HiFi & Professional Audio Forum  

Kaiš za gramofon

Kvarovi na komponentama i opremi, saveti za pomoc i popravku
Post Reply

Topic author
Maks
Nov korisnik
Nov korisnik

Kaiš za gramofon

Post by Maks » 10 Mar 2011, 16:27

Tek sam počeo da se bavim hobijem skupljanja ploča, ali mi problem pravi nedostatak love. Imam Fisher MT111 gramofon sa muzičkog stuba (nemam love ni za šta bolje, za sad), sa raspalim kaišem. Umesto kaiša sam stavio crnu gumicu za tegle :D
Zavija ko lud. Zna li neko gde mogu da kupim kaiš za manje od 500 din ili neku budžološku zamenu?

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Re: Kaiš za gramofon

Post by PrekoBare » 10 Mar 2011, 19:11

"budzoloska" zamena - napravi kais od trake iz VHS kasete :-) Sigurno imas neku koja ti ne treba ili neko moze da ti da za dz.

To su cak i profesionalci radili u svoje vreme na vrlo skupim gramofonima jer traka ima karakteristike vrhunskog kaisa.

Moraces samo malo da se pomucis dok postignes pravi obim. Potrefio si kada kais ne spada i kad je u stanju da ravnomerno okrece tanjir.

Ko zna, mozes i biznis da razmases - pravim kaiseve za gramofon po meri :-)

Inace, prava zamena kosta oko 20 eura.
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 10 Mar 2011, 23:26

Pogledaj u radio klubu (Kelco) oni su imali razne dimenzije gumica za gramofone: http://www.kelco.rs/katalog/komponente. ... upweb=9573

Topic author
Maks
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Maks » 11 Mar 2011, 17:19

Hvala sn, imaju kaiš u radio klubu.
Ovo sa videokasetom zvuči interesantno, probaću :D

brabant
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by brabant » 25 May 2011, 18:49

Ima na Tosinom Bunaru mislim da je broj 31 u Zemunu kod starog gramofondzije. Kostaju oko 300 dinara i mora u principu da se ponese stari da bi bio siguran u dimenzije.Znaci ustedeo si 200 kinti:)

dozet
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by dozet » 31 May 2012, 23:22

Pozdrav ljudi, ja takodje imam problem sa kaisem na gramofonu, prvi put sam pre neki dan rastavljao gramofon u potrazi za tim shta ne radi :-k Uglavnom kad sam skinuo plochu video sam da je ustvari spao kais sa ploce. E sad, ja njega nekako i vratim, ali kao da se rastegao kaish i nije dovoljno zategnut oko ploce i motora pa ne rotira ploca. Da li kais povezuje samo motor i plocu ili tu ima josh neka caka, a milsim da nema i da li bi mogao malo da skratim kais za 1cm ili vise da probam da ga skratim i sta mislte da bi bilo najbolje reshenje za sastavljanje kaisa kad ga isecem? Eto samo me to zanima ^^ Hvala :)

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 29 Jul 2012, 19:47

Samo nov kais i originalnu dimenziju stavi, nemoj nista da krpis.

Post Reply