HiFi & Professional Audio Forum  

Tatic Audio 10Y/VT25 SET

Neformalni testovi i prikazi audio i video komponenti od strane članova foruma

paja959
redovni korisnik
redovni korisnik

Re: Tatic Audio 10Y/VT25 SET

Post by paja959 » 12 Jan 2009, 11:04

6N23P EV
moguce je da ima malo tizzy visoke
ta cevka je izgleda takva,imao sam je u Pointe Classic-u,i ima jedan specifican sound,sto rokeri mozda preferiraju :D ,ni mnogo jaci Sixty bilo da je sa KT88/KT90 to nema u sebi :gnum

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 12 Jan 2009, 11:17

Te lampe iz Saratova su cudo jedno, a tek one kriogenski tretirane \:D/

S obzirom iz kog okruzenja dolaze - nije ni cudo.
Attachments
saratov.jpg
saratov.jpg (244.54 KiB) Viewed 2230 times
saratov.jpg
saratov.jpg (244.54 KiB) Viewed 2230 times

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 12 Jan 2009, 11:20

The basic difference between these two tubes is the gain they have. Using the tube of higher gain is sometimes necessary if you have to drive the other stage that needs that swing. In that case you can have for example one driving stage using tubes with high gain instead of two stages with tubes of lower gain. That is clear ... Which one is sounding better ... that is another story ...

I believe that the sound of your Wavacs will change. You will change the input stage and therefore you have to change the feedback as well ... Maybe some other things too ... That will sound differently even if you do not change working point of the output tubes. The problem that you have is that it will be hard to find that out in your concrete situation. At the moment, with original Wavacs, you hear only something that is too loud ... So you do not know really how it sounds ... This means that you will not have a reference to be able to judge whether you got the improvement or not. On the other hand - it is not so important if you are going to be satisfied with the result that you get after the change.

What will be also interesting to know is the listening result of 10Y monos in your room. Theoretically, you should have enough SPL with these 4 W ... but that is exactly what has to be checked. It is also possible that because of different music tastes it will really not be sufficient for you ...

If I may say my opinion concerning SPL ... I like listening music loud. Sometimes very loud. I never really measured how many dB that really is in my room. But I do not believe that SPL is a crucial factor of good music reproduction. It is important of course to have the possibility to have it loud enough - but how often are you really listenning at the levels over 100 dB ? Is it really so important to hear gun firing in the Chaikovsky's Ouverture like it is near you ? I really do not know, because the poeple have different expectations from music reproduction and I guess there is no one answer to this question. I respect also your wish to have this high SPL ... but, the most important thing is happening in your head during the music reproduction - not between your walls. And if you have system that is capable of stimulating your brain cells in an appropriate way, even if it is not perfect from the technical point of view, I would say it is a good system ... But, you know, chasing the ghosts, is something that most of the people are doing most of their time - and probably there is a reason for that as well ...

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 12 Jan 2009, 13:28

Postoje 6N23P i 6N23P-EV ruski ekvivalenti za ECC88. Ova dva ruska tipa lampi se razlikuju malo u karakteristikama i opste prihvaceni stav je da su lampe sa sufixom EV bolje. Opet, posto u Rusiji postoji (ili je postojalo) puno fabrika koje su proizvodile za vojnu industriju) smatra se da su Reflektor 6N23P-EV najbolje sto moze da se kupi. One kostaju dvadesetak eura za par dok su obicne 6N23P oko desetak eura za par - kako kad i kako gde ... Ja imam ove Reflektor 6N23P-EV i uskoro cu ih uporediti sa NOS Telefunken E88CC ...

Na jednom engleskom forumu sam svojevremeno kontaktirao lika koji je prodavao 6N23P-EV (ne reflektor) i on mi je rekao da je poredio obicne 6N23P i 6N23P-EV i to u pojacalu za slusalice, gde bi trebalo lakse da se cuju eventualne razlike. Po njegovom misljenju medjutim neke razlike u reprodukciji izmedju ova dva tipa lampi i nema - bar on nije mogao da neku razliku konstatuje. Eto, ja samo prenosim ovo misljenje posto licno nisam imao prilike da se u to i uverim ... Nisam siguran da je ta razlika od desetak eura za par lampi zbilja vredna bilo kakvog rizika pa sam i ja onda iz tog razloga isao po ovu "izvikanu" varijantu ...

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 12 Jan 2009, 15:13

Yes ... I agree ... I have a rule concerning flats/houses .... No matter how big your house/flat is, one room is always missing .. :D

At least I had this problem all my life ... :D

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 12 Jan 2009, 15:42

Gerner wrote:Ultimate weapon....DEVORCE... :lol:
Well ... I am not sure that I want to do that. At the moment I am following another strategy: that the kids will leave one day ... But I believe that will not work either ... :D

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 12 Jan 2009, 17:16

already did my friend ... she already did that ...

Topic author
lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 12 Jan 2009, 18:18

haha poor guys - for each pair of her manolo blanik shoes, you can buy a pair of WE 300b!

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 12 Jan 2009, 20:23

Ajde da se vratimo na temu ... Ima li ovaj pojacavac povratnu spregu ?

Topic author
lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 12 Jan 2009, 23:45

DejanM wrote:Ajde da se vratimo na temu ... Ima li ovaj pojacavac povratnu spregu ?
nema, i zato sam upravo sokiran kakva je kontrola u frekventnim ekstremima. kao sto znas, obicno se to postize dodavanjem feedbacka - wavac to obilato koristi na primer.

apropo cevi - upravo sam zabo amperex buggle boy i razlika je od prve ocigledna. cev je prvo nesto tisa od ruske, drugo odjednom je na delu daleko naglaseniji cevni ugodjaj, parni harmonici samo sevaju, ali se cuju i nedostaci, naprimer manje mikrodinamike. sa druge strane, 6N23P EV se ponasa kao babushka u tonskom smislu - ore vrlo duboko i ide beskonacno u visinu, energetski se ponasa kao da je kriogeno tretirana u cernobilu, ali joj nedostaje prefinjenost koju amperex defakto ima. u pravu je paja959 - rokenrol lampa na ruski nacin.

bice ovo zanimljiva igranka sa cevima a bogami i dugacka noc. pored amperexa, tu je i siemens halske gold pin varijanta. ko ce sutra na posao....

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 13 Jan 2009, 09:04

Vrlo je tesko dati neke definitivne sudove kada je ecc88 u pitanju ... iz vise razloga ... Postoji dosta proizvodjaca te lampe a postoji i dosta razlicitih modela te lampe od istog proizvodjaca. Amperex je verovatno bio sampion u tome. Amperex ecc88 se proizvodio u USA (tu je bilo nekoliko razlicitih serija koje se razlikuju po oznakama), Holandiji i u Engleskoj i to u Mullard fabrici. To je ranije bila uobicajena praksa - da jedna fabrika proizvodi za drugu i samo lepi etikete te druge firme na lampu. Navodno su najbolje Amperex Buggle Boy proizvedene u USA sa narandzastom oznakom ... pravi poznavaoci ti mogu recu i u kom periodu je to bilo ...

Kao najbolje se medjutim smatraju Telefunken CCa. Ja bih tu dodao i Siemens. I tu bih ja negde trazio resenje ... Ne mora po mom misljenju da bude CCa zbog vratolomnih cena koje te lampe dostizu ali neka dobra Telefunken ili Siemens NOS e88cc je prava stvar. I one se upravo razlikuju od tih ruskih u tome sto si rekao: imaju vise substance u osnovnom tonu i to zvuci prirodnije ...

Ja imam dva para Telefunken e88cc - jedan koristim a jedan par je trenutno u rezervi. Interesantno je da se ta dva para razlikuju - to se spolja lako vidi. Drugaciji je oblik balona, boja elektroda, boja stakla, ... Ocigledno je da im godiste nije isto. Verovatno ni mesto proizvodnje. Lako je moguce da i nesto malo drugacije zvuce. Zato je kupovina tih lampi pomalo i stvar srece ...

paja959
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by paja959 » 13 Jan 2009, 10:47

Interesantno je da se ta dva para razlikuju - to se spolja lako vidi. Drugaciji je oblik balona, boja elektroda, boja stakla, ... Ocigledno je da im godiste nije isto. Verovatno ni mesto proizvodnje. Lako je moguce da i nesto malo drugacije zvuce. Zato je kupovina tih lampi pomalo i stvar srece
Strucnjaci za Telefunken lampe jos traze mimo oznaka sa kutije/lampi i neki kao "suvi zig" koji je utisnut od dole u sam stakleni deo lampe u onu "krivinu/oblinu" sto je posle pinova..igre bez granica :D

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 13 Jan 2009, 10:55

paja959 wrote:
Interesantno je da se ta dva para razlikuju - to se spolja lako vidi. Drugaciji je oblik balona, boja elektroda, boja stakla, ... Ocigledno je da im godiste nije isto. Verovatno ni mesto proizvodnje. Lako je moguce da i nesto malo drugacije zvuce. Zato je kupovina tih lampi pomalo i stvar srece
Strucnjaci za Telefunken lampe jos traze mimo oznaka sa kutije/lampi i neki kao "suvi zig" koji je utisnut od dole u sam stakleni deo lampe u onu "krivinu/oblinu" sto je posle pinova..igre bez granica :D
To je tzv. "dijamant" oznaka. Takodje se obicno traze lampe sa zlatnim pinovima pa se onda uzmu i podnozja sa pozlacenim kontaktima - zbog boljeg ostvarivanja kontakata ... Ja imam upravo takve: sa dijamantskom oznakom i pozlacenim pinovima ... :D

lemic
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by lemic » 14 Jan 2009, 12:12

Moj SE preamp je rađen za 88-icu upravo da bih imao mogućnost izbora cevi.No to je bila greška, probao sam gomilu cevi osim serije 6N i sve to na jednu stranu a Telefunken E88CC sa zlatnim nožicama na drugu.Da sam tad znao, radio bih sa recimo 417 -icom jer očigledno potreba za biranjem je bila suvišna.
"Ako ne budemo bolji, postaćemo gori."

Topic author
lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 14 Jan 2009, 12:49

lemic wrote:Moj SE preamp je rađen za 88-icu upravo da bih imao mogućnost izbora cevi.No to je bila greška, probao sam gomilu cevi osim serije 6N i sve to na jednu stranu a Telefunken E88CC sa zlatnim nožicama na drugu.Da sam tad znao, radio bih sa recimo 417 -icom jer očigledno potreba za biranjem je bila suvišna.
pa koliko znam tvoj eurodice preamp je u originalu i radjen za 5842 a ne za E88CC.... a znas i sam da u srbiji nije bilo u JNA western electricovih 417A koje su glavni razlog popularnosti ove cevi. i sa njom je isto igranka do zore, imas gomilu frikova koji misle da je 6S45 bolje zvuceca od svih tih NOS varijanti... isto kao i sa ECC88.... shushurin trosi 6n23P-EV..... :-"

Post Reply