HiFi & Professional Audio Forum  

Rambo Amadeus & Mutant Dance Sextet @ Dom Sindikata

CD, DVD, Blu-Ray, HD i Vinil izdanja, komentari filmova i koncerata
Post Reply

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Rambo Amadeus & Mutant Dance Sextet @ Dom Sindikata

Post by sdanicic » 18 Dec 2010, 10:49

Prepuna sala Doma Sindikata, ukljucujuci i stajanje/sedenje na prolazima izmedju redova, bila je i pre pocetka samog koncerta i vise nego dovoljna najava da ce ono sto ce uslediti naredna 2, 5 sata biti nesto sto ce se dugo pamtiti i prepricavati.

I predosecaj je bio i vise ne go ispravan, jer se koncert koji je RA odrzao i na kome je predstavljen jos neobjavljeni album "Virtuoso" moze svrstati po mom skromnom misljenu medju 5 najboljih u protekloj godini.

Publika izuetno raspolozena, kako ona na regularnim sedistima, tako i ona VIP u lozama (pare od VIP karata su komplet otisle u humanitarne svrhe, sto je veoma bitno reci), ali i publika koja je sedela na samoj bini. Mutant Dance Sextet makismalno usviran, spreman za improvizaciju, RA odlican u komunikaciji sa publikom koja je iz prve prihvatila svaki njegov pzoiv za "ucesce" na koncertu.

Sa minimumom tzv. tzv. vip i ostalih zalutalih osoba, u krajnje opustenoj ali vrlo pozitivnoj atmosferi RA je odsvirao vecinu najvaznijih numera iz svoje skoro 15-godisnje karijere, neke od numera u prilicno izmenjenim ali i dalje visoko-oktanskim i energicnim aranzmanima.

Uvodni gosti koji dolaze sa strane klasike su odsvirali dve poznate teme ozbiljne muzike u postavi violoncelo i "zavijajuca" testera po kojoj se sviralo sa gudalom. Tu su bili i tango pleasaci, a svakako treba istaci specijalnog gosta Sergeja Trifunovica kao "Inspektora Nagiba", gde je Sergej imao i glumacko/igracku ali i pevacku ulogu i to je bilo vrlo dobro uradjeno.

Zvuk u sali standardno vrlo dobar, publika koja zdusno peva, Rambo sa upadicama i posalicma u prepoznatljivom stilu ali opet i uvek drugacije, sve skupa daleko od "Sve jedno te isto" sto je numera sa kojoj uglavnom zavrsava svoje nastupe. Ova numera u trajanju od nekih 15-tak minuta je tek bila poseban dozivljaj koji je tesko preneti prvenstveno iz razloga sto je na bini bilo negde oko 12 izvodjaca, sto od strane publike sto par specijalnih gostiju/muzicara.

Istinski sjajno, nadam se da ce deo te atmosfere bit i prenet za DVD koji se ocekuje sa ovog koncerta koji je juce bio kompletno snimljen. Crveni dlanovi i pomalo promukao glas su najbolji dokaz koliko je sinocni koncert i pored par izvodjackih gresaka bio vansersijki dogadjaj.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Re: Rambo Amadeus & Mutant Dance Sextet @ Dom Sindikata

Post by sdanicic » 18 Dec 2010, 11:30

Jedan od sample-ova koji je juce fenomenalno bio iskoriscen tokom koncerta

Vida Pavlovic - "Ja sam zena sa 2 srca"

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 18 Dec 2010, 12:26

sdanicic wrote:Vida Pavlovic - "Ja sam zena sa 2 srca"
Pa gde ovo nađe... :wll

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 18 Dec 2010, 15:00

first wrote:
sdanicic wrote:Vida Pavlovic - "Ja sam zena sa 2 srca"
Pa gde ovo nađe... :wll

Cuo, tj. podsetio se juce na koncertu.

Inace, kako sam ja skoro 5 godina radio na radiju, moram da kazem da je uvek bolja ekipa u smeni bila ona narodnjacka nego zabavnjacka, pogotovo dok sam radio na drzavnom radiju :D
A onda logicno neke nardonajcke pesme same i ko zna na koji nacin ulaze u usi :wink:

Post Reply