HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

FLAC "epidemija"

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

FLAC "epidemija"

Post by ninja » 02 Dec 2008, 22:06

FLAC "posast" se siri :wink: ... Deutsche Gramofon je poceo sa prodajom muzike u FLAC formatu direktno sa interneta. =D> :good :yahoo
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Re: FLAC "epidemija"

Post by sdanicic » 02 Dec 2008, 22:10

Znaci Ninja kada ti budem dolazio u goste, pored cokolade za klince, cveca za suprugu i domace rakije, savim ce biti regularan poklon i flash memorija od 80 GB sa muzikom u FLAC formatu \:D/

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 02 Dec 2008, 22:19

Moze, moze, nadam se da je memorija puna a ne prazna :mrgreen:
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 03 Dec 2008, 10:13

kad smo vec kod Flaca ... jeste li koristili ovo:

http://www.cover-paradise.to/

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 03 Dec 2008, 10:48

DejanM wrote:kad smo vec kod Flaca ... jeste li koristili ovo:

http://www.cover-paradise.to/
Meni je ta stranica zatvorena ovdje sa posla!? Moze li malo pojasnjenje o cemu se radi?

Inace mislim da je vrlo dobro sto se FLAC poceo pojavljivati kao kupovna alternativa. Najbolje bi bilo kad abi uz kupljen CD (ili LP) dosla i mogucnost skidanja u FLACu.

OFF: Ja sam malog zapolio kod kuce i sada sam skoro sve CDove FLACovo :mrgreen: .... ali sta cu sad sa DACom ](*,) :-k
Last edited by ninja on 03 Dec 2008, 10:52, edited 1 time in total.
Image Made in SFRJ
KokBok

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 03 Dec 2008, 10:51

to je stranica za besplatno spustanje covera za albume ... To se spusti na disk, kaze se Duetu gde se nalazi i dobijes cover na daljinskom kada odaberes taj album .... cool ...

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 03 Dec 2008, 10:55

DejanM wrote:to je stranica za besplatno spustanje covera za albume ... To se spusti na disk, kaze se Duetu gde se nalazi i dobijes cover na daljinskom kada odaberes taj album .... cool ...
OK, super. Tako nesto mi i treba.
Image Made in SFRJ
KokBok

Boogie Woogie
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Boogie Woogie » 03 Dec 2008, 12:47

ninja wrote:
OFF: Ja sam malog zapolio kod kuce i sada sam skoro sve CDove FLACovo :mrgreen: .... ali sta cu sad sa DACom ](*,) :-k
ja sam malo ispao iz fazona,da li to znači da je FLAC bolji kvalitet od CD-a?

I kako se to radi, mislim to FLAC-ovanje..? Koji plejer to čita?

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 03 Dec 2008, 13:00

Boogie Woogie,

Flac nije bolji format od CDa ali je prednost u tome sto se nalazi na HD pa se odatle ocitava pomocu kompjutera. Klasicna konfiguracija jeste comp + eksterna/interna zv.kartica pa na ostatak HiFi sistema. Ninja i ja ubrizgavamo preko jedne modernije varijante: FLAC na HD a onda se on ocitava preko WLAN veze i uredjaja koji se zove SqueezeBox Duet. Duet je onda zakacen za HiFi sistem. Ispostavlja se da ocitavanje FLAC files sa HD ima prednosti u opdnosu na ocitavanje CDa pomocu tradicionalnih transporta - nema vibracija, nema rasipanja lasera ... tako da ove, na prvi pogled smesne ali i znatno jeftinije, spravice znaju ozbiljno dobro da sviraju. Eto to je onako ukratko prepricana prica sa flac datotekama ...

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 03 Dec 2008, 13:15

Evo i Sterophile mjerenja FLAC protiv ostalih
Image Made in SFRJ
KokBok

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 03 Dec 2008, 13:22

Zaboravih jedino da odgovorim na pitanje koji program ... Ja koristim Exact Audio Copy (EAC). To je open source i na google-u ces sigurno lako naci odakle mozes da ga spustis. Ima i drugih koji rade istu stvar ...

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 03 Dec 2008, 13:44

Da, i ja koristim EAC. Milim da svojoj posao radi vise nego zadovoljavajuce.

Evo i jedan link koji objasnjava kako se to kvalitetno radi: http://rip59.dk/EACFlac/EACFlacRipping.html
Image Made in SFRJ
KokBok

Boogie Woogie
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Boogie Woogie » 03 Dec 2008, 14:03

e super hvala, znači sa Squeeze box-om je tek prava kombinacija..

kada sam skidao neke stvari sa torenta, vidim da ima raznih nekih novih formata, te AAC, te Loseless, te FLAC itd, pa čovek ne zna više šta da traži.
Lično volim da malo farbam zvuk (dodajem reverb isl) pa mi u tom smislu komp više i odgovara, ali kapiram da Squeeze Box, kako god okreneš, mora da se kači na neko pojačalo?

Ili bi možda aktivni zvučnici tu dobro došli..?

Mislim, ako ću već da FLAC-ujem sve, onda mi kalsični CD player i ne treba, right?

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 03 Dec 2008, 14:09

Ili bi možda aktivni zvučnici tu dobro došli..?
Moze bez ikakvih problema! Slusao sam to i moram da priznam da sam na putu da uzmem aktivne zvucnike za "kuhinje" :wb

Mislim, ako ću već da FLAC-ujem sve, onda mi kalsični CD player i ne treba, right?
Ne treba ti! SqeezBox u sebi ima relativno dobar DAC! A ako hoces da se unapredis prikopcas to kasnije na neki bolji DAC i uzivaj.

U stvari, ni SB ti ne treba. Kao sto Dejan pise, mozes komotno uzeti kompijuter i bolju zvucnu karticu umjesto SBa.
Image Made in SFRJ
KokBok

Boogie Woogie
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Boogie Woogie » 03 Dec 2008, 14:31

ma već imam dva kompa, ali koristim lap najviše (i tu mi je najviše mjuzike)

internet mi je wireless, pa me zanima dokle taj squeezebox može da "vata"?
Sa netom nemam problema gde god da se krećem po kući pa računam neće ni ta spravica?

Da pojednostavim, recimo u jednoj sobi instaliram aktivne kutije i SB i kad god dođem sa lapom ja imam mjuz, a? Jel to može tako? :glas

Post Reply