HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

Audial AYA II S/PDIF & USB DAC

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

crni

Re: Audial AYA II S/PDIF & USB DAC

Post by crni » 20 Jun 2009, 20:06

ja nisam primetio da iko ovde bilo sta promovise. pa sta i da promovise? na kraju krajeva svaki test, post ili komentar moze se protumaciti kao promocija, kao sto i jeste dosta puta
nema potrebe za kljucem

crni

Post by crni » 20 Jun 2009, 20:15

machinori wrote:
crni wrote:na zalost, pored ovakve cene signaturea, aya nema sta da trazi
pedja bi o ovome trebao da razmisli, mada znam da nece
on drzi svoju cenu i ne zanima ga
Iako iste namene, ovde se radi o dva prilicno razlicita uredjaja. Otkud ti ideja da treba i mogu da kostaju isto?
Prosto mi je neverovatno da samo cenu kao faktor spominjes. Ako je tako, ajd' onda svi da kupimo kineske kit dac-ove od po $75 USD. Radice pos'o.
bas si cudan covek
na neki simpatican nacin :D
po tvojoj logici onda nista ne mozemo porediti...svaki uredjaj je prica za sebe.
sta je problem porediti dac sa dacom, amp sa ampom, cdp sa cdpom...?
pa i primare amp i unico amp imaju istu namenu, a razlicita uredjaja? pa sta? zabranjeno poredjenje?
tvoje kontriranje po svaku cenu gubi smisao i polako postajes saljivdzija :lol:

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 20 Jun 2009, 20:46

crni, nema razloga da se spusta cijena samo zato sto je slicna stvar jeftinija. Razumjem tebe kao kupca ali isto tako moras razumjeti i drugu stranu ... posebno kada ne pricamo o nekim astronomskim cijenama i razlikama.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 20 Jun 2009, 22:50

Sonichammer wrote:Mislim da ovakva pitanja zadiru u domen poslovne politike firme i treba da ostanu bez odgovora. Sve dok kupac moze (a u AV Impulsu MOZE i MORA) da dobije fiskalni racun i garanciju za kupljeni proizvod mislim da ne treba da ga zanima kakav je bio sam proces formiranja cena tj koliko prodavac zaradjuje. [-X
Potpuno se slazem sa navedenim, ali zar to isto ne vazi i za uvoznika Stello DAC-a i njegovog prava da proda svoj uredjaj uz fiskalni racun kako mu volja???
Ako procitas prethodnu stranicu od pocetka, razumeces zasto te to pitam. :gnum

machinori
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by machinori » 20 Jun 2009, 23:42

crni wrote:
machinori wrote:
crni wrote:na zalost, pored ovakve cene signaturea, aya nema sta da trazi
pedja bi o ovome trebao da razmisli, mada znam da nece
on drzi svoju cenu i ne zanima ga
Iako iste namene, ovde se radi o dva prilicno razlicita uredjaja. Otkud ti ideja da treba i mogu da kostaju isto?
Prosto mi je neverovatno da samo cenu kao faktor spominjes. Ako je tako, ajd' onda svi da kupimo kineske kit dac-ove od po $75 USD. Radice pos'o.
bas si cudan covek
na neki simpatican nacin :D
po tvojoj logici onda nista ne mozemo porediti...svaki uredjaj je prica za sebe.
sta je problem porediti dac sa dacom, amp sa ampom, cdp sa cdpom...?
pa i primare amp i unico amp imaju istu namenu, a razlicita uredjaja? pa sta? zabranjeno poredjenje?
tvoje kontriranje po svaku cenu gubi smisao i polako postajes saljivdzija :lol:
Moraces mnogo vise da se potrudis kako bi me diskreditovao.

Ok, pojasnicu ti na primeru. Retko kad ces videti da se porede cevni i tranzistorski amp. Ta dva uredjaja, slozices se, imaju istu namenu, ali svako ko se iole razume u audio tehniku ove dve stvari ne stavlja u isti kos. Uzmi ovu analogiju, primeni je na Stello i AYA i trebalo bi da shvatis sta sam hteo da kazem.
Ali da ne rizikujem, objasnicu do kraja. Stello ima ulaze za sve moguce formate, AYA ima USB i S/PDIF ulaz. Srce Stello-a je straight-forward AD delta-sigma DAC, dok u AYA-i bije TDA1541A. Stello ima balansirane izlaze, AYA ima nebalansirane. Stello radi upsampling, kod AYA-e toga nema.
Nadam se da vidis da se ne radi o pukim feature-ima, vec da se filozofije razlikuju. Bez ulaska u to sta su prednosti, sta su mane, sta je dobro, sta je bulja, kako bi ti ili ja uradili nesto, itd...
Onaj koji ne zeli da se bavi ovim detaljima, njemu je, slazem se sa tobom, poprilicno svejedno da li je Stello ili AYA, i verujem da ce takav da pre svega da gleda cenu. Ali se nadam se da smo mi ovde svi prevazisli taj nivo. Moguce je da gresim.
Glavna razlika između stvari koja ne može da se pokvari i stvari koja nikako ne može da se pokvari ogleda se u tome da kada se stvar koja nikako ne može da se pokvari ipak pokvari, onda se obično ispostavi da je nemoguće popraviti je.

crni

Post by crni » 21 Jun 2009, 10:10

@machinori
ne gresis i razumeo sam ja tebe, samo se ne slazem da nije u redu porediti stello i aya-u
bas te komponente ili kako kazes features kod nekog uredjaja su polazna osnova u odluci buduceg kupca (ajd da kazemo:prosecnog), zatim, zauzimaju veoma znacajno, ako ne i centralno, mesto u vecini hi-fi testova, a u reklami vecine proizvodjaca zauzima apsolutno centralno mesto
znam da se radi o dva koncepta dac-a i kao sto znas mnogo sam blizi pedjinoj filozofiji, ali prosto kad pogledam signature (nisam ga cuo) i cinjenicu da je iz uvoza, tj. 2.-3. i ko zna koja ruka, a aya se kupuje direktno od proizvodjaca, ne mogu a da ne prokomentarisem cenu. mislim da bi mogla i morala biti niza.
jedino ako je stello teski kinez sa veoma jeftinim delovima, ali ne bih rekao.
i na kraju, nisam ja covek koji moze da te diskredituje i to ne pokusavam...be cool

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 22 Jun 2009, 21:39

OFF TOPIC:

nazalost i pored najbolje namere da sprecim eventulano pogresan tok diksusije u ovoj temi tako sto sam istu zakljucao, ipak je taj moj potez izazvao mnogo vise problema nego sto sam ocekivao (a nisam ocekivao nikakve probleme :) )

Tako da smo se SN i ja dogovorili da je ipak otkljucamo, ali uz jednu molbu: Pedja Rogic me je zamolio da se ime njegove firme vise ne pominje ovde na Forumu. Ja sam mu to obecao u e-mailu, tako da i vas molim da se toga pridrzavate. Ne pitajte za razloge, nisu ni meni svi do kraja sasvim jasni, ali hajde da budemo korektni i ispostujemo coveka.

Ovu temu mozemo polako da stavimo " na led", necemo je zakljucavati, a ako ima potrebe za bilo kakvom diskusijom za i oko DAC-ova, slobodno otovrite novu temu.

Hvala na razumevanju !

Sonichammer
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Sonichammer » 24 Jun 2009, 01:55

first wrote:
Sonichammer wrote:Mislim da ovakva pitanja zadiru u domen poslovne politike firme i treba da ostanu bez odgovora. Sve dok kupac moze (a u AV Impulsu MOZE i MORA) da dobije fiskalni racun i garanciju za kupljeni proizvod mislim da ne treba da ga zanima kakav je bio sam proces formiranja cena tj koliko prodavac zaradjuje. [-X
Potpuno se slazem sa navedenim, ali zar to isto ne vazi i za uvoznika Stello DAC-a i njegovog prava da proda svoj uredjaj uz fiskalni racun kako mu volja???
Procitao sam predhodnu stranu i razumeo tvoje pitanje kao i razlog koji te je naveo da ga postavis. Takodje razumem i postujem zelju admina da se na ovoj temi vise ne diskutuje. U koliko admin dozvoli mogu da obrazlozim i dam komentar ali bojim se da ce to izazvati novu polemiku. Zato je mozda bolje da :-#

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 24 Jun 2009, 10:16

Forumi zato i sluze da se na njima vode polemike ...

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 24 Jun 2009, 11:08

Sonichammer wrote:
first wrote:
Procitao sam predhodnu stranu i razumeo tvoje pitanje kao i razlog koji te je naveo da ga postavis. Takodje razumem i postujem zelju admina da se na ovoj temi vise ne diskutuje. U koliko admin dozvoli mogu da obrazlozim i dam komentar ali bojim se da ce to izazvati novu polemiku. Zato je mozda bolje da :-#

Otvorite NOVU temu pa u njoj nastavite diskusiju ako smatrate da je od znacaja da se ista "istera na cistac" i da se vidi "ko kosi, a ko vodu nosi".

Ajd sad zdravo, odoh na planinu na par dana :gnum

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 24 Jun 2009, 14:35

sdanicic wrote:Otvorite NOVU temu pa u njoj nastavite diskusiju ako smatrate da je od znacaja da se ista "istera na cistac" i da se vidi "ko kosi, a ko vodu nosi".
Ma kakva nova tema, kad ga vidim u živo onda ću da mu pokažem "ko trese šljive, a ko peče rakiju". :D
Last edited by first on 24 Jun 2009, 19:53, edited 1 time in total.

crni

Post by crni » 24 Jun 2009, 19:04

a kako bi bilo da pedja naparvi, recimo, 50 ayaII i 30ayaIII pa ponudi domacem distributeru, opet recimo, av impulsu, da ga prodaje za 500-600 glava? pa av impuls udari ljutu reklamu (pc press, svet kompjutera, tv, bilbordi, alvirovic...bilo ko) da se predstavi izuzetan hifi-pc proizvod iz domace kuhinje po ceni prosecnog laptopa. pa kad krene prodaja, krenu i nove verzije, novi proizvodi...zasto to niko ne radi?
nema transparentnosti,svi su nesto povuceni, nepoznati, kao da rade u ilegali...ko da su prle i tihi.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 24 Jun 2009, 19:55

crni wrote:a kako bi bilo da pedja naparvi, recimo, 50 ayaII i 30ayaIII pa ponudi domacem distributeru, opet recimo, av impulsu, da ga prodaje za 500-600 glava? pa av impuls udari ljutu reklamu (pc press, svet kompjutera, tv, bilbordi, alvirovic...bilo ko) da se predstavi izuzetan hifi-pc proizvod iz domace kuhinje po ceni prosecnog laptopa. pa kad krene prodaja, krenu i nove verzije, novi proizvodi...zasto to niko ne radi?
nema transparentnosti,svi su nesto povuceni, nepoznati, kao da rade u ilegali...ko da su prle i tihi.
@CRNI

Da li se ti to pravis naivan ili teras inat ???

Jesam li ja nesto jasno napisao par postova gore i zamolio clanove da se potrude da to ispostuju?

crni

Post by crni » 25 Jun 2009, 20:47

dobro
a sta mislite o kia pro ceed automobilu?
ili, da li vise volite prolece ili jesen?
mislim,sta reci...onda zakljucaj temu, stavi u pravilnik foruma zabranu pominjanja aya-e, daj predlog promene ustava, amandman zakona o diskriminaciji...
sta je bre ovo? skrivena kamera?

Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Cade » 26 Jun 2009, 11:06

sdanicic wrote: Tako da smo se SN i ja dogovorili da je ipak otkljucamo, ali uz jednu molbu: Pedja Rogic me je zamolio da se ime njegove firme vise ne pominje ovde na Forumu. Ja sam mu to obecao u e-mailu, tako da i vas molim da se toga pridrzavate. Ne pitajte za razloge, nisu ni meni svi do kraja sasvim jasni, ali hajde da budemo korektni i ispostujemo coveka.
Možda ti promaklo (ovo gore). Čovek lepo zamolio :wink:

Post Reply