HiFi & Professional Audio Forum  

Jeftiniji DAC

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

Topic author
preddrag
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Jeftiniji DAC

Post by preddrag » 31 Dec 2009, 00:03

Meni je malo preskupo da razmisljam o DAC-ovima od oko 1000e, ali sam poceo da razmisljam o CA DAC Magicu ili o AUDIAL D-09. Mislim da su oni interesantni za vecinu zainteresovnih za kupovinu DAC-a, pa bih zamolio za misljenje poznavaoca ili ljudi koji ih imaju koliko i sta se dobija sa njima (narocito me zanima AUDIAL D-09). Negde sam procitao i o kartici TERRATEC DMX 6 FIRE USB, pa posto sam vrlo malo upucen u ove novije stvari zamolio bih za misljenja o isplativosti istih (ja jos uvek najvise slusam gramofon i CD player, ali u zadnje vreme sam poceo da se interesujem za noviju tehniku, ako to tako mogu da kazem). Da ne komplikujem previse mislim da je jasno sta me zanima i koja klasa DAC-ova ili eventualno kupovina neke bolje muzicke kartice (ili oba ako je neophodno).

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Jeftiniji DAC

Post by DejanM » 31 Dec 2009, 06:51

preddrag wrote:Meni je malo preskupo da razmisljam o DAC-ovima od oko 1000e, ali sam poceo da razmisljam o CA DAC Magicu ili o AUDIAL D-09. Mislim da su oni interesantni za vecinu zainteresovnih za kupovinu DAC-a, pa bih zamolio za misljenje poznavaoca ili ljudi koji ih imaju koliko i sta se dobija sa njima (narocito me zanima AUDIAL D-09). Negde sam procitao i o kartici TERRATEC DMX 6 FIRE USB, pa posto sam vrlo malo upucen u ove novije stvari zamolio bih za misljenja o isplativosti istih (ja jos uvek najvise slusam gramofon i CD player, ali u zadnje vreme sam poceo da se interesujem za noviju tehniku, ako to tako mogu da kazem). Da ne komplikujem previse mislim da je jasno sta me zanima i koja klasa DAC-ova ili eventualno kupovina neke bolje muzicke kartice (ili oba ako je neophodno).
Ovde na forumu sam pre vise od godinu dana postovao svoja iskustva sa tom Terratec spravom koja i tebe zanima. Moj utisak je bio tada da je to odlicna kupovina, ako se izuzme ugradjeno pojacalo za slusalice koje je dosta sumelo. Za nju ti je medjutim neophodan comp - bez njega ne moze da radi. Zbog toga to nije univerzalno resenje: znaci ako mislis da zakacis samo CD player onda to nece funkcionisati. Comp + CD medjutim hoce ...

Sto se ova ostala dva DACa tice, najbolje je da pokusas da ih nabavis na kucno slusanje, pa kada ih preslusas kod sebe, da onda i doneses odluku ...

Topic author
preddrag
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by preddrag » 31 Dec 2009, 10:45

Da , tu sam i procitao o Terratec-u. OK, podrazumeva se comp. Ja sada imam karticu Creative LIVE (koja i nije nesto posebno). Nego, mene zanima, da li ako kupim DAC (jedan od navedenih, ili eventualno Beresford CAIMAN) treba da imam i bolju karticu u racunaru tj da li jedno ukljucuje ili iskljucuje drugo. Malo sam "tanak" sa znanjima iz ove oblasti. Obavesten sam da je Terratec nemoguce naci. Da li razmisljati o ASUS Xonar-u (recimo).
Kada je rec o DAC-u maltene je nemoguce da ja to dobijem na kucno slusanje (ne zivim u BG-u) zato su mi presudna misljenja ljudi koji imaju iskustva sa tim (vidim da narocito na ovom forumu postoje ljudi koji izuzetno dobro poznaju sve ovo, imaju iskustva, a najvaznije je da imaju dobre volje da daju dobar savet), ili testovi iz casopisa i interneta(?)
Ja pretpostavljam (sa mojim skromnim znanjem) da je dosta da kupim DAC i na njega (video sam prezentaciju na internetu CA DAC Magic -a) prikljucim i comp, i CD i DVD player. Da li sam u pravu?????

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 31 Dec 2009, 10:55

Ako tvoj racunar ima USB izlaz, onda ce to funkcionisati kada se zakaci DAC koji ima USB ulaz. Ako imas neku karticu sa Coax SPDIF izlazom, onda je to verovatno cak i nesto bolja opcija za povezivanje.

Audial nisam slusao tako da ne mogu tu nista da kazem ... ne znam ni koliko kosta. CA DACMagic je dobra sprava za novce koje kosta, tako da tu mislim ne mozes puno da pogresis.

RIVIERA
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by RIVIERA » 31 Dec 2009, 12:11

ako vec razmisljas o kartici
onda neka, a ima ih i terratec,
sa firewire, konekcijom
?

zare
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by zare » 31 Dec 2009, 19:18

Kada vec razmisljas o CA DM, razmisli zasto ih posle pocetnog odusevljenja ima gomila u oglasima :wink: .

Topic author
preddrag
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by preddrag » 02 Jan 2010, 08:17

zare wrote:Kada vec razmisljas o CA DM, razmisli zasto ih posle pocetnog odusevljenja ima gomila u oglasima :wink: .

Ja nesto ne citam oglase, ako biste bili ljubazni da mi napisete gde su ti oglasi gde se prodaju CA DM. Tako bih bar mogao da cujem ovaj DAC. Hvala puno.

zare
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by zare » 02 Jan 2010, 12:38

Topic author
preddrag
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by preddrag » 02 Jan 2010, 17:01

zare wrote:Na ovom linku
Pa nema ni jedan, dva su bila-prodata odmah, a jedan tip trazi da kupi!?

zare
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by zare » 02 Jan 2010, 19:07

Onda ne mogu da ti pomognem. Tri su bila na prodaju koliko vidim, svi su prodati. Cisto da znas, celih 10 komada je uvezeno i prodato. Od toga je 3 posle mesec dana doslo u oglase. Ti sad vidi zbog cega :).

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 02 Jan 2010, 19:54

Možda mogu da pomognem. Ja sam "kriv" za to što je jedan od njih, nedugo nakon uvoza, ličnog, donela ga je moja supruga, "osvanuo" u oglasima. Kriv je Audial koji je ponuđen i koji se pokazao kao prijatnija (i cenovno i zvučno) alternativa. Moja odluka je bila teška i razlika je bila baš "sudijska"... Veoma dobar uređaj, svestran, bez problema u zvuku. Ni dan-danas ne mogu da, mirne duše, zalegnem iza svoje odluke. Isti taj uređaj, nakon što je zamenjen za TVC1 gospodina Dragana Solaje, "osvanuo" je u oglasima jer novi vlasnik želi nešto drugo, i ova zamena je bila samo korak u tom pravcu. Dakle, time smo razrešili pitanje 2 koja su bila u oglasima, mesec dana nakon kupovine. Za trećeg čak nisam siguran ni da postoji, moguće je da se neko zabrojao, moj oglas je bio na mnogim Forum-ima. Toliko o tome.
Ako bi me neko, sad, pitao da li mogu da preporučim CADM, odmah bih odgovorio, mirne duše: da. Naravno, samo zato što ne verujem da može doću u situaciju u kojoj sam ja bio, i cenovno i zvučno. Ne kajem se zbog svoje odluke. Kajem se što nisam zadržao i CADM... No, pitanje je da li bih, onda, imao TVC1. Tu nema dileme. Tu sam siguran koliko sam i težak. A težak sam... u svakom pogledu.
Last edited by zika on 04 Jan 2010, 13:38, edited 1 time in total.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 04 Jan 2010, 11:05

preddrag wrote:
zare wrote:Kada vec razmisljas o CA DM, razmisli zasto ih posle pocetnog odusevljenja ima gomila u oglasima :wink: .
Ja nesto ne citam oglase, ako biste bili ljubazni da mi napisete gde su ti oglasi gde se prodaju CA DM. Tako bih bar mogao da cujem ovaj DAC. Hvala puno.
Ostavi po strani razmišljanje zašto ih ima u oglasima, niti se iz toga može zaključiti ono što tebe interesuje. [-X
Jedini ispravan zaključak možeš napraviti ako čuješ kako DM radi, a najbolje bi bilo da to čuješ u svom sistemu ako bude prilike. :good

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 04 Jan 2010, 11:27

@First :good ( чудо)
Obavezno poslusaj u svom sistemu i obavezno uporedi sa nekim drugim DACom.

Topic author
preddrag
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by preddrag » 04 Jan 2010, 14:25

Sir Oliver wrote:@First :good ( чудо)
Obavezno poslusaj u svom sistemu i obavezno uporedi sa nekim drugim DACom.
EEE, kada bi to bilo moguce. Moj izbor bi onda bio lak. Ali sta uraditi kada je nemoguce cuti u svom sistemu?
Provincija je provincija. Mislim da cu se odluciti za AUDIAL.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 04 Jan 2010, 15:03

Ja sam nacuo pozitivne utiske o HRT Music Streamer PRO (a i njihovim jeftinijim varijanatama)!

http://www.highresolutiontechnologies.com/
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Post Reply