HiFi & Professional Audio Forum  

APE vs. FLAC i obratno

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Re: APE vs. FLAC i obratno

Post by sdanicic » 25 Aug 2009, 15:51

Da bi to radilo za APE fajlove mozras da imas ovaj fajl (za Nero 6.x) i bas na ovom mestu:

C:\Program Files\Common Files\Ahead\nxMyAPE.dll

za FLAC-ove ne znam, jer nisam do sada nikada vrsio konverziju FLAC fajlova u CD audio format.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 25 Aug 2009, 16:46

sdanicic wrote:Da bi to radilo za APE fajlove mozras da imas ovaj fajl (za Nero 6.x) i bas na ovom mestu:

C:\Program Files\Common Files\Ahead\nxMyAPE.dll

za FLAC-ove ne znam, jer nisam do sada nikada vrsio konverziju FLAC fajlova u CD audio format.
Svi plug-inovi se nalaze na istom mestu,... kao što si napisao samo fali....

C:\Program Files\Common Files\Ahead\AudioPlugins\nxMyAPE.dll
.... a za FLAC je nxMyFLA.dll

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 25 Aug 2009, 16:52

Formati nisu neki problem ... Koristite programe za konvertovanje iz formata u format. Jedan takav open source a koji radi zbilja dobro i u stanju je da konvertuje sve u sve jeste XreCode:

http://xrecode.com/

Ova nova verzija moze i da rippuje i da snima direktno na CD ...

crni

Post by crni » 25 Aug 2009, 19:42

DejanM wrote:Formati nisu neki problem ... Koristite programe za konvertovanje iz formata u format. Jedan takav open source a koji radi zbilja dobro i u stanju je da konvertuje sve u sve jeste XreCode:

http://xrecode.com/

Ova nova verzija moze i da rippuje i da snima direktno na CD ...
ja za to koristim total audio converter
http://download.cnet.com/Total-Audio-Co ... 91308.html

borjan
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by borjan » 26 Aug 2009, 10:39

Moj san se polako ostvaruje :-) Sada uzimam extreman HTPC za igrice, video sa surroundom i naravno muziku. Imam preko 500 GB loselessa( flac, ape) a uskoro bi trebalo da dobijem dopunu ( Vlado, cujesh li me? :D ). San mi je bilo da pustam sve sto imam ( 24 karat, mfsl, toshiba i sl.) jednog dana preko kompa direktno u amp. Izbor je za pocetak pao na Emu 1212m karticu sa 192khz Crystal dacom,a posle cemo videti, verovatno ce ici jednog dana i neki josh kvalitetniji spoljni.
Kako sam ispunio snove? Nasao sam media player svojih snova i zove se j river media centar. Zasto mi je toliko bitan? Zato sto pusta sve, ali sve! ( i mkv i sve video i audio formate, slike...). I zato sto pusta ape!
I to pusta ga svetski-naime unutar programa on sam otkompresuje ape format tako da se dobije unutar albuma u donjem polju-spiska pesama sa svim mogucim info, bit rate-om i sl. pa je pustanje zaista izuzetno lako. Dakle, nikakve zezancije sa prebacivanjem formata. Zvuk sam cuo na nekoliko kompova, kod ljudi koje sam terao da ga poslusamo, neki imaju ozbiljne hi-fi sisteme i dacove, i ja sam prezadovoljan!
Zamislite da na jednom mestu imate recimo 2000 CD sa sve coverima i da mozete da ih pustate i aranzirate kako hocete... \:D/
Kakva je razlika izmedju ape-a i flaca? imam oba formata, i sustinski je nikakva ili je ja barem nisam cuo...
Sto se rezanja tice, Panta je sustinski u pravu,a eksterni kvalitetan rezac je uvek bolje resenje, posebno ako su ozbiljniji uredjaji za rezanje i stancovanje u pitanju.

Foobar jeste sjajan ali ovaj plejer takodje jeste jako jako dobar! Prednost su skidanja i prepoznavanja covera i pustanja svih zivih fajlova, pa cemo videti 1on1 sto se tice loselessa...
Skinite pechovan j river centar 14 i verujem da cete biti zadoovljni sto se tice reprodukcije svega i svacega.

Pozz svima!
Last edited by borjan on 26 Aug 2009, 11:12, edited 3 times in total.
KARAN KA180I+PASS BABELFISH+DAYENS TVC PREAMP+MYTH LDR LIGHTSPEED PREAMP+PRIMARE CD 31 UPG.+MF X-RAY V3+DAYENS CLASSIC TRIO SE+DAYENS FLAT(MUNDORF)HPOCC AG ZV.KABLOVI+DAYENS IV VIVO Ag INTERKONEKTI+PEERLESS MONITORI(HDS164,XT25)+OYAIDE TUNAMI NIGO+P/C 037

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 26 Aug 2009, 10:47

borjan wrote:Moj san se polako ostvaruje :-) Sada uzimam extreman HTPC za igrice, video sa surroundom i naravno muziku. Imam preko 500 GB loselessa( flac, ape) a uskoro bi trebalo da dobijem dopunu ( Vlado, cujesh li me? :D ). San mi je bilo da pustam sve sto imam ( 24 karat, mfsl, toshiba i sl.) jednog dana preko kompa direktno u amp. Izbor je za pocetak pao na Emu 1212m karticu sa 192khz Crystal dacom,a posle cemo videti, verovatno ce ici jednog dana i neki josh kvalitetniji spoljni.
Kako sam ispunio snove? Nasao sam media player svojih snova i zove se j river media centar. Zasto mi je toliko bitan? Zato sto pusta sve, ali sve! ( i mkv i sve video i audio formate, slike...). I zato sto pusta ape!
I to pusta ga svetski-naime unutar programa on sam otkompresuje ape format tako da se dobije unutar albuma u donjem polju-spiska pesama sa svim mogucim info, bit rate-om i sl. pa je pustanje zaista izuzetno lako. Dakle, nikakve zezancije sa prebacivanjem formata. Zvuk sam cuo na nekoliko kompova, kod ljudi koje sam terao da ga poslusamo, neki imaju ozbiljne hi-fi sisteme i dacove, i ja sam prezadovoljan!
Zamislite da na jednom mestu imate recimo 2000 CD sa sve coverima i da mozete da ih pustate i aranzirate kako hocete... \:D/
Kakva je razlika izmedju ape-a i flaca? imam oba formata, i sustinski je nikakva ili je ja barem nisam cuo...
Sto se rezanja tice, Panta je sustinski u pravu,a eksterni kvalitetan rezac je uvek bolje resenje, posebno ako su ozbiljniji uredjaji za rezanje i stancovanje u pitanju.

Skinite pechovan j river centar 14 i verujem da cete biti zadoovljni sto se tice reprodukcije svega i svacega.

Pozz svima!

Izgleda da sam otvorio temu koja je mnogo interesantnija nego sto se to cinilo na prvi pogled, tj. na naslov :D :) :wink:

Hajde, gurajmo dalje sa predlozima/komentarima/preporukama/iskustvima ....

borjan
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by borjan » 26 Aug 2009, 11:19

@Sale,

Odlicna je tema! Koliko god ne zeleli da priznamo, buducnost jeste u digitaliji, pustanju muzike sa servera, interneta,a isto vazi iz a filmove...
Jednostavno se ide sve vishe ka tome a i mnogo je prakticnije! Ja ne znam sa svojih 1000 CD sta cu da radim, jednostavno nemam mesta da ih vishe drzim,a mogu samo da zamislim mog ortaka koji je vrhunski muzicar i aranzer i koji ima kolekciju od 4000 diskova... Zauzima mu pola stana a i treba mu, iako je dobro sve selektirao, dosta vremena da nadje neke naslove...
Dakle, jednog dana bice sve na serveru na klik, i pustanje i preuzimanje sa neta,a verovatno i funkcionisanje coveka uopste, npr. u stanu, kuci ( svetla,grejanje i ostalo)... U stvari, vec je pocelo!
KARAN KA180I+PASS BABELFISH+DAYENS TVC PREAMP+MYTH LDR LIGHTSPEED PREAMP+PRIMARE CD 31 UPG.+MF X-RAY V3+DAYENS CLASSIC TRIO SE+DAYENS FLAT(MUNDORF)HPOCC AG ZV.KABLOVI+DAYENS IV VIVO Ag INTERKONEKTI+PEERLESS MONITORI(HDS164,XT25)+OYAIDE TUNAMI NIGO+P/C 037

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 26 Aug 2009, 12:04

borjan wrote: Koliko god ne zeleli da priznamo, buducnost jeste u digitaliji, pustanju muzike sa servera, interneta,a isto vazi iz a filmove...

Dakle, jednog dana bice sve na serveru na klik, i pustanje i preuzimanje sa neta,a verovatno i funkcionisanje coveka uopste, npr. u stanu, kuci ( svetla,grejanje i ostalo)... U stvari, vec je pocelo!
:D

Priznali smo vec Borjane ... priznali ...

Ne jednog dana vec sad - svih 1100 CDova su mi na NASu i preko WLANa dostupni na laptops u kuci i na SB Duet. Filmovi takodje na NASu i za sada ih gledam ugavnom preko Laptopa ... ali posto mi to nije u fokusu interesovanja (jer imam kablovsku sa PayTV) tu pricu cu zavrsiti kasnije ...

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 26 Aug 2009, 12:11

DejanM wrote:
borjan wrote: Koliko god ne zeleli da priznamo, buducnost jeste u digitaliji, pustanju muzike sa servera, interneta,a isto vazi iz a filmove...

Priznali smo vec Borjane ... priznali ...

Ne jednog dana vec sad - svih 1100 CDova su mi na NASu i preko WLANa dostupni na laptops u kuci i na SB Duet. Filmovi takodje na NASu i za sada ih gledam ugavnom preko Laptopa ... ali posto mi to nije u fokusu interesovanja (jer imam kablovsku sa PayTV) tu pricu cu zavrsiti kasnije ...
Polako sa tim priznanjem u ime svih, sačekaj da ovo pročitaju poklonici analogije i vinila pa ćeš da vidiš da li su priznali..... [-X ... :D :D :D

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 26 Aug 2009, 12:15

poklonici ... cega ?

pantaNS
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by pantaNS » 26 Aug 2009, 13:07

[-( [-X http://www.youtube.com/watch?v=97vRbRA8LIU :yahoo

koliko god lossless (useless) bio prakticniji, toliko ce R2R i LP imati vise nedostiznog smeka ;)
Image

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 26 Aug 2009, 13:26

:D :D :D

Eh, smek ... :D :D :D

Sta bi bio zivot bez smeka ... :D

A sta kazes na ovaj smek:
stari smek.JPG
stari smek.JPG (113.79 KiB) Viewed 630 times
stari smek.JPG
stari smek.JPG (113.79 KiB) Viewed 630 times
Pa kad ga zakurblas na 78 obrtaja ... eeeeee, to su bila vremena .... :-({|=

pantaNS
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by pantaNS » 26 Aug 2009, 13:30

bolje je 'kurblati' uz neki belt drive ;)
Image

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 26 Aug 2009, 13:57

pantaNS wrote:bolje je 'kurblati' uz neki belt drive ;)

wrong !

Ako imas belt onda imas i motor. Ako imas motor onda imas i napajanje - odnosno, problem sa napajanjem. Pa vibracije, pa ....

Ovde samo nategnes oprugu i tanjir se vrti. Jednostavno. Simple ! Nullo problemo ....

Eeeee, tada je zivot bio jednostavan. Znalo se sta je sta a ne kao danas .... ne zna se vise ni ko je musko a ko zensko ...

pantaNS
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by pantaNS » 26 Aug 2009, 14:02

DejanM wrote: Ako imas belt onda imas i motor. Ako imas motor onda imas i napajanje - odnosno, problem sa napajanjem. Pa vibracije, pa ....
. . . pa onda nastaju problemi sa performansama pri kurblanju :D
Image

Post Reply