HiFi & Professional Audio Forum  

Myth, preamp Zorana Ristica

Neformalni testovi i prikazi audio i video komponenti od strane članova foruma

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Re: Myth, preamp Zorana Ristica

Post by dioklecijan » 20 Jan 2009, 15:00

A ako misliš da je zamotana žica idealan način konverzije evo ti još jedan ](*,)

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by dioklecijan » 20 Jan 2009, 15:08

Ali za utjehu, prije neki dan probao sam S&B transformatore i rade odlično. :D

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 20 Jan 2009, 15:14

dioklecijan wrote:Ponavljam: dvostuki dacovi (*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
To je u redu. Imati balansiranu konstrukciju od pocetka do kraja je naravno najbolja opcija. Ne samo zbog jednostavnijeg interface-a izmedju komponenti nego i zbog prednosti balansirane topologije unutar samih uredjaja (ovde ce se verovatno ljubitelji SE designa usprotiviti...). To je u redu ... Medjutim postoji misljenje, koje nije usamljeno, da ako jedan uredjaj nije balansiran u HiFi lancu, da onda treba i svi drugi da budu nebalansirani. To nije nuzno tacno, jer, kao sto se vidi iz ovog clanka, moguce je napraviti SE/Balance interface koji ce imati jako dobre karakteristike. Ne tako dobre kao da je sve balansirano, ali dobre ... I imace neke prednosti u odnosu na cisto SE interface-e izmedju komponenti: smanjenje suma koji se kaci na SE kablove, otezavanje pojave ground loops, .... mada i balansirane veze nisu idealne.

Pri tome je bitno imati u vidu da nista nije "for free". Ti odlicni Jensen trafoi npr. imaju CMRR od 120 dB (na primer kada su na ulazu u uredjaj i vrse konverziju SE u XLR) ali seku propusni opseg na 100 KHz. Pass-ovo diferecijalno ulazno kolo npr. ima CMRR od 80 dB ali zato veci propusni opseg.

Argument da se konverzijom uvecava broj komponenti u principu stoji. Ali to ima smisla navesti uopste kao argument samo u slucaju gde postoji "spartanski" design celog sistema, gde je konsekventno implementirana filozofija da je manje = bolje. Ali ako postoje komponente u lancu sa slozenijim kolima, sa nekoliko OPAs na putu signala i tome slicno, onda to zbilja i ne moze biti vise neki argument.

Znaci zavisi od puno stvari i zato je potrebno kod pravljenja sistema dosta toga uzeti u obzir pre nego sto se donese odluka.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 20 Jan 2009, 15:19

dioklecijan wrote:Ali za utjehu, prije neki dan probao sam S&B transformatore i rade odlično. :D
Ja ne pricam ovo zbog toga sto imam S&B trafoe. Niti su mi oni pali na pamet upste za vreme ove diskusije. Niti mozes trafo da svedes na zamotanu zicu ... ALi to je vec verovatno deo tvog sarma ...

Topic author
zodiac
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by zodiac » 20 Jan 2009, 15:40

Stvarno ne mogu ovo da razumem. Gospodo, naziv teme je, podsecam, 'Myth, preamp Zorana Ristica'. I nema veze ni sa konverzijom RCA to XLR, niti sa S&B trafoima, a ponajmanje sa necijim stanjem na bankovnom racunu. Ovo poslednje me je sasvim dotuklo, autor bi mogao i da okesa kopiju izvoda, pa da se svi divimo sto je faca jedna nevidjena, punog budjelara baja, takorekuc, koji sebi moze da kupi sta god pozeli. Mora da je Bill Gates glavom i bradom, naucio srpski, pa dosao da se proku.r.ci malo po forumu. Eliminacija praziluka je imperativ, kazem ja...

Dakle, ima li bar izvesne sanse da se uozbiljite, ili da zaobidjem temu ubuduce?
A mind is a terrible thing to waste.

lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 20 Jan 2009, 15:47

zodiac wrote:Stvarno ne mogu ovo da razumem. Gospodo, naziv teme je, podsecam, 'Myth, preamp Zorana Ristica'. I nema veze ni sa konverzijom RCA to XLR, niti sa S&B trafoima, a ponajmanje sa necijim stanjem na bankovnom racunu. Ovo poslednje me je sasvim dotuklo, autor bi mogao i da okesa kopiju izvoda, pa da se svi divimo sto je faca jedna nevidjena, punog budjelara baja, takorekuc, koji sebi moze da kupi sta god pozeli. Mora da je Bill Gates glavom i bradom, naucio srpski, pa dosao da se proku.r.ci malo po forumu. Eliminacija praziluka je imperativ, kazem ja...

Dakle, ima li bar izvesne sanse da se uozbiljite, ili da zaobidjem temu ubuduce?

sto bi zaobilazio temu, gospodu sa prazilukom i bankovnim kontom koji bi da se qrce za dzabe lepo na ignore listu, divnu tekovinu forumske civilizacije.

Topic author
zodiac
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by zodiac » 20 Jan 2009, 15:52

Zato sto je tema vec prilicno unakazena sporednim stvarima, a ovo sra.nje oko bankovnog konta i velikog plusa na istom je totalni, bezobrazni off topic, na temi koja je imala sve preduslove da bude uspesna. Ja bih voleo da na ovoj istoj temi, pored Zorana, Vuleta i mene koji smo vec imali prilike da slusamo preamp i ponesto napisemo, sutra bude jos bar pet-sest recenzija ljudi koji su uradili isto - SLUSALI. Umesto toga, bavimo se naklapanjem i merenjem ciji je veci. Racun, mislim.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 20 Jan 2009, 15:55

Zodiac,

Sorry na malom skretanju teme, mada je prica o balansiranoj vezi potekla jos ranije - Dioklecijan i ja smo se samo nadovezali na nju ... Ja licno ne mislim da je ovo nesto posebno lose (jer na forumima se obicno i pise okolo-naokolo) ali ako vam je zbog necega zasmetalo - preskocite jednostavno ovih nekoliko postova i nastavite dalje sa diskusijom.

Ja samo nisam razumeo odakle potice ovaj komentar na k...e sa lovom, praziluk, itd. Ja to nisam pomenuo a ni Dioklecijan. Mozda mi je nesto promaklo ? O cemu se radi ?

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 20 Jan 2009, 16:02

:offt

U nastavku programa malo muzike iz naseg studija:

Labudovi, lavovi
gipsani radovi
silikoni, džipovi
spotovi, klipovi
armatura, cimenat
kvadratura, objekat
pravi je momenat
da se ugradi procenat

Urbano, urbano
samo urbano, urbano

Koža, klima, siber-dah
bas-refleks i stereo
frizurica sređena
pomorandža ceđena
brodski podovi
morski plodovi
podno grijanje
intimno brijanje

Samo urbano, urbano
samo urbano, urbano

Pivo pijem samo uvozno
da bih bolju mačku upozn'o
štikla, čipka, korset, karlica
i na pupku alkica

Stara majci ja se ne javljam
rodbinu sa sela izbjegavam
jer građanin sam postao
a u duši...

Samo urbano, urbano
samo urbano, urbano

Sa nama je zabavno
jer sa nama nije dosadno
sa nama je najbolje
a sa drugima najgore
mi pravimo žurkice
sa nama su mačkice
što pokazuju karlice
Idemo, radimo
apartmane gradimo
i muda 'ladimo...

A sada da se vratimo na zadatu temu nakon muzicke pauze :)

Hvala unapred !

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 20 Jan 2009, 16:07

Mislim da sam ja prvi spomenuo balansirane prikljucke zbog mog licnog interesa i posto to, kolko sam ja razumio, nije 100% gotov proizvod i cini mi se da ima jos vremena za promjene. Jednostavno, zbog mog sistema, ja i ne pomisljam na nesto sto nije balansirano ....

... a onda je pocela prica o parama gdje, i oni koji tuze i oni koji su tuzeni nisu sa cistim rukama #-o

Posle, diskusija o balansiranim vezama/prikljuccima je bila prirodan tok rasprave bez neke velike frke. Ne vidim, sta lose moze donijeti balansirani dio u Mythu i sta mu steti ovaj dio diskusije!?

Ovaj je forum ipak mjesto za neku komunikaciju i ima nas malo na njemu, a da bi se komuniciralo ne mora se otvarati nova tema ... bar za sada.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 20 Jan 2009, 16:20

DejanM wrote: Ja samo nisam razumeo odakle potice ovaj komentar na k...e sa lovom, praziluk, itd. Ja to nisam pomenuo a ni Dioklecijan. Mozda mi je nesto promaklo ? O cemu se radi ?
neki uspesni uzgajivac praziluka sa debelim kontom je na opasku da balansirana verzija preampa moze da se napravi ali da to kosta i da je najbolje da kontaktira proizvodjaca (naivno sve misleci da je covek ozbiljno zainteresovan), je napisao da je to izgovor za ugradjivanje i muvanje i da bi on da uredjaj ima isto sto i krell od 20.000E pa neka kosta koliko kosta - jer ga ionako nece kupiti - a sve je to krunisao dodatkom da mu uspeh u rastenju praziluka obezbedio podebeli bankovni konto tako da bi mogao da kupi ako hoce, a nece..... pa smo eto malo otisli u prazilucni offtopic, ovakvi primerci se ipak retko srecu ovde.

ne mislim da je prica o (ispravno) balansiranom uredjaju off topic, mislim da je i to pokazatelj da postoji interesovanje za ovakav uredjaj, narocito ako se to uradi kako treba - i sam sam rekao autoru da treba da poradi na verziji koji bi bila full u odnosu na postojecu, o kojoj se pise ovde.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 20 Jan 2009, 16:23

Znaci, ovaj Myth je finalna verzija koja ce u prodaju?
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

RIVIERA
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by RIVIERA » 20 Jan 2009, 17:23

Posto sam propustio skoro celu stranicu,
Ja podrzavam ovaj projekat,
i super je da je tako nesto pocelo da se desava i kod nas...
Samo sam stao na stranu sto se tice cene,
zato sto znam koloko je mukotrpan rad oko programiranja i testiranja
u praksi,
pa i to znanje i iskustvo nisu pali odjednom sa neba, vec ljudi
kontinuirano rade na tome i obrazuju se godinama...
To je ono sto mnogi kod nas ne zele da shvate...
*
medjutim imao sam potrebu i da dam neki kriticki osvrt
a bez da pljujem i vredjam...
*
takodje je cinjenica da bas i nema mnogo toga originalnog
ja licno i nemam preterane zahteve u tom smislu,
Ali da li to znaci da o tome ne sme biti reci?
*

Topic author
zodiac
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by zodiac » 20 Jan 2009, 21:27

Nadam se da gospoda admini nece zameriti previse, ipak se radi o dobrobiti hifi zajednice i samog konstruktora; bar smo svi, sem eventualno ovog sa bankovnim racunom, slozni oko toga da mu zelimo svu srecu. Imao sam priliku da citam i drugacije komentare od vasih, pa vam bar ja licno na tome zahvaljujem od sveg srca, ipak je ovo malo drugacije drustvo. Dakle, da ne duzim: odlican i vrlo detaljan test ovog uredjaja, iz pera cenjenog autora Zokija Karapandzica, moze se naci na sledecoj adresi:

http://www.hifi-forumi.com/forum/viewto ... 30&t=12060

Hvala na interesovanju.

Topic author
zodiac
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by zodiac » 20 Jan 2009, 21:34

ninja wrote: Posle, diskusija o balansiranim vezama/prikljuccima je bila prirodan tok rasprave bez neke velike frke. Ne vidim, sta lose moze donijeti balansirani dio u Mythu i sta mu steti ovaj dio diskusije!?

Ovaj je forum ipak mjesto za neku komunikaciju i ima nas malo na njemu, a da bi se komuniciralo ne mora se otvarati nova tema ... bar za sada.
Evo ja cu da ti kazem: zato sto ovo nisam gledao jednom, i zato sto cemo na kraju da zavrsimo na diskusiji o hornama ili necemu slicnom. Zato sto se zavrsi rasipanjem teme, umesto njenim zakljuckom. I zato sto tako teme treba da izgledaju ovde, ako zelis civilizacijski da se razlikujes od foruma koji to dozvoljavaju. U redu?

Post Reply