HiFi & Professional Audio Forum  

Electrocompaniet ECD1 DAC

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

first
Audio Expert
Audio Expert

Re: Electrocompaniet ECD1 DAC

Post by first » 03 Dec 2009, 01:59

Na zalost domaci distributer za Stelo ti vise ne moze odgovoriti i nemoj vise ni ocekivati taj odgovor, ali kolega sa foruma Cade je pre mesec-dva kupio Stelo DAC u Sloveniji pa bi od njega mogao da dobijes i vise informacija o uslovima nabavke. CA bi pocetkom februara trebalo da imenuje novog distributera za Srbiju, a potom ce biti i DacMagic dostupan. Nije to tako daleko, ali postoje i druga resenja.

Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Cade » 03 Dec 2009, 09:31

Evo i mene :D Možete pogledati na http://www.hifipimex.si

Ja sam tamo kupio poslednji komad. Kontaktirao sam i hrvatskog distributera, ali je tamo bilo skuplje i čeka se da stigne neko vreme. Ja bih proverio na oba mesta. Probaj sa Dioklecijanom, on poznajem Tončija (Media Audio Split).

Na Stello sajtu ima spisak distributera http://www.aprilmusic.com/main/sub05_02.html

PS Vredi se potruditi :D
PPS Sad još samo da ga platim i donesem :)

SomiKnight
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by SomiKnight » 03 Dec 2009, 10:26

ali postoje i druga resenja.
Daj neku ideju, sta bi moglo u ovom cenovnom rangu da se nabavi? DacMagic mi nije bas interesantan, ako bih bas bio primoran da ga kupim, radije bih se odlucio za pedjin novi dac, ugrizem se za usnu i odem i kupim. Ali bih to izbegao zato i gledam stello dac, kazem nisam nasao nista jeftinije od njega?

@Cade

Pa znam za spisak distributera, zato sam i pitao, vidim media audio nema na sajtu stello, ali ako kazes da moze da se naruci mozda ih zovnem da se raspitam. Koliko je jeftiniji u sloveniji, isplati li se dalji put do tamo? Iz tvog PPS komentara vidim ti jos nisi uzeo taj dac? Ili mene zezas :D .
E da, na tu cenu u sloveniji, ili hrvatskoj, koliko jos da ocekujem od dazbina na carini?

Madjarska bi mi bila najlaksa, ali nemaju zastupnistvo, videcu ako mozda ima nesto drugo tamo. Odoh da cunjam po netu u potrazi.

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by dioklecijan » 03 Dec 2009, 12:12

Kada je bila ova diskusija pitao sam Tončija (Media Audio) o tom Stello DAC-u. On nema nijednog na lageru ali vjerojatno se može naručiti. U Hrvatskoj nema baš zainteresiranih kupaca, kriza je tolika da je skoro sve stalo, a čovjek je svjestan interesa iz Beograda jer ga je već nekoliko ljudi kontaktiralo. Ako se pojavi neki primjerak ovdje, ja ću vas obavjestiti, ali ako vas je više zainteresiranih najbolje da se udružite u narudžbi i ponovo ga kontaktirate. Kako on zastupa milijun brandova to se na malom hrvatskom tržištu raspline u pojedinačne želje, pa s obzirom na krizu vjerojatno da se na lageru drži samo ponešto od najpoznatijih brandova, a ostalo naručuje.

Ako bude trebalo nešto preuzeti, poslati, pričuvati i slično, tu vam mogu pomoći, za ostalo baš i ne znam kako ide (carina i sl.)
BTW do Nove Godine moram nešto skoknuti do bolnice, pa ako preživim, tu sam :) javite se.

Andrija
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Andrija » 03 Dec 2009, 12:27

dioklecijan wrote:BTW do Nove Godine moram nešto skoknuti do bolnice, pa ako preživim, tu sam :) javite se.
Držim Ti palčeve, pa da izađeš kao nov do Nove Godine :-D

SomiKnight
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by SomiKnight » 03 Dec 2009, 13:46

E pa super, dioklecijan ti ako naletis na neki obavesti nas, a evo ja sam zainteresovan, ako hoce jos neko neko napise u temi pa ako nas se skupi par da narucimo.

edit: kakav je generalno vas stav za na primer varijantu RME ADI 2 kao dac? Sta bi se kacilo na njega, morao bih da uzmem neku karticu za komp sa izlazom nekim boljim, ili bi mogao opticki izlaz sa ploce? Izlaz, koliko sam shvatio moze da se napravi, da se spoje dva izlaza na XLR i tako nekako poveze za unbalanced vezu? Znaci taj kabl bi bio ta dva konektora i mikrofonski kabl, nije problem. Znaci jos pitanje ulaza i kvalitet njegovog dac-a. Sta mislite?

SomiKnight
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by SomiKnight » 04 Dec 2009, 18:15

Prelomim ja danas da uzmem ovaj RME, pa sta bude, kazu da nije los uredjaj, pozovem skymusic, imamo jedan komad, evo sad bio, e pa nemamo taj, imamo osmicu, kakav lik, i kao izvinjava mi se, prosto mi se place koliko je propao taj skymusic.
Zvao sam artist, ima i kod njih, samo mora da se naruci, jedino sto je interesantno je da je kod njih 6000 din jeftiniji. Ne volim bas da cekam te stvari, ali mozda odem sutra ako se ne predomislim i narucim. Tj ako me neko od vas ne odvrati od rme-a :).

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 04 Dec 2009, 18:48

Bez zelje da te odvracam od RME (a kako bih kada ga nisam slusao), mogu samo da ti predlozim da pokusas i sa PS Audio DL III. Mislim da ga ima u Beogradu i to po dobroj ceni - ali nemoj mene pitati kod koga i gde .... Po ceni se uklapa u tvoj budget.

SomiKnight
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by SomiKnight » 04 Dec 2009, 19:10

Pa ne znam, mozda da sutra zovnem navodno naseg distributera, ali vidim od podataka ima samo jedan fiksni telefon, ne uliva nadu :) .
A kod hrvatskog distributera je 1100e, to mi je bas mnogo, sem ako kod nas nije nesto dosta jeftiniji.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 04 Dec 2009, 22:12

Znam da je u Amrici cena ovom DACu pala ispod 1000 USD. I to zvanicno ... I cuo sam da je distributer u Bgdu otpratio tu promenu .... Ali se cifre tacno vise ne secam ... Nista te ne kosta da pitas ...

SomiKnight
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by SomiKnight » 06 Dec 2009, 08:55

Zvao sam distributera, moze da se naruci dac, i za divno cudo dosta je povoljna cena. Medjutim na netu koliko sam citao i nisu nesto specijalno odusevljeni istim, sem kad je modifikovan.
Za sada sam ipak narucio RME, pa ako stigne u neko razumno vreme uzecu njega, i ako u medjuvremenu ne naleti nesto drugo. A niko i nema ovaj RME pa ako neko zeli da cuje dac evo mozda ce imati jos jednu vrstu za poredjenje.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 09 Dec 2009, 19:10

Listajuci novi Fidelity ugledah reklamu za novi Hegelov proizvod, HD10

HD10 High-End Digital to Analogue Converter (DAC)

Digital inputs: 2*coaxial, 1*optical and 1*USB soundcard
Line outputs: 1 pair of XLR balanced, 1 pair of RCA unbalanced
Frequency response: 0 Hz to 50 KHz
Phase response: Linear Phase Analogue filter
Noise floor: Minus 140 dB
Distortion: Less than 0,001 %
Power supply: Built-in torodial transformer, 30.000 uF capacitors
Dimensions/weight: 6cm * 21cm * 26 cm (H*W*D), 2,8 Kg
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 09 Dec 2009, 19:51

ninja wrote:Listajuci novi Fidelity ugledah reklamu za novi Hegelov proizvod, HD10

Cena ?

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 09 Dec 2009, 20:11

DejanM wrote:
ninja wrote:Listajuci novi Fidelity ugledah reklamu za novi Hegelov proizvod, HD10

Cena ?
U Svedskoj 9990 kr a u Norveskoj u onom oglasu 7995 Nkr.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 10 Dec 2009, 00:02

ninja wrote:
DejanM wrote:
Cena ?
U Svedskoj 9990 kr a u Norveskoj u onom oglasu 7995 Nkr.
A da ti to nama ipak preracunas u evre? Ovih dana se ne snalazimo ni sa kursom dinara, a kamoli sa krunama ovim ili onim. :D

Post Reply