HiFi & Professional Audio Forum  

Spotify

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Spotify

Post by ninja » 28 Dec 2008, 21:58

Interesantan nacin slusanja muzike sa interneta! :good

http://www.spotify.com/en/
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Spotify

Post by DejanM » 29 Dec 2008, 09:08

Ova stranica trazi ili invitation ili da se plati da bi moglo nesto zbilja i da se cuje .. Ali nije toliko bitno - mislim da cemo ovakvih stvari imati prilike sve vise u buducnosti da srecemo.

Danas vec postoje i protokoli i infrastruktura u razvijenim zemljama koja omogucava brzo spustanje podataka sa interneta bez obzira gde se vi nalazili. iPhone npr je jedan takav gadget, kojim mozete da pristupate arhivama u internetu i odatle da slusate muziku on-line u autobusu, na letovanju, bilo gde zapravo ... To je ono sto ljudima stvarno treba: pristup velikim kolekcijama muzike (zapravo svemu sto je ikada snimljeno) u svako doba dana i na svakom mestu u zavidnom (najboljem !) kvalitetu. To znaci da nece biti vise kupovine ni CDova ni DVDova ali takodje ni potrebe za instaliranjem i kupovanjem kucne infrastrukture: diskovi, racunari, raid, wlan, .... I to sve za neku mesecnu pausalu. Na taj nacin se resava i problem autorskih prava i prodaje novih snimaka, odnosno omogucava se odredjeni prihod firmama koje se bave "proizvodnjom" muzike ...

Znaci u buducnosti cete preko neke smesne sprave da kliknete na muzicki service na koji ste preplaceni, da kazete zanr i muzicara kojeg zelite da slusate i da sa liste svega sto je ikada snimio odaberete album/pesmu koja vam se slusa. A ako ste kuci, onda cete da bocnete taj gadget u odgovarajuci docking station koji je vec povezan sa HiFi systemom i .... party moze da pocne ...

Ras
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Ras » 29 Dec 2008, 11:42

Dok ne dođemo do tog stupnja da neko drugi za nas čuva muziku, moraćemo da se smaramo daunlodom.

Internet je, na svu sreću prepun i legalnih besplatnih sadržaja, a ovo je opako mesto: http://www.archive.org/details/audio

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 29 Dec 2008, 13:06

Ras wrote:Dok ne dođemo do tog stupnja da neko drugi za nas čuva muziku, moraćemo da se smaramo daunlodom.

Internet je, na svu sreću prepun i legalnih besplatnih sadržaja, a ovo je opako mesto: http://www.archive.org/details/audio
Swusshhhhhh ... koja stranica ... narocito za Grateful Dead fans ... a ima nesto i u flac-u ... upravo spustamo \:D/

thanx na ovome .. mozes slobodno da ostavis jos poneki link - sa naglaskom na ono "legalno" :D

blood&brain
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by blood&brain » 29 Dec 2008, 13:16

Upravo slusam
http://www.archive.org/details/MansurianOM10
sa sajta koji je Ras naveo u postu.
Kako smo ovde ozbiljni ljudi, razjasnite mi sledece - snimak zvuci fenomenalno (ako zanemarimo malo sumove) cak i na malim bednim minijaturnim zvucnicima MS industrial ML-828!!! Kako je to moguce??
Slicne impresije sam imao nedavno kod kuce kada je Ninja postavio link za FLAC a Sir Oliver me uputio kako da skinem foobar. Posle samo par sekundi slusanja i to opet na minijaturnim zvucnicima sa kompa primeti se kvalitet.
Jasno, basovi nedostaju ali nikao u onoj meri kako sam ja ocekivao.
Sta je tu presudno, u cemu je trik
- kvalitetan snimak?
- kvalitetan zapis?
- odsustvo skretnice? Do sada nikada nisam imao prilike da slusam fullranger zvucnik ali sada ozbiljno razmisljam o toj opciji.
- malo rastojanje od zvucnika i idelana pozicija slusanja (jednakostanican trougao)
- ....

Napomena - kod gledanja Youtube zvuk po kvalitetu nikako ne moze da se meri sa ovim! Mp3 necu ni da pominjem...

Da se malo vratimo na samu temu - skladistenje muzike na netu mi se neobicno svidja kao ideja, ako nista drugo, iz jednostavnog razloga - platis onoliko koliko slusas. Odavno sam razmisljao o tome kako je malo glupo platiti istu (ili bar priblizno istu) cenu za dva diska ili ploce bez obzira koliko ih posle toga budes slusao.

Ras
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Ras » 29 Dec 2008, 13:21

DejanM wrote: Swusshhhhhh ... koja stranica ..... a ima nesto i u flac-u ...
Ima gomila toga u fLAC-u, samo treba da se pretraži. Posebno snimci živih nastupa.

Obzirom da ima i krš snimaka (bez obzira u kom su formatu!), preporuka da se skine najpre neki od pojedinačnih fajlova i presluša, a tek onda ostatak.

Na brzinu preporuke za:

-Calexico: http://www.archive.org/details/calexico ... -25.flac16

-maestra Rainera Ptaceka:

http://www.archive.org/details/rainer1986-04-08.flac16
http://www.archive.org/details/rainer1983-12-05.flac16

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 22 Oct 2010, 17:23

Pojavio se app za Squeezbox, uzeo Premium i slusam na 320 kbps :D \:D/ :yahoo ... vise ne kupujem CDove [-X
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 22 Oct 2010, 18:53

Jos jedan konvertit. =D>
A kad ce kod nas Spotify ili nesto slicno?

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 22 Oct 2010, 20:01

Da naglasim, Premium Spotify (sa tim kvalitetom) nije dzaba, placa se mjesecno oko 10€.
Image Made in SFRJ
KokBok

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 22 Oct 2010, 20:35

Broj zemalja Evrope u kojima je Spotify available je veoma ogranicen. Svodi se prakticno na Skandinaviju, Spaniju, Francusku i UK. U Austriji ga jos nema ...

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 22 Oct 2010, 21:07

ninja wrote:Pojavio se app za Squeezbox, uzeo Premium i slusam na 320 kbps
Jos samo da kupis Touch...
:band

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 22 Oct 2010, 21:44

first wrote:
Doce i to ... Touch Mk2 :wink:
Image Made in SFRJ
KokBok

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 22 Oct 2010, 22:57

ninja wrote:
first wrote:
Doce i to ... Touch Mk2 :wink:
Ako vec imas Mk1, red bi bio da napises tamo na temi nesto, vidis da me Sir proziva za neobjektivnost. :oky

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 22 Oct 2010, 23:14

Nemam, nego mislim dok odlucim, doci ce neka Mk2 varijanta sa 192 kHz :D

... SO si fino pozvao da sam razluci :-s
Image Made in SFRJ
KokBok

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 23 Oct 2010, 10:04

OFFTOPIC
Upravo citam neki clanak o svetskoj ekonomskoj krizi kada naletim na bankarski pojam: NINJA, za koji ranije nisam znao. NINJA znaci: No Income; No Job; No Asset ... :D i odnosi se na one koji su dobijali hipotekarne kredite iako se znalo da ih ne mogu vratiti :D

P.S. Svaka slicnost sa stvarnim licnostima ili dogadjajima je slucajna ! :D

Post Reply