HiFi & Professional Audio Forum  

Minhen HiFi Show, Maj 2012

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Minhen HiFi Show, Maj 2012

Post by DejanM » 30 May 2012, 08:35

Natrcao sam na lika iz Berlina koji prodaje dve Orgon bas jedinice. Znaci radi se o bas delu Orgona koji se prodaje kao poseban Sub-woofer. Martion je to lepo spakovao tako da to i izgleda kao Orgon samo sto nema truba i trubica - znaci cela ona skalamerija koja se nalazi u gornjem delu Orgona ne postoji.

Ono sto je interesantno jeste da ako kupite ove bass jedinice od Martiona, dobijate uz njih i DSP kao i jedan equalizer. Bas jedinica ima vec ugradjeno pojacalo u sebi. Ne znam da li je ovaj equaliser takodje i u pravom Orgonu ali to bi dalo objasnjenje kako Martion podesava parametre celog sistema.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 30 May 2012, 10:40

DejanM wrote:Natrcao sam na lika iz Berlina koji prodaje dve Orgon bas jedinice. Znaci radi se o bas delu Orgona koji se prodaje kao poseban Sub-woofer. Martion je to lepo spakovao tako da to i izgleda kao Orgon samo sto nema truba i trubica - znaci cela ona skalamerija koja se nalazi u gornjem delu Orgona ne postoji.

Ono sto je interesantno jeste da ako kupite ove bass jedinice od Martiona, dobijate uz njih i DSP kao i jedan equalizer. Bas jedinica ima vec ugradjeno pojacalo u sebi. Ne znam da li je ovaj equaliser takodje i u pravom Orgonu ali to bi dalo objasnjenje kako Martion podesava parametre celog sistema.
U svakoj bas jedinici bi trebalo da su smeštena i ostala tri pojačala koja pokreću horne. Šta je sa njima?

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 30 May 2012, 13:10

Pa ona nisu tu jer nema horni. Ima samo bas jedinica i pojacalo za nju je unutra. Prakticno kupis pola Orgona...

Cena novog para takvih bas jednica jeste oko 12 K eura. Ovaj lik ih prodaje za 6,6 K eura - za slucaj da je neko zainteresovan ...

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 30 May 2012, 14:41

DejanM wrote:Pa ona nisu tu jer nema horni. Ima samo bas jedinica i pojacalo za nju je unutra. Prakticno kupis pola Orgona...
I šta posle kad kupim horne, onda mi fali „samo“ još 6 pojačala? :oky

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 30 May 2012, 15:03

first wrote:
DejanM wrote:Pa ona nisu tu jer nema horni. Ima samo bas jedinica i pojacalo za nju je unutra. Prakticno kupis pola Orgona...
I šta posle kad kupim horne, onda mi fali „samo“ još 6 pojačala? :oky
Pa nema nikakvog smisla kupiti ove bas jedinice pa onda jos kupiti Orgon, posto Orgon ima ove jedinice u sebi. Sem ako neces da se ubijes od basa :D Ovaj lik sto prodaje ove bas drivere ih je koristio sa Martion Luzy - malim (satelit) hornama, koje dole idu do nekih 150 Hz pa im treba woofer. Inace one su jako osetljive ali i pored toga se isporucuju uz stereo pojacalo od 2 x 600 W !!!

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 30 May 2012, 17:48

Gerner wrote:Please notice the system sensitivity of 116 db are only achieved by to drivers used in high mids/treble region.
All other drivers shows far far less sensitivity, and thereby are cranked up to match the upper horns by means of internal amp power. I.e. a horn suitable 12" driver will never be able to reach more than 100 db/w/m. Hence such a driver must be applied 16 watts before it spits out 116 db/m. You can imagine how many watts is needed to follow the dynamical range of the employed compression drivers.
Physical laws still apply.
Total power of all Orgon amps per loudspeaker is about 1 KW.

Post Reply