HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

Primare I30 & ostalo

Neformalni testovi i prikazi audio i video komponenti od strane članova foruma

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Primare I30 & ostalo

Post by sdanicic » 07 May 2009, 16:02

Sa malim kasnjenjem stigao je na "test policu" ovaj diljem medija (stampanih i on-line) veoma cenjeni i hvaljeni model integralca.

Uz njega (kolateralno) i kombinacija Lehmann Linear USB i Stamp:

http://www.lehmannaudio.com/index.php?id=8

A izgleda da je na putu i Dayens K2D za neobavezni test sa Bewitch A30 (pre nego sto isti bude prodat: http://www.audiohard.com/phpBB3/viewtop ... 82&start=0 )

first
Audio Expert
Audio Expert

Re: Primare I30 & ostalo

Post by first » 08 May 2009, 00:00

Dobro, predosecam kakve ce reakcije biti sa Primare I30 ali uvek se moze nesto zanimljivo napisati sto
ranije u stampi vec nije receno. Samo je pitanje inspiracije - da vidimo sad imali je.
8)

crni

Post by crni » 08 May 2009, 08:35

meni se primare nije svideo, mada je to sve slušanje tu i tamo, samo jednom u kućnim uslovima na opremi koju znam. i tada me skroz razočarao. detaljno i sa dobrom stereo slikom, ali prazno, suvo, povučeno. zvuk sličan nekom neusviranom uređaju. odlična izrada i respektabilan izgled, ali u tom rangu bih se pre odlučio za unico secondo ili lyngdorfa 2175 (valjda je taj)
verovatno ima neki set-up na kome blista, ali to je ono što sam ja čuo

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 08 May 2009, 09:50

crni wrote:meni se primare nije svideo, mada je to sve slušanje tu i tamo, samo jednom u kućnim uslovima na opremi koju znam. i tada me skroz razočarao. detaljno i sa dobrom stereo slikom, ali prazno, suvo, povučeno. zvuk sličan nekom neusviranom uređaju. odlična izrada i respektabilan izgled, ali u tom rangu bih se pre odlučio za unico secondo ili lyngdorfa 2175 (valjda je taj)
verovatno ima neki set-up na kome blista, ali to je ono što sam ja čuo

@crni
"Odlucio bi se za UR ili Lyngdorf" - ali sta bi ti bio ostatak sistema ? To je veoma bitno, a nisi rekao sta :wink:

Apropos Primarea, javicu se sa malom sirom pricom sredinom sledece nedelje, ipak sam uzeo sasvim nov uredjaj i treba mu dati vremena da se koliko toliko usvira. Ono sto sam cuo onako u prolazu nakon prvih 48 sati nakon "paljenja" je nedovoljno za bilo kakav komentar, ali sasvim izvesno nema dodirnih tacaka sa atributima koje si ti naveo.

Takodje i zvucnici koje posedujem imaju i vise nego dovoljno kapaciteta i autoriteta da pokazu mane odnosno prednosti pojacala u klasi do 3000 evra. Sto sam do sada bio u prilici da se uverim dosta puta :D
Koliko god mi se moj lampaski integralac svidjao, u kombinaciji sa zvucnicima koje imam to ipak nije ono sto trazim i to nije do kraja zvuk koji realno ocekujem da cujem na svom sistemu. Pre nego sam kupio zvucnike, iste sam slusao nedeljama na krajnje razlicitim sistemima (topoloski i cenovno) i znam sta oni mogu.

crni

Post by crni » 08 May 2009, 12:00

nemam pojma šta bi bio ostatak sistema, nije ni bitno.
da krećem od početka i da imam te pare pomenuta dva pojačala bi bila u prvih pet koje bi dobro razmotrio, a primare sigurno ne bi bio ni u prvih 10, tj ne bi bio ni razmatran.
ako i grešim, ostatak života ću lepo živeti sa tim uverenjem

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 08 May 2009, 12:19

crni wrote:nemam pojma šta bi bio ostatak sistema, nije ni bitno.
da krećem od početka i da imam te pare pomenuta dva pojačala bi bila u prvih pet koje bi dobro razmotrio, a primare sigurno ne bi bio ni u prvih 10, tj ne bi bio ni razmatran.
ako i grešim, ostatak života ću lepo živeti sa tim uverenjem

Tako mlad, a vec gresan. O, kakva nepravda :(

OK, ali bih ti ja ipak krajnje iskreno preporucio da ne povodis za predrasudama i cinjenicama tipa rekla-kazala, prica se, kazu ljudi koji su slusali, ... Nego da ti to sve jos jednom lepo poslusas, i ne samo to nego ima tu jos dosta stvari koje vrede a u slicnom su cenovnom rangu.

I kako to mislis nije bitan ostatak sistema ???? A sta je bitno :?:

OFF-TOPIC
Kada vec pricamo o gresnosti, pade mi na pamet suluda (a kakva bi druga i bila ???) ideja da Almodovar snimi neki dokumentarc o zabludama i grehovima u svetu hi-fija !!!
Skoro svi elementi su tu - sujeta, predrasude, nadmenost, prepotentnost, histerija, svesno ili nesvesno neznanje, skrivena pozuda, ...
A nasao bi se i neki naturscik da odglumi nekog tranzdu, cisto da se ne izgubi veza sa realnim svetom.

crni

Post by crni » 08 May 2009, 13:23

pitaj kusturicu
kad je mogao o maradoni... :D
evo ja se javljam da kažem neku o svojim "zabludama" :-"

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by dioklecijan » 08 May 2009, 22:22

Jednom sam recenzirao Primare A30.1. Bilo je sve dijametralno suprotno od ovog što kaže crni. Ako nađem tu recenziju možda je zakačim na forum. E sad, baš ne vjerujem da su okrenuli ploču naopako. Također sam jednom imao integrirac s oznakom 20 (ili nešto tako). Situacija je bila bitno različita nego kod A30.1. Bio je poprilično "nervozan" zvuk. Snage nije bilo "ni za lijek". Očito da u Primareu fonkcioniraju "kako koji model". Zato može biti svašta. Pogledao sam sada fotografiju I30 iznutra. To izgleda vrlo ozbiljno i vrlo uredno. Čekamo test......

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 08 May 2009, 23:30

Evo nesto iz HiFi Cafe arhive na ovu temu:

http://hificafe.net/testovi/primare_a10_test.html

crni

Post by crni » 10 May 2009, 08:10

dioklecijan wrote:Jednom sam recenzirao Primare A30.1. Bilo je sve dijametralno suprotno od ovog što kaže crni. Ako nađem tu recenziju možda je zakačim na forum. E sad, baš ne vjerujem da su okrenuli ploču naopako. Također sam jednom imao integrirac s oznakom 20 (ili nešto tako). Situacija je bila bitno različita nego kod A30.1. Bio je poprilično "nervozan" zvuk. Snage nije bilo "ni za lijek". Očito da u Primareu fonkcioniraju "kako koji model". Zato može biti svašta. Pogledao sam sada fotografiju I30 iznutra. To izgleda vrlo ozbiljno i vrlo uredno. Čekamo test......
jos jedan dokaz kako je dozivljaj hife subjektivna stvar. naravno, postoje i neki egzktni podaci koji se ne mogu negirati (herci, vati, volti), ali svako od nas zvuk dozivljava na svoj nacin koji bi trebao da bude tolerantan i za drugacija misljenja.
primare je odlicna i cini mi se, postena firma, ali nije za mene. ko sto rekoh, mozda bi i bila u nekoj kombinaciji i za manje para, ali ko ce sad sve to probati, ispitivati, kombinovati...nema se vremena.

vlada24
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by vlada24 » 10 May 2009, 18:36

crni wrote:zvuk sličan nekom neusviranom uređaju.
Ako ti je I30 zvučao kao neusviran uređaj, onda je verovatno i bio neusviran. :)
Ili je ostatak sistema bio neusviran, oštećen, ekstremno nekompatibilan ili prosto nekvalitetan. Ja zaista nisam sklon euforiji i bombastičnim izrazima, ali moram reći da je I30 pravi avion u ovoj klasi cene; i danas me srce boli što sam ga prodao (da ne ulazim u razloge, duga priča).

Doživljaj zvuka jeste subjektivna stvar, ali to ne znači da treba da se odreknemo parametara objektivnosti (makar osnovnih). Ovaj uređaj je u svim bitnim segmentima toliko prokleto kvalitetan da je zaista teško naći mu manu - kroz kakvu god subjektivnu interpretaciju ili "ukus". Verna reprodukcija je verna reprodukcija, to je prosta činjenica koju nema potrebe mistifikovati.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 10 May 2009, 18:56

vlado24,

Sta si na kraju uzeo umesto ovog Primare ? Ako se dobro secam Lyngdorf je bio u igri ... ?

borjan
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by borjan » 10 May 2009, 19:40

vlada24 wrote:
crni wrote:zvuk sličan nekom neusviranom uređaju.
Ako ti je I30 zvučao kao neusviran uređaj, onda je verovatno i bio neusviran. :)
Ili je ostatak sistema bio neusviran, oštećen, ekstremno nekompatibilan ili prosto nekvalitetan. Ja zaista nisam sklon euforiji i bombastičnim izrazima, ali moram reći da je I30 pravi avion u ovoj klasi cene; i danas me srce boli što sam ga prodao (da ne ulazim u razloge, duga priča).

Doživljaj zvuka jeste subjektivna stvar, ali to ne znači da treba da se odreknemo parametara objektivnosti (makar osnovnih). Ovaj uređaj je u svim bitnim segmentima toliko prokleto kvalitetan da je zaista teško naći mu manu - kroz kakvu god subjektivnu interpretaciju ili "ukus". Verna reprodukcija je verna reprodukcija, to je prosta činjenica koju nema potrebe mistifikovati.
:good
KARAN KA180I+PASS BABELFISH+DAYENS TVC PREAMP+MYTH LDR LIGHTSPEED PREAMP+PRIMARE CD 31 UPG.+MF X-RAY V3+DAYENS CLASSIC TRIO SE+DAYENS FLAT(MUNDORF)HPOCC AG ZV.KABLOVI+DAYENS IV VIVO Ag INTERKONEKTI+PEERLESS MONITORI(HDS164,XT25)+OYAIDE TUNAMI NIGO+P/C 037

vlada24
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by vlada24 » 10 May 2009, 19:44

DejanM wrote:vlado24,

Sta si na kraju uzeo umesto ovog Primare ? Ako se dobro secam Lyngdorf je bio u igri ... ?
Da, "nanišanio" sam Lyngdorf TDAI-2200, samo to još nije realizovano (trebalo bi da bude uskoro)...

crni

Post by crni » 10 May 2009, 20:56

vlada24 wrote:
DejanM wrote:vlado24,

Da, "nanišanio" sam Lyngdorf TDAI-2200, samo to još nije realizovano (trebalo bi da bude uskoro)...
to je to
uradio si vise nego sto sam ja rekao

Post Reply