HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

Tatic Audio 10Y/VT25 SET

Neformalni testovi i prikazi audio i video komponenti od strane članova foruma

lemic
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Re: Tatic Audio 10Y/VT25 SET

Post by lemic » 14 Jan 2009, 13:55

Ne, nije, baš zato što nije bilo izbora cevi pa je zato račun otišao na 88-icu računajući da ću širokim izborom moći fino da utrimujem zvuk.

Inače, lomim odluku, 2A3 ili VT4C.Zato mi je zanimljiva ta 6S45P jer može direktno da okine 211-icu, znači dvostepeni pojačivač.
"Ako ne budemo bolji, postaćemo gori."

Topic author
lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 14 Jan 2009, 15:22

ma da, pa ces posle da jauces kako ti 6S45P zvuci sirovo i nerafinirano....

i sta ce ti 211 uopste za lowthere?

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 14 Jan 2009, 15:28

WE 417A su dobre i najskuplje iz te serije lampi ali su osetljive na mikrofoniju i prilicno su neujednacene - tesko je naci upareni par ... Kruzi glasina da mora da se kupi 10 lampi da bi se nasle 2 koje rade ujednaceno .... Zato se preporucuju Raytheon 5842 a dolaze jos i u obzir RCA i Amperex ... Narocito je Raytheon hvaljena a nije preterano skupa - ja sam je uzimao za dvadesetak dolara. Evo ovde RCA 5842 verovali ili ne kupljene na eBay za 6 dolara po komadu i to nove:

http://i277.photobucket.com/albums/kk50 ... CA5842.jpg

Inace ta ruska alternativa je jako hvaljena ... sa njom jos nemam iskustva ...

Topic author
lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 14 Jan 2009, 17:07

DejanM wrote:WE 417A su dobre i najskuplje iz te serije lampi ali su osetljive na mikrofoniju i prilicno su neujednacene - tesko je naci upareni par ... Kruzi glasina da mora da se kupi 10 lampi da bi se nasle 2 koje rade ujednaceno .... Zato se preporucuju Raytheon 5842 a dolaze jos i u obzir RCA i Amperex ... Narocito je Raytheon hvaljena a nije preterano skupa - ja sam je uzimao za dvadesetak dolara. Evo ovde RCA 5842 verovali ili ne kupljene na eBay za 6 dolara po komadu i to nove:

u cemu je trosis i da li mozes da uporedis sa ECC88 generalno?

lemic
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by lemic » 14 Jan 2009, 17:22

lautrecred wrote:ma da, pa ces posle da jauces kako ti 6S45P zvuci sirovo i nerafinirano....

i sta ce ti 211 uopste za lowthere?
Zacrto sam dvostepeni pojačivač uz obavezni predpojačivač i zato mi treba neka lampa sličnih karakteristika.Sve sam spremio za 2A3, između ostalog i 3 para cevi među kojima i RCA.Nikad nisam posezao za VT4c mada mi je prvi singl koji sam čuo bio 211.Jednom prilikom sam poredio 211 i 300b i voleo bih da ih ukrstim jer ni jedan nije bio po mom kriterijumu.Nedavno sam imao kod sebe Ongakua sa RCA lampama na slušanju sa Teresonicima i izuzetno mi se dopao iako ne cenim AN previše, smatram da se može daleko bolji uređaj napraviti.Treba ovih dana drugi primerak da mi dođe na slušanje koji još više obećava.

Što se tiče snage treba mi svega pola vata, Lauderi su 101,5.Nije trik u snazi.Jedan stav je da je potrebna snaga za mikrodinamiku, što se do nekle slažem, ali sve ovo što sam slušaso je spregnuto kondišima koji guše neviđeno.Nisam imao prilike kod sebe da čujem L&W koji sam planirao inače, a on radi jako brzo kao i spoj sa međustepenim trafoom za koji sam se opredelio.Prateći i tuđa iskustva, između ostalog i mog drugara koji se napravio obeju cevi, VT4C ima krupniji zvuk, što sam ja lično okarkterisao kao plemenit, dok 300b ima pak uglađeniji i slađi.Na žalost nisam našao iskustveno poređenje u istoj filozofskoj topologiji.Nisam bio da slušam Teresonic 211, možda ću tu najbolje usmerenje da dobijem jer su obe cevi u upotrebi.Sad intenzivno tragam za smernicama.

Inače su ovi Tatićevi radovi izvanredni u svakom pogledu a i sa radnja sa njim je sigurno dobra jer je on nadasve jako pozitivan momak.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 14 Jan 2009, 18:12

lautrecred wrote:
DejanM wrote:WE 417A su dobre i najskuplje iz te serije lampi ali su osetljive na mikrofoniju i prilicno su neujednacene - tesko je naci upareni par ... Kruzi glasina da mora da se kupi 10 lampi da bi se nasle 2 koje rade ujednaceno .... Zato se preporucuju Raytheon 5842 a dolaze jos i u obzir RCA i Amperex ... Narocito je Raytheon hvaljena a nije preterano skupa - ja sam je uzimao za dvadesetak dolara. Evo ovde RCA 5842 verovali ili ne kupljene na eBay za 6 dolara po komadu i to nove:

u cemu je trosis i da li mozes da uporedis sa ECC88 generalno?
To su dve prilicno razlicite lampice. Ja se igram trenutno sa 5842 kao driver-om za KT88 u PP konfiguraciji sa interstage trafo-om, dok sam e88cc slusao u mali milion razlicitih kombinacija. Ne znam da li cevi mogu tek tako da se uporede - trebalo bi ih staviti u bar priblizne konfiguracije pa onda videti ... 5842 ima dosta veliko pojacanje pa se zbog toga koristi cesto kao driver ... Mislim da je 5842 dobra cevka i ako se razmisljas da li da pravis nesto oko e88cc ili 5842, verovatno je ova druga opcija bolja. Ali to zavisi i od designa, od implementacije, ....

Nije mi bas jasna, uzgred budi receno, potreba stavljanja 211 na zvucnike kojima treba 1W snage ? Pojacala sa 211 su skupa, lampe se tesko nalaze i jako su skupe, .... a ne mozes da odvrnes da ne bi zvucnik lansirao u nebo .... ili moras da je krotis na razne nacine .... Ovako nesto je po mom skromnom misljenju mnogo bolje:

http://www.vt52.com/

ides na: DIY Corner -> Projects -> VT52#2

Ovo takodje nije jeftino ali je izvanredna sema. Prvo zato sto na putu signala ima samo DHT. Drugo, sto ima nezavisna napajanja za ulaznu i izlaznu DHT. Napajanja su uradjena ... "raskosno" ... Interstage trafo je Tango koji istovremeno predstavlja CCS za prvu DHT, .... Ovo ne moze da omane ....

Inace ako bas hoces da ides po 211, onda baci pogled na ovo:

http://www10.big.or.jp/~dh/work/93072.html

Sakuma je ovo napravio i ima samo 1 aktivni stepen ali zato gomilu trafoa ... Mislim da su svi takodje Tango i da su iz serijske proizvodnje, tj. da mogu da se kupe ... Ovo bih zbilja voleao da cujem ...

lemic
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by lemic » 14 Jan 2009, 19:35

Hvala Dejane.Ajd da ne ofujemo temu, Tatić zaslužuje mnogo više a kamoli ne of diskusije.Slušao sam njegov L&W kod mene al nešto nije bilo dobro sa mojom digitalijom pa ga ne čuh u pravom izdanju.Ono što je bilo interesantno je bila zamena ispravljačke lampe, stavili smo 5R4G Chatam.Ona po meni daje vrhnski ton, čak i mojoj Euridici daleko je superiornija od svih U i običnih R varijanti.Ona bukvalno dovede muziku za sto i toplo je preporučujem i mislim da tu treba usredsrediti pažnju.Nažalost, još uvek nisam imao prilike da slušam živu, al po Vujinim rečima to je tek vrhunsko.Manje je po meni uticaj 88-ica od ispravljačice, naravno, da ne bude Tungsram koji je zvučao ponižavajuće čak i od EI-a.Cevi mogu da budu mikrofonične al se i to da rešiti dobrim rasporedom na šasiji i mekano ovešanim podnožjima.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 16 Jan 2009, 19:04

Evo ovde interesantnog testa dve E88CC i to verovatno najbolje: Siemens i Telefunken ... interesantno ...

http://www.shine7.com/audio/6922_pre2.htm

RIVIERA
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by RIVIERA » 19 Jan 2009, 23:32

5R4 kruskaste
bolje zvuce od big chatam
a obe bolje od 5U4...
/
gasne rect.
L ulaz ispravljaca
medjutim zvuce bolje od ovih gore...
:D
Naravno samo sa posebnim trafoom za grejanje
+Vb sa CT grejanja
Veoma prosto

RIVIERA
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by RIVIERA » 19 Jan 2009, 23:36

My :mrgreen: AX 50

Topic author
lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 19 Jan 2009, 23:59

Probacemo Chatham za koji dan pa cemo odluciti sta je bolje.

Ne znam koja je ta "kruskasta" 5R4. Slusao sam jednu 5R4 koja je dosta iza U52.

Hvala na savetu za zivine ispravljacice, ali ne - hvala. Inace znam da super sviraju, ali sam vrlo zadovoljan kako ovo svira i bolje - a narocito ne bolje sa takvim zivotnim rizikom u sobi u kojoj obitavaju 3 macke i moja zena - mi ne treba.

RIVIERA
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by RIVIERA » 20 Jan 2009, 09:08

kruskasto kuciste standardno kao kod recimo 5u4...

RIVIERA
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by RIVIERA » 20 Jan 2009, 09:11

btw gasne rect su pouzdanije od obicnih, tako da ako je do "bezbedonosnih" mera
no problemo...

RIVIERA
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by RIVIERA » 20 Jan 2009, 09:38

Cevi i nije preporucljivo menjati "samostalno"
a bez prethodne provere i sigurno ne bez konsultacije
sa proizvodjacem u ovom slucaju mr Taticem...
*

Topic author
lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 20 Jan 2009, 11:39

da imam zasebnu slusaonicu i da sistem ne koristi zena - koja sigurno nece znati sta da radi ako stvari krenu naopako - i da nemam 3 macke cije je ponasanje nemoguce predvideti do kraja, naravno da bih imao AX50 ili 83 u ampu. s obzirom da mi je ovo prvi - nadam se ne i poslednji SET - mozda jednog dana, kada budem sam radio svoj ultimativni all-DHT amp.

dotle, mora da ostane ovako:)

Post Reply