HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

Myth, preamp Zorana Ristica

Neformalni testovi i prikazi audio i video komponenti od strane članova foruma

Topic author
zodiac
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Re: Myth, preamp Zorana Ristica

Post by zodiac » 19 Jan 2009, 00:13

VuleJohn wrote:
zodiac wrote:Ovde bih stavio tacku na poredjenja, pa da nastavimo dalje.
Poredili smo ga sa jos jednim preampom, doduse na kratko, mogao bi i to gazenje da pomenes.
Gotovo da mi je zao i da pomenem. Opet je, kao i u slucaju poredjenja sa Solajama, stradao nesrecni Thule. Nakon sto smo okoncali slusanje kombinacije MM Stage 2 - Myth - MM AMP - JBL, prikacim Thule, i pustim jednu od pesama koje predstavljaju vrhunski maltretman za svaki posten sistem. Dakle, Myth - Thule, One-on-One. Iskljucili smo ga nakon dva minuta, nije imalo nikakvog smisla. Da nisam slusao jos stotinu drugih, pomislio bih da je Thule PR 150B izraziito los preamp. Zapravo je odlican, samo sto ne moze da se nosi sa konkurencijom iz nasih krajeva.
A mind is a terrible thing to waste.

Topic author
zodiac
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by zodiac » 19 Jan 2009, 00:50

Zakljucak je kao sto sledi. Niko od prisutnih, a sa nama je bio i jedan misteriozni gospodin sa veoma dugim hifi stazom, reklo bi se covek kome je toliko gvozdjurije proslo kroz ruke kao da je radio u rudniku, nije imao nikakve primedbe na rad ovog uredjaja. Ako se uzme u obzir cinjenica da se publika sastojala, sem konstruktora koga dovoljno ne poznajem da bih tako nesto mogao da zakljucim, od izrazitih d.r.k.a.dzija i zakerala, rekao bih da Myth nece imati nikakvih problema sa prodjom kod onih koji znaju sta traze, i sta zele da cuju. Ovaj preamp ima najbolji odnos performansi i cene koji sam do sada imao prilike da sretnem, i on u tom cenovnom rangu (manje od 1k EUR) nema apsolutno nikakvu konkurenciju. Ergonomija i user friendly okruzenje su na zavidnom nivou, tu Myth vec drzi lekciju renomiranim proizvodjacima veoma skupih uredjaja, koji se retko kad odvaze na ovakve korake. U tom smislu, Myth zaista predstavlja evolutivni pomak. Malo dorade na dizajnu, i ovaj uredjaj nema cega da se postidi ni pred najzahtevnijim korisnicima. Na kraju, da ne ostane samo na prici: ja sam svoj primerak vec rezervisao. Ne toliko zbog doprinosa uspehu projekta, vec sto mislim da je j.e.beni bargain. A vi kako hocete.

Konstruktora mozete kontaktirati na sledeci mail: zristic@myth.rs. I ja mislim da bi jos koji test dobro dosao, pogotovo na Hifi Cafeu. A Zoran je prilicno raspolozen i otvoren za saradnju, pa izvolite.

Topic author
zodiac
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by zodiac » 19 Jan 2009, 02:19

A, da. Slike:

Image

Image

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 19 Jan 2009, 08:49

zodiac wrote:
Konstruktora mozete kontaktirati na sledeci mail: zristic@myth.rs. I ja mislim da bi jos koji test dobro dosao, pogotovo na Hifi Cafeu. A Zoran je prilicno raspolozen i otvoren za saradnju, pa izvolite.
Svakako, bez brige :D
HiFi Cafedzija :cafe

ZoranBGD
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by ZoranBGD » 19 Jan 2009, 11:22

Zodiac,
opis Ti je zaista divan, recit i detaljan.
Sto se tice utiska o zvuku koji ste izneli Ti i Vule, imamo isto misljenje.
Sto se tice dizajna, slazem se da jog dial moze da bude vishak koji bi trebalo izbaciti. A sto se "usiju" tice, meni su se one bas dopale.. :)
Sto ljudi, sto cudi, sto bi nas narod rekao.

Topic author
zodiac
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by zodiac » 19 Jan 2009, 13:18

Hvala Zoki, kada ti to kazes, meni bolja pohvala ne treba. Imam malo slobodniji stil i otme mi se pokoja nepristojna rec, ali verujem da je ovo korisno iskustvo preneto sasvim verodostojno. Mi smo zaista bili odusevljeni zvukom ovog preampa, ja sam imao prilike da cujem dosta domacih proizvoda iz kojecijih kuhinja, ali se uvek radilo o poluproizvodima i nedovrsenim projektima, unikatima ili vrlo malim serijama od svega par komada. Neki od njih su bili bolji, neki losiji, ali nijedan nije bio GOTOV. I nikad i nece. Zato uvek rado pozdravljam i podrzavam domace konstruktore poput Solaje i Zorana, ljudi su stisli petlju i izasli na trziste sa gotovim proizvodima. Ko nije probao i sam da se u ovome okusa, ne zna o cemu govorim, a suvisno je i objasnjavati kakav je to posao, narocito u ovoj zemlji, i medju ovakvim ljudima.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 19 Jan 2009, 15:26

Vrlo fino i zanimljivo izgleda! Cijena je isto tako vrlo povoljna i ne bi bilo lose da se nekako lansira preko granica :good
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

ZoranBGD
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by ZoranBGD » 19 Jan 2009, 16:20

Zodiac,
jos kada smo se upoznali zakljucio sam da si vrlo direktan i recit, sto meni veoma odgovara (a koliko se secam, mnogo sam vise koristio "prostih" izraza od Tebe, samo se na forumu pravim fin :)).
Divno je sto je Myth sagledan sustinski a opet sasvim sa druge strane u odnosu na moj opis. Jos je lepse kada covek moze nesto veoma korisno da nauci od drugog :)
U svakom slucaju, jedva cekam da dodje dan kada cu videti Myth sa samo ekranom osetljivim na dodir.
Zoki i ja smo pricali juce o komentaru vezanom za otvor senzora za daljinski - bice promena.

Topic author
zodiac
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by zodiac » 19 Jan 2009, 17:13

Sad ispade kako sam ja ovako fin, a na forumu se razgoropadim, valjda :D

Da, otvor za IR smo primetili i mi, Zoki je rekao da rupa za prijemnik ne mora da bude tolika, sto je vec bolje, predlozio sam mu i jednu varijantu u kojoj otvora nema, a IR je pokriven, videcemo da li je moguce to i realizovati. Ovo je uredjaj koji ima potencijal, i kome fale samo finese do dobro zaokruzenog trzisnog proizvoda. Mislim da cak i nije suvise bitno da se sve greske poprave odmah, vec je ovo naucna fantastika u odnosu na ostale domace proizvode, i dobru vecinu stranih. Za razliku od uredjaja koje obicno koristimo, ovaj je really smart one. Opcije kojima raspolaze, lakoca koriscenja i fantasticne performanse, uz takvu cenu kakva je ponudjena, meni ne ostavljaju nikakvu dilemu - ja bih ovaj uredjaj rado kupio u prodavnici, na prvo slusanje. Iskreno se nadam da ce Zoki brzo doci do te faze, i da ce njegove stvari biti siroko dostupne. Na kraju, sasvim private, mada nemam razloga to da krijem ni ovde: zao mi je sto ovo sto sam pisao nije napisano i tamo, na tvojoj temi. Ima tamo dosta ljudi do cijeg mi je misljenja stalo. Opet deljenja i razdvajanja, ja to jezivo mrzim, ali ne mogu da ucinim nista protiv toga. Kao sto Vule rece, glupost je nepobediva. J.e.b.i.g.a.

colepraha
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by colepraha » 20 Jan 2009, 00:39

Zanimljiv uredjaj :) na srpskoj hifi sceni. Koliko mogu da primetim, iz Zodiacovog izlaganja, dobro i zvuci, sto je pohvalno za konstruktora =D>
Medjutim, ovako kvalitetan preamp, koji stremi high endu, mora imati balansiranu vezu (ulaz i izlaz), jer je to standard u toj klasi uredjaja. Bez balansirane veze, po meni preamp ima veliki hendikep. sto se tice estetike onaj jog grozno izgleda i ruzi izgled uredjaja. mislim da bi bio podnosljiv da je plici i veci, ili jos bolje da ga nema, a i usi sa strane takodje nisu potrebne...
U svakom slucaju, pohvalno je da se jedan ovakav uredjaj pojavio, u zemlji Srbiji, sa svim svojim manama i vrlinama =D>

lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 20 Jan 2009, 00:44

u ovoj klasi cene NE MOZE da ima balansiranu vezu u LDR topologiji, balansirana veza u konretnom slucaju znaci dupliranje signalnih plocica.

broj korisnika koji koristi balansiranu vezu je realno zanemariv da bi se neko bavio serijskom proizvodnjom u slucaju ovakvog uredjaja sto ne znaci da zoran nece napraviti po narudzbini onome ko je spreman da plati.

uredjaj u svakom slucaju izuzetno svira za svoju cenu ali je sa druge strane greota prodavati ga napolju za taj novac.

RIVIERA
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by RIVIERA » 20 Jan 2009, 10:00

balansirana veza ne bi poskupela verziju vise od 10usd,
mnogo skuplji bi bili solidni XLR konektori,
nemojte pograsno da me shvatite ali
programiranje kontrolera je tu najkompleksniji zadatak
i to kosta...Ali doprinosi udobnosti i ergonomiji...
to nije DIY friendlu kao sklopiti tamo neku plocicu...
TAKODJE I CHASIS...veoma dobar
sve ostalo ukljucujuci jfet buffer nije skupo
i nije originalno...

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 20 Jan 2009, 10:03

lautrecred wrote: ....
uredjaj u svakom slucaju izuzetno svira za svoju cenu ali je sa druge strane greota prodavati ga napolju za taj novac.
Da. da, "napolju" ljudi beru pare sa drveca, prica se ... :roll:

... i ne boj se, cim neki zastupnik dodje, povecat ce se cijene minimalno 3x ... samo kome ce u dzep ne znam ali konstuktoru nece.

A i za balansiranu vezu se ne slazem, ni sa cijenom ni sa brojem korisnika.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 20 Jan 2009, 10:10

RIVIERA wrote:balansirana veza ne bi poskupela verziju vise od 10usd,
mnogo skuplji bi bili solidni XLR konektori,
nemojte pograsno da me shvatite ali
programiranje kontrolera je tu najkompleksniji zadatak
i to kosta...Ali doprinosi udobnosti i ergonomiji...
to nije DIY friendlu kao sklopiti tamo neku plocicu...
TAKODJE I CHASIS...veoma dobar
sve ostalo ukljucujuci jfet buffer nije skupo
i nije originalno...
Neutrik XLR konektori takodje ne kostaju puno a dobri su ...

Topic author
zodiac
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by zodiac » 20 Jan 2009, 10:28

Dajte da ne pricamo napamet, ako moze. Uvodjenje balansiranih izlaza i ulaza svakako ne bi poskupelo uredjaj u produkciji za 10 USD, za taj novac ne mogu da se kupe ni cetiri solidna konektora. Na trafoe ste zaboravili, i oni kostaju, sem ako fake ulazi i izlazi nisu neko resenje, a ja ne mislim da jesu. Doprogramiranje upravljackog softvera takodje nije zanemarljiv posao. I sam sam rekao da bi bilo pozeljno da preamp ima XLR, ali daleko od toga da je to nekakav uslov, mogao bih da zamislim zivot i bez balansirane veze.

Post Reply