HiFi & Professional Audio Forum  

Lyngdorf - redefinicija HiFi-ja

Neformalni testovi i prikazi audio i video komponenti od strane članova foruma

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 30 Jan 2007, 11:12

Nenade,

U pravu si CA 840C nema XLR digitalni izlaz nego samo analogni. Bio sam ubedjen da ima pa nisam proveravao ... sorry .... Doduse nije problem jer ces samo umesto XLR kosrititi opticki digitalni connect.

Taj nacin kako vezujes uredjaje je interesantan. Ocigledna je namera da pokusavas da iskoristis bolje DACove (po tvom misljenju) koji se nalaze u CA.
Medjutim konfiguracija kada slusas CDove je malo previse komplikovana i sadrzi nepotrebno dugu putanju. Stoga mi se cini moj predlog zbilja boljim (ne zato sto je moj ... :D )

Sto se Rotel/Behringer problema tice, znam da postoje odgovarajuci adapteri - ti si zapravo sam napravio jedan sa sve kablom. Napraviti adapter impedanse takodje ne bi trebalo da bude nemoguce i skupo. Ne znam samo koliko ima smisla ...

Medjutim, ako sam dobro razumeo: Behringer nema coax digitalni ulaz, ima lose DACove a jos nisi sasvim siguran ni kako mu zapravo radi taj RC ... Jeste da je jeftin ali ima i dosta ------ tu spravu razumno zakaciti na postojeci sistem, zar ne ?

nenad
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by nenad » 30 Jan 2007, 11:52

DejanM wrote:Nenade,
Medjutim, ako sam dobro razumeo: Behringer nema coax digitalni ulaz, ima lose DACove a jos nisi sasvim siguran ni kako mu zapravo radi taj RC ... Jeste da je jeftin ali ima i dosta ------ tu spravu razumno zakaciti na postojeci sistem, zar ne ?
Malo da preciziram sta mi je cilj: posto imam problema sa prostorom u stanu sve veci problem mi je cuvanje diskova (iako su vecinom rezanci imam ih oko 2500) polako prelazim na cuvanje na PC-u (sve je u loosless formatu - nema mp3 i slicnih formata). Da bi mogao i da slusam sa PC potreban mi je adekvatan DAC. Kao sto je neadekvatna za cuvanje diskova soba je neprilagodjena i za slusanje (nista novo). Kako Behringer cine vise uredjaja u jednoj kutiji: ekvilajzeri (GEQ, PEQ i DEQ), Feedback Destroyer, WIDTH funkcija, Real-Time Analyser, A/D i D/A konverzija uzeo sam ga prvenstveno zbog RC mogucnosti a D/A bio bio cist dobitak. Njegov D/A je relativno los - bolji je od M-Audio audiophile USB 2496 kartice koju sam koristio pre njega ali je losiji od Rotela RCD 02. Zato sam spreman da kupim DAC koji bi bio bolji od DAC-a u Rotelu i koji bi koristio i u slucaju kad je PC transport i u slucaju da je transport CD/DVD player. Namera mi je da u buduce sve drzim na PC-u ali se ne odricem ni postojecih CD-ova.

Sve u svemu kad je RC u pitanju nemam primedbi na Behringera, a kad je D/A konverzija u pitanju hteo bih bolje. S obzirom da nisam raspolozen da kupujem DAC preko neta (nemam mogucnost ebay-a) a kod nas nisam video nesto sto bi se uklopilo u budzet od oko 1000 evra, a opet ima/bice CD playera sa digitalnim ulazima poceo sam da razmisljam i o ovoj mogucnosti. Mozda u martu odem u Hanover pa bi tamo potrazio DAC, mada me jako kopka ovo http://www.mother-of-tone.com/attraction.htm, s obzirom kako izgleda verujem da bi lako prosao carinu.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 30 Jan 2007, 12:11

Razumem. Taj dac koji navodis nisam slusao Ono sto jesam i sto mislim da je dobro a da se uklapa u tvoj budget, pored vec pomenutog Musical Fidelity, jeste jos i Benchmark DAC 1. Takodje vrlo mali po gabaritu a svira dobro. Vrlo je popularan ovde ... U Nemackoj ga sigurno mozes naci.

nenad
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by nenad » 30 Jan 2007, 12:20

DejanM wrote:Razumem. Taj dac koji navodis nisam slusao Ono sto jesam i sto mislim da je dobro a da se uklapa u tvoj budget, pored vec pomenutog Musical Fidelity, jeste jos i Benchmark DAC 1. Takodje vrlo mali po gabaritu a svira dobro. Vrlo je popularan ovde ... U Nemackoj ga sigurno mozes naci.
Benchmark DAC 1 je u najuzem izboru, kao i Lavry DA-10. Slicni su po ceni i oba spadaju u profesionalnu (studijsku) opremu tako da bi se lako povezali sa Behringerom preko XLR konektora. Citajuci uporedne testove Lavry cesto izlazi kao pobednik. Oba imaju predstavnistva u Nemackoj. Interesantan test http://studioforums.com/eve/forums/a/tp ... 6611090261

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 30 Jan 2007, 13:03

nenad wrote:
DejanM wrote:Razumem. Taj dac koji navodis nisam slusao Ono sto jesam i sto mislim da je dobro a da se uklapa u tvoj budget, pored vec pomenutog Musical Fidelity, jeste jos i Benchmark DAC 1. Takodje vrlo mali po gabaritu a svira dobro. Vrlo je popularan ovde ... U Nemackoj ga sigurno mozes naci.
Benchmark DAC 1 je u najuzem izboru, kao i Lavry DA-10. Slicni su po ceni i oba spadaju u profesionalnu (studijsku) opremu tako da bi se lako povezali sa Behringerom preko XLR konektora. Citajuci uporedne testove Lavry cesto izlazi kao pobednik. Oba imaju predstavnistva u Nemackoj. Interesantan test http://studioforums.com/eve/forums/a/tp ... 6611090261
Simpatican test ... :D Narocito mi se svidjaju one slicice izmedju ... :D

Ja nisam slusao Lavry tako da ne mogu nista da kazem. Slusao sam medjutim i poredio Musical Fidelity X-DAC V3, Benchmark DAC 1 i CEC DA 53 (takodje negde oko 1000 eura). Benchmark je bio jasno bolji od CECa a svirao je tu negde sa Musical Fidelity. Meni se cak Musical Fidelity vise dopao - za neku nijansu. A s obzirom na razliku u ceni sada .... Jedino mozda connectivity problem ...

I to sve se lepo slusa i preslusava, i ima dobrih i manje dobrih uredjaja a onda ... onda jednom cujes ovaj Lyngdorf TDA 2200 .... i onda ... e, onda shvatis koliko je sve to ... neozbiljno. To ti je kao Nacionalna klasa i onda odjednom pojavi se crni Lamborgini i prosisa pored ... tako nekako ....

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 30 Jan 2007, 13:10

DejanM wrote:
I to sve se lepo slusa i preslusava, i ima dobrih i manje dobrih uredjaja a onda ... onda jednom cujes ovaj Lyngdorf TDA 2200 .... i onda ... e, onda shvatis koliko je sve to ... neozbiljno. To ti je kao Nacionalna klasa i onda odjednom pojavi se crni Lamborgini i prosisa pored ... tako nekako ....

I sada kada krene talas protesta forumasa iz Kragujevca i okoline opet ce administratori foruma da budu krivi :-<<<<

lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 30 Jan 2007, 16:38

ne treba tek tako odbacivati DAC iz behringera. on u stock formi nije nista posebno ali se uz par modifikacija koje su u sustini dosta jeftine dobija sprava koja tuce benchmark DAC-1

ovaj englez to radi za nekih 200 funti ako nisi vican samogradnji i to sve ne uradis sam za trecinu para.
http://www.audiosmile.co.uk/

potrazi malo po DIY forumima ili proguglaj.

lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 30 Jan 2007, 16:44

Btw slusao sam kod sebe kombinaciju TacT 2175 Dynaudio C1.4, nisam bio impresioniran, zvucalo vrlo pirotehnicki ali artificijelno.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 30 Jan 2007, 18:18

lautrecred wrote:Btw slusao sam kod sebe kombinaciju TacT 2175 Dynaudio C1.4, nisam bio impresioniran, zvucalo vrlo pirotehnicki ali artificijelno.
TACT ili Lyngdorf ? TACT 2150 ili Lyngdorf 2175 ?

Ja doduse ne znam tacno koja je razlika izmedju ova dva designa ali verovatno nije nebitno koji je od njih dvojice u pitanju ...

Lyngdorf 2175 (bilo kao integralac (nosi tada oznaku i) bilo kao power amp) spada u najjeftinije Lyngdorf proizvode: oko 1200 eura za power i oko 1500 eura za integralac. Ja sam slusao ovaj power amp ali uvek u kontekstu Lyngdorf 2+2 sistema gde se on koristi za pogon sub-woofera. Zato nisam siguran sta da kazem o njemu. Cini mi se dobro pojacalo ... ali ga zbilja nikada nisam cuo u "straight stereo" modu. U svakom slucaju je vredno probati ga u nekom jeftinijem set-up.

Uzgred, TACT S 2150 kosta samo 1200 eura, ima 5 digitalnih ulaza i predstavlja dosta interesantnu varijantu za jedan all-digital set-up. Ove nove TACT medjutim nisam slusao iako sam video u radnji kod Hubera jedan primerak.

nenad
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by nenad » 30 Jan 2007, 19:22

lautrecred wrote:ne treba tek tako odbacivati DAC iz behringera. on u stock formi nije nista posebno ali se uz par modifikacija koje su u sustini dosta jeftine dobija sprava koja tuce benchmark DAC-1

ovaj englez to radi za nekih 200 funti ako nisi vican samogradnji i to sve ne uradis sam za trecinu para.
http://www.audiosmile.co.uk/

potrazi malo po DIY forumima ili proguglaj.
Poznate su mi neke modifikacije, npr. http://www.referenceaudiomods.com, ali uglavnom je potrebno slati uredjaj na modifikaciju sto je neizvodivo. Cena je obicno 300-500$ sto je vec polovina cene benhmark-a, mada mnogi tvrde da behringer radi bolje od njega posle modifikacije.
Pogledao sam ovaj link i ne izgleda previse komplikovano. Cena je 169 funti sto je nesto manje od cene samog behringera. Poslacu mail coveku da vidim da li bi mi poslao delove i uputstvo da sam uradim modifikaciju i po kojoj ceni.

Hvala
Nenad

Notax
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Notax » 30 Jan 2007, 20:41

Ponekad stvari znaju da budu jako jednostavno a mi tražimo sveti gral preko kraja sveta.
A novi DAC Pedje Rogića ?? Makar da ga neko proba u različitim okuženjima. Da li će biti i test ?

nenad
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by nenad » 30 Jan 2007, 21:04

Notax wrote:Ponekad stvari znaju da budu jako jednostavno a mi tražimo sveti gral preko kraja sveta.
A novi DAC Pedje Rogića ?? Makar da ga neko proba u različitim okuženjima. Da li će biti i test ?
Na zalost kasni a i ne primaju vise narudzbine po promotivnoj ceni.

dvv
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by dvv » 05 Feb 2007, 15:26

Meni je opet u celoj ovoj prici najzinmljivije to sto se stvari, kao na klackalici (ili mozda spomenuti E. A. Poa i njegovo delo "Njihalo strave"?), stvari vracaju nazad ka normali. Aludiram da ultra fetisizaciju, koja je vec isla do nivoa cistog mazohizma, izvora - po masi Engleza, maltene je jedino bilo nitno da je izvor strava, a ostalo bezmalo moze i ekonomska klsa, E, nije nego!

Svaka ekskluzivizacija, koja uzdigne nesto, bilo sta, iznad svega drugoga je po definiciji losa i pogresan, jer taj zvuk mora da prodje vise uredjaja od izvora do nasih usiju. Kao i uvek, u svakom i bilo kom lancu, najslabija karika odredjuje ukupnu snagu lanca. Sta ikome vredi abnormalno dobar izvor, ako posle recimo pojacavac, kablovi i zvucnici skroz zabrljaju?

U tom smislu, ovako opisan integrativni pristup definitivno ima svojih vrlina. I mana, bez sumnje, ali po svemu sudeci, vrline daleko nadmasuju mane.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 11 Feb 2007, 08:48

Par novosti iz Lyngdorfa:

- Lyngdorf je na CESu prezentirao svoje nove sub-woofere koji se mogu koristiti u njihovom 2+2 sistemu. Ti sub-wooferi su manji od postojecih i stoga su mnogo vise room friendly nego prethodnici. Cena mi jos nije poznata ali to moze da bude jako dobra alternativa za one koji imaju problema sa prostorom.

- Lyngdorf je resio da licencira svoj Room Correction System i da ga ponudi i drugim proizvodjacima HiFi opreme.

- Lyngdorf radi upravo na pravljenju pred-pojacala/procesora koji bi imao funkciju Room Correction Systema i koji bi se prodavao kao zasebna komponenta. Na taj nacin bi bilo moguce integrisati jedno ovakvo predpojacalo i u postojeci ne-Lyngdorf sistem.

- U svojoj demo sobi u Danskoj, Lyngdorf koristi B&W 802D zvucnike kao prednje zvucnike u svom 2+2 sistemu.

- Zbog licnog stava Peter Lyngdorfa a i delimicno zbog prirode sistema koji Lyngdorf proizvodi, Lyngdorf nema nameru da udje u biznis proizvodnje kablova bilo koje vrste.

Pozdrav
Dejan

Notax
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Notax » 11 Feb 2007, 10:00

DejanM wrote:
- U svojoj demo sobi u Danskoj, Lyngdorf koristi B&W 802D zvucnike kao prednje zvucnike u svom 2+2 sistemu.

Pozdrav
Dejan
Zato što njima treba najviše korekcije? :mrgreen:

Post Reply