HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

Electrocompaniet ECD1 DAC

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

zika
Moderator
Moderator

Re: Electrocompaniet ECD1 DAC

Post by zika » 10 Dec 2009, 08:09

Oko 945, ako sam dobro upotrebio currency exchange ...

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 10 Dec 2009, 09:38

first wrote:
ninja wrote:
DejanM wrote:
Cena ?
U Svedskoj 9990 kr a u Norveskoj u onom oglasu 7995 Nkr.
A da ti to nama ipak preracunas u evre? Ovih dana se ne snalazimo ni sa kursom dinara, a kamoli sa krunama ovim ili onim. :D
http://www.xe.com/ :mr
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 10 Dec 2009, 09:48

zika wrote:Oko 945, ako sam dobro upotrebio currency exchange ...
Yahoo kaze isto to ... :D

To je vrlo agresivna cena ove norveske firme, koja zadnjih godina prilicno napora ulaze da se probije na trzistu. Imaju dosta kompletnu paletu proizvoda. Slusao sam ih u nekoliko navrata i to zvuci sasvim korektno. Ovaj DAc ima dobar set ulaza i izlaza i prakticno sve ono sto treba cak i iznad-prosecnom ljubitelju muzike i filma. Na zalost nema na Hegel stranici bas puno informacija o unutrasnjem designu samog uredjaja.

SomiKnight
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by SomiKnight » 25 Dec 2009, 21:43

Da javim za epilog, stigao danas RME. Iznenadilo me koliko je mali po dimenzijama, na slikama deluje veci a u stvari je duplo kraci u sirini nego studijski rek, doduse to sam i procitao negde ali sam zaboravio, u svakom slucaju nebitno, i bolje da sto manje mesta zauzima. Juce sam napravio tsr-chinch kabl, danas kupio opticki neki za 6xx dinara, moze to i bolje verovatno ali mislim da bas i nema neke razlike.
Zvucno je za ocekivati bolji od projecta, da opisem recima tesko, ali recimo manja je razlika za cuti nego kad sam promenio zvucnike ili pojacalo. Zvuk nekako prijatniji za slusanje, mekan, fin, tecan. Primetio sam da ranije na primer u numeri Rhythm Divine, bas note cas ima cas sledeca se skoro uopste ne cuje, dok sada je to dosta ravnomernije, cuje se svaka nota, ne iste jacine naravno ali ne desi se da je nema. Glasovi su manje zrnasti ili kako se to vec kaze, mozda bi trebalo reci prirodniji. Detalji se dosta jasnije cuju, tacnije kao sto kazu, cuju se stvari koje pre nisu mogle da se cuju. Eho na primer na novom Yello-u u Kiss in Blue se bas fino cuje, toga nije bilo pre.
Sve u svemu bas sam zadovoljan, ovim sam kompletirao zvucnike, pojacalo i dac i za sad sam zavrsio.
Doduse malo mi jos ne da mira sto nemam zvucnu karticu neku ljudski, mislio sam esi juli, tako da trenutno opticki izlaz ide sa maticne ploce, pretpostavljam da je to ako ne isto kao na primer na esi, onda jako slicno, ipak digitalni izlaz je u pitanju, mada ko zna, to cemo da vidimo.
Jos mi nije jasno kako da podesim izlaz, windows 7 je u pitanju, tacnije kad ide preko foobara lossless onda da ide 44.1 , kad ide koncert preko mpc-a onda da ide 48k , to ne znam da li moze automatski da se namesti , ili mora rucno da se podesava izlaz, nisam imao vremena da cackam oko toga, ako neko ima ideju neka napise kako se to resava, ako je moguce uopste.
Poz, i hvala svima na savetima, ako nista koga interesuje sada moze da cuje jos jednu vrstu dac-a.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 26 Dec 2009, 00:08

Verujem da RME zasluzuje bolje kablove od navedenog trenutnog resenja. Pokusaj da dobijes na slusanje neke malo solidnije pa potom reci ima li razlike. Ako konstatujes da nema, onda zaista nemoj trositi pare, ali mi se cini da postojeci kablovi od 6-7 eura samo sputavaju taj DAC da pokaze sta moze. :good

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 21 Mar 2010, 09:25

ninja wrote:Listajuci novi Fidelity ugledah reklamu za novi Hegelov proizvod, HD10

HD10 High-End Digital to Analogue Converter (DAC)

Digital inputs: 2*coaxial, 1*optical and 1*USB soundcard
Line outputs: 1 pair of XLR balanced, 1 pair of RCA unbalanced
Frequency response: 0 Hz to 50 KHz
Phase response: Linear Phase Analogue filter
Noise floor: Minus 140 dB
Distortion: Less than 0,001 %
Power supply: Built-in torodial transformer, 30.000 uF capacitors
Dimensions/weight: 6cm * 21cm * 26 cm (H*W*D), 2,8 Kg
The Hegel HD10 has the Analog Devices AD1955 (24/192) DAC chip for the opto/coax options, and a TI PCM2704 (16/48) for the USB-option. :mr
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

NeatGuy
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by NeatGuy » 24 Mar 2010, 11:59

ninja wrote:
ninja wrote:Listajuci novi Fidelity ugledah reklamu za novi Hegelov proizvod, HD10

HD10 High-End Digital to Analogue Converter (DAC)

Digital inputs: 2*coaxial, 1*optical and 1*USB soundcard
Line outputs: 1 pair of XLR balanced, 1 pair of RCA unbalanced
Frequency response: 0 Hz to 50 KHz
Phase response: Linear Phase Analogue filter
Noise floor: Minus 140 dB
Distortion: Less than 0,001 %
Power supply: Built-in torodial transformer, 30.000 uF capacitors
Dimensions/weight: 6cm * 21cm * 26 cm (H*W*D), 2,8 Kg
The Hegel HD10 has the Analog Devices AD1955 (24/192) DAC chip for the opto/coax options, and a TI PCM2704 (16/48) for the USB-option. :mr
Mislim da je ograničenje od 48kHz na USB ulazu, koje nažalost ima i većina drugih uređaja na tržištu, ipak diskvalifikujući faktor za ovaj interesantan DAC. Lavry DA11 je po meni bolja kupovina, iako košta nešto više. Koristi isti ovaj AD čip, ima izlaz za slušalice, kontrolu nivoa preko opcionog daljinskog upravljača (standardni Philips kodovi) i nema ograničenje na USB ulazu od 48k. Svim digitalnim ulazima na uređaju je posvećena dužna pažnja i urađeni su "kako bog zapoveda", pa recimo, razlike u zvuku između USB i TOSLINK ulaza praktično nema. Pominjem TOSLINK namerno jer je optička veza, uglavnom opravdano, anatemisana od strane audiofila kao inferiorna u odnosu na coax. Međutim, kada je tehnička realizacija izvedena kako treba, izgleda da i TOSLINK može da zvuči dobro. Dodatno, DA11 ima patentiranu takozvanu "PiC" (Playback Image Control) tehnologiju kojom je moguće podešavati veličinu zvučne slike, a namenjena je pre svega korisnicima slušalica. I na kraju, sprava mi stiže polovinom aprila, pa ću podeliti utiske čim ih bude...

Andrija
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Andrija » 24 Mar 2010, 19:22

Da li taj novi Lavry svira materijal od 24/192kHz ili samo na 96kHz?

NeatGuy
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by NeatGuy » 26 Mar 2010, 22:12

Andrija wrote:Da li taj novi Lavry svira materijal od 24/192kHz ili samo na 96kHz?
USB ulaz je ograničen na 24/96. Ostali ulazi prihvataju digitalni signal do sampling frekvencije od 200kHz. Za standardne frekvencije od 44.1, 48, 88.2 i 96kHz automatski se uključuje tzv. "autoCrystal mode" za naprednu eliminaciju jittera. Za locking svih drugih frekvencija između 32 i 200kHz, koristi se PLL mod.

Post Reply