HiFi & Professional Audio Forum  

Primare I30 & ostalo

Neformalni testovi i prikazi audio i video komponenti od strane članova foruma

paja959
redovni korisnik
redovni korisnik

Re: Primare I30 & ostalo

Post by paja959 » 11 May 2009, 20:43

[quote]ali moram reći da je I30 pravi avion u ovoj klasi cene

Doživljaj zvuka jeste subjektivna stvar, ali to ne znači da treba da se odreknemo parametara objektivnosti (makar osnovnih). Ovaj uređaj je u svim bitnim segmentima toliko prokleto kvalitetan da je zaista teško naći mu manu - kroz kakvu god subjektivnu interpretaciju ili "ukus". Verna reprodukcija je verna reprodukcija, to je prosta činjenica koju nema potrebe mistifikovati.[quote]

nije to bas avion za svakoga,treba malo samo procitati medj redovima,mimo silnih hvalospeva,nadje se i drugacije misljenje..not my cup of tea,ne otvara muzicku konzervu dovoljno,fali adrenalina,urgencije iz zvuka,skandinavsko sivilo, :wb subjektivno sa moje strane :D ..

bez ljutis :cafe

vlada24
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by vlada24 » 11 May 2009, 22:49

Pa dobro, ja nisam napisao da je to apsolutno najbolje pojačalo ikada, nego da je u svojoj cenovnoj klasi izvanredno.

A to što kažeš "skandinavsko sivilo" mislim da je nepravedna i nezaslužena generalizacija. Po meni, ako već govorimo uopšteno, upravo skandinavski uređaji se pokazuju jako dobro na tom polju (realistična prezentacija timbra), za razliku od mnogih drugih koji namerno potenciraju i "greju" zvučni kolorit kako bi postigli što jači efekat.

paja959
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by paja959 » 12 May 2009, 06:29

vlada24 wrote:Pa dobro, ja nisam napisao da je to apsolutno najbolje pojačalo ikada, nego da je u svojoj cenovnoj klasi izvanredno.

A to što kažeš "skandinavsko sivilo" mislim da je nepravedna i nezaslužena generalizacija. Po meni, ako već govorimo uopšteno, upravo skandinavski uređaji se pokazuju jako dobro na tom polju (realistična prezentacija timbra), za razliku od mnogih drugih koji namerno potenciraju i "greju" zvučni kolorit kako bi postigli što jači efekat.
:D nikakvo podgrevanje ja ne ocekujem od njih,naprotiv,jos vise otvaranja u celom zvucnom spektru. :mr ..

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 12 May 2009, 17:21

I ja ne bi nikakda rekao Skandinavsko sivilo pre Skandinavsko "svijetlo" :wink:
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

paja959
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by paja959 » 13 May 2009, 06:57

ninja wrote:I ja ne bi nikakda rekao Skandinavsko sivilo pre Skandinavsko "svijetlo" :wink:
:D :wb i kad prosja malo sunce svi beze u parkove,sedaju na klupe u travu gde ko stigne i kad u nekoj multinacionalnoj firmi nemoz nikog naci na poslu..kad uspes nekog da nadjes na mobilni samo ti kazu "pa znas lepo je vreme,sija sunce,uzeo sam neplanski godisnji"

:D :D

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 13 May 2009, 19:00

paja959 wrote:
ninja wrote:I ja ne bi nikakda rekao Skandinavsko sivilo pre Skandinavsko "svijetlo" :wink:
:D :wb i kad prosja malo sunce svi beze u parkove,sedaju na klupe u travu gde ko stigne i kad u nekoj multinacionalnoj firmi nemoz nikog naci na poslu..kad uspes nekog da nadjes na mobilni samo ti kazu "pa znas lepo je vreme,sija sunce,uzeo sam neplanski godisnji"

Maj, Juni i Juli sunce na zalazi a August i Septembar su isto obicno dobri, svijetli i topli :mr
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

paja959
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by paja959 » 13 May 2009, 20:13

ninja wrote:
paja959 wrote:

Maj, Juni i Juli sunce na zalazi a August i Septembar su isto obicno dobri, svijetli i topli :mr
ma bilo i u aprilu sad super,jednostavno da ne poverujes 8) ,na putu od Bengans-a prema hotelu....
Attachments
PB090078.JPG
PB090078.JPG (100.64 KiB) Viewed 1393 times
PB090078.JPG
PB090078.JPG (100.64 KiB) Viewed 1393 times

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 13 May 2009, 20:20

Cudo, vidi snijega po drvecu :wink:

Za 1. maj smo imali 26-27C!
Image Made in SFRJ
KokBok

paja959
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by paja959 » 13 May 2009, 20:43

ninja wrote:Cudo, vidi snijega po drvecu :wink:

Za 1. maj smo imali 26-27C!
:good :D ..a u Umea,padao sneg verovatno :D

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 17 Jun 2009, 10:09

Sinoc smo Cade, First i moja malenkost imali jedan poduzi session u zelji da razresimo izvesne nedoumice vezano za Cade-ove zvucnike (u kombinaciji sa solid state i tube amplifikacijama, ostatak sistema se nije menjao), ali je ipak naglasak bio na tome da njih dvojica cuju kako Primare svira sa Harbeth zvucnicima i obratno.

Tako da cu o tome napisati kraci report u narednih dan-dva.

crni

Post by crni » 17 Jun 2009, 10:26

eh sad...daj nešto kratko
sećam se pre neku godinu kad si imao s.monitore na testu da si rekao kako si se jedva rastao od njih
ali tada još nisi imao harbeth :D
@cade
pa mislim da bi ti trebao najpre nešto da kažeš obzirom da znam celu istoriju od kupovine ovih kutija.
kako izgleda sa lampama?
da li je ipak izvor uzrok nezadovoljstvu ili prosto ukus?
jedini odgovor koji neću prihvatiti je da su SM loši zvučnici [-X

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 17 Jun 2009, 10:37

crni wrote:eh sad...daj nešto kratko
sećam se pre neku godinu kad si imao s.monitore na testu da si rekao kako si se jedva rastao od njih
ali tada još nisi imao harbeth :D
@cade
pa mislim da bi ti trebao najpre nešto da kažeš obzirom da znam celu istoriju od kupovine ovih kutija.
kako izgleda sa lampama?
da li je ipak izvor uzrok nezadovoljstvu ili prosto ukus?
jedini odgovor koji neću prihvatiti je da su SM loši zvučnici [-X

@Crni, malo si pobrkao loncice (malo vise :wink: ), ali nebitno - da ne zalazimo u detalje.

U ovoj temi naglasak je na Primare integralcu i njegovom ponasanju unutar mog skromnog sistema i necemo uvlaciti druge komponente (konkretno Cadeove zvucnike i slicno).

crni

Post by crni » 17 Jun 2009, 10:44

sdanicic wrote:Sinoc smo Cade, First i moja malenkost imali jedan poduzi session u zelji da razresimo izvesne nedoumice vezano za Cade-ove zvucnike (u kombinaciji sa solid state i tube amplifikacijama, ostatak sistema se nije menjao), ali je ipak naglasak bio na tome da njih dvojica cuju kako Primare svira sa Harbeth zvucnicima i obratno.

:-k :?: :!:
:-#

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 17 Jun 2009, 11:51

crni wrote:
sdanicic wrote:Sinoc smo Cade, First i moja malenkost imali jedan poduzi session u zelji da razresimo izvesne nedoumice vezano za Cade-ove zvucnike (u kombinaciji sa solid state i tube amplifikacijama, ostatak sistema se nije menjao), ali je ipak naglasak bio na tome da njih dvojica cuju kako Primare svira sa Harbeth zvucnicima i obratno.

Ovde je reč o novim zvučnicima.
Jbg, znamo šta ti je omiljena tema, ali ovi nisu iz te priče. :D

crni

Post by crni » 17 Jun 2009, 13:07

first wrote:
crni wrote:

Ovde je reč o novim zvučnicima.
Jbg, znamo šta ti je omiljena tema, ali ovi nisu iz te priče. :D
aaaa :oops:
pa ja nisam u toku
vidim ja nema nešto kvaleta, ućutao se, a on se ponovio :D
ako, ako, mašala...znam kolko je tražio

Post Reply