HiFi & Professional Audio Forum  

Karina Sarkissova - zena koja je uzdrmala Bec

CD, DVD, Blu-Ray, HD i Vinil izdanja, komentari filmova i koncerata
Post Reply

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Karina Sarkissova - zena koja je uzdrmala Bec

Post by DejanM » 15 Jan 2012, 16:21

Karina Sarkissova je jos kao devojcica dosla za Bec, direktno iz Boljsoj teatra. Vec tada je bila osvojila nekoliko prestiznih svetskih nagrada za balet. Vrlo brzo je postala prima balerina becke opere. Smtraju je najboljom balerinom danasnjice u Austriji ... a mnogi misle i sire ... sve tamo do granica sa Rusijom.

Karina je pre dve godine medjutim ucinila jedan nesvakidasnji korak: slikala se naga za nekoliko austrijskih magazina. To je rasplamsalo stare diskusije o moralu, o principima, o nivou koju jedna prima-balerina becke opere mora da poseduje. I tako je Karina Sarkissova dobila otkaz.

A onda se desilo nesto neocekivano. Publika je prestala da dolazi na balet. Broj posetilaca je poceo eksponencijalno da opada dok je u manjim teatrima, gde je Sarkissova nastupala, bio red za kartu vise. Nakon godinu dana je novi direktor becke opere javno zamolio Karinu da se vrati u becku operu. I ona je ponudu prihvatila. O uslovima tog povratka se nije nista saznalo.

Upravo na pocetku ove godine je ponovo Karina uzdrmala becku kulturnu javnost. Iako javna licnost koja se pojavljuje na gotovo svim prominentnim events koji se odrzavaju u Becu, niko nije znao da se Karina u Novembru mesecu razvela od svog supruga Wolfganga, sa kojim ima 9-godisnju devojcicu. To i nije bilo tako strasno ... mnogo vise bure je izazvala njena izjava na austrijskoj drzavnoj TV kako voli da ucestvuje na sexualnim orgijama i kako ona nema nikakvog loseg iskustva sa njima. Cak sta-vise - mogla bi svima to da preporuci .... To je izazvalo novi skandal. Opet su moralisti i konzervativci poceli da je pljuju i napadaju iz svih oruzja ... cak su neki trazili da je proteraju iz Austrije: "neka se vrati tamo odakle je i dosla i neka tamo siri nemoral".

Ali sve to nije toliko vazno. Ova balerina je zbilja vrhunska umetnica. Pogledajte i sami:

http://www.youtube.com/watch?v=y5ntn-OqBYs

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Re: Karina Sarkissova - zena koja je uzdrmala Bec

Post by sdanicic » 17 Jan 2012, 21:49

U balet se ne razumem, bio sam samo jednom i to u Moskvi u Boljsoj teatru na "Labudovom jezeru" recimo 1988. godine, ali ovo je zaista izvrsno :-)

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 17 Jan 2012, 22:31

Da nismo bili zajedno na baletu? Ja sam bio 1985 maja.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 18 Jan 2012, 11:01

Ja bio sinoc ... naravno: Labudovo Jezero u izvodjenju Ruskog Drzavnog Baleta.

Ali treba videti Karinu u Labudovom jezeru ... i naravno Boljsoj koji su u baletu mera svih stvari ...

Post Reply