HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

Audial AYA II S/PDIF & USB DAC

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

crni

Re: Audial AYA II S/PDIF & USB DAC

Post by crni » 19 Jun 2009, 09:59

lemur wrote:Da li je na AYA dac pustan samo redbook zapis ili je proban i DVD-A zapis.

Ono što bi bila moja zelja sa ovakvim dac-om je narezan redbook sa cdp-a kao transporta i DVD-A kao virtualni image sa kompjutera. Da li je moguce da ovaj dac reprodukuje DVD-A?

Gde se može naći cenovnik?
pa ako je NOS onda je 16/44-48 neki max i to je to. trebalo bi da je tako.
a za cenu ćeš morati da zoveš, ali ako je ayaII bila 800 kinti, ova trojka je sigurno više. dobar je to uređaj, ali mislim da je mogao biti jeftiniji na našem tržištu. nije fer da mi i u eu plaćamo isto

lemur
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by lemur » 19 Jun 2009, 11:12

S obzirom na cenu i da nepusta nista osim redbook-a........ za 8 glavica može da se uzme polovna aždaha od cdp-a, i to prilično novije proizvodnje.

A kako samo pršte DVD-A, a u njima i SACD ripovi i vinil ripovi, ihhh.......

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 19 Jun 2009, 11:23

Alo bre strucnjaci !!!!

"Input: S/PDIF electrical, 75 Ohm unbalanced; BNC connector (RCA adapter supplied); transformer coupled, with capacitivelly coupled ground; supported sampling frequencies up to 96kHz"

Samo treba procitati sta pise :wink:

crni

Post by crni » 19 Jun 2009, 11:29

možda ovo nije aždaja ali će sigurno da radi posao za mnogo manje para
http://www.pacificvalve.us/MusilandSRC10.html
a šalju i za srbiju

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 19 Jun 2009, 11:57

Ovo nije DAC

crni

Post by crni » 19 Jun 2009, 12:21

Sir Oliver wrote:Ovo nije DAC
pa čovek reče da mu treba upsampler, a sa njegovim denon cdp-om bi trebalo da j..k... :D

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 19 Jun 2009, 12:28

first wrote:
ninja wrote:Super, ako bude prilike sljedece ljeto rado bih ih licno poslusao.

Sve vise i vise se interesujem za ideju, NAS, SqueezBox, DAC tako da mi treba jedan solidan DAC. The Model mi je zapao za oko zbog balansiranog izlaza.
ninja ti baš imaš vremena do sledećeg leta da dobro razmisliš i poslušaš do tada razne modele DAC-a.
A ko zna, možda do tada izađe i AYA III koja bi imala balansirane izlaze, pa eto sreće,.... :D
Izgleda da cu ipak morati da cekam IV :wink:
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 19 Jun 2009, 12:41

@ninja,

ako ti trebaju balansirani analogni izlazi iz DACa onda pogledaj ovo:

http://www.stereophile.com/digitalproce ... converter/

Merene vrednosti su neobicno dobre za ovu klasu DACova a i svira izgleda jako dobro (nisam ga slusao tako da samo prenosim misljenje).

NeatGuy
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by NeatGuy » 19 Jun 2009, 12:44

Saša, 96kHz na SPDIF ulazu i dalje ne znači da AYA može da reprodukuje DVD Audio format, a čovek je samo to i pitao. Sprava takođe ne reprodukuje ni fajlove kao što su Linn Studio Masters (24/88.1 i 24/96), kao ni Reference Recordings 24/176.4 mastere. Ako ništa drugo, znam šta pričam između ostalog i što je AYA bila kod mene još prošle godine na slušanju, i korišćen je samo BNC ulaz. USB ulaz nije proban, pošto kompjuter kao spravu za audiofiliju prihvatam bezrezervno i koristim ga već duže vreme, uz samo jedan big no-no - nikako u sobi za slušanje...

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 19 Jun 2009, 12:45

ninja wrote:
first wrote:
ninja wrote:Super, ako bude prilike sljedece ljeto rado bih ih licno poslusao.

Sve vise i vise se interesujem za ideju, NAS, SqueezBox, DAC tako da mi treba jedan solidan DAC. The Model mi je zapao za oko zbog balansiranog izlaza.
ninja ti baš imaš vremena do sledećeg leta da dobro razmisliš i poslušaš do tada razne modele DAC-a.
A ko zna, možda do tada izađe i AYA III koja bi imala balansirane izlaze, pa eto sreće,.... :D
Izgleda da cu ipak morati da cekam IV :wink:
Dobro, bar sam pogodio da će biti MK III.
Da je tu i balansirana veza, teško bi vas ubedio da ne poznajem Peđu.

Ali kad već dolaziš, javi se pa da popijemo po neku.... :wink

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 19 Jun 2009, 12:49

first wrote:
Ali kad već dolaziš, javi se pa da popijemo po neku.... :wink
Ovavezno :D ... najkasnije 10-11/7 samu na Cukarici :mrgreen:
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Cade » 19 Jun 2009, 13:03

DejanM wrote:@ninja,

ako ti trebaju balansirani analogni izlazi iz DACa onda pogledaj ovo....
Ako su presudni balansirani analogni izlazi iz DAC-a onda vredi poslušati (pogledati) Stello DA100 Signature DAC (kao Sašin :D )

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 19 Jun 2009, 13:10

NeatGuy wrote:Saša, 96kHz na SPDIF ulazu i dalje ne znači da AYA može da reprodukuje DVD Audio format, a čovek je samo to i pitao. Sprava takođe ne reprodukuje ni fajlove kao što su Linn Studio Masters (24/88.1 i 24/96), kao ni Reference Recordings 24/176.4 mastere. Ako ništa drugo, znam šta pričam između ostalog i što je AYA bila kod mene još prošle godine na slušanju, i korišćen je samo BNC ulaz. USB ulaz nije proban, pošto kompjuter kao spravu za audiofiliju prihvatam bezrezervno i koristim ga već duže vreme, uz samo jedan big no-no - nikako u sobi za slušanje...

Saša, 96kHz na SPDIF ulazu i dalje ne znači da AYA može da reprodukuje DVD Audio format

@NeatGuy
Zar sam ja to rekao ? Nisam, samo sam naveo ispravan podatak o max. sampling rateu !

BTW, i kod mene je Aya II bila prosle godine na testu i tome sam dosta pisao, a i dosta se diskutovalo i to veoma afirmativno. Ja sam tom prilikom samo koristio BNC, ali sa adapterom rca/bnc. Pogledaj malo sta smo sve pricali na ovu temu i sta sve moze da "svira" kroz ovaj DAC :)

crni

Post by crni » 19 Jun 2009, 13:22

i kod mene je prošle godina bila ayaII, ali sam ja koristio samo USB, jer me samo to zanima. bio sam jako zadovoljan, ali i dalje mislim da je puno para, naročito to sad mislim od kad imam SSDAC \:D/

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 19 Jun 2009, 13:31

Cade wrote:
DejanM wrote:@ninja,

ako ti trebaju balansirani analogni izlazi iz DACa onda pogledaj ovo....
Ako su presudni balansirani analogni izlazi iz DAC-a onda vredi poslušati (pogledati) Stello DA100 Signature DAC (kao Sašin :D )

Tj. ono o cemu sam ovde pisao i rekao da mi se svidja, a ima SVE moguce ulaze i izlaze (izuzev BNC-a), upsampling do 192kHz, sam na kraju i KUPIO. I sada uzivam za sve pare i svaku odsviranu notu.

DAC se moze regularno naruciti i dobiti ovde u Beogradu i osetno je jeftiniji od AYA-e. Adresa "as usual" u HiFi Cafe adresaru.

Post Reply