HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

Tatic Audio 10Y/VT25 SET

Neformalni testovi i prikazi audio i video komponenti od strane članova foruma

lemic
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Re: Tatic Audio 10Y/VT25 SET

Post by lemic » 20 Jan 2009, 11:41

RIVIERA wrote:Cevi i nije preporucljivo menjati "samostalno"
a bez prethodne provere i sigurno ne bez konsultacije
sa proizvodjacem u ovom slucaju mr Taticem...
*
Ovo pod obavezno.
RIVIERA wrote:btw gasne rect su pouzdanije od obicnih, tako da ako je do "bezbedonosnih" mera
no problemo...
I mnogo dugovečnije, al nemogu se direktno zameniti na mesto običnih, oprez.
RIVIERA wrote:kruskasto kuciste standardno kao kod recimo 5u4...
Daj neku sliku.Ja imam 5 R4 obične.[

quote="lautrecred"]Ne znam koja je ta "kruskasta" 5R4. Slusao sam jednu 5R4 koja je dosta iza U52.[/quote]

Ispravljačice se teško mere na briferu pa nikad čovek nev može biti siguran jel cev nova ili polovna.Meni je U52 bila lošija od 5R4 recimo a radio sam šasiju za niske cevi pa sad ne mogu da metem poklopac.U svakom slučaju je po meni bitan izbor ispravljačice.Mnogi se rukovode samo potrebnom strujem i tako biraju cev a potiskuju sonični uticaj i ispravljačke cevi i celog ispravljača.
"Ako ne budemo bolji, postaćemo gori."

Topic author
lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 20 Jan 2009, 11:59

lemic, od koje 5R4? mislis na chatham ili na neku drugu?

RIVIERA
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by RIVIERA » 20 Jan 2009, 17:07

5R4GB sam isprobao u vise verzija
ja znam za 3 tipa balona
1. Chatam verzija balon tegla valjak na vrhu ravan
2. balon ravan manji ali polulopta na vrhu
3. balon recimo oblika kao kod 300b, ali manji...
*

lemic
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by lemic » 20 Jan 2009, 17:27

lautrecred wrote:lemic, od koje 5R4? mislis na chatham ili na neku drugu?
Obe su bile u igri i koliko se sećam i od U varijante je bila lošija.
"Ako ne budemo bolji, postaćemo gori."

Topic author
lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 24 Feb 2009, 15:34

hi gerner,

i'm a bit embarrassed with your post now as i am not used to this type of compliments, but anyway, thank you:). i would reiterate saying that this is just a big compliment to tatic audio who made a good amp that gels nicely with the rest of my system - the lack of artificial ingredients probably comes thanks to the good synergy between tubes and horns. i've always trusted in this match and it now pays off my confidence. the amps are built as a custom order to suit my own pair of speakers which is very good but have imperfections just like every other speaker on this planet, and the amps now masks that in a bit better way than some other products before. i guess that's what they call synergy:)

anyway i think this is good compliment to domestic tube makers, the existing ones and those who are yet to come. apart from tatic audio, we've both heard other domestic tube amps capable of sonic excellence and they are waiting to be offerred as a product. maybe serbia doesn't have as many producers as some other countries but there are good and honest makers that know how to assemble a good amp that not many commercial manufacturers would dare to offer on the market.

thanks again :gnum

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 25 Feb 2009, 08:52

L (svidja mi se ovaj Gernerov pronalazak),

Jedno pitanje koje mozda nije direktno vezano za temu ... da li si povezao TV za HiFi sistem ? Da li dok gledas TV koristis ovaj HiFi sistem ili imas neko drugo resenje za filmove/TV program ?

Topic author
lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 01 Mar 2009, 21:58

ne, nisam. kada budem stavio slike sistema bice ti jasno zasto. ne mogu da stavim TV izmedju zvucnika posto (secas se sobe) imam prozor ogromnih gabarita (3x2 skoro) koji to onemogucava, barem za TV od 107cm. vrlo bih to rado uradio ali mozda u sledecem zivotu:). ovako, TV je na bocnom zidu. pored toga, vrlo slabo gledam TV tako da mi nedostatak zvuka tu ne smeta (a i ono sto gledam bi vrlo bizarno zvucalo na ovakvom sistemu, liga sampiona na primer:)).... ](*,)

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 02 Mar 2009, 09:36

Kapiram. Sto se tice zvuka sa TV preko horni ... ja mislim da bi to dobro sviralo. Cak i liga sampiona :D Ako nesto ima prirodan zvuk sa malo izoblicenja onda je pravi uzitak cuti govor glumca ili huk navoijaca sa stadiona preko takvog sistema. Medjutim, ja isto nisam siguran da li tako nesto uopste ima smisla - trositi ipak retke lampe na TV program ? Verovatno zavisi i od licnih preferenci, ali i meni se cini da bi tu odvajanje bilo dobro dosla stvar.

Topic author
lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 03 Mar 2009, 02:41

trosio bih ja lampe bez pardona. imam stek od nekoliko pari izlaznih lampi, verujem da sam bezbedan 15 godina. ostalo nije skupo....:) :mr

Post Reply