HiFi & Professional Audio Forum  

Crystal Cable Standard XLR interkonekt

Neformalni testovi i prikazi audio i video komponenti od strane članova foruma
Post Reply

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Crystal Cable Standard XLR interkonekt

Post by sdanicic » 02 Mar 2011, 21:43

Ovaj kabl sam uzeo pre par dana cisto da vidim koliko i da li moze da se dobije na kvalitetu na potezu "DAC-amp".

Tu je do sada bio Analysis Plus Solo Crystal Oval XLR bakarni kabl ( http://www.analysis-plus.com/images/SoloCrystalKO.jpg ).

Evo slusam ga vec 3 dana i moram da kazem da je ovaj CC vrlo zaje... igrac. Ne znam da li da se kajem sto sam ga uopste uzeo na ""test"" ili da li bi se kajao sto ga nisam uzeo znajuci njegovu zvanicnu cenu za 1m duzine - 750 evra.

Kako god, dobio sam barem jedno 20% vise detalja, odlicno izbalansiranu i kako kaze First ispoliranu zvucnu sliku, sa basom koji je kao grad Smederevo - masivniji nego sto je bio i izuzetno utegnut. Dinamika je povecana, kao i visina zvucne scene. Sve skupa izrazito prefinjen rezultat u konacnom zbiru.

Materijali koji su bili onako "za prelaznu ocenu" sto se tice produkcije sada dobijaju "prolaz" bez problema i osetno su prijatniji za slusanje.

Inace, naslednik ovog modela je model Standard Diamond, ali on vizuelno izgleda skoro identicno, i njegova cena je de-facto tih pomenutih 750 evra.

Velika muka sta raditi, kako najpamtnije zatvoriti finansijsku konstrukciju #-o

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Crystal Cable Standard XLR interkonekt

Post by DejanM » 02 Mar 2011, 22:13

welcome to the club ....

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 02 Mar 2011, 22:18

DejanM wrote:welcome to the club ....
Jos nije, vidis da covek razmislja kako da zatvori finansijsku konstrukciju. :-k

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 02 Mar 2011, 22:19

DejanM wrote:welcome to the club ....
Upravo sada slusam "Damage" Fripp i Sylvian, ti znas kako je to kompleksan materijal. Ali to svira tecno samo tako :)

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 03 Mar 2011, 07:01

Zatvorice Sale konstrukciju :D Prvo ce da dobije solidan popust i onda .. sta mu preostaje nego da kupi. Jer to parce zice je zbilja dobro ...

Sale posalji mi molim te mail sa cenom ...

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 03 Mar 2011, 08:33

DejanM wrote:Zatvorice Sale konstrukciju :D Prvo ce da dobije solidan popust i onda .. sta mu preostaje nego da kupi. Jer to parce zice je zbilja dobro ...

Sale posalji mi molim te mail sa cenom ...
Kako stvari stoje, moracu ovaj CC da ubacim u investicioni plan na ovu fiskalnu godinu :wink:

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 03 Mar 2011, 09:37

ne nego za ovaj kvartal pod sifrom: nepredvidjeni troskovi ...

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 26 May 2011, 12:04

Juče je u moj sistem uleteo ovaj interkonekt (Cristal Cable Standard) iz nove Diamond serije, ali u RCA izvedbi. Pre njega je na toj
poziciji bio model Micro iz iste serije sa kojim sam bio veoma zadovoljan. Po hijerarskijskoj lestvici CC-a, to je jedan korak napred,
ali je zvučni pomak zaista veliki. Dobro, nije ni mala razlika u ceni, mada iskreno rečeno nisam očekivao baš takve rezultate. Tim pre
jer sam imao na probi isti kabl, samo iz prethodne generacije. Nekako sam verovao da se u novoj Diamond liniji razlike između
istih modela mogu svoditi samo na finese, ali se ispostavilo da je to mnogo više od toga. :ovo

Obično se u ovakvim prilikama interkonekt ostavi nekoliko dana da radi pre nego se krene sa kritičkim slušanjem, međutim već kod
prve puštene pesme je sistem zasvirao tako da se nisam mogao zadržati samo na nekom neobaveznom slušanju. Sve one dileme
koje sam imao u glavi oko nekih mogućih i željenih zvučnih poboljšanja, odjednom su bile pokrivene zvučnom argumentacijom.
Najveći dobitak je u rezoluciji i prostoru, a sa tim je došlo i mnoštvo drugih karakteristika koje ukupnu muzičku prezentaciju dižu
na jedan sasvim novi nivo. Svoj sistem poznajem odlično, ali u ovakvom izdanju ga još nisam čuo. Možda je malo čudno reći, ali sam
stekao utisak kao da sam zamenio zvučnike i pojačalo za bar jednu dobru klasu više.

Ostaje mi da pratim šta će se dešavati sledećih dana tokom razrade ovog kabla i da još par puta preispitam ove svoje utiske, da nisu
slučajno plod nekog mog posebnog raspoloženja, mada sinoć nisam ništa pio niti znam neki drugi razlog zbog koga bi to bilo tako. :-"

Post Reply