HiFi & Professional Audio Forum  

Bladelius Embla

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..
Post Reply

Topic author
micke
Nov korisnik
Nov korisnik

Bladelius Embla

Post by micke » 09 Apr 2010, 11:20

Da li je neko slušao i imao praktičana iskustva sa Bladelius Embla?

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Re: Bladelius Embla

Post by pecass x » 09 Apr 2010, 16:09

Evo jednog prezadovoljnog korisnika -generalno Bladelius-ovoh Hi Fi carolija

O Embli(EVI)sve najbolje- od dizajna,Dac-a,Silent mehanizma(memorije i jitter free CD riping-a),predpojacala i najbitnije tehnoloske podrske.

Ukratko - najpribliznija reprodukcija svih audio formata - analognom dozivljaju muzike :good
BLADELIUS.jpg
BLADELIUS.jpg (22.39 KiB) Viewed 4008 times
BLADELIUS.jpg
BLADELIUS.jpg (22.39 KiB) Viewed 4008 times

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 09 Apr 2010, 17:03

pecasx,

(opet ja sa svojim pitanjima o Embli) koji model Emble imas ? Mislim tu na one dodatne extensions koje mogu da se kupe ... Kada pomenu analognu reprodukciju, pade mi na pamet da si verovatno uzeo C DAC opciju dodatno, right ?

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 09 Apr 2010, 19:05

Postovane kolege - ova moja sadasnja je Full verzija uz iscekivanje novog daljinca ,WIFI i Bluetooth veze
Cdac je vec u njoj a zasada bih ostao na Lehmann Blackcube Decade-u sto se tice veze sa gramofonom.

Takodje cu biti opitni kunic njihovog novog - pravljenog snagasa za EMBLU---- ASK-a (Adama) :str

Trenutno mi je Thor MK2 izlazni stepen ali posto imam i Bladera ( snagasa) imacu dovoljno mogucnosti da odlucim --- What to do :o:o

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 09 Apr 2010, 20:07

Pecasx,

Jos jedno potanje ali sada na temu onih Finite Elements pogacica sto ti stoje na uredjajima. Kakva su ti iskustva sa tim ?

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 10 Apr 2010, 13:05

Bladelius je upravo lansirao novo pojacalo, ASK, koje u sebi ima i digitalno pojacalo kad bas nije aktivno slusanje i kad se zeli stediti struja =D>

http://hificonsult.se/uploads/Wehlin-april.jpg
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 10 Apr 2010, 23:36

Pa da pocnem od pocetka...

Resonatori
http://www.finite-elemente.de/en/zubehoer/resonator
Kod prethodne postavke sa Leben-om 300 i Tannoy-ima mi je hladio lampasa i utegnuo ceo donji spektar.
Sada stoji na Lehmann-u i deluje isto bez grejanja - na Thor-a takodje ima isti uticaj - cvrsci bas i manje grejanja.
Na moje potpuno iznenadjenje on mi je resio skoro neresiv problem grejanja kod ONKY-A sada pod punim opterecenjem 9/1 sistema dostize normalnu temperaturu.

Svi uredjaji su na:
http://www.finite-elemente.de/en/infos/ ... us/07_2007
ukljucujuci i Technicsa 1210mk2 koji je time potpuno izolovan od podloge.

Sto se tice ASK-a meni stize po g.Slobinim recima krajem Maja pa cu tada vise o komparaciji sa Thor-om i Balderom.

a tu je i egzoterija ispod Thor-a
http://www.acoustic-revive.com/english/ ... 24_01.html

i 24 sata pod
http://www.acoustic-revive.com/english/ ... 77_01.html

a sve to na QUAD ESL2905 u stereo kombinaciji sa dodatkom REL B2 sub-a po potrebi :str

ostatak 9/1 sistema na Onky-u 1007 je Jamo Concert centar and surround i 2 para Wharfadalea DSF-a za Heigh i stereo back centar :band

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 16 Jun 2010, 19:35

Mali novitet :-#
Attachments
Thor3.jpg
Thor3.jpg (119.13 KiB) Viewed 3742 times
Thor3.jpg
Thor3.jpg (119.13 KiB) Viewed 3742 times
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 17 Jun 2010, 10:49

i kod mene:
Pass XA 60.5_.JPG
Pass XA 60.5_.JPG (114.47 KiB) Viewed 3709 times
Pass XA 60.5_.JPG
Pass XA 60.5_.JPG (114.47 KiB) Viewed 3709 times

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 17 Jun 2010, 12:50

Dejane, ti se oPassao :wink: ... =D>

Moja slikica nije novost kod mene, nego da je Bladelius izbacio novu varijantu Thora (Mk3, sa mogucnoscu dodavanje RIAAe i DACa). Vise detalja ne znam. Ja sam jos uvijek BATman :mr
Image Made in SFRJ
KokBok

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 17 Jun 2010, 13:04

ninja wrote:Dejane, ti se oPassao :wink: ... =D>

Moja slikica nije novost kod mene, nego da je Bladelius izbacio novu varijantu Thora (Mk3, sa mogucnoscu dodavanje RIAAe i DACa). Vise detalja ne znam. Ja sam jos uvijek BATman :mr
I dobro je sto je tako ... :D

Mislio sam da si se ponovio pa sam resio da se i ja pohvalim ... Ispade zezzzzzz ... OPassao sam se - to je tacno ... :D :D Od juce ...

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 17 Jun 2010, 14:19

DejanM wrote: ... OPassao sam se - to je tacno ... :D :D Od juce ...
E neka se i to već jednom desilo, tolike pripreme i analize pre izbora, a tek koliko se čekalo na isporukuuuuuuuuu..... :D

.... znam da je rano bilo šta još reći, ali sam nestrpliv da čujem makar koju reč o novouspostavljenoj muzičkoj harmoniji sa ostatkom sistema.

Imam utisak da te sada Suzy neće moći pomeriti iz kuće bar sledećih 7 dana,.... uživaj. :yh

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 17 Jun 2010, 14:32

first wrote:
DejanM wrote: ... OPassao sam se - to je tacno ... :D :D Od juce ...
E neka se i to već jednom desilo, tolike pripreme i analize pre izbora, a tek koliko se čekalo na isporukuuuuuuuuu..... :D

.... znam da je rano bilo šta još reći, ali sam nestrpliv da čujem makar koju reč o novouspostavljenoj muzičkoj harmoniji sa ostatkom sistema.

Imam utisak da te sada Suzy neće moći pomeriti iz kuće bar sledećih 7 dana,.... uživaj. :yh
:D :D :D

Thanx ... videcemo ...
:D

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 23 Jun 2010, 08:34

Pitanje za pecassx-a:

Da li je moguce zakaciti za Bladelius Emblu eksterni USB disk sa muzikom u FLAC formatu i svirati je preko Emble ?

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 23 Jun 2010, 12:17

DejanM wrote:Da li je moguce zakaciti za Bladelius Emblu eksterni USB disk sa muzikom u FLAC formatu i svirati je preko Emble ?
Na Bladelius sajtu za Emblu piše sledeće...

USB ports
Embla has an USB port for USB memory sticks or external harddrives, which can be used for external storage of music. Embla has a second USB port for streaming music from a computer.

Music file types
Playback of PCM, WAV, HRx, FLAC, MP3, OGG with tag information. Audio Data files are supported up to 32bit, 192 kHz.

Nego mene zanima da li je moduće čuti neke utiske o novopridošlim komponentama u sistem, kako se to uklopilo sa zvučnicima, postojećim kablovima ... :wink

Post Reply