HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

Ozbiljne horne - sta ste slusali, sta vam se dopada, zasto..

Neformalni testovi i prikazi audio i video komponenti od strane članova foruma

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 08 Oct 2007, 18:05

crnicrnja wrote:Pazi ovo: ljudi kupe zgrade pa iznajmljuju stanove i lokale, kupe vozni park od hiljade i hiljade evra pa iznajmljuju automobile, iznajmljuju se Armani venčanice (iako trebaju samo jedan dan), iznajmljuje se pratnja (što poslovna, što ona mišićava), striptizete, helikopteri, tenkovi, i šta ga ja znam šta sve još, pa što ne bi i neki projektor ili Avantgarde Duo?
Nema logičnog objašnjenja.
Što se eventualnih kvarova tiče, pa kad neko daje Mercedesa na drndanje svakakvim likovima i ne brine...što bi , recimo, Korato brinuo da mu ja malo prodrmam Prometeja :lol:
Pa eto poslovne ideje ... Skupis malo parica, investiras u business ... i ko zna jednog dana ... :-({|=

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 09 Oct 2007, 06:57

evo par primera koji su mi u zadnjih nekoliko godina prosle "kroz usi" ...

Na prvoj slici su Francuzi: Rank Aria. Sviralo je sa SET od istog proizvodjaca ... jako dobro ...
Image

Image
Last edited by DejanM on 09 Oct 2007, 07:32, edited 2 times in total.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 09 Oct 2007, 07:15

Cayin horne (Kinezi) ... Jako lepo izgleda i nije preterano veliko. Inspirisani ocigledno sa Avantgarde Uno modelom. Bilo je samo izlozeno i nije se moglo cuti ...
Image

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 09 Oct 2007, 07:27

Evo kako se to nekada radilo: Lowther Corner horne - sto ce reci horne koje su pravljene da budu stavljene u cosak sobe. Englezi su u HiFi-ju oduvek vodili racuna i o nekim prakticnim aspektima slusanja muzike u kucnim uslovima. (i danas gotovo samo u Engleskoj postoje firme koje prave zvucnike koji su namenjeni da stoje uz sam zid - Naim recimo ...)

Image

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 09 Oct 2007, 07:38

Nesto sto daje zbilja izuzetan muzicki dozivljaj: Avantgarde duo horne pokretane pomocu SETa od firme True Audio. Sviraju zajedno zbilja odlicno ...

Image

True Audio je kasnije demonstrirao i ova izlazna pojacala sa Avantgarde hornama:

Image

Zbilja dobar sound. Radi se o SET sa po dve 300B u paraleli po kanalu. Obratite paznju na velicinu izlaznih trafoa ...

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 09 Oct 2007, 08:02

I mozda nesto sto se danas smatra "standardnim vrhom" u ovoj oblasti HiFi-ja: Kronzilla mono blokovi upareni sa novim Avantgarde Meta Primo hornama.

Kronzilla su ceske lampe (verovatni daljnji razvoj ruskih vojnih (GM serije ?) lampi), koje su stekle nepodeljene simpatije svih koji su imali prilike da ih cuju. Mono blokovi sa ovim lampama kostaju, uzgred, 20.000 eura ...

Image

Avantgarde Meta Primo su dosta velike ali mogu da stoje blizu zida i da sviraju izuzetno. Hot spot ... to nije tema ovde ...

Image

Zajedno ove komponente vas suocavaju sa vatrometom od dinamike, transparentnosti i prefinjenosti u prezentaciji najfinijih muzickih detalja. Ali ono sto je najvaznije: upecatljivost prirodne reprodukcije je zbilja zaprepascujuca ...

Topic author
lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 09 Oct 2007, 13:21

jel si siguran da ovo dole na slici nije cessaro alpha?

jel horna bila drvena ili u standardnim (beneton :D ) avantgarde bojama tj od ABS-a?

Topic author
lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 09 Oct 2007, 13:54

hm ovo gore je sigurno neki cessaro zvucnik, ovde dole je link na sajt njihovog UK dilera

http://www.puriteaudio.co.uk/

gde je na naslovnici slican zvucnik, samo je tweeter drugaciji (TAD).... sto ne mora nista da znaci jer su svi njihovi modeli custom order.

zamalo mi je srcka preskocila kada sam video cayen horne, no nazalost kinezi jos ne prave horne, to gore je nemacki proizvodjac martion, poceo u isto vreme kao avantgarde ali nije uspeo da se tako plasira.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 09 Oct 2007, 17:34

hmmm, moguce je da si u pravu - ovako kada uporedim dve slike zbilja lici na te Cessaro. Ja sam onda kada sam ih slusao napisao Avantgarde Meta Primo ali se sada vise ne secam na osnovu cega ...

Svejedno - ta kombinacija svira jako dobro ... Ako imas kintu :D

Topic author
lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 09 Oct 2007, 18:53

DejanM wrote:hmmm, moguce je da si u pravu - ovako kada uporedim dve slike zbilja lici na te Cessaro. Ja sam onda kada sam ih slusao napisao Avantgarde Meta Primo ali se sada vise ne secam na osnovu cega ...

Svejedno - ta kombinacija svira jako dobro ... Ako imas kintu :D
hahahaha alpha kosta 22.500 evra:)

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 09 Oct 2007, 19:05

Jeste to je dosta para. I uopste - horne kostaju puno. Ali cini mi se da je jedna dobra a povoljna varijanta ici sa DIY hornama na bazi Fostex drivera. Postoji dosta skica na netu a i iskustava ljudi koji su to pravili. Znaci dobar stolar, a driveri ionako nisu skupi. Skretnice nema. Na taj nacin moze da se za relativno male pare dobije nesto od ove horna-magije.

Sa druge strane izgleda da napraviti dobru hornu nije bas ni tako jednostavno kako izgleda na prvi pogled. Ima izgleda dosta sitnih caka i zahteva jako puno eksperimentisanja. Meni je licno bio interesantan komentar Sakume, koji je po sopstvenim recima eksperimentisao sa Lowther driverima godinama, dok nije dobio zvuk koji je zeleo. Ali, ne mora se imati Sakuma sound ... da bi se uzivalo u prirodnom zvuku.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 25 Oct 2007, 18:11

Evo jednog odlicnog clanka na temu full range driveri ... Prvo malo teorije a onda vrlo sveobuhvatan test, kojim je rukovodio licno Nelson Pass ... Obavezno stivo za sve ljubitelje FR sounda ...

http://www.6moons.com/audioreviews/firs ... att_2.html

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 25 Oct 2007, 21:41

DejanM wrote:Nesto sto daje zbilja izuzetan muzicki dozivljaj: Avantgarde duo horne pokretane pomocu SETa od firme True Audio. Sviraju zajedno zbilja odlicno ...

Image

True Audio je kasnije demonstrirao i ova izlazna pojacala sa Avantgarde hornama:

Image

Zbilja dobar sound. Radi se o SET sa po dve 300B u paraleli po kanalu. Obratite paznju na velicinu izlaznih trafoa ...

Inace True Audio je iz Grcke, cisto da se pomene.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 26 Oct 2007, 11:19

Sale,

da nemas mozda internet site od True Audio ?

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 26 Oct 2007, 15:18

DejanM wrote:Sale,

da nemas mozda internet site od True Audio ?

http://www.trulifeaudio.com/

http://www.trulifeaudio.com/products.html

Post Reply