HiFi & Professional Audio Forum  

FLAC "epidemija"

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Re: FLAC "epidemija"

Post by dioklecijan » 15 Oct 2009, 21:16

E tu dolazimo do drugog dijela priče, koja je vjerojatno zbunila Gilju i zbog čega on čuje da muzika s kompjutera nije ono pravo.

Kako odsvirati podatke koje smo pospremili na hard disk?

Kvaka je u tome da u Windows protokolima nije predviđeno da audio signal ima digitalni izlaz različit od 48 kHz odnosno 96 kHz. Iako na komjuter možemo spojiti DAC (digitalno analogni konverter) briljantnih performansi, on pod Windowsima može USB vezom biti prijavljen računalu samo kao zvučna kartica sa gore navedenim frekvencijama uzorkovanja. Dakle sve pada u vodu jer se vrši digitalna konverzija više puta i svaki put osakati izvorni signal.
Zbog toga se pokušava raznim (ASIO) driverima zaobići Windows protokole i izvorni signal poslati na DAC. Za sada to baš i ne ide dobro (ali napreduje), pa su se počele pojavljivati ovakve sprave kakve Ninja navodi u linku koje primaju podatke iz kompjutera, a svojim firmwareom i softwareom ih pretvaraju u glazbu. (Podaci su samo podaci dok im programer ne kaže u što će se pretvoriti). Ni ovo s posebnim spravama nije bez problema.....

Rješanja su slijedeća. Ili imati posebne sprave poput ovih gore ili čekati novi USB standard i Windows protokole koji će podržavati i druge oblike signala. Kada i hoće li taj dan doći ovisi uglavnom o novcu. Na kraju se sve svodi na biznis i zaradu....

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 15 Oct 2009, 21:31

Ultimativni DIY: Napisati svoje drivere i aplikaciju za streamovanje. :-k :-({|=

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by dioklecijan » 15 Oct 2009, 21:47

Posljednji put sam se programiranjem bavio 1996. godine i to je bio najgori i najgluplji posao kojeg sam radio u životu. Nikad više. :lol:

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 15 Oct 2009, 23:11

Dok se sve to nekako ne dovede u red, posluzice veoma dobro i SB-Touch sa eksternim HDD kao transport, samo ako mu je S/PDIF protokol pristojno izveden. Dalje je sve pitanje DAC-a i koliko se zeli investirati u njega, ali nema sumnje da takva kombinacija moze nadmasiti visestruko skuplje CD Plejere.

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 15 Oct 2009, 23:34

first wrote:Dok se sve to nekako ne dovede u red, posluzice veoma dobro i SB-Touch sa eksternim HDD kao transport, samo ako mu je S/PDIF protokol pristojno izveden. Dalje je sve pitanje DAC-a i koliko se zeli investirati u njega, ali nema sumnje da takva kombinacija moze nadmasiti visestruko skuplje CD Plejere.
First, jel moguce da si to ti reko'? =D> :yeah E da se i mi slozimo u necemu :good :wink
Samo sto ja ne bih SB nego neki diskless netbook i USB->SPDIF. Ukupno jeftinije od SBa, a mobilno ( selim sa sistema A na B...)
Ess.jpg
Sa HighEnd sajma u Munchenu
Ess.jpg (111.11 KiB) Viewed 594 times
Ess.jpg
Sa HighEnd sajma u Munchenu
Ess.jpg (111.11 KiB) Viewed 594 times

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 16 Oct 2009, 00:12

Jeste da Google translator prevodi ko' sekirom, ali ako je ovo dole tacno, zamolicemo Gernera da se vrati na Engleski ili Srpski jezik, da ne bi ubuduce brisali postove Na Danskom ili Svedskom jeziku, posto ih ovde na forumu, koliko znam samo Ninja razume.
Håber du forstår mit danske sprog? Det tror jeg du gør og så kan vi jo drille alle andre her med endnu et fremmedsprog på et serbisk forum hehehe :wink:
Надам се да разумете мој Дански језик? Мислим да радите и онда можемо зафркавати и сви остали овде са други страни језик на српском форуму хехехе

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 16 Oct 2009, 00:15

Sir Oliver wrote:
first wrote:Dok se sve to nekako ne dovede u red, posluzice veoma dobro i SB-Touch sa eksternim HDD kao transport, samo ako mu je S/PDIF protokol pristojno izveden. Dalje je sve pitanje DAC-a i koliko se zeli investirati u njega, ali nema sumnje da takva kombinacija moze nadmasiti visestruko skuplje CD Plejere.
First, jel moguce da si to ti reko'? =D> :yeah E da se i mi slozimo u necemu :good :wink
Samo sto ja ne bih SB nego neki diskless netbook i USB->SPDIF. Ukupno jeftinije od SBa, a mobilno ( selim sa sistema A na B...)
Ess.jpg
Hm,.... pokusavam da se setim da li sam igde napisao nesto suprotno od ovoga, ali ne mogu da se setim. Zato mi nije jasno ovo tvoje cudjenje. Samo nemoj ovo da mesas sa lampiziranim plejerom jer definitivno nisu iste stvari. :D

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 16 Oct 2009, 22:53

sn wrote:Jeste da Google translator prevodi ko' sekirom, ali ako je ovo dole tacno, zamolicemo Gernera da se vrati na Engleski ili Srpski jezik, da ne bi ubuduce brisali postove Na Danskom ili Svedskom jeziku, posto ih ovde na forumu, koliko znam samo Ninja razume.
Håber du forstår mit danske sprog? Det tror jeg du gør og så kan vi jo drille alle andre her med endnu et fremmedsprog på et serbisk forum hehehe :wink:
Надам се да разумете мој Дански језик? Мислим да радите и онда можемо зафркавати и сви остали овде са други страни језик на српском форуму хехехе
Trebas prevesti cijeli post da bi razumio sadrzaj i ton izrazavanja a ne samo izvlaciti jedan dio. To bi isto bilo kad bi ja izvukao "sekirom" iz tvog posta i pitao da li ti to prijetis :wink:

Google nije bas nesto dobro preveo kontekst iako su mnoge rijeci tacne sto ne cini ispravnu recenicu.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Post Reply