HiFi & Professional Audio Forum  

Kimber coax digitalni kabl

Neformalni testovi i prikazi audio i video komponenti od strane članova foruma
Post Reply

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Kimber coax digitalni kabl

Post by DejanM » 24 Jun 2012, 11:47

Kod Slobe BMa moze da se kupi po veoma atraktivnoj ceni digitalni coax kabl, koji Sloba pravi od Kimber Timbre kabla a konfekcionira ga sa WBT konektorima.

Moram priznati da sam bio veoma skeptican kada sam ga prvi put video ali onda sam ga cuo u direktnom poredjenju sa Black Cat i Kimber ga je pocistio. Kada sam ga doneo kuci uporedio sam ga sa svojim starim i jako dobrim AudioQuest VDM 3 coax kablom i ovaj Kimber je svirao za nijansu bolje. Odneo sam ga kod drugara koji ima digitalni coax Oellbach od 150 eura, i Kimber ga je pocistio kao sto je to uradio sa Crnom Macom.

Topla preporuka za coax digitalni kabl u srednjoj klasi ...

gilja
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Re: Kimber coax digitalni kabl

Post by gilja » 24 Jun 2012, 15:42

DejanM wrote:Kod Slobe BMa moze da se kupi po veoma atraktivnoj ceni digitalni coax kabl, koji Sloba pravi od Kimber Timbre kabla a konfekcionira ga sa WBT konektorima.
Topla preporuka za coax digitalni kabl u srednjoj klasi ...
75 Ohma?
Attachments
timbre.jpg
timbre.jpg (55.28 KiB) Viewed 2081 times
timbre.jpg
timbre.jpg (55.28 KiB) Viewed 2081 times

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 24 Jun 2012, 17:10

Izgleda slicno tom kablu na slici samo sto ima tamno braon buzir preko kabla. I kao da je nesto tanji od standardnog Timbre kabla. E sad da li ima bas 75 Ohma ... to ne znam.

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 24 Jun 2012, 18:54

Kad smo kod Kimber kablova, da li su svi Kimber interkonekti od bakarnih licni, kao njihovi zvucnicki kablovi, ili su u pitanju 3-4 deblje upletene bakarne zice, slicno kao sto radi Audioquest?
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 24 Jun 2012, 19:55

DejanM wrote: E sad da li ima bas 75 Ohma ... to ne znam.
Džabe mu sve ako nije 75-omski....
gvlada wrote:Kad smo kod Kimber kablova, da li su svi Kimber interkonekti od bakarnih licni, kao njihovi zvucnicki kablovi, ili su u pitanju 3-4 deblje upletene bakarne zice, slicno kao sto radi Audioquest?
Nisu svi od bakra, ima ih koji su kombinacija bakra i srebra, kao i potpuno srebrnih.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 24 Jun 2012, 20:01

gvlada wrote:Kad smo kod Kimber kablova, da li su svi Kimber interkonekti od bakarnih licni, kao njihovi zvucnicki kablovi, ili su u pitanju 3-4 deblje upletene bakarne zice, slicno kao sto radi Audioquest?
Kimber Timbre ima 3 bakarne zice koje su upletene u pletenicu. Doduse postoji i jedna varijanta Kimber Timbre koji ima 6 zica koje su na isti nacin upletene. Ovde se radi o varijanti sa 3 zice.

Srebro pocinje da ulazi u kombinacije kod Kimber Silver Strike, gde su 2 zice od srebra a jedna od bakra.

Ovde se u stvari ne radi o oficijelnom Kimber proizvodu. To je vise Slobina inovacija ali ona funkcionise. I to dobro ... predpostavljam da je stvar u zbilja dobrim konektorima. Inace isti kabl moze da se koristi i za realizovanje analogne veze - tada je to obican Kimber analogni RCA kabl.

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 25 Jun 2012, 10:48

Ok, ali da li su pune zice ili je u pitanju snop tankih licni u svakoj od 3 Timbre zice ili od 4 Hero zice?
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 25 Jun 2012, 12:42

gvlada wrote:Ok, ali da li su pune zice ili je u pitanju snop tankih licni u svakoj od 3 Timbre zice ili od 4 Hero zice?
puna zica ...

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 25 Jun 2012, 13:47

Ok, hvala. Zvucnicki recimo su od gomile licni pa sam zato pitao.

Vladavina has spoken.

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 28 Jun 2012, 10:45

Jeste off ali stigao Kimber Hero kao el presento. Kabl izgleda bolje na slikama nego uzivo ali zato prenosi fantastican zvuk. I koliko god zelim da objasnim sam sebi da nema veze koji kabl posle licno cujem kako ima...

Vladavina has spoken.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 28 Jun 2012, 13:05

uzivaj ... :sign

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 28 Jun 2012, 14:14

Thx...

Vladavina has spoken.

Post Reply