HiFi & Professional Audio Forum  

Crystal Cable Special bakarni zvucnicki kabl

Neformalni testovi i prikazi audio i video komponenti od strane članova foruma
Post Reply

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Crystal Cable Special bakarni zvucnicki kabl

Post by sdanicic » 17 Jun 2013, 13:04

Vec par dana pokusavam da nadjem vremena za par recenica o ovom kablu, ali nisam nikako uspevao do sada :-(

Jutros sam napravio ove fotke, pre svega da biste videli kakva je fizicka razlika izmedju zvucnickog kabla koji imam vec skoro dve godine i sa kojim sam veoma zadovoljan - Kimber 8TC (konfekcioniran sa WBT konektorima) i Crystal Cable Special bakarnog zvucnickog kabla.

Razlike u fizickim dimenzija kao i u konstrukciji kablova su vise nego ocigledne. Upleteni Kimber sa WBT-ovim konektorima van svake sumnje vizuelno deluje ubedljivije i robusnije, pa nekako bi se ocekivalo da su takvi i utisci i nakon diretknog poredjenja tokom reprodukcije muzike.
DSC00049_1.JPG
DSC00049_1.JPG (176.59 KiB) Viewed 2027 times
DSC00049_1.JPG
DSC00049_1.JPG (176.59 KiB) Viewed 2027 times
Tu se situacija znacajno menja, i to znajcajno ima sasvim dovoljno tezine da itekako ima smisla ozbiljno razmisliti o kupovini ovog kabla i zameni recimo Kimbera 8TC.
Licno, kabl sam uzeo samo na slusanje (da li dobrovoljno ili ne, ne bih ovog prilikom), i bilo bi zaista nefer da ne kazem da su mi utisci nakon nepune dve nedelje i vise nego zadovoljavajuci.

Namerno ne koristim rec iznenadjujuci, jer vec imac jedan CCu svom sistemu, a i imao sam prilike da razlicite modele iz CC ponude cujem u proteklih par godina i to je uvek bilo vrlo dobro do - iznenadjujuce iskustvo.

S obzirom da imam bookshelf kutije prva stvar na koju obracam paznju kada menjam zvucnicke kablove je koliki cu i da li cu dobiti poboljsani bas (u smislu i velicine i kontrole). U slucaju CC Special kabla dobija se i jedno i drugo. Srednji spektar je za par nijansi dobio na fludinosti, a u visokim je do izrazaja dosla jedna posebna transparetnost koju mi mogli krstiti "transparentnost made by CC cables".
DSC00034_1.JPG
DSC00034_1.JPG (131.41 KiB) Viewed 2027 times
DSC00034_1.JPG
DSC00034_1.JPG (131.41 KiB) Viewed 2027 times
Zvuk je osetno umiveniji, sveziji i poletniji, sto je posebno prijatno konstatovati kao poboljsanje kada je rec o materijalima koji nisu bas za pohvalu kada je rec o produkciji, ili kada se slusaju (a to svi radimo, priznali ili ne) MP3 192-320k fajlovi (nebitno da li kao muzicki fajlovi ili interent radio stanice).
DSC00040_1.JPG
DSC00040_1.JPG (147.7 KiB) Viewed 2027 times
DSC00040_1.JPG
DSC00040_1.JPG (147.7 KiB) Viewed 2027 times
Da imam u planu da menjam postojeci Kimber 8TC - uradio bih to odmah. Za vas koji razmisljate o zameni postojecih ili kupovini sasvim novih zvucnickih kablova - moja preporuka ide bez ikakvih ogranicenja ovom CC modelu. On nije jeftin, pogotovo za prosecnog srpskog kupca (da ne zalazimo u to ko je prosecan srpski kupac), ali ako hocete kabl sa kojim cete ziveti i uzivati dugi vremenski period slusajuci muziku, mislim da ima smisla da vam preporucim da ga stavite visoko na listu kandidata za probu, pa zatim za kupovinu.

P.S.
Naravno, CC ima zvanicnog distributera za Srbiju.

first
Audio Expert
Audio Expert

Re: Crystal Cable Special bakarni zvucnicki kabl

Post by first » 19 Jun 2013, 01:57

Kad je već otvorena tema, ajde da dodam koju reč o ovim zvučničkim kablovima, obzirom
da iste koristim u svom sistemu već neke 3 godine. Samo da se odmah razumemo, nisu moji
kablovi bili kod sdanicic-a na testu, pa sad ja kao ovde nešto dalje širim priču, a nemam
nameru ni da ih prodajem...

Dakle, početak priče je nekako sličan, ali sa malo drukčijim krajem. Do pre tri godine sam takođe
imao u sistemu Kimber 8TC sa WBT terminacijom, za koje i danas mislim da su veoma dobri zvučnički
kablovi, a tada sam još verovao da se ni za nešto više para ne mogu pronaći bolji bakarni zv. kablovi.
E, onda sam jednoga dana dobio da probam ove CC Special Cu, koje sam uzeo onako preko one stvari.
Prvih nekoliko dana nisam ni pomišljao da ih stavim na zvučnike, jer mi vizuelno u odnosu na Kimber 8TC
nisu baš ulivali poverenje. Malo je falilo da ih vratim bez probe, sve razmišljajući kako ću samo džaba
da izgubim vreme sa zamenom kablova i ništa bitno neću čuti. Ako me nešto mrzi, to je da se zavlačim
iza zvučnika i menjam zv.kablove, a još bi posle toga moglo da usledi i razočarenje...

Nekako sam se za vikend (kad su svi u kući polegali) ipak nakanio da to uradim, pa šta bude...
Zamenim Kimbere, uključim ponovo uređaje i ajde da čujem šta će se sad desiti. Malo je reći da
sam bio iznenađen zvukom... možda baš zato što nisam ništa očekivao. Pesmu po pesmu, cigaru po
cigaru i prođe vreme u tom oduševljenju. Skoro se razdanilo, kada sam konačno rešio da odem na
spavanje. Ovi kablovi su po svim zvučnim parametrima tako uverljivo nadsvirali Kimbere 8TC, da se
od tada nisam ni rastajao od njih. Koštalo je to naravno nekih para, a Kimberi su otišli na doboš...

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 19 Jun 2013, 06:38

First,

jesi li poredio taj CC Cu sa nekim srebrnim Crystal Cable ?

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 19 Jun 2013, 11:08

DejanM wrote:First,

jesi li poredio taj CC Cu sa nekim srebrnim Crystal Cable ?
Jesam,... prošle godine sam dobio na probu Crystal Cable Micro Diamond. Poučen prethodnim iskustvom, mislio sam da će se opet desiti nešto
slično i da ću opet morati da se hvatam za novčanik, obzirom da je Micro duplo skuplji od ovog Special Cu. Na moju sreću, Micro nije zablistao
kao što sam očekivao. Ponudio je malo umiveniji (prefinjeniji) zvuk i dobar prostor, ali i uneo jednu dozu mekoće koja nije bila po mom ukusu.
Special Cu ima otvoreniju prezentaciju, bolji tranzijentni odziv i artikulisaniji zvuk. Tako se bar ispostavilo u mom sistemu, pa za mene nije bilo
dileme šta treba činiti.

Special Cu su zaista odlični kablovi i do takvog zaključka su došli svi koji su imali prilike da ih probaju u poznatom sistemu. Podsetiću te da je i tvoj kum
posledužeg traganja za zvučničkim kablovima odabrao baš Special Cu. Slušao si te kablove kod njega (i kod mene), pa možeš da naslutiš o čemu pričamo.

preddrag
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by preddrag » 27 Sep 2013, 14:46

P.S.
Naravno, CC ima zvanicnog distributera za Srbiju.[/quote]

Ko je distributer?

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 27 Sep 2013, 16:03

preddrag
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by preddrag » 27 Sep 2013, 17:04

Hvala. :good

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 27 Sep 2013, 17:28

Ne radi im sajt...
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 27 Sep 2013, 23:43

gvlada wrote:Ne radi im sajt...
proveri ti svoj internet
cristal.jpg
cristal.jpg (65.11 KiB) Viewed 1340 times
cristal.jpg
cristal.jpg (65.11 KiB) Viewed 1340 times

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 28 Sep 2013, 00:32

Sajt distributera, ne firme Crystal Cable. Aj, ti lepo popij kafu pa se vrati za komp. ;)
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 28 Sep 2013, 09:46

Distributer je Vlada Rep ali vodite racuna kad sa njim pravite posao - tip je prevarant ...

Post Reply