HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

B&W Nautilus

Neformalni testovi i prikazi audio i video komponenti od strane članova foruma

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Re: B&W Nautilus

Post by sdanicic » 29 Sep 2008, 14:01

Iskreno, jel vas dvojica (shavija & lautrecred) hocete da se nadjete na picu da konstruktivno prodisktujete neke stvari, ali ne znate kako jedan drugome to da sopstite/predlozite & slicno ????

Pa evo, ja cu vam saopstiti - recimo cetvrtak uvece negde oko 20h negde u sirem centru grada (shavija mislim da si ti iz BDGa, ili nisi?), prva tura pica je moja :welc

SHAVIJA
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by SHAVIJA » 29 Sep 2008, 14:16

Hahahaha, jesam malo stidljiv :D sreca da uvek ima provodadzija.

Pa hajd vratimo se na nautiluse, ko hoce da nastavi... kako smo rekli svoja misljenja mi na sajtu mozete izneti misljenja drugih ljudi koji su ga culi. Generalno moji prijatelji nisu nesto impresionirani zvukom, ne govorim uopste o ceni i klasi zvucnika, nego o zvuku.

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 29 Sep 2008, 14:36

Molim da mi se explicitno odgovori na predlog za pice u cetvrtak uvece ili koji dan kasnije ?

Kakvi Nautilusi, kapetan Nemo, Zak Kusto, Veljko Rogosic, itd, ko vas pita za to :wink:

SHAVIJA
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by SHAVIJA » 29 Sep 2008, 15:01

Malo sam bolesan pa ne idem nigde ali kad ozdravim, idemo do OneHiFi da vidimo sta moze da se uradi za taj test,pa onda pica kolko oces :) ima jos interesenata.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 29 Sep 2008, 16:16

SHAVIJA wrote:Malo sam bolesan pa ne idem nigde ali kad ozdravim, idemo do OneHiFi da vidimo sta moze da se uradi za taj test,pa onda pica kolko oces :) ima jos interesenata.
Kakav bezobrazluk :wink:
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

SHAVIJA
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by SHAVIJA » 29 Sep 2008, 17:00

E vidi to c nema kvacicu iznad...ccc pomisli covek da sam mislio nesto drugo...pa poznato je da pice i hifi ne idu zajedno a "pitje i hifi vec moze" kao i "pice i pitje" where tj=c sa kvacicom ;) prim.prev. :D

SHAVIJA
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by SHAVIJA » 07 Oct 2008, 14:29

Danas u 12.37 mi je istekao ban na " onom sajtu"... Postavio sam temu "Utisci sa letovanja" u kojoj sam samo napisao sledece:
ZZahvaljujem se na letovanju moderatoru, tamo sam sreo i clana Ninja i clana First pa smo se lepo proveli...

Tema je obrisana posle 20 minuta, ne zakljucana nego obrisana da niko ne vidi.
BTW banovani su Vulejov (opet) BoogieWoogie, i jos neki

Pa o cemu onda tu pricamo?? O ovome ce se polemisati i na druge nacine nego elektronski. \:D/

Topic author
first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 07 Oct 2008, 18:36

SHAVIJA wrote:Danas u 12.37 mi je istekao ban na " onom sajtu"... Postavio sam temu "Utisci sa letovanja" u kojoj sam samo napisao sledece:
ZZahvaljujem se na letovanju moderatoru, tamo sam sreo i clana Ninja i clana First pa smo se lepo proveli...

Pa o cemu onda tu pricamo?? O ovome ce se polemisati i na druge nacine nego elektronski. \:D/
He, sve je to već ispričana priča,... ne vredi se nervirati,...
....dakle izvoli ovde piši ono što misliš o temama koje su na tapetu, ja za sada nisam primetio da je ovde uredništvo
bilo kome obrisalo post koji je kritički obrazložen korektnim rečnikom, a verujem da ima dosta onih sa kojima se ne slažu.
Ako baš hoćeš i tamo da pišeš, onda se spremi da hvališ ono što tamo treba da hvališ, a kudiš samo ono što smeš da kudiš,.... :wink

Boogie Woogie
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Boogie Woogie » 08 Oct 2008, 00:02

Dakle ovako.

Pre nego što pozdravim sve članove ovog foruma (pošto sam banovan na „onom“) da kažem da sam malo pročešljao po temi Nautilus, pre svega da vidim da li se i utisci nekoga bez audiofilskog iskustva (dakle mene) slažu sa utiscima nekih koji ta iskustva imaju (dakle vas).

Krenem od pozadi (navika od novina) i imam šta da vidim - vidim da ovde postoji neka druga (i rekao bih, ovako na prvu loptu) normalnija struja forumaša.

Dakle - Nautilusi - i još neki utisci.

Utisak Prvi:
Nautilusi su (za te pare) morali da daju makar nagoveštaj nekakvog „referentnog zvuka“.
To se međutim nije desilo.
Ni za 60, ni za 50 ni za 10 ni za par hiljada evra jer, (dozvolite primedbu neiskusnog uveta) meni oni zvuče ni bolje ni lošije od nekih zvučnika od upravo te neke „niže“cene.

Verujem da u sebi imaju zlatnih žica, možda i po neki dijamant i verujem da je u te zvučnike uloženo i vremena i znanja ali..verujem i da je to samo pokazalo da se ono „kolko para tolko muzike“ ne pika baš uvek..
Dakle, Nautilusi – razočar.

Utisak drugi:

Forum na kome sam sveže banovan mi je bio drag jer je bio živahan i, za nekoga ko je želeo da krene u nešto što je Hi Fi, (a o čemu nije imao jasnu predstavu šta je to Hi Fi ) - koristan izvor informacija.
I..šta sam tamo naučio?

Pa, naučio sam da Hi Fi znači potragu za savršenim (ja bih ipak rekao – najprijatnijim) zvukom i u tom smislu probavanje razne opreme.
Naučio sam da pojačala mogu da zvuče različito (mada se neki prodavci kunu da je to izmišljotina, naročito kada namirišu da ne planiraš da se izuješ za više od 500 EU i kada im na polici zvrje neprodati stereo-risiveri).

Naučio sam i da kablovi, stalci za zvučnike i vitrine za Hi FI, takođe mogu da zvuče različito, samo kad se malo usviraju..

Osim tih tehničkih detalja, naučio sam da su glavni koordinatori, administratori i modetatori toga foruma neka deca, koja su u direktnoj sprezi sa prodavcima, te da svoje kriterijume prilagođavaju upravo prema stepenu spremnosti svakog pojedinog člana foruma da određene prodavce favorizuju, odnosno po potrebi blate.

U tom smislu, forum mu dođe kao neka free reklama, preporuka, navigacija gde za vaše pare zvučnici sviraju najbolje, a kod koga su kanta. Gde pojačala daju više "mišićave struje" a kod koga se muče i zamaraju itd, a "vlasnici" foruma mu dođu ono "umiljato jagnje koje sisa više sisa".

Koliko shvatih, zarad nekakvog popusta, ili prodavčeve dobre volje, ti su dečaci u stanju da urade sve (pa i da pomenute Nautiluse svojeručno ispentraju na drugi sprat Hotela tojest Inn) No ti se napori dadu zaboraviti onog trenutka, kada od tih prodavaca dobiju novo pojačalce na probu, Rotela na popust, a bogami i kablove na poklon. Takvih likova tamo ima, teško im je, i oni jedni drugima u svom ulizivačkom modu, jednostavno moraju da pirkaju u muda (oops..sme li se na ovom forumu upotrebiti neka psina poput „ulizivačkom“?).

..no ipak..mišljenja sam da deci ne treba oduzimati njihove radosti ( i ne dovoditi ih u situaciju da na primer odrastu preko noći).

Dakle, klasična, žalosna priča kupi me – prodaj me, danas Hi Fi, sutra džak brašna? (brdo karamela?)

Što se tiče prodavaca, naučio sam da je u sve manjoj bari sve više krokodila, te da će se stvari (verovatno, nadajmo se) odvijati u korist sirotih, dobrog zvuka željnih kupaca.

U međuvremenu ima prodavaca koji su to rekao bih shvatili, ali i onih kojima ne pada na pamet da tako nešto shvate, niti da se npr.potrude oko kupca, (neko je ove pomenuo Radix) i rekao bih, ne samo oko kupca, nego im izgleda ne pada na pamet ni da npr. jednom u 37 godina operu itison u svom salonu..

Na moje pitanje „Da li imate CA 540?“ dobio sam ljubazan odgovor „Šta vi oćete? Kolko vama pojačalo treba?“ A na pitanje „ Koliko vam košta par onih Dali Blue 2 zvučnika što imaju ribonce“ dobio sam očinski topao odgovor „ sedamsto evra, al ako si kupac možda bude malo manje..Neću da ih kačim ako nisi kupac“..

Pa ko ne bi poželeo da kupi stereo risiver?

Raspisah se
Izvinjotka
Mod prvi post ovde (možda i poslednji?) (Nadam se da nije..) (moje je da probam )

Pozdrav svima ;)

Sonichammer
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Sonichammer » 08 Oct 2008, 00:25

Oho ho... Boogie Woogie... Ista meta, isto odstojanje... Forumi se menjaju ali ne i stil. Sto se mene tice, dobro dosao. :gnum

Boogie Woogie
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Boogie Woogie » 08 Oct 2008, 00:27

Zahvaljujem Sonic, pa računam..tu smo, da se družimo ;)

stereo
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by stereo » 08 Oct 2008, 00:40

first wrote:
SHAVIJA wrote:Danas u 12.37 mi je istekao ban na " onom sajtu"... Postavio sam temu "Utisci sa letovanja" u kojoj sam samo napisao sledece:

He, sve je to već ispričana priča,... ne vredi se nervirati,...
....dakle izvoli ovde piši ono što misliš o temama koje su na tapetu, ja za sada nisam primetio da je ovde uredništvo
bilo kome obrisalo post koji je kritički obrazložen korektnim rečnikom, a verujem da ima dosta onih sa kojima se ne slažu.
Ako baš hoćeš i tamo da pišeš, onda se spremi da hvališ ono što tamo treba da hvališ, a kudiš samo ono što smeš da kudiš,.... :wink
Meni je obrisan post na ovom forumu..i bio je kritički obrazložen korektnim rečnikom.

Topic author
first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 08 Oct 2008, 01:53

stereo wrote:
first wrote: ....dakle izvoli ovde piši ono što misliš o temama koje su na tapetu, ja za sada nisam primetio da je ovde uredništvo
bilo kome obrisalo post koji je kritički obrazložen korektnim rečnikom, a verujem da ima dosta onih sa kojima se ne slažu.:wink
Meni je obrisan post na ovom forumu..i bio je kritički obrazložen korektnim rečnikom.
Rekao sam ''ja nisam primetio'',....
....ali ajde, vidim da ovde pocinje sve veca zurka, stigao je i bugi....
....ko je sledeci?

zflazar
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by zflazar » 08 Oct 2008, 05:40

...pošto vidim da se selite u južnije krajeve radi letovanja (pošto ste zimovanje odradili na Drugom Forumu-neki forever, zar ne?), ajd da pomerimo turističku temu sa novim naslovom tipa

http://www.hotelclub.net/hotel.reservat ... ibirsk.htm ?

...čisto da ne zauzimamo prostor onima, koji imaju šta da kažu o Nautilusima. Ja nemam, pošto ih nisam slušao, niti me zanimaju u bilo kom njihovom aspektu.
Pozdraw

SHAVIJA
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by SHAVIJA » 08 Oct 2008, 09:08

zflazar wrote:...pošto vidim da se selite u južnije krajeve radi letovanja (pošto ste zimovanje odradili na Drugom Forumu-neki forever, zar ne?), ajd da pomerimo turističku temu sa novim naslovom tipa

http://www.hotelclub.net/hotel.reservat ... ibirsk.htm ?

...čisto da ne zauzimamo prostor onima, koji imaju šta da kažu o Nautilusima. Ja nemam, pošto ih nisam slušao, niti me zanimaju u bilo kom njihovom aspektu.
\:D/ Hehehe
Cisto da deca znaju "Onaj sajt" = Hifi-forumi.com pa neka odu tamo nek procitaju nesto ako ih zanima od nekih ljudi koji znaju sta pisu, ostalo je jadna i provaljena reklama , a ovde cemo da pravimo novo hifi carstvo.
Ja sam recimo fasciniran sto je npr Aca Ribbon nasaao vremena da napise nesto ovde na sajtu, sto se tamo mislim nece desiti...
Predlazem da mi outcast-i odemo negde na pivo da se ispricamo, pozvani su svi naravno :mr

Edit: Odem sad na sajt i vidim da je zakljuacna jos jedna tema sa mojim zadnjim postom cime im je broj porastao na mislim vise od 10 sa mojim pecatom...
A vi odete na www.audiofil.net pa da vidite o cemu ljudi sve pisu o muzici, sexu , drozi, politici, skroz liberalno ...skroz opusteno.
Eto necu vise da trosim vreme na decu. =; [-( :^o

Post Reply