HiFi & Professional Audio Forum  

Bladelius Freja Mk III

Neformalni testovi i prikazi audio i video komponenti od strane članova foruma

VuleJohn

Re: Bladelius Freja Mk III

Post by VuleJohn » 03 Mar 2009, 23:44

sdanicic wrote:Za neka druga poredjenja nemam ni vremena ni interesa. Ili mozda ostvaljam utisak da sam zaludna i dokona osoba :gnum
Pre neki dan se sn nasao uvredjen kada sam pomenuo komercijalnu stranu foruma..

Ubedjen sam da bi Philips CD100 pojeo za dorucak ovaj MP3 plejer!

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 03 Mar 2009, 23:49

VuleJohn wrote:
sdanicic wrote:Za neka druga poredjenja nemam ni vremena ni interesa. Ili mozda ostvaljam utisak da sam zaludna i dokona osoba :gnum

Ostavljam da te da u miru i potpunoj nirvani uzivas u svom ubedjenju :-"

VuleJohn

Post by VuleJohn » 04 Mar 2009, 00:08

sdanicic wrote:Ostavljam da te da u miru i potpunoj nirvani uzivas u svom ubedjenju :-"
Meni je lako da se opustim, slusam najbolje zvucnike na svetu..

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 04 Mar 2009, 01:42

VuleJohn wrote:
sdanicic wrote:Ostavljam da te da u miru i potpunoj nirvani uzivas u svom ubedjenju :-"
Kako ti je to sve uspelo, takv vrhunski CDP sa najboljim zvucnicima na svetu?
Mora biti da je izmedju njih i neko pojacalo najbolje u galaksiji. :D

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 04 Mar 2009, 07:00

first wrote:
VuleJohn wrote:
Kako ti je to sve uspelo, takv vrhunski CDP sa najboljim zvucnicima na svetu?
Mora biti da je izmedju njih i neko pojacalo najbolje u galaksiji. :D
Germanijumsko ili tako nesto ... po doktrini ... :mrgreen:
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

VuleJohn

Post by VuleJohn » 04 Mar 2009, 07:54

ninja wrote: Mora biti da je izmedju njih i neko pojacalo najbolje u galaksiji. :D
Germanijumsko ili tako nesto ... po doktrini ... :mrgreen:[/quote]

Germanijum ima dušu..

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 04 Mar 2009, 15:18

VuleJohn wrote:

BTW, jel na ovaj CD plejer si mislio, koji ne znam kako - ali sasvim verovatno da ne cita MP3 fajlove.

Mada, cuda su moguca ...
Attachments
philipscd1001.jpg
philipscd1001.jpg (60.96 KiB) Viewed 1330 times
philipscd1001.jpg
philipscd1001.jpg (60.96 KiB) Viewed 1330 times

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 04 Mar 2009, 15:26

Sale,

VuleJohn je mislio da taj (ako je to taj) CDP svira bolje od Freje i ponudio je da ga donese kod tebe pa da odmere snage. Radi se ako sam dobro razumeo o friziranoj masini i VuleJohn je ubedjen da Freja nema sta da trazi pored tog Philipsa ... MP3 je bio koriscen u kontekstu podcenjivanja Freje ...

Cisto da se ne igrate pokvarenih telefona ....

Mislim da bi bilo interesantno, kad ste vec tu, doneti mozda jos neki player na testiranje. Mozda se organizuje neka mala zurkica sa slusanjem CD playera .... i onda se rezultati objave na forumu .... to bi imalo smisla ... To sve naravno ako postoji interes i vreme.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 04 Mar 2009, 16:02

Mali ali bitan detalj, koji sam zaboravio, a cini mi se bitnim.

Posedujem Denon DCD 2560 (star oko 8,5 godina) sa novim laserom premenjenim pre nesto vise od 6 meseci, Mundorf kondovima, WBT RCA konektorima i poprilicno skupim integrisanim Neotech strujnim kablom. Ovaj plejer sam naravo u nekoliko navrata koristio paralelno sa Frejom (naravno samo CD naslove - redbook i XRCD).

VuleJohn

Post by VuleJohn » 04 Mar 2009, 19:57

DejanM wrote:Sale,

VuleJohn je mislio da taj (ako je to taj) CDP svira bolje od Freje i ponudio je da ga donese kod tebe pa da odmere snage. Radi se ako sam dobro razumeo o friziranoj masini i VuleJohn je ubedjen da Freja nema sta da trazi pored tog Philipsa ... MP3 je bio koriscen u kontekstu podcenjivanja Freje ...

Mislim da bi bilo interesantno, kad ste vec tu, doneti mozda jos neki player na testiranje. Mozda se organizuje neka mala zurkica sa slusanjem CD playera .... i onda se rezultati objave na forumu .... to bi imalo smisla ... To sve naravno ako postoji interes i vreme.
Ne toliko za potcenjivanje doticnog plejera koliko danasnjih konzumenata muzike kao i njihovog shvatanja dobre reprodukcije.
Od testa ocigledno nema nista, ne isplati se.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 04 Mar 2009, 20:22

VuleJohn wrote:
DejanM wrote:Sale,

Ne toliko za potcenjivanje doticnog plejera koliko danasnjih konzumenata muzike kao i njihovog shvatanja dobre reprodukcije.
Od testa ocigledno nema nista, ne isplati se.

Ajde Vule molim te objasni o kakvom je to potcenjivanju rec - nemoj da ti sada nas sve potcenjujes svojim "haiku" komentarima.

Stisni petlju (da ne upotrebljavam neki drugi izraz), budi do kraja Dzek i zavrsi zapocetu misao. Mozda se ipak kapriciram i otvorim se za uporedni test.

Evo gledam ovde kod mene u kuhinji imam i jedan blender koji sece, melje, pasira - pravi mali kucanski multifunkcionlani aparat, mislim da cu moci da mu izvucem par RCA izlaza, ako bude trebalo.

I otkuda sada ti najednom iz vinilih stizes u digitalne vode ??? Sve ocekujem iz nedelje u nedelju neki komentar sa tvoje strane na textove Duska Dragovica i iznosenje opservacija na temu sta od onoga sto je vazilo za gramofone/zvucnice pre 25 i kusur godina vazi i danas, a sta ne - koga je to pregazilo vreme, a ko i dan danas gura svoju pricu manje ili vise uspesno.

P.S. Ustvari ovo mi super dodje da prekratimo vreme i zabavimo se dok ne budem napisao drugi deo texta vezan za reprodkukciju hybridnih SACD diskova i usput pomenuo i DVD-A format.

VuleJohn

Post by VuleJohn » 04 Mar 2009, 21:15

sdanicic wrote:Ajde Vule molim te objasni o kakvom je to potcenjivanju rec - nemoj da ti sada nas sve potcenjujes svojim "haiku" komentarima.
Kao sto sam i napisao, potcenjujem danasnje konzumente muzike i njihovu mogucnost da procene sta je dobra a sta losa reprodukcija. Ako je neko ko pravi vrhunski plejer okrenut takvoj ciljnoj grupi da smatra za potrebno da njegov uredjaj reprodukuje i MP3 fajlove onda je sve otislu u q..c! Mislim da je sve pocelo sa CD plejerima, kada su ajkule iz haj-faj industrije shvatile da su vecinu audiofila uspeli da prevedu na ovaj format iako je potpuno inferioran u odnosu na plocu a kamoli traku svemu je dosao kraj. Uvideli su da vecina ustvari i nema kriticko misljenje ni istancan sluh vec robuje autoritetima, tekstovima, testovima i brojkama koje ne govore nista, stvoreno je pogodno tlo da se prodaju suplje metalne kutije sa sakom jeftinih delova za sumanute cifre. Sa druge strane gomiletine dobro zaradjujucih robota naslo je nacin da potrose pare i svi zadovoljni.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 04 Mar 2009, 22:09

Nisam bas sasvim zadovoljan tvojim odgovorom, nekako mi je pun opstih mesta - mozes ti to i bolje :)
Gde najednom nestade taj prepoznatljivi mladalacki polet i elan i britki kriticarski stil ?
A kakvo je onda tvoje misljenje kada su u pitanju gramofoni, mislim na aktuelnu produkciju - da li je recimo sve sto je preko 1500 evra (transport, rucka i zvucnica) takodje "šišanje naivnih" ?

Ali da ne opterecujemo ovu temu daljim komentarima, otvoricu novu temu za koju u startu prihvatam da je popljujete i to onako bez pardona i najstrasnije kao moj "ocajnicki" pokusaj da spasem sta se spasti moze :oops:

Samo gde da je umetnem unutar Foruma, hajde recimo ovde:

http://www.audiohard.com/phpBB3/viewtop ... =21&t=1562

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 05 Mar 2009, 16:43

Dobicu za vikend nekoliko hibridnih SACD naslova, pa koga interesuje da od nedelje dodje da ih poslusamo u naizmenicnom cd/sacd lejer rezimu - poziv je tu.

Cade se vec prijavio se sesiju :)

Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Cade » 06 Mar 2009, 22:03

Jos jednom hvala na pozivu. Do vidjenja sutra na :cafe kod mene u komsiliku :D

Post Reply