HiFi & Professional Audio Forum  

Pathos Classic MK III

Neformalni testovi i prikazi audio i video komponenti od strane članova foruma
Post Reply

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Pathos Classic MK III

Post by sdanicic » 21 Mar 2009, 19:13

Stigao na "test policu" u pratnji Kimber Select KS 1111 interkonekta (da bi se mogla cuti i Bladelius Freja preko balansirane XLR konekcije)

first
Audio Expert
Audio Expert

Re: Pathos Classic MK III

Post by first » 22 Mar 2009, 00:04

E bojim se da ces tek sad u toj kombinaciji morati sve ponovo da pises o tome kako radi Freja.
A o tome kako ce da radi Pathos sa Herbethima i da ne govorim, jos taj interkonekt iz Select serije....
....tesko da ces se ti rastati od toga kada istestiras.

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 22 Mar 2009, 21:15

Kao "bivsi" vlasnik istog - Select 1121 je dao bolje rezultate :gnum
Prijatno uzivanje :yahoo

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 22 Mar 2009, 21:39

Kako su KS 1111 "ganc novi" ne verujem da ce im do petka biti dovoljno vremena da se usviraju. Kada bi svirali 24 sata verovatno da - da, ali posto nece - nikom nista. Na praktikujem da ostavljam uredjaje da rade dok nikoga nema u stanu. U stand-by rezimu da, ali ne i da rade. Cisto navika i praksa koju sam oduvek postovao.

Naglasak ce ovde biti pre svega na vezi CD-amp preko interkonekta sa RCA konektorima. Sa balansiranom vezom koliko uspem da uhvatim vremena i stignem da cujem.

Ono sto primecujem posle nekih 2-3 sata koliko sam slusao muziku preko Pathos integralca je primetno dinamicniji bas, a takoje i odziv kada su u pitanju tranzijente. Nikada do sada nisam slusao svoje zvucnike preko hibridnog integralca, a i raziika od 2 x 70W po kanalu u odnosu na 2 x30W koliko ima moj integralac bi trebala da se pokaze i prikaze kao uocljiva razlika u zvuku.

Kakve i kolike razlike ce biti (pored pomenutih), mislim da je trenutno ipak rano da se prica o tome. Recimo da cu sacekati jos jedno 2-3 dana.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 25 Mar 2009, 22:14

Par slika sa "test police"
Attachments
pathos_mkIII_1.jpg
pathos_mkIII_1.jpg (143.8 KiB) Viewed 2023 times
pathos_mkIII_1.jpg
pathos_mkIII_1.jpg (143.8 KiB) Viewed 2023 times
pathos_mkIII_2.jpg
pathos_mkIII_2.jpg (171.17 KiB) Viewed 2021 times
pathos_mkIII_2.jpg
pathos_mkIII_2.jpg (171.17 KiB) Viewed 2021 times
pathos_mkIII_3.jpg
pathos_mkIII_3.jpg (182.06 KiB) Viewed 2024 times
pathos_mkIII_3.jpg
pathos_mkIII_3.jpg (182.06 KiB) Viewed 2024 times

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by dioklecijan » 25 Mar 2009, 23:38

sdanicic wrote:
Ono sto primecujem posle nekih 2-3 sata koliko sam slusao muziku preko Pathos integralca je primetno dinamicniji bas, a takoje i odziv kada su u pitanju tranzijente. Nikada do sada nisam slusao svoje zvucnike preko hibridnog integralca, a i raziika od 2 x 70W po kanalu u odnosu na 2 x30W koliko ima moj integralac bi trebala da se pokaze i prikaze kao uocljiva razlika u zvuku.
Interesantno mi je ovdje spomenuti kako taj Pathos u izlazu ima mosfete i to IRF240. Iste takve koristi PassLabs. Toliko o tome da mosfeti daju "muljav bas" kako neki kažu. :D.

Evo i moja recenzija Pathosa da možeš malo usporediti dojmove.

http://www.audiofil.net/hifi_item.asp?NewsID=196

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 26 Mar 2009, 07:11

Ja Pathosa nisam slusao, ali je par Skandinavskih "forumovaca" zamjenilo Thora za Pathosa. U svim tim kucnim usporedjivanjima sto sam citao, znaci jedan pored drugoga u kucnim uslovima sa poznatom sobom i ostalim komponentama, Pathos je uvijek izlazio kao "pobjednik".
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 26 Mar 2009, 10:01

Ako sve bude islo po planu do "letnje pauze" ce se na mojoj test polici naci i Primare I30 i Krell S300i.

Nadam se da cu do tada (recimo do pocetka juna) uspeti da zadrzim i Freju kod sebe, tako cete imati prilike da iz mog ugla procitate sasvim licne utiske o 3 veoma interesantna i cenom relativno bliska integralca.

Ako to nekome na bilo koji nacin budu pomoglo da donese odluku sta od toga i da kupi ili da se snadje u sveopstem sarenilu na lokalnom trzistu - bice mi to sasvim dovoljna "nagrada" za ulozeno vreme.

FrankyBG
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by FrankyBG » 26 Mar 2009, 11:40

jos samo Plinius fali xexe \:D/

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 27 Mar 2009, 17:51

Zbog obaveza na poslu, priprema za kraci odmor i generalno manjka vremena nisam uspeo da bas do kraja "poslusam" ovo pojacalo ali evo nekoliko najbitnijih utisaka:

ono sa cime sa zeleo i realno jedino mogao da uporedim zvuk Pathosa je moj Bewitch A30 PP integralac - sitaucija: cisto cevni PP vs. hibridni dizajn. Ono sto se prvo uocava je primetna razlika u "velicini" zvuka i nacinu kako on puni prostoriju u kojoj slusam muziku. Sasvim je izvesno da Pathos-ovih 70W/kanalu umesto nepunih 30W koliko ima Bewitch ce se na zvucnicima osetljivosti 87db (6 oma) manifestovati na vec pomenti nacin, plus kroz povecanje i stabilnost bas podrucja.

Ovakav bas koji je veceg volumena nije prekrio ostali deo frekventnog opsega, ostatak koji kod Pathosa u poredjenju sa Bewitchom zvuci dinamicnije i otvorenije, ali nikako i svetlo. S obzirom na Bewitch zna da poneki put zvuci malo "usporenije" ova promena u zvuku koju sam dobio sa Pathosom je bila i ocekivana i veoma dopadljiva. Srednji deo opsega je "mesnat" i fluidan sta god da sam slusao od muzike.

Mikrodinamika je takodje primetno poboljsana, ali sam uocio i da kod slozenijih muzickih pasaza malo ume da "trokira". Ali samo kada je kompeksan izbor u pitanju (jazz big bend ili simfonijski orkestar). Zbog pomenute kratkoce vremena ipak sam odlucio da ne koristim XLR kablove nego sam sve odslusao sa RCA intekonektima (standardni bakarni provodnici Analysis Plus) i samim tim smanjio broj premena u sistemu na minimum, a samim tim mogao i da verodostojnije sagledam "novi zvuk".

Nisam stigao da proverim koliko "struje i kapacitivnosti" poseduje Pathos pa da uporedim sa Bewtichom, ali je sasvim sigurno da preporuka od strane proizvodjaca zvucnika koje imam od minimalno 50W po kanalu ima itekako smisla i to se cuje sasvim jasno. Meni ce cini da se sa ovim hibridnim dizajnom izgubio delic "cevnog zvuka" koji sam imao sa Bewtichom ili je to mozda samo varka i rezultat mog skoro jednogodisnjeg druzenja sa push pull zvukom u cistoj A klasi i EH KT88 lampama.

Ali u svakom slucaju - Pathos Mk III je za svaku preoporuku i za sirok spektar muzike, odnosno opreme sa kojom ga mozete kombinovati.

I naravno obavezno procitajte Diklecijanov test na

http://www.audiofil.net/hifi_item.asp?NewsID=196

To bi bilo to - a sada odoh na odmor i cujemo se za dve nedelje.

FrankyBG
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by FrankyBG » 28 Mar 2009, 00:16

70W muzicke ili sinusne???

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 28 Mar 2009, 10:37

ninja wrote:Ja Pathosa nisam slusao, ali je par Skandinavskih "forumovaca" zamjenilo Thora za Pathosa. U svim tim kucnim usporedjivanjima sto sam citao, znaci jedan pored drugoga u kucnim uslovima sa poznatom sobom i ostalim komponentama, Pathos je uvijek izlazio kao "pobjednik".
Evo jednog Srpskog "foorumasa"koji mora da unatoc prethodnom na licnom primeru da Pathos ima svojih pozitivnih strana koju je ispoljio sa prethodnim sistemom - izvor Ca840 i Tannoy T165 Chester - al i sa Quad ESL-om nije mogao da se u-sinergise zbog opadajuce impedanse istih. :wb
P5102016.jpg
P5102016.jpg (46.61 KiB) Viewed 1955 times
P5102016.jpg
P5102016.jpg (46.61 KiB) Viewed 1955 times
Sa Faberima Minima FM2 - potrazite Stereophile clanak o tome - e bas takav je bio! =D>

Da napomenem i dandanas sve pripadnice zenskog shvatanja estetike HI FI uredjaja pitaju me gde je "ona lepota"te tako proglasavam
Pathosa za THE MOST WIFE FRENDLY amp in THE WORLD!!! \:D/

70W sinusa :-({|=

Rezolucija i brzina reprodukcije THOR a je svakako za svako divljenje u toj cenovnoj kategoriji

Pathos je D U P L O jeftiniji - te bi morali napraviti odnos sa INPOL-om na trkama na 400 m :gnum

FrankyBG
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by FrankyBG » 28 Mar 2009, 17:16

uuuu 70W sinusne snage.... extra... mada na takvom pojacalu vise treba ceniti kvalitet zvuka, a snaga jena drugom mestu.... :-({|=

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 13 Apr 2009, 08:51

Da ostanemo na teritotriji Italije - imao sam nekih godinu i po dana Audio Anlagoue Primo Settanta integralac (2 x 70W na 8 oma).

Tada sam imao B&W DM 602 S3 zvucnike. Onda sam na test dobio Audio Anlagoue Maestro Settanta:

http://www.hificafe.net/testovi/aa_maestro70_intamp.htm

I jedna i drugi imaju 70W po kanalu, ali je razlika u gabaritima izmedju ova dva integralca 1:3. Kada sam povezao Maestro na B&W, ovi samo sto nisu popadali sa stalaka, a morao sam malo i da otvorim prozore da bi "zvuk" mogao da dise. Onda sam dobio SF Cremona Auditor ( http://www.hificafe.net/testovi/sonusfa ... uditor.htm ):

pa sam ih slusao sa malim AA, pa sa velikim AA integralcem - nema veze jedno sa drugim. Sasvim ocekivano, naravno. U najkracem - 70W moze da zvuci krajnje razlicito i ista "vataza" nikako nije garancija da ce dva pojacala i zvucati slicno. Jer kao sto znamo (ili bi trebali da znamo) pored vati ima tu jos mali milion drugih paramatera koji definisu zvuk :wink:

Ali to je vec za neku drugu temu i diskusiju ...

Post Reply