HiFi & Professional Audio Forum  

DeZorel Quartet ...

Neformalni testovi i prikazi audio i video komponenti od strane članova foruma

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

DeZorel Quartet ...

Post by sdanicic » 28 Feb 2007, 15:42

je kod mene vec desetak dana na slusanju i kako sam ga prikljucio nisam ga iskljucivao, tj. nista od muzike nisam slusao od tada bez da mi napajanje ide preko pomenutog uredjaja.

Ideja je da ga cujem u prisustvu svedoka barem na 3 veoma razlicita sistema i da naravno napisem jednu pricu na tu temu, tj. da iznesemo svoje impresije :)

DarkoV
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by DarkoV » 28 Feb 2007, 19:19

Kakvi su dojmovi ? :?:

DarkoV
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by DarkoV » 28 Feb 2007, 19:22

Kakvi su dojmovi ?

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 01 Mar 2007, 10:37

Recimo da se veoma lako i lepo cuje da uradjaj radi, naravno u smislu poboljsanja zvuka.

Ali hajde da sacekamo da obavimo slusanja na 3 sistema (to je realan setup) pa onda sve ostalo.

zecconi
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by zecconi » 01 Mar 2007, 14:59

jos kad bi moglo da se napravi uporedno slusanje sa Shunyata Hydrom... :roll:

zecconi
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by zecconi » 01 Mar 2007, 15:08

Dok cekamo na Saletov trosistemski test Dezorela...

...ima li ko ikakvog iskustva sa Torus Power i/ili ExactPower proizvodima?

Na slici se vidi otvoreni Torus Power u drustvu jednog od celnika Brystona.
PS. Obratite paznju na ovo gde James Tanner drzi ruku.
Attachments
brystonman.jpg
brystonman.jpg (27.37 KiB) Viewed 3474 times
brystonman.jpg
brystonman.jpg (27.37 KiB) Viewed 3474 times

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 01 Mar 2007, 16:44

zecconi wrote:jos kad bi moglo da se napravi uporedno slusanje sa Shunyata Hydrom... :roll:
Bice, samo da se usaglasimo sa terminima, trebalo je ove nedelje ali smo morali da odlozimo zbog nekih neplaniranih poslova ...

lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 13 Mar 2007, 19:45

ajmo drugari, sta bi? ako nemate vremena, dobacite na jedno vece.

nego, prakticno pitanje. jer se ovo samo stavlja na slabe potrosace ili ide i na izlazna pojacala i kako se tu ponasa u smislu dinamike?

pitanje od milion dolara.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 13 Mar 2007, 20:32

lautrecred wrote:ajmo drugari, sta bi? ako nemate vremena, dobacite na jedno vece.

nego, prakticno pitanje. jer se ovo samo stavlja na slabe potrosace ili ide i na izlazna pojacala i kako se tu ponasa u smislu dinamike?

Kako da ne !!! Kada zoves u goste? Jos jedan test/slusno iskustvo u jos jednom okruzenju i vise bi nego dobro dosao :)

Inace ima podeljene uticnice za slabe i jake potrosace ( po dve za svaki) i dve koji su "obican" razvodnik.

dvv
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by dvv » 15 Mar 2007, 17:41

lautrecred wrote:ajmo drugari, sta bi? ako nemate vremena, dobacite na jedno vece.

JEDINO ogranicenje na snagu snaznijih filtera je zakonom (i kod nas, i u inostranstvu) nametnut osigurac od 10A.

Slabiji filter ima osigurac od 6A. Tako da "slabiji" filter ima snagu od 1.320 VA. Mislim da ce biti dosta i za malo jace CD citace ... :mrgreen:

Mali model ima dva paralelno postavljena jaka filtera.
Srednji model ima dva jaka i dva slabija.
Najveci model ima dva jaka i cetiri slabija.

Po zelji, svih 6 mogu biti jaki, uz doplatu. Po zelji, dva mogu biti namenska za video (bez doplate). Ili svih 6 mogu biti samo za video. Kako god hoces, za mene, ako nije prilagodljivo licnim potrebama, nije doradjeno.

Preslusavanje izmedju izvoda bilo koja dva filtera je -120 dB (tj. 1.000.000 : 1). Itd.

Ali, pravi test je u slusanju, utoliko pre sto je objektivna cinjenica da su efekti mreznih filtera na bilo koji sistem realno nepredvidivi, mi samo znamo sta su uopsteni ocekivani efekti.

A ako te zanima da ga poslusas, onda treba da pitas mene, a ne Saleta. Imam ja jedan "loaner", model za pozajmljivanje, iz istina stare generacije, ali je funkcionalno isti kao i sadasnji. Mucenik izgleda kao da je preziveo i kosovski boj, i verdensku klanicu, ali ne da se, radi kao pesmica. 8)

Sonichammer
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Sonichammer » 25 Nov 2007, 02:52

Pozdrav svima,

ovo je moj prvi post na ovom forumu. Citam malo ko je sta pisao i precesljavam stare teme pa evo dodjoh i ovde. Dakle tema strujnih filtera mi je prilicno interesantna te me jako zanima da li je pomenuti test ikada izvrsen i kakvi su utisci? Hoce li o tome biti napisana pokoja rec?

crni

Post by crni » 26 Nov 2007, 08:54

Gde si Sonic druže :wink:
Nevolja ti je sa Saletom što je jako zauzet, stalno putuje, pa ćeš se načekati na test.
Možeš da mu se javiš i predložiš da sam to uradiš (dugo si u hifi i iskusan si) kao što je jedan član testirao onaj Trend Audio, pa onda napišeš lep i koristan tekst.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 26 Nov 2007, 14:35

crnicrnja wrote:Gde si Sonic druže :wink:
Nevolja ti je sa Saletom što je jako zauzet, stalno putuje, pa ćeš se načekati na test.
Možeš da mu se javiš i predložiš da sam to uradiš (dugo si u hifi i iskusan si) kao što je jedan član testirao onaj Trend Audio, pa onda napišeš lep i koristan tekst.
Zaista nemam vremena da se bavim HiFi-jem u dogledno vreme - razlozi su stambene prirode (da se ne ponavljam po ko zna koji put).

Nije mi "lako", jer sam sve spakovao jos pre dve nedelja i sada samo slusam radio na mom Sony world receiveru.

Ako ko hoce da uzme DeZorela za test, neka pusti PP DVV-u i neka se dogvoori, ja ne mogu da ga navatam vec nedeljama da se nadjemo da mu vratim DZ koji stoji kod mene vec skoro pola godine, ako ne i vise :lol:

Sonichammer
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Sonichammer » 27 Nov 2007, 23:03

crnicrnja wrote:Gde si Sonic druže :wink:
Ej Crnac,

nemoj na muku da mi stajes. Imam klinca od 3,5 godina pa mi je sistem trenutno spakovan, nadam sa ne za dugo. Mozes misliti moje muke bez pristojniog zvuka. Pojeo sam, ne nokte, nego prste do korena od nervoze. Planiram da klincu dodelim sobu na prolece pa da konacno u dnevnoj sobi zivim ko covek... Sad je ista njegov poligon za igru i ja jednostavno nemam hrabrosti da tu montiram uredjaje.
Sto se DeZorel-a tice saljem Saletu PM. Videcemo... Ima tu dobrih sistema u okruzenju. Moze da se proba.

Pozdrav!!!

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 28 Nov 2007, 10:58

sonic, pozuri sa testom! :wink: Ima nas nestrpljivih :lol:

Post Reply