HiFi & Professional Audio Forum  

FLAC "epidemija"

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: FLAC "epidemija"

Post by DejanM » 03 Dec 2008, 14:40

Boogie Woogie wrote:ma već imam dva kompa, ali koristim lap najviše (i tu mi je najviše mjuzike)

internet mi je wireless, pa me zanima dokle taj squeezebox može da "vata"?
Sa netom nemam problema gde god da se krećem po kući pa računam neće ni ta spravica?

Da pojednostavim, recimo u jednoj sobi instaliram aktivne kutije i SB i kad god dođem sa lapom ja imam mjuz, a? Jel to može tako? :glas
Procitaj ovo:

http://www.audiohard.com/phpBB3/viewtop ... 6487#p6487

Sto se tice pitanja - moze. Pri tome ne moras sa lapom da ulazis u sobu - dovoljno je da zakacis lap na wireless router a SB se kaci onda na lap preko tog routera. Na lapu moras samo da instaliras SB software - to je u stvari server aplikacija za SB ... Predpostavka je da ti je muzika na tom lapu. Jos bolja varijanta je da imas NAS zakacen za wireless router. Onda ti ne treba ni lap - uvek imas mjuz ....

Boogie Woogie
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Boogie Woogie » 03 Dec 2008, 14:47

txs za link, u svakom slučaju ću da malo proučim to oko SB, međutim..malo mi je rebus pošto imam dva kompa sa muzikom, pa reko da se taj SB nešto tu ne zbuni, pobrljavi i tako to...

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 03 Dec 2008, 14:50

Boogie Woogie wrote:txs za link, u svakom slučaju ću da malo proučim to oko SB, međutim..malo mi je rebus pošto imam dva kompa sa muzikom, pa reko da se taj SB nešto tu ne zbuni, pobrljavi i tako to...
Nisi pazljivo citao link :D Na daljinskom za SB Duet mozes da biras sa kog ces izvora/kompa da slusas muziku ...

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 03 Dec 2008, 14:52

I jos jedna dobra stvar, SB moze da ti svira sve (ili skoro sve poznate) formate. Pa ako preferiras ili imas dosta toga u mp3 ili FLACu ili wma, ili .... samo sviraj i uzivaj.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Boogie Woogie
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Boogie Woogie » 03 Dec 2008, 14:55

okej, samo još jedna munja: kako to misliš "zakačiš lap za wireless router"?
Treba neki posban kabal? ili si mislio generalno da mi lap bude "povezan" wireless..a onda preko SB-a samo biram izvor muzike..?

btw, sada vidim ima i neki Squeeze Boom (sa sve zvučnicima), jel neko video to ćudo..?

Boogie Woogie
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Boogie Woogie » 03 Dec 2008, 15:02

Image

izgleda mi malo neuverljivo...i više mi se dopada kombinacija sa recimo nekim ozbiljnijim aktivnim zvučnicima, ali su utisci kao više nego odlični pa sad..

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 03 Dec 2008, 15:44

Boogie Woogie wrote:okej, samo još jedna munja: kako to misliš "zakačiš lap za wireless router"?
Treba neki posban kabal? ili si mislio generalno da mi lap bude "povezan" wireless..a onda preko SB-a samo biram izvor muzike..?

btw, sada vidim ima i neki Squeeze Boom (sa sve zvučnicima), jel neko video to ćudo..?
OPet te upucujem na onaj link :D U principu mozes lap da zakacis LAN kablom i wireless-om za WLAN router. Bolje je da to uradis LAN kablom.

Ta boom stvarcica je zanimljiva jer mozes da je premestas po kuci (kuhinja, kupatilo,...) i ona se kaci na WLAN i skida preko servera (comp, NAS) muziku. Za ljude koji zele i na zabacenim mestima svoje kuce da slusaju svoju kolekciju ...

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 03 Dec 2008, 15:58

@ninja

Da li mozda znas cemu sluzi rupa na SB Duet controlleru (daljinskom) sa gornje strane ? To je 3,5 mm rupa i ja sam u nju gurnuo sluske ali se nista ne cuje. Jesi li provalio cemu to sluzi ?

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 03 Dec 2008, 17:30

Nisam ja na Duetu nego na V3, a razmisljao sam da uzmem taj daljinski ali mi nije hica :wink
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 20 Jan 2009, 11:25

While She Sleeps named Best of the Year for 2008 by Audiophile Audition!

Blue Coast Records je zanimljiv studio. Tu se moze skinuti par stvari koje su stvarno odlicne, ima i FLACa, i WAVea i MP3a a bogami i video kao 39 STRING SYMPITAR GUITAR - Alex DeGrassi - video powered by Metacafe
Image Made in SFRJ
KokBok

gilja
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by gilja » 13 Oct 2009, 18:12

DejanM wrote:Boogie Woogie,

Flac nije bolji format od CDa ali je prednost u tome sto se nalazi na HD pa se odatle ocitava pomocu kompjutera. Klasicna konfiguracija jeste comp + eksterna/interna zv.kartica pa na ostatak HiFi sistema. Ninja i ja ubrizgavamo preko jedne modernije varijante: FLAC na HD a onda se on ocitava preko WLAN veze i uredjaja koji se zove SqueezeBox Duet. Duet je onda zakacen za HiFi sistem. Ispostavlja se da ocitavanje FLAC files sa HD ima prednosti u opdnosu na ocitavanje CDa pomocu tradicionalnih transporta - nema vibracija, nema rasipanja lasera ... tako da ove, na prvi pogled smesne ali i znatno jeftinije, spravice znaju ozbiljno dobro da sviraju. Eto to je onako ukratko prepricana prica sa flac datotekama ...

Flac je poceo prvo da se koristi za razmenu muzike izmedju radio stanica,a znamo kvalitet i opseg FM programa dokle ide,
muzika u FLAC formatu manje mesta zauzima na HD od WAV-a ali je zato i *posnija* nedostaje joj detalja,ali je ipak bolja od MP 3 formata.
Zasto se odricati svezeg voca i jesti suvo? Samo zato sto zauzima manje mesta?
PS Tek kada HD u sebi ne budu imali pokretne delove,imace smisla na njih arhivirati muziku i to u WAV formatu.

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 13 Oct 2009, 20:58

gilja wrote:
DejanM wrote:Boogie Woogie,

Flac nije bolji format od CDa ali je prednost u tome sto se nalazi na HD pa se odatle ocitava pomocu kompjutera. Klasicna konfiguracija jeste comp + eksterna/interna zv.kartica pa na ostatak HiFi sistema. Ninja i ja ubrizgavamo preko jedne modernije varijante: FLAC na HD a onda se on ocitava preko WLAN veze i uredjaja koji se zove SqueezeBox Duet. Duet je onda zakacen za HiFi sistem. Ispostavlja se da ocitavanje FLAC files sa HD ima prednosti u opdnosu na ocitavanje CDa pomocu tradicionalnih transporta - nema vibracija, nema rasipanja lasera ... tako da ove, na prvi pogled smesne ali i znatno jeftinije, spravice znaju ozbiljno dobro da sviraju. Eto to je onako ukratko prepricana prica sa flac datotekama ...

Flac je poceo prvo da se koristi za razmenu muzike izmedju radio stanica,a znamo kvalitet i opseg FM programa dokle ide,
muzika u FLAC formatu manje mesta zauzima na HD od WAV-a ali je zato i *posnija* nedostaje joj detalja,ali je ipak bolja od MP 3 formata.
PS Tek kada HD u sebi ne budu imali pokretne delove,imace smisla na njih arhivirati muziku i to u WAV formatu.
A externi USB drive, SD, xSD i ostale memorijske kartice?

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by dioklecijan » 13 Oct 2009, 21:26

Eto, meni nije jasno da još ima ljudi koji nisu uspjeli prevesti izraz:

Lossless audio compression

Joker zovi:

http://en.wikipedia.org/wiki/Audio_compression_(data)

Citat:
Lossless audio compression produces a representation of digital data that can be expanded to an exact digital duplicate of the original audio stream.

gilja
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by gilja » 13 Oct 2009, 21:29

sdanicic wrote:A externi USB drive, SD, xSD i ostale memorijske kartice?
http://www.novaphysicsgroup.com/Page2.html

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 14 Oct 2009, 07:12

gilja wrote:
Je li mozes da pojasnis po kojoj to teoriji?

http://www.stereophile.com/features/308mp3cd/#
Image Made in SFRJ
KokBok

Post Reply