HiFi & Professional Audio Forum  

Pomoc oko kutija

Kvarovi na komponentama i opremi, saveti za pomoc i popravku
Post Reply

Topic author
borx
Nov korisnik
Nov korisnik

Pomoc oko kutija

Post by borx » 20 Dec 2008, 17:53

MOLIM za pomoc oko kutija koje sam vec napravio.
U pitanju je kutija HS-25r pravljena po SAL-ovoj šemi.
Šta je problem- Cini mi se (čitaj:čujem) da bas lupa suviše jako,a da srednji nekako krči pomalo. Šta može biti razlog za ovo i kako popraviti?
Hvala unapred.

Inace, kutija je dampirana, zadnja strana zbog basa cak sa onim piramidastim sundjerom. Nisam hteo da mi se vide šrafovi, pa sam spajao sa vinklama iznutra, samo je zadnja strana šrafljena. Inače kutija je od medijapana 19mm dok je front od 28mm. Sve gde vinkle nisu baš najbolje odradile posao i nisu stranice baš idealno spojile, stavio sam silikon, tako da kutija nigde u principu ne duva, a i ako negde duva to je minimalno....

Šta mislite da je razlog genralno ne baš zadooljavajućem zvuku?

Pozdrav svakom ko se uključi u temu, Boris

sTOLE
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Re: Pomoc oko kutija

Post by sTOLE » 07 Jan 2009, 17:26

Ako ti bas lupa jer je glasniji od srednjeg to ti je do slabe osetljivosti srednjeg,a to sto srednji krci znaci da je i slabe snage pa prvi udje u distorziju(izoblicenja)
E sad ako bas lupka i slicno nisi ga dovoljno pricvrstio,opet nisi ti toliko tu kriv nego ili ti panel nije prav ili je sasija basa krivudava,a drze ga 4 srafa(jel tako) sto u tvom slucaju nije dovoljno
Ako ti srednji krci i na maloj snazi prekontrolisi spojeve na skretnici a posebno mesta kako je sta i gde spojeno!
Brobaj pa javi utiske
postojim i kao bobica ;)

Post Reply