HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

DAC (Digitalno-analogni konverteri)

Neformalni testovi i prikazi audio i video komponenti od strane članova foruma

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Re: DAC (Digitalno-analogni konverteri)

Post by gvlada » 14 Aug 2011, 23:21

Ne bre... nego jos nije vreme da kupim dac. Imam modovani STX i (druge se ne moraju sloziti) kako nemam novca da cene predje preko 1k e sve ispod sto sam cuo i za sta sam cuo mi ne pije vodu i ne interesuje me.
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 15 Aug 2011, 16:24

Image
A higher resolution 32 bit DAC which works up to 24/192 on coax SPDIF. The USB now gives you 24/96 resolution directly from your computer.
A new redesigned preamp with a Russian 6N1P tube buffer gives the iNova a greater sense of three-dimensional sound and a more detailed soundstage.
The amp was fitted with upgraded capacitors making the iNova more dynamic and punchier in the bass region.
The iPod dock allows you to experience PURE DIGITAL sound from your iPod and now digital music sounds like never before.
The heart of the iNova is the new ESS 9016, 32 bit, 24/192 D/A converter.
:sign http://signalpathint.com/index.php/iNov ... 55hty.html

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 16 Aug 2011, 20:43

Jos jedan interesantan uredjaj cija cena treba da bude ispod 1000 eura. Radi se o novom Onkyo DAC 1000 modelu, koji je tek stigao u Evropu.

http://www.avland.co.uk/aasp/onkyo/1020 ... ac1000.asp

Karakteristike su dobre a prvi komentari na internetu jako dobri. Primetite kako ova nova generacija DACova po pravilu radi sa 32 bita max.

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 17 Aug 2011, 00:20

Pominjan je taj Onkyo dac pocetkom godine ali ga je tada bilo samo na Japanskim sajtovima.
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 18 Aug 2011, 11:12

Image

Image

Image
Digital Audio Bliss

DACmini™ is not just a USB DAC. DACmini is one of the world's highest-performing digital audio devices. Its precision-engineered audiophile circuitry is designed to elevate your system's sound quality to a new level. Featuring 192kHz/24-bit performance over SPDIF and 96kHz/24-bit, driverless performance over USB, an analog input, and both headphone and line-level outputs, DACmini is an extremely flexible device that can upgrade the performance of any audio system. It easily connects to such sources as a Mac desktop or laptop (including Mac mini), Windows desktop or laptop, music server, iPod/iPhone, Apple TV, Airport Express, Xbox 360, PlayStation 3, and Squeezebox, providing a variety of ways to create an audiophile playback system.
:sign http://aloaudio.com/centrance-dacmini.html

:sign http://aloaudio.com/index.php?dispatch= ... hment_id=2

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 18 Aug 2011, 14:05

Gerner wrote:*... that can upgrade the performance of any audio system...* :yahoo :yhi FINALLY.

So ein ding muss Ich auch haben :lol:
Unbedingt !!!

Übrigens, Ich habe nicht gewusst, dass du Deutsch sprichst ... =D>

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 18 Aug 2011, 20:01

Evo jos jednog duhovitog DAC-a sa istog sajta;

Image

Image
Isabellina HPA LFP-V Edition combines the headphone stage used in our Isabella LFP-V Edition preamplifier, with a full-featured Isabellina LFP-V Edition digital-to-analog converter. One listen and you’ll know it delivers a level of sonic performance discriminating headphone users will find hard to beat at any price!
:sign http://aloaudio.com/isabellina-hpa-lfp-v-edition.html

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 18 Aug 2011, 21:09

Red Wine nije bas naivna firma. To su dobri proizvodi. Njihova glavna fora je baterijsko napajanje, koje koriste u preampovima i DACovima. U DACu to zbilja ima smisla.

prophet
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by prophet » 22 Aug 2011, 18:02

Čitajući ovu temu stekao sam utisak da se poistovećuju oversampling i upsampling. Da li bi neko bio ljubazan da napravi distinkciju između ova dva i da ih malo pojasni.

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by dioklecijan » 22 Aug 2011, 19:09

Idemo pokušati u nekoliko rečenica, a onda dam link za daljne pojašnjenje.

Oversampling je proces na početku digitalnog lanca kada primljeni signal od izvora, a koji se zapravo ima "analogni" valni oblik koji reprezentira digitalne impulse, pokušavamo što bolje očitati tj. obraditi. To radimo na način da povećamo frekvenciju očitanja za neki višekratnik signala kojeg primamo. Nakon obrade vraćamo se na potrebnu frekvenciju (44.1 kHz) uz pomoć matematičke interpolacije.

Upsampling je proces obično na kraju digitalnog lanca kada dobiveni digitalni signal ekstrapoliramo na neku veću frekvenciju kako bismo olakšali daljni rad, budući je današnji tehnološki limit frekvencije rada bitno pomaknut naviše u odnosu na vrijeme kada je nastao CD standard. Na taj način možemo napraviti bolju filtraciju signala i dobiti u konačnosti mnogo "mekanije" i zapravo "prirodnije" valne oblike.

Od svega toga najbolje je kada se odmah snima u visokoj rezoluciji i kasnije što manje drkelja sa signalom. Zato danas imamo 24/96 standard.

http://www.soundstage.com/gettingtechni ... 200311.htm

prophet
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by prophet » 22 Aug 2011, 21:13

Pročitao. Hvala na pomoći.

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 30 Aug 2011, 16:51

Vladavina has spoken.

Topic author
first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 30 Aug 2011, 17:34

gvlada wrote:Gomila fotki Asus One modela ....
Lepo izgleda nema šta, ali treba čuti kako svira.....

... nego mi nešto drugo zapalo za oko...
Izgleda mi da ni ovaj tip koji je predstavio (slikao) ovaj DAC, nije baš posebno načitan i da nema pojima o digitalnom transferu muzičkih fajlova.
Evo slike šta ide od pripadajućih kablova uz ovaj DAC, gde je naravno i pripadajući USB kabl.....
A1.jpg
A1.jpg (117.7 KiB) Viewed 1441 times
A1.jpg
A1.jpg (117.7 KiB) Viewed 1441 times
A evo i druge slike kada je stavio DAC u pogon gde se može videt da je postavio Furutech USB kabl (oko 80€) i Stage III Concepts power cord.
A2.jpg
A2.jpg (110.88 KiB) Viewed 1441 times
A2.jpg
A2.jpg (110.88 KiB) Viewed 1441 times

Mora biti da je i ovaj tip potpuno neobrazovan i zatucan, čim nije upoznat sa
onom teorijom o nulama i jedinicama. Ej... on menja USB kabl.... :oky

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 30 Aug 2011, 19:37

To je ako se ne varam Furutech zicka ...

prophet
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by prophet » 30 Aug 2011, 20:20

Bez namere da diskutujem o uticaju kablova ili kvalitetu gorepomenutog dac-a mogu samo da primetim da je u pitanju stara marketinška fora. Uređaji koji se promovišu se slikaju priključeni na neke poznatije i skuplje modele (obično na sajmovima, u časopisima, evo sad i na internetu) i onda mi veverice treba da pomislimo:"Wow, ovo mora da je do 00, pogledaj sa čime su ga uparili, kablovi ko zmije". Tako da ovakva argumentacija ne prolazi kod mene, samo slušni test. Inače, kod analognih kablova sam čuo razliku u svom sistemu, konkretno između srebrnih i bakarnih interkonekata. Opredelio sam se za srebro.

BTW, kolika je cena Asus dac-a i kolika je cena kablova sa gornje fotografije?

Post Reply