HiFi & Professional Audio Forum  

Potrebna pomoc oko deka

Kvarovi na komponentama i opremi, saveti za pomoc i popravku
Post Reply

Topic author
Nikola
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Potrebna pomoc oko deka

Post by Nikola » 13 Oct 2007, 22:21

U pitanju je AIWA AD-R 707, naime, nosio sam ga na servis u BG Electronic jer pri pustanju kasete dek je zakovao. Zamenili su gumicu i servisirali mehanizam ( to pise u priznanici ). Kad sam ga prikacio na sistem :shock: ne radi desni kanal !!!. Silna promena kablova, preznajanje, promena kablova, hladan znoj.... nisu pomogli. Pomagajte.

P.S. Ne pada mi na pamet da ga ponovo nosim u BG Electronik!

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 13 Oct 2007, 23:11

Auto reversni dek.. pod uslovom da su svi konektori unutra na svom mestu, najverovatnije je da se prilikom sklapanja mehanike jedna od tankih zica koje idu sa glave na stampanu plocicu ispod mehanike pokidala, i to se obicno desi na samom lemnom mestu. Znaci, spremi se za otvaranje deka..

Topic author
Nikola
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Nikola » 13 Oct 2007, 23:40

To sam i uradio, samo nemam pojma gde je TO lemno mesto, prvo sto mi je palo na pamet je da ima neke veze sa samim konektorima...
Hvala na odgovoru SN, videcu sta cu dalje, mislim nije mi dek neophodan, ali je dobra spravica i zao mi je da ne funkcionise.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 14 Oct 2007, 08:12

Odnesi ga nazad u BG Elektronik i ispricaj sta se desilo. Trebalo bi da ti to nameste bez nadoknade - pod uslovom da je zbilja to sto SN kaze ... . Moje iskustvo sa njima je dobro ....

Post Reply