-opreme kod nas, ali "zivimo i uzivamo" od dobrih i korektnih medjuljudskih odnosa :gnum

lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 29 Sep 2008, 12:43

slazem se skroz. nema potrebe da se ovde nastavlja prica koja je zapoceta na drugom mestu, narocito ne na temi koja nema veze. prosto sam hteo da kazem da nije fer da banovani clanovi hi filesa koriste ovaj forum za kritiku prvog foruma. nije fer prema ovom forumu.

SHAVIJA
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by SHAVIJA » 29 Sep 2008, 13:09

lautrecred wrote:slazem se skroz. nema potrebe da se ovde nastavlja prica koja je zapoceta na drugom mestu, narocito ne na temi koja nema veze. prosto sam hteo da kazem da nije fer da banovani clanovi hi filesa koriste ovaj forum za kritiku prvog foruma. nije fer prema ovom forumu.
to sto spominjes nacionalnu osnovu i srpsko poreklo govori kakav si ti covek, to necu komentarisati.

Taj pot kosta 10 evra u HK , a ovde se moze nabaviti za 30ak kod ljudi koji donose . Ocigledno ti nije poznat carninski postupak kod nas, jer ovo ne podleze carini a i da podleze nebi se tako svodila racunica.

Kako ja to ,kao mladi audiofil tada nisam znao, niti kao student ekonomije znao gde mogu naci "10k logaritamski pot" niti kako izgleda obratio sam se gore navedenima. Reci ti meni gde si ti video da za komponentu koja kosta 10e neko naplacuje 100e? Ja cak mogu Mundorf supreme da nabavim kod distributera za 10-20 posto vecu cenu nego u HK i zamisli koja bi ja bio dzukela kada bi nekom klincu koji oce samo da slusa muziku taj pot koji vredi 8e prodao za 100e?? Ja to licno ne bi mogao sto zbog morala sto zbog savesti. Tako da te firme koje oce da te zahebu kako stignu a promovisu se kao audiofilske ejr imaju asortiman nekog "hifi" proizvodjaca mene ne zanimaju i svima cu kad god stignem pricati svoja iskustva sa svima, a sada ih imam za knjigu. I to sve u cilju da mladi ljudi koji nemaju para i nisu inzinjeri akustike mogu da slusaju muziku kako treba i sa parama koje imaju. To je poenta druze.

Sto se tice foruma cije ime ne znas shvaticu da nisi nimalo upucen u situaciju tako da s tobom o tome necu komentarisati,neka ti objasne drugi ako imaju vremena i to na PM da ne idemo u offtopic vise.

Sto se tice ovog sajta uskoro ce mu se pridruziti jos par jako kompetentnih clanova sa "drugih sajtova" tako da ja bar nesto cinim za ljude koji slusaju muziku a ne samo prozivam. :o:o

lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 29 Sep 2008, 13:43

firma uvoznik placa carinu i prolazi proceduru bez obzira na vrednost robe. na deo od 1 evro ili na uredjaj od 100.000 evra. pravna lica nisu oslobodjena placanja prinadleznosti bez obzira na vrednost robe.

samo fizicko lice ima pravo uvoza bez placanja carine do zajednicke vrednosti robe i transportnih troskova do 20E.

to ti pise u zakonu, a naravno da se onaj koji mora legalno uvesti 1 potencimetar za nekog ko je usetao u radnju ne moze takmiciti sa onima koji "donose".

sastavljati sistem po halo oglasima a traziti pomoc od dilera - sta trazio, to dobio.

SHAVIJA
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by SHAVIJA » 29 Sep 2008, 13:53

A kako mi ga je Tonchi onda nudio za 30 evra? Jos iz Engleske? Znaci dobio ga je za manje kad ja za toliko dobijam...samo je on lupio realnu cifru a ovi po sistemu "ako oce da plati neka plati, necu se smaram za manje od 100 evra "
Ispod 10 evra nista ne podleze carini osim ako ga ne posaljes DHLom i zakace ti speditera na grbacu. Pa sam zakljuci druze da ti neko sad ponudi taj pot za 100 evra, nevezano za ovu pricu, jel bi mu reko hvala ili ga oterao u P.M... Ali budi iskren.. :mr

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 29 Sep 2008, 14:00

Tema je Nautilus i ako vec "prijetite" sa PM:ovima vrijeme je, mislim, da prijetnje i izvedete u dijelo :-"
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Post Reply