HiFi & Professional Audio Forum  

Electrocompaniet ECD1 DAC

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Electrocompaniet ECD1 DAC

Post by DejanM » 18 Sep 2009, 11:23

sdanicic wrote:
DejanM wrote:Odgovor je (sto se mene tice) nedvosmislen i jednostavan: DA. Postoje dva razloga. Prvi je sto sam se igrao sa tim spravicama i dosao do iznenadjujuceg opazanja da Laptop + DAC (ili cak eksterna audio kartica) od svega par stotina eura svira na nivou mog Naim CD5x playera sa sve Flatcap 2x i srebrnim Crystal Cable Connect (koji sam kosta vise nego cela ova LAptop + DAc za*ebancija). Mislim da sam jedan od tih testova i postovao ovde na forumu pre jedno godinu dana (u pitanju je bio jedan eksterni DAC od 190 eura).

Drugi razlog je sto smo na tom istom sajmu, ti i ja Sale, slusali onaj surovi TAG sistem, sa 4 AudioNet mono bloka, gde je izvor zvuka bio comp. I to je sviralo otkidajuce ... Prema tome, dileme vise nema ... bar za mene ne vise ...
@DejanM,

to znam i mi smo imali priliku da cujemo, a verujem i jos nekoliko ljudi sa Foruma iste ili slicne sisteme.

Ali bih voleo da cujemo i ostala misljenja onih koji nisu iz opravdanih razloga do sada i za sada uspeli sebi da priuste to zadovoljstvo i/ili imali priliku da cuju sisteme o kojima pricamo i pominjemo.
Ok - sorry za upad ...

Topic author
borjan
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by borjan » 18 Sep 2009, 11:25

VuleJohn wrote:
borjan wrote:@Vule, prvo idi lepo izudaraj dzak, popi nesto za smirenje pa mi se onda obrati. Ja dalje sa tobom na ovakav nacin nemam sta da pricam :wink:
Ti samo nemoj da pišeš nešto o čemu nemaš pojma i sve će biti u redu, ne preskaču pesme da ne bi oštetili iglu...
Vukasine,evo, cak sam promenio tekst da ne bi zapocinjali svadju, jer veruj,umem da budem isto impulsivan kao ti,a ranije sam i ja tako naglo reagovao :) No hard feelings!
Samo sam hteo da ti kazem da ne donosish sud o nekom koga ne znas,a bice vremena za upoznavanje. JA uglavnom slusam cele albume,ne preskacem pesme sem ako susam po 100 put neki CD i hocu bas odredjenu pesmu da cujem (npr.S.R.Vaughana) :) Tako da si mene bash pogresno uzeo kao primer.
Za vinil sam napisao jer sam se zezao i ne vidim nista lose u tome. Ma koji ljudi uredjaj da imaju kao izvor, uvek ce biti onih koji preskacu pesme i onih koji slusaju cele albume. :wink:
Eto, jedna moj ortak koji ima gramofon ume da preskace pesme dok pusta ploce, i u cemu je problem? Ako je njemu lepo, meni ne smeta... :)
KARAN KA180I+PASS BABELFISH+DAYENS TVC PREAMP+MYTH LDR LIGHTSPEED PREAMP+PRIMARE CD 31 UPG.+MF X-RAY V3+DAYENS CLASSIC TRIO SE+DAYENS FLAT(MUNDORF)HPOCC AG ZV.KABLOVI+DAYENS IV VIVO Ag INTERKONEKTI+PEERLESS MONITORI(HDS164,XT25)+OYAIDE TUNAMI NIGO+P/C 037

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 18 Sep 2009, 11:29

DejanM wrote:
sdanicic wrote:
DejanM wrote:Odgovor je (sto se mene tice) nedvosmislen i jednostavan: DA. Postoje dva razloga. Prvi je sto sam se igrao sa tim spravicama i dosao do iznenadjujuceg opazanja da Laptop + DAC (ili cak eksterna audio kartica) od svega par stotina eura svira na nivou mog Naim CD5x playera sa sve Flatcap 2x i srebrnim Crystal Cable Connect (koji sam kosta vise nego cela ova LAptop + DAc za*ebancija). Mislim da sam jedan od tih testova i postovao ovde na forumu pre jedno godinu dana (u pitanju je bio jedan eksterni DAC od 190 eura).

Drugi razlog je sto smo na tom istom sajmu, ti i ja Sale, slusali onaj surovi TAG sistem, sa 4 AudioNet mono bloka, gde je izvor zvuka bio comp. I to je sviralo otkidajuce ... Prema tome, dileme vise nema ... bar za mene ne vise ...
@DejanM,

to znam i mi smo imali priliku da cujemo, a verujem i jos nekoliko ljudi sa Foruma iste ili slicne sisteme.

Ali bih voleo da cujemo i ostala misljenja onih koji nisu iz opravdanih razloga do sada i za sada uspeli sebi da priuste to zadovoljstvo i/ili imali priliku da cuju sisteme o kojima pricamo i pominjemo.
Ok - sorry za upad ...

@DejanM

Nije nikakav upad :)

Samo pokusavam da kada nam vec lepo ide ova diskusija cujemo sto je moguce vise razmisljanja i iskustava na ovu temu.

Jer ne bi voleo da neko kaze javno ili tajno - eno ih oni tamo testiraju neke uradjaje a kao izvor koriste laptop + DAC + kablovi za circa 1500 evra (ako je recimo predmet testa neko pojacalo od 1500 evra).
A da je recimo koriscen plejer koji je nekih 10k evra, onda da ti kazu - e to je prava stvar. A to sto ceo ostatak "test" okrzuenja kosta 2 do 2,5 puta manje od tog CD plejera - nikom nista [-X

Andrija
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Andrija » 18 Sep 2009, 12:11

@ Sale

Meni je potpuno svejedno sta se koristi kao referenca, mislim na CD player, PC sistem ili gramofon (a, naravno, i trakas) sve dok imam poverenje u onoga ko je uradio test i napisao tekst. Znaci, ako je njemu dobar PC kao izvor ne bih imao nista protiv da svarim tako sastavljen sistem za testiranje pojacala, kablova ili zvucnika.

@ borjan

Wadia dock za iPod je relativno jeftina sprava, mislim da kosta ispod 500 dolara/evra. Naravno, potreban je iPod i dac, sto moze da podigne cenu do nebesa.

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by dioklecijan » 18 Sep 2009, 20:00

Danas mi je stigao jedan Internetski vinyl rip 24/96 pa rekoh da probam i to. Vjerojatno se radi o ripu koji je u širokoj primjeni; Patricia Barber - Live a Fortnight in France.
Sve uredno spržio i ubacio na već opisani način.
Zaključak: Ovaj ripovina je ustvari jedna velika izrigotina. Dakle to nije ni CD ni vinyl, to je ustvari ništa. Blijeda patvorina. Ima mane oba medija, a vrline nijednog.

VuleJohn
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by VuleJohn » 18 Sep 2009, 20:15

dioklecijan wrote:Danas mi je stigao jedan Internetski vinyl rip 24/96 pa rekoh da probam i to. Vjerojatno se radi o ripu koji je u širokoj primjeni; Patricia Barber - Live a Fortnight in France.
Zaključak: Ovaj ripovina je ustvari jedna velika izrigotina. Dakle to nije ni CD ni vinyl, to je ustvari ništa. Blijeda patvorina. Ima mane oba medija, a vrline nijednog.
Pitanje je i kako je album uopšte produciran odnosno snimljen, umetnicu mnogo ne pratim pa ne znam...

Proteklih dana toliko pričate o DAC-ovima da je i meni došlo da izvadim iz ormara Pioneer DVD ili iskoristim digital out iz Braun CD5, šta može da se pazari za par glava a da mene vinilnog zaludjenika zvučno zadovolji?
sve je dobro kad se dobro svrši

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by dioklecijan » 18 Sep 2009, 20:26

Hajde probaj ono što sam predložio na petoj stranici. To je pravi 24/96 studio master, a takvih nema baš puno. Možda ti se glazba ne svidi (nordijski jazz) ali vrijedi kao eksperiment....

Inače ovu gore Patriciu Barber imam CD za usporedbu, ali to ripano ne sliči na ništa. Kao da mi se izlizala igla. :lol:

VuleJohn
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by VuleJohn » 18 Sep 2009, 20:32

Mislio sam tip za dobar a neskup DAC, sama ideja korišćenja DVD-a za transport mi je zanimljiva...navikla seljačina da nešto zavrti da bi sviralo!

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by dioklecijan » 18 Sep 2009, 20:41

Cambridge definitivno ako ti nešto znači balansirani izlaz. Isprobao sam ga i to je sasvim OK uređaj. Unaprijedio je Musical Fidelity A3.2 player. Ne baš drastično, ali OK, ima razlike. Također se mogu birati razne opcije dig. filtera pa može biti malo povučenije i malo prštavije kako tko što voli. Provjeri USB kompatibilnost, to nisam radio.

Kažu da Musical Fidelity DAC radi još bolje, čak je i jeftiniji, ali nije balansirani.

VuleJohn
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by VuleJohn » 18 Sep 2009, 20:58

Balansirani izlaz mi ne treba, ne verujem da ću ikada naići na germanijumsko pojačalo sa istim..
Hvala na savetima, ako naleti nešto će da probam..

crni

Post by crni » 18 Sep 2009, 21:07

VuleJohn wrote:
borjan wrote:..naravno ljubitelji vynila redje preskacu pesme, ali najvishe zbog same manipulacije, da im ne ode igla..
Skoro nisam čuo veću glupost, valjda se takvim izjavama branite od porazne činjenice da ste odavno prestali da slušate muziku i samo skačete sa pesme na pesmu ne bi li još bolje čuli kako vam sviraju sistemi. Albumi su celine, neko se sa puno talenta i truda pobrinuo da budu takvi, onda dodjete vi audiofili pa se poserete po tome. Žalosno..
a ja skoro nisam procitao iskreniji i tacniji post
svaka cast vule
@borjan
izvini, ali tvoje postove citam samo letimicno...mnogo si opsiran i ne povezan
ipak, ovo sto si rekao je lupetanje cak i da nisi uopste imao iskustva sa vinilima

crni

Post by crni » 18 Sep 2009, 21:19

dioklecijan wrote:Danas mi je stigao jedan Internetski vinyl rip 24/96 pa rekoh da probam i to. Vjerojatno se radi o ripu koji je u širokoj primjeni; Patricia Barber - Live a Fortnight in France.
pa lepo ti ja rekoh
taj album imam original (donet mi je iz njujorka) ali je, da tako kazem, obican, nista sacd i ostale visoke rezolucije.
njega uvek uzimam kao primer fantasticne produkcije i zvuka i apsurdnosti remasterovanja u nekakve 24/96, k2hd, hdcd i slicne gluposti

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by dioklecijan » 18 Sep 2009, 23:42

Ma gle, s tobom je stvarno mučno bilo što raspravljati. Uživaj u svom svijetu i budi pozdravljen. Natakni još pet lampi iz prošlog tisućljeća, a ako ti i to ne pomogne prebaci ćebe preko zvučnika i imat ćeš "analogni zvuk".

Inače, samo za tvoju informaciju još od 2000.g svaki imalo ozbiljniji producent snima u 24/96 rezoluciji. Čak i džepni snimači to vrlo uspješno rade. Najobičniji diktafoni.

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by dioklecijan » 18 Sep 2009, 23:43

Novi post za konkretno pitanje ostalima.

Pričate o tome kako prebaciti stello DAC iz Hrvatske samo ja ne vidim nigdje da ga netko u Hrvatskoj prodaje. Ili mi je nešto promaklo?

Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Cade » 19 Sep 2009, 07:39

Evo sa ovim cikom sa ja razgovarao. uplati se lovica i za 2-3 nedeljice stize DAC. Ne znam da li ga imaju u radnji da se poslusa.
Ovo je info sa Stello sajta. Ako mislite da je reklama uradite sta je potrebno :D

MEDIA AUDIO
Gunduliceva 26a
21000 Split
Croatia
Tel: 38521323550
Attn: Tonci Dumicic
E-mail: info@mediaaudio.hr
http://www.mediaaudio.hr.com

Post Reply