HiFi & Professional Audio Forum  

HIGH END PRAGUE 2012

Post Reply

Topic author
Avirex
Nov korisnik
Nov korisnik

HIGH END PRAGUE 2012

Post by Avirex » 31 Mar 2012, 18:52

Na zapadu (centru) ničeg novog ?

Pre petnaestak dana u Pragu bese zanimljiv skup staro-novog high enda...Naravno da su se vodeci svetski proizvodjaci i konstrukteri bas trudili da pokazu to najbolje....od meni nesimpaticne ideje PC kao jedini i glavni izvor zvuka, pa do najcistokrvnijeg high-enda......
Veoma zanimljiva dvodnevna izlozba, puno igracaka, pokretanih IPOD varijantama, sarenila za oci, zapravo usi....a onda one najortodoksnije sprave....ukoliko bude interesovanja, junior je uslikao puno toga, a mogao bih i da dam neki lepsi foto prilog.
Opsti utisak je, da velike firme nastoje da sacuvaju svoje pozicije i pokazu da ne mogu tako lako da im primirisu doskorasnji DIY cverglani. Strasno je, da ni jedan iole ozbiljniji sistem ne kosta manje od trosobnog stana i da sve ostalo skoro i da nema smisla slusati. valjda su zato i elita...... mada, kada ozbilno podvrgnem testu veci deo toga sto je u kategoriji visih cena, ne ludackih, =D> prakticno dosta lako pada na slusnom testu, kada se suprostavi mom vec podosta starom i ne bas pretenciozno sastavljenom sistemu..... velika halabuka, puno izlagaca, meni veliki broj, vec puno godina poznatih ljudi ili drugara, cak.....
Kablovi i pribor, slicna prica.....sve ono sto me je zaintrigiralo, kosta kao solidan dzip......nove legure, tehnologije, i zaista se cuje.....ali kakav treba da bude taj sistem u kojem nalaze ti kablovi svoje pravo mesto? Ja ih dobro znam, ali kada preskocite vallhale,kubale,zenove isl......kojim putem dalje? Naravno veliki pomak ideje o dobroj struji, tako da jedan od vodecih svetskih konstruktera biva i jednim od glavnih sponzora feste....ako bude interesovanja, pisacu konkretnije, imena, detalji fotke....bese lepo, zato je vec vise od deceniju i jace....tradicija......

sn
Forum Admin
Forum Admin

Re: HIGH END PRAGUE 2012

Post by sn » 31 Mar 2012, 20:57

Siguran sam da postoji odredjeno interesovanje, pa bi za pocetak mogao neki manji foto prilog i komentar da postavis po tvom izboru; ako bude vise pregleda i interesovanja imas razloga i ostalo da postavis, pogotovo sto iz Praga kolko znam nije nista bilo do sada. Mislim da bi to mogla biti zanimljiva reportaza.

Topic author
Avirex
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Avirex » 01 Apr 2012, 13:53

Prvo da pozdravim kolege po hobiju i admine.

Prag karakterise dugogodisnja tradicija od minimalno 2, a nekada i tri audio sajma godisnje. Ovaj je okrenut iskljucivo High Endu, dok je jesenje-zimski uglavnom AV orijentisan, a cesto je i treci, koji se iskljucivo bavi profesionalnom opremom, sto ukazuje na Prag, kao na jednu od retkih evropskih metropola sa tako velikim audio desavanjima. Iako ga okruzuju sajmovi ala Varsava, Bratislava, Minhen, Bec, vec vise od deceniju i po cuva svoj identitet. Skup hotel sa velikim brojem salona i takodje velikim brojem soba, u kojima izlazu uglavnom uvoznici i distributeri, ali cesto i evropska elita proizvodjaca, kao i preduzetnici u oblasti audia. Iako su Slovacka i Poljska u nevidjenoj audio expanziji, High End Praha privuce vise hiljada posetilaca u toku tog audio vikenda. A sada, na temu :) :

Ove godine je sajam bio koncipiran na vec, uglavnom proverenom principu. Dominirali su: "veliki" zvuk, "mocan" high end zvuk, "pravi" audiofilski zvuk, "ezoterican" zvuk, "vintage" sa aromom lampi i proverenih firmi, a na kraju i "komercijalni" audio dozivljaj, koji uglavnom nisu bili za male pare, a na izlagacima je bilo da se prakticno sami uvrste u neku od tih kategorija, i time ucvrste svoje mesto na trzistu i podsete na svoje postojanje svoju klijentelu. Da krenemo redom. Velike salone su drzale uglavnom velike firme, i to je sviralo na velikim ( :) ) zvucnicima, uglavnom top modelima produkcije (pokusacu da prikacim link na odredjen broj fotki). Pa, da krenemo redom.

Top model Martin Logana je svirao sa top monoblokovima Theta, drsko prokablovan, sa razlicitim izvorima zvuka. Lep, veliki zvuk, koji je sve zaprepastio velikim basom, skoro niotkud, iako je imao 2 dodatna subwoofera. Isti izlagac je obradovao posetioce zvukom Ayre-a na nizem modelu Logana, i sve to je ostavilo jako lep utisak.

Dalja soba, takodje veliki zvuk. Velike Focal Utopie, "poterane" top Mark Levinson monoblokovima, uz CD i preamplifikaciju Levinsona. Izlagac je znao da pobudi strasti i dodanim top subwooferom Focala, "poteranim" takodje Levinsonom. U nekim demo samplovima je to zvucalo stvarno grandiozno, mada nisam siguran, da li bih to stavio u svoju slusaonicu. Naravno, i moja omiljena Wadia je bila cesto izvor zvuka, kao i top Meridiani, tome je bilo tesko sta zameriti. Nije nedostajao ni Lexicon (koji me kuci cesto podseti na visoke domete hi-resa u formi DVD-A i SACD :) ).

Manji salon je bio posvecen lepoj kombinaciji "nemackog" zvuka. Na top Elacima su svirali Linear Acoustik, Benchmark isl., izvor zvuka je cesto bio PC, sto me je, i pored odlicno izbalansiranog zvuka, ostavilo dosta hladnim. Drustvo su im pravili i top modeli Sennheisera. Lepo je promovisan i CEC-ov DAC sa USBom i head preampom.

Naredni salon sa lepim zvukom je salon mojih dobrih poznanika. Top amplifikacija i izvor - Primare, i spic ClearAudio gramofon, na zvucnicima Audio Physics, koje je savrseno dopunjavao vrhunski Velodyneov sub, i kablovi VDH. Zvuk je bio dobro izbalansiran, moram reci cak i da je gramofon jako dobro svirao, sub je "krpio rupe" zvucnika, i sve to je ostavilo jako lep audiofilski utisak. Kako i ne bi, obzirom da se radi o gramofonu iz najvise ClearAudiove serije (model Innovation), odlicnog konstruktera, Ceho-Nemca, koga sam upoznao pre 20tak godina, i koji to radi zaista kako treba. Dalji bod istom izlagacu je davala kombinacija Pathosa u obliku vec svima poznatog, lampiziranog CDa, na kraju sa Chario Milennium zvučnicima (lep zvuk). Sledeci ugao salona je bio posvecen Creeku i Eposu, uz ClearAudio gramofon - to je nesto, sto treba da zadovolji "normalnog" high-endistu.

Dalji salon - Cabasse full-range (mehuric), kao i razvijeni Eroise, uz Marantzovu amplifikaciju i Monsterovu filtraciju struje, na koju su se izlagaci zalili, obzirom da je za srendje-evropske standarde isla i po 10v dole (srednja Evropa uzima 230v, kao standard, i tu bi uredjaji trebalo da daju svoj najbolji zvuk uz stabilan rad).

Naredna soba je pripadala velikima - Bowers, Classe, PS Audio, Denon... Tesko je reci da Nautilusi - "puzevi", amplificirani top monoblokovima Classe-a serije Delta, uz preamp Classe-a takodje serije Delta, i izvorima Classe i top Denon, nisu svirali dobro. Opciono su svirala pojacala direktno konstruisana za Nautiluse, potpisana Johnom Bowersom. Filtracija - PS Audio, stalak - SolidSteel, uz kablazu iz top produkcije AudioQuesta. Generalno je to bio lep i veliki zvuk, mozda vise namenjen uhu americkog, ili ultrabogatog zapadno-evropskog audiofila, ali svakako dobar.

Namerno preskacem sobe sa NADovima, Magnatima i slicnim firmama, ne zato sto ih ne postujem, vec zato sto ih ubrajam u visi Hi-Fi, a ne u High-End. Naravno, zainteresovani mogu da ih vide na slikama, koje je junior okacio na PhotoBucket. Preskacem takodje i iPod zeppelinovske dock kombinacije, koje su bile sem Bowersa zastupljene i NADom, ali i Genevom.

Naredni veliki salon - Veliki zvuk The Gryphon, uvoznik takodje ima u svojoj ponudi i top AudioNet-e, i moje omlijene Vivid-e, Wilson Benesch-e. Vividi su svirali sjajno uz AudioNet monoblokove, CD, naravno uz top pribor od polica, kablova, filtracija isl.. Zaista veliki i dobar zvuk, mada moram da priznam, da su malo zaostali za proslogodisnjom promocijom cesko-francuske firme Sroll, gde je pojacalo, nakon skoro 20godisnjeg razvoja (znam vlasnika iz vremena, kada je pocinjao), uz sopstveni proizvod Sroll CD, i vec spomenute Vivid zvucnike, stvorilo zvuk, koji se godinama pamti. Zato mi je mozda ovogodisnja prezentacija malo ostala u senci proslogodisnje, iako joj prakticno nista nije nedostajalo. Gryphon je stvarno dozivljaj ne samo za usi, ali i za oci (vidi fotoprilog).

Zanimljiv salon je i salon cesko-austrijske firme Pro-Ject, koji je u vise svojih postavki demonstrirao lep zvuk, iako nisam siguran, da li im top gramofon zaista vredi tih cca 5k € (vidi foto). Sve je tamo - od regulacije obrtaja, do odlicne rucke motora, tela, sasije, step-upa, ali nisam siguran, da li je to za tu cenu.

Sledeci minisalon - aroma proslosti, oplemenjena Hi-Techom. Svirali su limited edition monoblokovi McIntosh 75, McIntosh CD/SACD sa variabilnim izlazom, i klasika od Sonus Fabera, kablovi: WireWorld. Lep zvuk, protiv kojeg velika vecina audiofila nece imati nista protiv, spremna da godinama ne promeni nista. Izlazite sa dobrim osecajem.

Dalji salon vredan paznje, Italijan, koji je postao Ceh ( :D ), i od stolarske radnje u jednom malom mestu, napravio gigaprodukciju Xavian, sa dobrim svetskim recenzijama. Amplifikacija i izvor - Hegel. Lepa zanatska obrada, modifikacija zvucnika velikih firmi, ScanSpeak isl., uz lep muzicki dozivljaj. Duhu mediterana je dodavala degustacija lepih italijanskih vina, i ljubazne hostese (napr. i jedna bivsa simpatija mog juniora :D ).

Namerno preskacem puno velikih proizvodjaca i zastajem kod firme Klipsch, koja i dan danas ume da razveseli i zahtevnog slusaoca.

Sledeci veliki salon - dozivljaj. Jedan od organizatora i sponzora izlozbe, IsoTec, udružen sa Burmester-om, top KEF-om, i izuzetnim kablovima Neyton (model Berlin i Frankfurt) i power-cordovima IsoTec, uz lepo zvucno modifikovan salon, ostavlja zaista lep utisak. IsoTek nas je poducio, da treba da prvo odvojimo struju od struje iz mreze, pa da je lepo profiltriramo, a sve to lepo zapojimo kablovima, koji prepoznaju okrenutu fazu, i eto nam direktnog puta do zvucne euforije, uz cca stotinu hiljada eura. Zvuk u salonu je zaista bio lep, tesko je bilo sta prigovoriti, cak su lepo sedeli i kablovi Neyton Berlin, iako su direktna konkurencija (odnosom cena - zvuk) mojim kucnim kablovima, smatram ih za dobar izbor i lep zvuk. Cambridge Audio je bio tu da nas podseti, da je i dalje igrac na sceni, koji ce uvek pronaci sebi blisku dusu :) (vidi foto).

A onda salon mojih visegodisnjih poznanika. Da mi je neko rekao pre izlozbe da cu na Sonus Faberima da slusam punokrvni "bigbeat" AC/DC u High-Endu, pri ogromnoj glasnoci, dinamici, bez bilokakvih zvucnih problema, gubitka slike, fokusa isl., ne bih mu verovao, i pored vise od 30 godina u High-Endu, ali i velikog broja produciranih naslova za sobom. Tek, Sonus Faber (model Amati Futura), sa omiljenim izvorom od Emm Labsa i savrsenom amplifikacijom od preko 100kg, sa damping faktorom u 1000ma, je pokazao savrsenu artikulaciju, fokus, smisao za detalj, dinamiku, veliki, mocan zvuk. Pojacala su sve vreme govorila da su gazda price, da drze sve pod kontrolom, bez ispada, clippinga, uz savrsen izvor zvuka, davati tako mocan zvuk, a da zvucnik ni jednog trenutka ne izgubi kontrolu, gde sam i pri najglasnijim pasazima dodirivao kutiju u predelu basova, koja je bila prakticno mrtva, kao da slusate nocu neki koncert za klavir, ili violoncelo. Dalji boom je nastup Avantgarde Acoustic, sa sopstvenom amplifikacijom, prosto nesto, sto vas nepusta iz sobe, bez obzira na to, sto su izlagaci dugogodisnji drugari.

Soba, u kojoj su svirali monoblokovi AudioLaba sa WLMom je pruzila lep audio utisak, i velika vecina audiofila moze tome nesto da zameri. Obzirom da je izlagac davao i lepe sajamske popuste, mislim da nije ceo sistem vratio kuci.

Salon, u kome su lepo svirali Electrocompaniet i Wilson Benesch, sa lepo izfiltriranom strujom (Furutechova filtracija i kablovi), je ostavio veoma kultivisan utisak i mislim da je stekao dosta novih simpatizera i kupaca.

Lep zvuk je bio u sobi, gde je predstavljen Audiomat uz vise audiofilskih firmi, mog poznanika poljsko-americkog porekla, dugogodisnjeg promotera B.A.T. i Lamm.

Ljubiteljima lampi je svakako zanimljiv i nastup KR Audia i njihovog pojacala Kronzilla. Radi se o jako zanimljivoj amplifikaciji, koja sa dobrim zvucnicima ume dosta toga.

Jedan od najboljih evropskih proizvodjaca kablova, inace moj drug, KrautWire, to zaista radi ozbiljno. Top materijali, postavljeni na principu kontakta srebra, pozlate srebra, legure srebra i zlata, cistog zlata i DuPont Teflona, uz koriscenje nekih nanoizolatora, iz tajne proizvodnje francuske vojske(zvuci woodoo, ali je istina, prekrijes komadicem platna mobilni telefon, pozoves ga, mrtav, mreza ne moze da ga pronadje, sklonis, sve ok) i koriscenjem konektora najvise WBT kategorije, prosto pokazuje da se ne sali, i da to radi najozbiljnije. Brutalno zvuci dati za power-cord 6-7k€, ali to je jos dobro, ako pogledate njegove cene kod americkih distributera, kao i francuskih, posebno na arapsko "naftno" trziste. Te cifre se tamo krecu u desetinama hiljada dolara, ali da zaista vrede - vrede, potvrdjujem iz licnog iskustva, prokablovan mi je ceo sistem tim kablovima (iz njegove najvise serije), iako sam imao mogucnost izbora Nordosta (znam evropskog promotera a i lokalnog uvoznika, i nije mi tesko da dobijem neki VIP popust). Protiv ovoga moze da svira samo Odin, imao sam priliku da ga pustim kuci u direktnom A-B testu (na Dick Hyman Plays Fats Waller - RR), a svakih malo kod proizvodjaca, u njegovom ateljeu na sistemu Nagra CDP, Nagra PreAmp (opciono Pass), amplifikacija Pass A-klasa, cak i kao monoblokovi, opciono Nagra monoblokovi, na Quad-u ESL-2905, custom made modifikacija.. pa ko voli, nek izvoli.

Grehota je da je ceski distributer Lowthera upropastio sebi izlozbu, pamtim ga od pre vise godina, kada je rusio zgradu sa Lowtherima i subwooferima, amplificiranim sa par watti na lampama u A-klasi.

Veliki salon i paznju je privukla srednje-evropska promocija Kudosa, u velikom salonu, prisutni ljudi iz salesa i marketinga firme, amplifikacija i izvori - Naim, a sve to u organizaciji mog dobrog drugara, koji je jedan od "krivaca" za izgled mog sistema za proteklih par godina. To je zvucalo verovatno za veliki broj ljudi jako dobro, mene je ostavilo dosta hladnim, vise me je zanimala cela prica oko toga, puno meni poznatih ljudi, i ogroman izbor high-end LPa i CDa, novih i 2nd hand raznih izlagaca, na rubovima tog istog salona. Ne znam zasto je izabrao bas tu kombinaciju, iako sam jako davno slusao u kucnim uslovima Naim CD 555, prosto se sve to nekako utopilo. Ne znam zasto nije doneo Pass-a, Nagru, VPI, Quad elektrostatike, Brinkmana, Conrad Johnsona, i slične firme, koje ima u ponudi. No dobro, sve je to business.

Soba velikog transparentnog zvuka - slovacki salon i zvucnici Surroundtec , i kao otrov preskupi ZenSati-jevi kablovi, na osnovi masivne pozlate supercistog bakra ili srebra, ili najcistijim srebrom posrebren visoko cisti bakar. U svetu pokupise silne uspehe, ali svojim cenama u desetinama hiljada dolara sigurno nece privuci adekvatno veliki broj kupaca, sto ih verovatno ni ne zanima. Bili su tu i custom-made gramofoni, fenomenalne japanske glave za puno hiljada €, prosto lep zvuk, a distributer se trza u nocnim morama da mu neko ne nagazi kabl, gde proizvodjac uvodi da samo malo grublje tretiran kabl gubi svoju strukturu, kao i sve zvucne karakteristike, sto ce reci, ide u otpad.

Lepo je zasvirao Kuzmin gramofon (jedan sam od kretena, kojima je Francik Kuzma jos pre rata prodao - ustupio jedan od svojih najnizih proizvodnih serijskih brojeva, ali rat i to ludilo posejase mog Stabi Stogija, Linn LP12 i Oracle Delphi nekud po staroj Jugoslaviji i Evropi, gde se i u glavnom danas nalaze. Emm Labs je trajno jedan od najomlijenijih izvora zvuka kod prestiznih izlagaca, kako kao ceo CD, tako i u kombinaciji transport + DAC, koji ume da pusti i dekodira i SACD, sto je retkost - covek ga je izmislio, zato to i radi. Mi ostali to mozemo da uradimo samo uz implementirane module, ili da se zadovoljimo DVD Audio zvukom u Hi-Resu.

A pri kraju, jedan od organizatora izlozbe - McIntosh, Michel, lep zvuk, nesto zbog cega vredi obici izlozbu. Cak je i meni dobro poznati CD (vidi foto), zvucao izuzetno.

A na samom kraju, ni malo ne slucajno, nesto, zbog cega se ide na takve manifestacije - top produkcija Audio Note. Ko ne poznaje gammu firme, prvo sto dozivi je ogroman sok - dizajnerski nedoradjene komponente, super-ruzni retro zvucnici, kablovi za povoljnu cenu i nevidjeni sok. Za mene svakako ne, obzirom da se "druzim" sa firmom godinama, a izlozbe su prava poslastica. Soba bez zvucnih modifikacija, zvucnici gurnuti u coskove, ili hibridno pojacalo, ili 8w u A-klasi, podeljeni CD transport i DAC, step-up kao da je izasao iz "sirogojno narodne radinosti", gramofon - klasican design. Ko ne zna, i ne zna cene, a to je da se svaki detalj - od glave, rucke, pa na dalje krece u redu velicina 5-20k€, nista mu nece biti jasno. A onda, ono, zbog cega sam zapravo na sajmu. Neka mi iko kaze da mu je ijedan drugi sistem zasvirao, u tom kvalitetu, dinamici, fokusu, pogodjenoj boji zvuka, i jos pri takvoj glasnoci, punoci, timbru, Hugh Masekelu (koncertna verzija pesme Stimela (Coal Train)), i desetine drugih audiofilskih snimaka, koji nisu bili snimani u studijima sa namerom da vas fasciniraju, vec su nastali kao produkt trenutka. To je bilo brutalno drsko, stadion u sobi, hiljade glasova, boja, prosto sve. Naravno, da je prepoznao kod velikih horova redove, kako su poredjani izvodjaci, i predivno ih poslagao, prosto nema smisla dalje pisati - ko zna, zna, a oseca se stupidno, da kad dodje kuci, obicno pozeli da svoj referentni sistem sto pre zameni u novac ( :D ), i recimo ovu kombinaciju slike sa izlozbe donese kuci, i kaze "dovidjenja ------" - "cao djaci". To prosto konstruisu ljudi, koji umeju i imaju sluh, proizvode ih u maloj manufakturi, i ako se docepate visih modela, podvucite debelu crtu. Nizi modeli su i dalje vrlo visoko, ali ne dosezu te visine, a i svi ti zaposleni moraju od necega da zive.

Grehota je sto se na izlozbi nije pojavio MBL, koji je taj isti vikend iskoristio za sopstvenu promociju u gradu, cak je svirao u glavnom i na mojim kablovima. Takodje su nazalost nedostajali velikani kao Jeff Rowland, Halcro, Sroll, VTL, Krell, Kimber, Nordost, B.A.T., Magnum Dynalab, ExactPower, Thiel isl.. Cuo sam da uvoznici imaju neke organizacione i finansijske probleme.

Time zapravo pocinje i zavrsava prica o sajmu, gde si bio, sta si radio, slusao Audio Note i kupio nesto od CDova, ili ploca, koje su mi u tom trenutku zagolicale usi. O tome se moze dosta pisati, ali sajam svakako spada u evropsku elitu, pogotovo nakon povlacenja iz igre Frankfurta i Kempinskog, a lepo je i reci da dnevna ulaznica kosta samo 4 €, da je svuda okolo fina atmosfera, povoljno posluzenje, iako se radi o hotelu visoke deluxe kategorije, prosto lep dozivljaj u iscekivanju narednog. Jednom audiofil, ceo zivot audiofil, tako da nije ni cudo, sto sam tamo sreo ljude, koje sam upoznao i pre vise od 15 godina, i da je to svakako jedna od prilika kada se mozemo sresti i popricati o zajednickom hobiju, otimajuci vreme dnevnom vrtlogu, u kome zivimo.

Toliko od mene i pozdrav svima na forumu, a junior ce da se pobrine za foto album, koji prati ovaj text, koji je zapravo, dobrim delom i osvrt na fotografije, koje se tamo nalaze (cca 220 - neke slike nisu rotirane, mozete da rotirate u zavisnosti od programa, koji koristite).

Slike mozete pogledati ovde: http://www.photobucket.com/avirexhighendpraha
Last edited by Avirex on 01 Apr 2012, 14:24, edited 1 time in total.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 01 Apr 2012, 14:18

I ja sam isto tako bio iznenadjen sa Audio Note na sajmu kod mene. Skoro tolko da sam pomisljao o zamjeni ... :wink:
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Topic author
Avirex
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Avirex » 01 Apr 2012, 14:28

ninja wrote:I ja sam isto tako bio iznenadjen sa Audio Note na sajmu kod mene. Skoro tolko da sam pomisljao o zamjeni ... :wink:
Ninja, bravo, najstrasnije je sto ja uopste nisam bio iznenadjen, vec sam znao sta me ceka, i svaki put izbegavam par dana da slusam muziku, jer je to brutalno upecatljivo, toliko da me nekada cak i moj sofistikovan audio sistem, namenjen uzivanju u jazzu i klasici, prosto rastuzi, sto ne moze toliko duboko u prostor, iako su mi inzenjeri softwarski uz profi mikrofone merili kuci da sve to svira od 20 Hz, da sve poklapaju izlazne sinusoide oba zvucnika, da je sve to kako treba, ali to, sto ti ljudi rade je bezobrazno.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 01 Apr 2012, 14:51

Ti ANovi su napravljeni da sviraju dobro samo ako su u coskovima. Meni se to stvarno svidjelo ali mi se ne da ponovo sve od pocetka.

Zanimljivo je da ima firmi za koje nikada nisam cuo.

Je li moze da se zna sta ti je sistem, zbog reference? Lakse se prate dozivljaji :wink:
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 01 Apr 2012, 16:07

Hvala. Zanimljiv sistem. Thiel nisam bas nikako imao priliku da slusam ali sada ima zastipnik u gradu tako da cu prvom prilikom.
Ovdje imas malo vise informacija o mom sistemu. Novi zvucnici dolaze sutra. :D
Image Made in SFRJ
KokBok

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 01 Apr 2012, 17:48

Da, zivot je zaheban sport, pun iznenadjenja i preokreta a da nije takav ne bi bio ni zanimljiv :wink: Za kontakt sa ljudima treba samo jedna stvar a to je volja i sve se brzo sredi. Telefon je u tom pogledu majka za FB. :ded

Ako te put navede do Göteborga, javi se.
Image Made in SFRJ
KokBok

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 03 Apr 2012, 20:04

Na zahtev Avirex-a dva njegova posta su obrisana.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 04 Apr 2012, 12:16

Je li moze da se zna razlog brisanja? Posto sam samo ja odgovarao, nadam se da nije nesto od mene pogresno shvaceno posto mi to nije nikako bila namjera!
Image Made in SFRJ
KokBok

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 04 Apr 2012, 13:21

Verovatno ce ti on reci detaljnije; ono sto je meni rekao je da je izneo neke svoje privatne podatke u postovima koje je zeleo da ukloni.

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by kamen » 04 Apr 2012, 17:38

Steta,

Bas sam zeleo da vidim njegov sistem.

Pozz

Topic author
Avirex
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Avirex » 05 Apr 2012, 01:50

kamen wrote:Steta,

Bas sam zeleo da vidim njegov sistem.

Pozz
pozdrav,

pa da se upoznamo......

napisi koju, a obzirom da imam 2 aktuelna sistema, sigurno ce se naci neka zajednicka tema, za pricu, analizu....
sto pises u 3 licu? oslovi me licno......

Topic author
Avirex
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Avirex » 05 Apr 2012, 01:53

sn wrote:Verovatno ce ti on reci detaljnije; ono sto je meni rekao je da je izneo neke svoje privatne podatke u postovima koje je zeleo da ukloni.
hvala adminu za korekto vodjenje i postovanje mog prava da na vlastiti zahtev uklonim par nepotrebnih postova.....

pozdrav

Topic author
Avirex
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Avirex » 05 Apr 2012, 02:02

ninja wrote:Je li moze da se zna razlog brisanja? Posto sam samo ja odgovarao, nadam se da nije nesto od mene pogresno shvaceno posto mi to nije nikako bila namjera!
ma ne sve je ok, jedino korespodencija na ovom pod-forumu, neki detalji, su bili u direktnoj opoziciji sa onima o cemu je pisano na drugom, sto sam smatrao za poruseno dzentlmenstvo, stoga sam procenio vlastito otvaranje u pisanju kao neprimereno naivno, nepotreno......... ma sve je ok.....bzv.BAT mi je godinama svirao kuci, i LAMM.......

pozzz

Post Reply