HiFi & Professional Audio Forum  

Bladelius Embla

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Bladelius Embla

Post by DejanM » 25 Sep 2012, 13:01

first wrote:
kamen wrote: A prvo sto bi sugerirao Mike-u je da ugradi usb 3.0 :oky
Nema nikakve svrhe raditi tako nešto. Za muziku je čak i brzina USB 2.0 protokola daleko iznad realnih potreba.
Teoretska brzina USB 2.0 je 480Mbit/s (mada je realno nešto manja), a 192kHz/24bit. fajlovi imaju bit rejt oko 9,2 Mbit/s.
Osim toga nije brzina protokola ogranicavajuci faktor vec brzina citanja sa samog diska. Cak ni SSD ne dostizu brzinu usb 2.0 protokola ...

NeatGuy
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by NeatGuy » 25 Sep 2012, 13:32

DejanM wrote:
first wrote:
kamen wrote: A prvo sto bi sugerirao Mike-u je da ugradi usb 3.0 :oky
Nema nikakve svrhe raditi tako nešto. Za muziku je čak i brzina USB 2.0 protokola daleko iznad realnih potreba.
Teoretska brzina USB 2.0 je 480Mbit/s (mada je realno nešto manja), a 192kHz/24bit. fajlovi imaju bit rejt oko 9,2 Mbit/s.
Osim toga nije brzina protokola ogranicavajuci faktor vec brzina citanja sa samog diska. Cak ni SSD ne dostizu brzinu usb 2.0 protokola ...
Deki, consumer grade SSD disk, kao recimo Kingston V200, ima sequential read na nivou 250-300MB/sec, što je 4-5x više od 480Mbit/sec. Nova generacija 6Gbit/sec SSD je već na tržištu, tako da to svakako nije, niti će biti, usko grlo.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 25 Sep 2012, 13:58

Ne mozes u praksi ni izbliza da dobijes te performanse - mozda u posebnim profi sistemima ...

Ove nove generacije SSD sam smetnuo sa uma ... 6 GB/s je zbilja puno ali nepotrebno za "kucnu" upotrebu ...

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 25 Sep 2012, 22:48

Evo jedne interesantne alternative za Embla Remote App koji kosta 150 eura ...

Radi se o App firme PS Audio koja se zove: eLyric. Kosta 8 eura i u stanju je da sa bilo kog DLNA servera u mrezi streamuje na bilo koji uredjaj u istoj mrezi. Prepoznaje Emblu i upravo streamujem direktno sa servera na nju.

Radi se o iPad aplikaciji. Sto se funkcionalnosti tice - imam utisak da je bolja nego kod Bladeliusa ... Tek sam poceo da je koristim ...

Uzgred: postoje i besplatne varijante programa za iPad koje imaju istu funkcionalnost. Ja sam isprobao iMedia Control ali to ne funkcionise ...

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 26 Sep 2012, 07:44

A i ova PS Audio App puca ... zato oprez. 8 eura nije puno ali cemu dodatno nerviranje.

Malo mi je sve ovo cudno. Ima vec vise od godinu dana (ili mozda dve ?) kako su ove Apps na trzistu i da to tako traljavo radi ... U taboru DLNA servera situacija je jos gora. Gresaka koliko hocete ... Vidim da se updates rade otprilike jednom godisnje u proseku. A to je nedovoljno u situaciji kada App puca i neke elementarne stvari ne rade ...

Izgleda da opcije Mac Mini - opticki kabl - Embla sve vise dobija na tezini. Bar za narednih par godina dok ovi ne poprave software kako treba ...

NeatGuy
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by NeatGuy » 26 Sep 2012, 09:03

DejanM wrote:A i ova PS Audio App puca ... zato oprez. 8 eura nije puno ali cemu dodatno nerviranje.

Malo mi je sve ovo cudno. Ima vec vise od godinu dana (ili mozda dve ?) kako su ove Apps na trzistu i da to tako traljavo radi ... U taboru DLNA servera situacija je jos gora. Gresaka koliko hocete ... Vidim da se updates rade otprilike jednom godisnje u proseku. A to je nedovoljno u situaciji kada App puca i neke elementarne stvari ne rade ...

Izgleda da opcije Mac Mini - opticki kabl - Embla sve vise dobija na tezini. Bar za narednih par godina dok ovi ne poprave software kako treba ...
Probaj Plex Media Server, besplatan je, update izbacuju maltene jednom nedeljno, i imaš remote app za praktično sve mobilne platforme. LG stoji iza ovog projekta i isporučuje ovaj softver uz svoje smart televizore i druge uređaje. Podrška za video je savršena, nisam još naleteo na format koji nije uspeo da proguta, a i subtitlovi rade odlično. Jedino ne znam kako će se slagati Embla s njim, to već moraš sam da probaš.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 26 Sep 2012, 11:02

Hvala na savetu. Trenutno koristim PS3 Media Server i to radi za sada ok. U principu ga i Embla vidi samo sto client App puca od kako sam instalirao iOS6.

Mislim da cu prvo ici po onaj tvoj predlog za Media Player u kombinaciji sa optickim izlazom sa Mac Mini. Polako gubim strpljenje sa svim ovim Apps iako u principu volim da se zezam sa tim.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 26 Sep 2012, 12:03

DejanM wrote:....App puca od kako sam instalirao iOS6.
Mislim da je to izrok svih problema. Trebalo bi malo sačekati da proizvođači aplikacija urade optimizaciju za iOS6.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 26 Sep 2012, 15:07

first wrote:
DejanM wrote:....App puca od kako sam instalirao iOS6.
Mislim da je to izrok svih problema. Trebalo bi malo sačekati da proizvođači aplikacija urade optimizaciju za iOS6.
Poslao sam eMail Bladeliusu i oni su mi odgovorili da kod njih to radi. Onda sam im poslao opis problema ... nadam se da ce te moje opaske ozbiljno shvatiti i da ce se neko time pozabaviti. Ta Bladelius App puca ne samo kada se streamuje kroz mrezu nego i kada se pusti muzika sa internog diska. To ranije nije bio slucaj ...

U svakom slucaju cu sacekati ... sta mi drugo i preostaje. U medjuvremenu cu da se zanimam malo sa ovom PS Audio App koja je zbilja interesantna jer moze da se koristi kao remote app za bilo koji dlna client u mrezi. Moze recimo da se odredi server u mrezi i da mu se kaze e sad ovu pesmu posalji tom i tom clientu - recimo Embli ili SB Duetu ili ... Na taj nacin se sa jednom app moze zameniti dosta daljinskih. Recimo za Logitech SB sprave ... Problem je u tome sto se i ona malo-malo pa se zaglavi ...

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 28 Sep 2012, 11:26

Hm.... dok čekate da Mike nešto učini oko ažuriranja softvera, evo jedne zanimljivosti....
....naime, Embla je dobila konkurenciju na srpskom tržištu, a uređaj se zove SRBBLA... :oky :oky :oky
Attachments
Srbbla.jpg
Srbbla.jpg (92.17 KiB) Viewed 1845 times
Srbbla.jpg
Srbbla.jpg (92.17 KiB) Viewed 1845 times

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 11 Oct 2012, 17:10

Ajde da ne grdimo samo Bladeliusa ... Evo i nesto pozitivno ...

Kao sto sam vec ovde pomenuo, prijavio sam da iPad App za Emblu nakon instalacije iOS 6 ne funkcionise vise. Bladelius je na to reagovao i od danas moze da se spusti preko Apple Store nova verzija koja je otklonila taj nedostatak kao i jos jedan manji bug koji sam bio prijavio. Sada to funkcionise i sve je izgleda OK ...

cdanijel
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by cdanijel » 14 Oct 2012, 22:46

DejanM wrote:Ajde da ne grdimo samo Bladeliusa ... Evo i nesto pozitivno ...

Kao sto sam vec ovde pomenuo, prijavio sam da iPad App za Emblu nakon instalacije iOS 6 ne funkcionise vise. Bladelius je na to reagovao i od danas moze da se spusti preko Apple Store nova verzija koja je otklonila taj nedostatak kao i jos jedan manji bug koji sam bio prijavio. Sada to funkcionise i sve je izgleda OK ...
Moguće da ti nisi bio jedini korisnik koji nije bio sretan jer aplikacija za 200 USD ne radi s novom verzijom softvera... :)

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 20 Oct 2012, 21:13

Ovdje sam procitao da svi kupci Emble dobiju vaucher za taj app i da ga ne placaju!
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

cdanijel
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by cdanijel » 21 Oct 2012, 20:15

ninja wrote:Ovdje sam procitao da svi kupci Emble dobiju vaucher za taj app i da ga ne placaju!
Je, rajt. :yh

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 26 Oct 2012, 06:49

Da li je neko kacio comp direktno na usb ulaz Emble ? Da li to funkcionise ?

Post Reply