HiFi & Professional Audio Forum  

AKG K450

Neformalni testovi i prikazi audio i video komponenti od strane članova foruma
Post Reply

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

AKG K450

Post by DejanM » 03 Jul 2009, 10:27

Kao vec toliko puta do sada, klinci mi maznuse moje AKG K27i, male sluske koje koristim kada radim za compom i kada negde idem na put. i to bas pred letovanje ... Tako da sam morao sebi da uzmem nesto novo.

Otisao sam u radnju gde je bilo zakaceno mnostvo kojekakvih sluski i nakon nekih pola do sat probanja i preslusavanja odlucim se za za ove AKG. Pri tome sam slusao u radnji Senn HD201, HD203, HD205, HD555, AKG K430, AKG K701, te gomilu nekakvih Sony i Philips slusalica kao i manji model Bose. Sve u svemu ove AKG su mi se najvise dopale ako izuzmem AKG K701, koje medjutim nisu ono sto mi treba -> velike su.

Interesantno je da su AKG K450 dosta bolje od AKG K430 (nekih 20 eura jeftinije). Pre svega daleko dublji bas cini da manji AKG zvuci bledo i neubedljivo u poredjenju sa ovima. Interesantno je da mi se ucinilo da ove AKG sviraju bolje od inace dobrih Sennheiser HD555 - koje su takodje velike sluske i koje sam probao samo poredjenja radi.

Cena ovih AKG preko Amazona je 80 eura (sto mi se ucinilo malo jakom cifrom - do skoro se kupovao Grado SR60 za te novce). Danas su sluske pristigle i evo nekih prvih utisaka. Prvo uz sluske dobijete i cvrstu i komfornu futrolu - inace veciti problem kod transporta ovako malih slusalica. To je veliki plus za AKG. Pored futrole dobiju se dva kabla od kojih je jedan jako kratak a drugi samo kratak. Kabl je odvojiv od sluski i dosta je tanak - verovatno je i zato duzina kabla prilicno mala. Tu je i adapter za veliku bananu. Tacno ono sto treba ...
spakovane sluske.jpg
spakovane sluske.jpg (104.97 KiB) Viewed 1495 times
spakovane sluske.jpg
spakovane sluske.jpg (104.97 KiB) Viewed 1495 times
Inace ove AKG imaju jako malu impedansu od svega 30 ohma ali dosta veliku osetljivost tako da ih moj mali MD porti bez ikakvih problema gura. Isto vazi i za laptop.
set.jpg
set.jpg (91.48 KiB) Viewed 1495 times
set.jpg
set.jpg (91.48 KiB) Viewed 1495 times
Poigracu se sa njima ovih dana pa javljam slusne utiske .... ako to uopste nekog zanima :D

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Re: AKG K450

Post by sdanicic » 03 Jul 2009, 10:31

Moje Sennheiser su vec usle u zonu "amortizacije" pre vise od pola godine i treba pocetkom sledece godine da se razmislja o novoj kupovini, tako da se javlja jedan zainteresovani.

Inace, po beogradskim radnjma gde se prodaju iPOD-ovi uglavnom se mogu naci samo AKG slusalice kao "prateca oprema" :)

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 18 Jul 2009, 09:04

Evo nekih utisaka ...

Slusao sam ove AKG K450 sa: iPhone, iPod, Sharp MD Porti playerom, kao i na Laptopu. Takodje sam ih poredio sa Grado RS 325i slusalicama zakacenim ili za Naim Headline 2 ili za Musical Fidelity X-Can V2 - oba pojacala imaju eksterna napajanja a ovo drugo je i prilicno modifikovano .... Takodje sam ih poredio sa mojim starijim AKG K27i slusalicama ...

Na plus strani:

- AKG K450 su lake i udobne za nosenje. Veoma su fleksibilne i zahvaljujuci isporucenoj futroli bez problema se mogu poneti na put. Same sluske - deo koji naleze na usi - je jako udoban (imitacija koze) i tu stoje (sto je najvaznije) cvrsto. Posle duzeg slusanja ih i dalje ne osecate na usima.
- Izuzetno su dinamicne i brze. To je ono sto prvo primecujete: odlicnu dinamiku. Izvanredan timing ovih sluski ih cini da vam krv provri kod zescih pasaza. U tom pogledu ne zaostaju za mojim Grado sluskama.
- Bas ne ide tako duboko kao kod Grado ali je veoma dobro definisan, jasan, sa odlicnim fokusom i sa detaljima koji daleko prevazilaze moja ocekivanja od sluski u ovoj klasi. Ekstenzija u visokim je odlicna. Srednje bih mogao da opisem kao neutralne. Ukupna slika je dobro izbalansirana, bez muljanja, sa jakim naglaskom na dinamiku i neutralnost ...
- Sa Naim pojacalom ove sluske rade odlicno. Ako pri tom slusate Prodigy, Peter Gabriela ili Linkin Park ... u kombinaciji sa Naimom ce to da vam sigurno izmami osmeh na licu. Ove sluske rade odlicno sa mojim Laptopom (testirao sam ih sa 2 razlicita Laptop modela i sa oba rade odlicno), kao i sa iPod derivatima (WAV). Sa mojim MD portijem rade manje dobro: tu je bas definicija iz nekog razloga losija i cela zvucna slika nesto zatamnjenija. Moguce je da je moj MD porti nakon toliko godina zreo za penziju.

Na minus strani:

- Pazljivo poredeci ove AKG sa mojim Grado na oba pojacala za sluske, moze se jasno cuti da je ukupan stage koji AKG pravi skuceniji u odnosu na Grado. I to i po dubini i po vertikali (izmedju cinela i bas bubnja nema puno prostora i sve je nekako gusto zbijeno). Iako je detaljnost na zavidnom nivou i vi mozete jasno da izdiferencirate instrumente, oni su svi "spakovani" odmah jedan pored drugog. Kod Grado sluski je to "rasporedjivanje" u prostoru daleko bolje, stage je dubok, a izmedju cinele i bas bubnja vi jasno mozete da izdiferencirate razne slojeve muzickog desavanja sa dosta "vazduha" okolo instrumenata. Predpostavljam da je ovakav nacin reprodukcije uslovljen izmedju ostalog i velicinom slusalica - ipak su ovo male sluske ...

- AKG K450 imaju forward zvuk. Znaci zvucna slika je pomerena unapred. Kada slusate Prodigy ovo uopste ne mora da bude nedostatak ali u principu kada ih uporedite sa Grado dobijete "in yer face" zvuk.

Ove sluske su pravljene za slusanje zesce muzike na iPodu, Laptopu .... i to nije nikakvo iznenadjenje. To rade zbilja jako dobro. Ali ako ih zakacite na pojacalo za slusalice, bicete iznenadjeni kako AKG K450 dobro odradjuju posao sa svim vrstama muzike. Njihov stil reprodukcije ce i u tom slucaju ostati fighterski, brz i dinamican, ali balansiran, detaljan i bez vidnih (cujnih) nedostataka. U tom svetlu i njihova cena ne izgleda uopste preterana - cak bih mogao reci da je odgovarajuca (oficijelna cena ovih sluski, uzgred, je 100 eura). Ali pri tom treba imati u vidu, da ce mnoge skuplje sluske (i to dosta skuplje) izaci kratkih rukava u poredjenju sa ovim AKG. Preporuka ... :good

ozzyan
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by ozzyan » 27 Jul 2009, 11:08

Čuvajte se i gledajte šta kupujete, tržište je preplavljeno fejkovima. Inače imam ove slušalice i vrlo sam zadovoljan.
I'm as mad as hell and I'm not going to take this anymore !!!

Post Reply